×

우리는 LingQ를 개선하기 위해서 쿠키를 사용합니다. 사이트를 방문함으로써 당신은 동의합니다 쿠키 정책.


image

Úvahy, Peníze

Peníze

Co to jsou vlastně peníze?

Každý z nás se už s nimi určitě setkal, pokud nepočítáme právě narozené děti, které takovou příležitost ještě neměli nebo domorodé národy, které žijí na ostrovech a ke kterým se ještě moderní způsob života nedostal. V současné době bychom mohli takové národy spočítat na prstech jedné ruky. Peníze lze definovat jako prostředek, který slouží k uspokojování našich potřeb v běžném životě. Stěží bychom si mohli představit život bez jejich přítomnosti v našich peněženkách. Stali se prostě neoddělitelnou součástí našeho bytí. Neslouží jen k uspokojování základních potřeb, ale umožňují nám také plnit si své sny a touhy. Někdo si přeje koupit auto značky BMW, dům se zahradou, podniknout cestu kolem světa nebo se jen těšit z jejich přítomnosti. Získat peníze pro většinu lidí znamená tvrdou práci, která se skrývá za jejich vyděláním.

V dnešní době existuje spousta lidí, kteří si musí najít více než jednu práci, aby mohli zaplatit veškeré výdaje týkajících se chodu domácnosti. Někteří mají to štěstí, že se narodí do bohaté rodiny a tudíž se nemusí o nic starat, protože vše mají na dosah ruky. U těchto osob se proto často setkáváme s postojem, kdy si neváží tvrdě vydělaných peněz svých rodičů. Každý se může stát bohatým. Vůbec nezáleží na prostředí, do kterého se člověk narodí. Důležitější jsou především vlastnosti a postoje, které si dítě v průběhu života osvojí. Proč si spousta lidí myslí, že peníze jsou něčím špatným.

Tento názor se v myslích lidí utváří zejména tím, že lidé trpí jejich nedostatkem a proto se uchylují k vymýšlení frází typu „peníze kazí charakter“ nebo „ten, kdo jich má hodně je podvodník nebo zloděj“. Peníze nejsou jen vyjádřením hmotného světa, ale jsou i stavem mysli. Pokud si budeme neustále představovat, že nikdy nebudeme bohatí nebo pokud budeme z jejich nedostatku obviňovat ostatní, tak naši mysl plníme negativními myšlenkami, které dříve nebo později převáží nad těmi pozitivními. Mysl je jako úrodná půda. Co do ní zasejeme, to i sklidíme. Peníze sami o sobě nejsou ničím špatným.

Až v rukou jednotlivých lidí se z nich může stát prostředek zla. Tak jak mohou lidem pomoci, tak je mohou i snadno zničit. V médiích jsme často svědky, jak každou chvíli někdo vyhraje v loterii. Na výherce taková výhra zcela nepochybně působí úžasným dojmem. Bohužel většina lidí není na takový dar připravena, což často vede k jejich ztrátě či v nejhorším případě končí smrtí. Svět je plný lidí, kteří pro závist dokážou překonat veškeré morální zábrany a ublížit ostatním kvůli pár korunám. Bezpečnost výherců je tím ohrožena a proto nejlepší možností, jak uniknout takovému chování ze stran ostatních, je zachovat si anonymitu při přebírání výhry. Historie je důkazem toho, že mocní a slavní mohou používat peníze k dobrým účelům.

Můžeme si např. jmenovat přispívání peněz na dobročinné účely tzv. dobročinnost nebo zakládání nadací pro podporu nemocných či jinak zdravotně handicapovaných. Peníze jsou určitě důležité, ale nejsou tím nejdůležitějším.

Za peníze si opravdovou lásku, přátelství či dokonce štěstí nekoupíme. Měli bychom si také uvědomit, že se stáváme tím, na co myslíme.


Peníze

Co to jsou vlastně peníze? What are actually the money?

