×

Nous utilisons des cookies pour rendre LingQ meilleur. En visitant le site vous acceptez nos Politique des cookies.


image

Slow Ukrainian with Yevhen, Євробачення

Євробачення

Всім привіт! Ви дивились Євробачення на цих вихідних? Давайте про це сьогодні поговоримо.

Як ви знаєте, в мене є сторінка на buymeacoffee де ви можете мене підтримати. І також у мене є канал на Ютубі. Заходьте туди і дивіться мої відео. [музика]

Давайте коротко розкажемо що таке конкурс Євробачення. Я думаю більшість із вас його добре знає. Але якщо ви живете в Америці, якщо ви живете в інших країнах, то можливо ви не чули.

Отже, Євробачення - це такий великий концерт і там виступають представники різних країн на цьому концерті. Там представники України, Франції, Італії, Швеції і кожен представник має свою пісню, має свій виступ. Це має бути пісня красива і танець зазвичай має бути. Має бути якесь шоу, це таке англійське слово Show. І люди дивляться і потім голосують. Найважливіше це обрати переможця, хтось повинен виграти. Хтось повинен зайняти перше місце, друге місце і для цього є голосування. Тобто, глядачі в усій Європі дивляться і можуть проголосувати за ту пісню, за той виступ, який їм сподобався. Логічно, так.

І найцікавіший момент - це підрахунок голосів. Але результати нам кажуть поступово, не одразу. Спочатку одна країна сповіщає результати, потім інша. І так ми слідкуємо хто лідирує, це триває можливо цілу годину. Тобто, це як дивитись футбольний матч або баскетбольний матч - зберігається інтрига до останнього. Хто набере найбільше балів.

В цьому році перемогла Швеція, співачка яку звати Лорін. Вона вже перемагала на цьому конкурсі. Лорін вже вигравала Євробачення кілька років тому. І ось сьогодні, точніше кілька днів тому, вона знову перемогла. Якщо чесно мені її пісня не дуже сподобалась. Мені сподобалась Італія, Албанія, Литва, Ізраїль. Але Швеція не в моєму стилі, в цьому році принаймні. А Україну в цьому році представляв дует “Творчі”. Гурт “Творчі”, який складається з двох людей, тому це дует. Там два хлопці одного хлопця звати Джеффрі Кенні, а другого хлопця звати Андрій Гуцуляк. Джеффрі родом з Нігерії. Він народився в Нігерії, така далека країна в Африці. І Він познайомився із Андрієм в медичному університеті. Вони разом навчалися в медичному університеті у місті Тернопіль. Тернопіль - це таке велике місто на Західній Україні.

І цікава історія як вони познайомились. Це був мовний тандем. Вони теж практикували мови, як ми зараз в цьому подкасті. Джеффрі допомагав Андрію вивчати англійську, тому що Джеффрі краще знав англійську. А Андрій допомагав вивчати українську. Бо Андрій українець, він родом з Тернопільської області. І вони допомагали один одному вивчати мови, а потім вони створили музичний гурт.

І от в цьому році гурт “Творчі”, дует “Творчі” представляв Україну на Євробаченні. Україна перемогла в минулому році. Гурт Калуш переміг. А в цьому році Україну представляв гурт “Творчі” і їхня пісня називалась Heart of steel. Тобто, це значить “серце зі сталі”. І ця пісня була про захисників Азовсталі в Маріуполі. Мабуть ви чули про події в Маріуполі якраз рік тому це все відбувалось і хлопці вирішили присвятити пісню захисникам азовсталі ця пісня була англійською мовою але один куплет вони заспівали все-таки українською Якщо чесно мені подобається коли виконавці співають своїми рідними мовами, мовами своїх країн. Наприклад, Албанія співала своєю мовою. Франція, Італія співали своїми мовами. І я вважаю, що це красиво, цікаво. Чути не лише англійську, бо англійську ми і так постійно чуємо в усіх піснях.

Дякую за увагу! Сподіваюсь, скоро вас почути і побачити знову. До зустрічі! Підписуйтесь на мій канал на Ютубі. Заходьте на buymeacoffee. Почуємось!

Євробачення Eurovision Song Contest Eurovision Festival de Eurovisión Concours Eurovision de la chanson 유로비전 송 콘테스트 Eurovisie Songfestival Concurso Eurovisão da Canção Евровидение Eurovision Şarkı Yarışması

Всім привіт! Hello, everyone! Ви дивились Євробачення на цих вихідних? Did you watch the Eurovision Song Contest this weekend? Давайте про це сьогодні поговоримо. Let's talk about this today.

Як ви знаєте, в мене є сторінка на buymeacoffee де ви можете мене підтримати. As you know, I have a page on buymeacoffee where you can support me. І також у мене є канал на Ютубі. I also have a YouTube channel. Заходьте туди і дивіться мої відео. Go there and watch my videos. 그곳으로 가서 제 동영상을 시청하세요. \[музика\] \[music]

Давайте коротко розкажемо що таке конкурс Євробачення. Let us briefly explain what the Eurovision Song Contest is. Я думаю більшість із вас його добре знає. I think most of you know him well. Але якщо ви живете в Америці, якщо ви живете в інших країнах, то можливо ви не чули. But if you live in America, if you live in other countries, you may not have heard.

Отже, Євробачення - це такий великий концерт і там виступають представники різних країн на цьому концерті. So, Eurovision is such a big concert and representatives of different countries perform at this concert. Там представники України, Франції, Італії, Швеції і кожен представник має свою пісню, має свій виступ. There are representatives from Ukraine, France, Italy, Sweden, and each representative has their own song and performance. Це має бути пісня красива і танець зазвичай має бути. It should be a beautiful song and there should usually be a dance. Має бути якесь шоу, це таке англійське слово Show. There has to be some kind of show, that's the English word show. І люди дивляться і потім голосують. And people watch and then vote. Найважливіше це обрати переможця, хтось повинен виграти. The most important thing is to choose a winner, someone has to win. 가장 중요한 것은 승자를 선택하는 것이며, 누군가는 반드시 승리해야 합니다. Хтось повинен зайняти перше місце, друге місце і для цього є голосування. Someone has to take first place, second place, and there is a vote for that. 누군가는 1등, 2등을 차지해야 하며 이를 위한 투표가 있습니다. Тобто, глядачі в усій Європі дивляться і можуть проголосувати за ту пісню, за той виступ, який їм сподобався. That is, viewers all over Europe watch and can vote for the song or performance they like. Логічно, так. Logically, yes.

І найцікавіший момент - це підрахунок голосів. And the most interesting moment is the vote count. Le moment le plus intéressant est celui du décompte des voix. 그리고 가장 흥미로운 순간은 개표입니다. Але результати нам кажуть поступово, не одразу. But we are told the results gradually, not immediately. 하지만 그 결과는 즉각적인 것이 아니라 점진적으로 알려줍니다. Спочатку одна країна сповіщає результати, потім інша. First, one country announces the results, then another. Un pays annonce d'abord les résultats, puis un autre. 먼저 한 국가가 결과를 발표하고 다른 국가가 결과를 발표합니다. І так ми слідкуємо хто лідирує, це триває можливо цілу годину. And so we keep track of who is in the lead, and it lasts maybe an hour. 그래서 누가 선두를 달리고 있는지 계속 추적하는데, 한 시간 정도 걸립니다. Тобто, це як дивитись футбольний матч або баскетбольний матч - зберігається інтрига до останнього. It's like watching a soccer game or a basketball game - the intrigue is there until the very end. C'est comme regarder un match de football ou de basket : l'intrigue est présente jusqu'à la fin. 마치 축구 경기나 농구 경기를 보는 것처럼 마지막까지 흥미진진합니다. Хто набере найбільше балів. Whoever gets the most points. 가장 많은 점수를 획득한 사람이 승리합니다.

В цьому році перемогла Швеція, співачка яку звати Лорін. This year, Sweden won, with a singer named Lauryn. 올해는 스웨덴이 로린이라는 가수를 앞세워 우승했습니다. Вона вже перемагала на цьому конкурсі. She has already won this competition. 그녀는 이미 이 대회에서 우승했습니다. Лорін вже вигравала Євробачення кілька років тому. Lauryn has already won the Eurovision Song Contest a few years ago. 로린은 이미 몇 년 전에 유로비전 송 콘테스트에서 우승한 바 있습니다. І ось сьогодні, точніше кілька днів тому, вона знову перемогла. And today, or rather a few days ago, she won again. 그리고 오늘, 아니 며칠 전에 그녀는 다시 우승했습니다. Якщо чесно мені її пісня не дуже сподобалась. To be honest, I didn't really like her song. Мені сподобалась Італія, Албанія, Литва, Ізраїль. I liked Italy, Albania, Lithuania, and Israel. 이탈리아, 알바니아, 리투아니아, 이스라엘이 마음에 들었습니다. Але Швеція не в моєму стилі, в цьому році принаймні. But Sweden is not my style, at least this year. 하지만 스웨덴은 적어도 올해는 제 스타일이 아닙니다. А Україну в цьому році представляв дует “Творчі”. This year, Ukraine was represented by the Creative duo. 올해 우크라이나는 크리에이티브 듀오가 대표로 참가했습니다. Гурт “Творчі”, який складається з двох людей, тому це дует. The band "Creative" consists of two people, so it's a duo. 크리에이티브 그룹은 두 명으로 구성되어 있으므로 듀오입니다. Там два хлопці одного хлопця звати Джеффрі Кенні, а другого хлопця звати Андрій Гуцуляк. There are two guys there, one guy's name is Jeffrey Kenny, and the other guy's name is Andriy Hutsulyak. 한 남자의 이름은 제프리 케니이고 다른 남자의 이름은 안드리 후술약입니다. Джеффрі родом з Нігерії. Jeffrey is originally from Nigeria. 제프리는 원래 나이지리아 출신입니다. Він народився в Нігерії, така далека країна в Африці. He was born in Nigeria, a faraway country in Africa. 그는 아프리카의 머나먼 나라 나이지리아에서 태어났습니다. І Він познайомився із Андрієм в медичному університеті. He met Andriy at medical school. 그는 의과대학에서 안드리를 만났습니다. Вони разом навчалися в медичному університеті у місті Тернопіль. They studied together at a medical university in Ternopil. Тернопіль - це таке велике місто на Західній Україні. Ternopil is such a big city in western Ukraine. 테르노필은 우크라이나 서부에 위치한 대도시입니다.