Každý z nás se už s nimi určitě setkal, pokud nepočítáme právě narozené děti, které takovou příležitost ještě neměli nebo domorodé národy, které žijí na ostrovech a ke kterým se ještě moderní způsob života nedostal. Кожен із нас напевно вже зустрічався з ними, якщо не рахувати дітей, які щойно народилися, які ще не мали такої можливості, або корінних народів, які живуть на островах і до яких сучасний спосіб життя ще не дійшов. досягнуто. V současné době bychom mohli takové národy spočítat na prstech jedné ruky. Нині таких народів можна порахувати на пальцях однієї руки. Peníze lze definovat jako prostředek, který slouží k uspokojování našich potřeb v běžném životě. Гроші можна визначити як засіб, який служить для задоволення наших потреб у повсякденному житті. Stěží bychom si mohli představit život bez jejich přítomnosti v našich peněženkách. Ми важко уявити життя без їх присутності в наших гаманцях. Stali se prostě neoddělitelnou součástí našeho bytí. Вони просто стали невід'ємною частиною нашого єства. Neslouží jen k uspokojování základních potřeb, ale umožňují nám také plnit si své sny a touhy. Вони не тільки служать для задоволення базових потреб, але й дозволяють реалізувати наші мрії та бажання. Někdo si přeje koupit auto značky BMW, dům se zahradou, podniknout cestu kolem světa nebo se jen těšit z jejich přítomnosti. Хтось хоче купити автомобіль БМВ, будинок з садом, здійснити навколосвітню подорож або просто насолодитися своєю присутністю. Získat peníze pro většinu lidí znamená tvrdou práci, která se skrývá za jejich vyděláním. Отримання грошей для більшості людей означає важку працю за їх заробітком.

V dnešní době existuje spousta lidí, kteří si musí najít více než jednu práci, aby mohli zaplatit veškeré výdaje týkajících se chodu domácnosti. У наш час багато людей змушені знайти більше ніж одну роботу, щоб оплачувати всі витрати, пов’язані з веденням домашнього господарства. Někteří mají to štěstí, že se narodí do bohaté rodiny a tudíž se nemusí o nic starat, protože vše mají na dosah ruky. Деяким пощастило народитися в багатій родині і тому ні про що не хвилюватися, адже все у них під рукою. U těchto osob se proto často setkáváme s postojem, kdy si neváží tvrdě vydělaných peněz svých rodičů. Тому ми часто стикаємося зі ставленням, коли ці люди не цінують кровно зароблені гроші батьків. Každý se může stát bohatým. Кожен може стати багатим. Vůbec nezáleží na prostředí, do kterého se člověk narodí. Середовище, в якому людина народилася, не має жодного значення. Důležitější jsou především vlastnosti a postoje, které si dítě v průběhu života osvojí. Важливішими є характеристики та погляди, які дитина набуває протягом життя. Proč si spousta lidí myslí, že peníze jsou něčím špatným. Чому багато людей вважають, що гроші - це погано?

Tento názor se v myslích lidí utváří zejména tím, že lidé trpí jejich nedostatkem a proto se uchylují k vymýšlení frází typu „peníze kazí charakter“ nebo „ten, kdo jich má hodně je podvodník nebo zloděj“. Така думка формується в головах людей головним чином тому, що люди страждають від їх нестачі і тому вдаються до вигадування фраз на кшталт «гроші псують характер» або «той, у кого їх багато, той шахрай або злодій». Peníze nejsou jen vyjádřením hmotného světa, ale jsou i stavem mysli. Гроші - це не тільки вираження матеріального світу, а й стан душі. Pokud si budeme neustále představovat, že nikdy nebudeme bohatí nebo pokud budeme z jejich nedostatku obviňovat ostatní, tak naši mysl plníme negativními myšlenkami, které dříve nebo později převáží nad těmi pozitivními. Якщо ми постійно уявляємо, що ніколи не станемо багатими, або звинувачуємо інших у їх нестачі, то наповнюємо свій розум негативними думками, які рано чи пізно переважують позитивні. Mysl je jako úrodná půda. Co do ní zasejeme, to i sklidíme. Peníze sami o sobě nejsou ničím špatným.

Až v rukou jednotlivých lidí se z nich může stát prostředek zla. Tak jak mohou lidem pomoci, tak je mohou i snadno zničit. V médiích jsme často svědky, jak každou chvíli někdo vyhraje v loterii. Na výherce taková výhra zcela nepochybně působí úžasným dojmem. Bohužel většina lidí není na takový dar připravena, což často vede k jejich ztrátě či v nejhorším případě končí smrtí. Svět je plný lidí, kteří pro závist dokážou překonat veškeré morální zábrany a ublížit ostatním kvůli pár korunám. Bezpečnost výherců je tím ohrožena a proto nejlepší možností, jak uniknout takovému chování ze stran ostatních, je zachovat si anonymitu při přebírání výhry. Historie je důkazem toho, že mocní a slavní mohou používat peníze k dobrým účelům.

Můžeme si např. jmenovat přispívání peněz na dobročinné účely tzv. dobročinnost nebo zakládání nadací pro podporu nemocných či jinak zdravotně handicapovaných. Peníze jsou určitě důležité, ale nejsou tím nejdůležitějším.

Za peníze si opravdovou lásku, přátelství či dokonce štěstí nekoupíme. Měli bychom si také uvědomit, že se stáváme tím, na co myslíme.