І цікава історія як вони познайомились. And the story of how they met is interesting. Це був мовний тандем. It was a language tandem. 언어의 결합이었습니다. Вони теж практикували мови, як ми зараз в цьому подкасті. They also practiced languages, as we are doing now in this podcast. Джеффрі допомагав Андрію вивчати англійську, тому що Джеффрі краще знав англійську. Jeffrey helped Andriy learn English because Jeffrey knew English better. 제프리가 안드레이의 영어 학습을 도운 이유는 제프리가 영어를 더 잘 알았기 때문입니다. А Андрій допомагав вивчати українську. And Andriy helped me learn Ukrainian. 그리고 안드리는 제가 우크라이나어를 배울 수 있도록 도와주었습니다. Бо Андрій українець, він родом з Тернопільської області. Because Andriy is Ukrainian, he is from the Ternopil region. 안드리는 우크라이나 출신으로 테르노필 지역 출신입니다. І вони допомагали один одному вивчати мови, а потім вони створили музичний гурт. And they helped each other learn languages, and then they started a music band. 그리고 서로 언어 학습을 도우며 음악 밴드를 만들었습니다.

І от в цьому році гурт “Творчі”, дует “Творчі” представляв Україну на Євробаченні. And this year, the band "Creative" and the duo "Creative" represented Ukraine at the Eurovision Song Contest. Україна перемогла в минулому році. Ukraine won last year. Гурт Калуш переміг. The Kalush band won. 칼루시 밴드가 우승했습니다. А в цьому році Україну представляв гурт “Творчі” і їхня пісня називалась Heart of steel. And this year Ukraine was represented by the band "Creative" and their song was called Heart of steel. 그리고 올해 우크라이나는 밴드 '크리에이티브'가 대표로 참여했으며 그들의 노래는 '하트 오브 스틸'이었습니다. Тобто, це значить “серце зі сталі”. In other words, it means "heart of steel." І ця пісня була про захисників Азовсталі в Маріуполі. And this song was about the defenders of Azovstal in Mariupol. 그리고 이 노래는 마리우폴의 아조프스탈 수비수들에 관한 노래였습니다. Мабуть ви чули про події в Маріуполі якраз рік тому це все відбувалось і хлопці вирішили присвятити пісню захисникам азовсталі ця пісня була англійською мовою але один куплет вони заспівали все-таки українською Якщо чесно мені подобається коли виконавці співають своїми рідними мовами, мовами своїх країн. Perhaps you have heard about the events in Mariupol a year ago, and the guys decided to dedicate a song to the defenders of Azovstal. The song was in English, but they sang one verse in Ukrainian. To be honest, I like it when performers sing in their native languages, the languages of their countries. Наприклад, Албанія співала своєю мовою. For example, Albania sang in their own language. Франція, Італія співали своїми мовами. France and Italy sang in their own languages. І я вважаю, що це красиво, цікаво. I think it's beautiful and interesting. Чути не лише англійську, бо англійську ми і так постійно чуємо в усіх піснях. Not only English is heard, because we hear English all the time in all the songs.

Дякую за увагу! Thank you for your attention! Сподіваюсь, скоро вас почути і побачити знову. I hope to hear from you and see you again soon. До зустрічі! See you soon! Підписуйтесь на мій канал на Ютубі. Subscribe to my YouTube channel. Заходьте на buymeacoffee. Visit buymeacoffee. Почуємось! Let's hear it for you!