image

Culture Talk Turkey, Banks and ATMs

Turkish transcript:

Türkiye'de bankacılık sistemi çok gelişmiş durumda, çok fazla banka var. Devlete ait bir banka mevcut ve yine özel şirketlere ait çok sayıda banka var. Ve yabancı ülkelerin bankaları da yavaş yavaş ülkemize gelmekte.

Bankalarda ve döviz bürolarında döviz değiştirebilmeniz mümkün, döviz değişimi yapabilmeniz ve bunun dışında bankalarda, ATM sistemleri çok yaygın durumda. ATM'lerden istediğiniz yerden para çekebilirsiniz 24 saat.Bunun dışında bankada birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Ya da bankalar aracılığıyla faturalarınızı, elektrik, su, telefon faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bunun dışında Türkiye'de kredi kartlarıyla alışveriş de çok yaygın. Kredi kartları hemen hemen her yerde kabul ediliyor. Çekle ödeme çok fazla yapılmaz ama yine de kullanılırWant to learn a language?


Learn from this text and thousands like it on LingQ.

  • A vast library of audio lessons, all with matching text
  • Revolutionary learning tools
  • A global, interactive learning community.

Language learning online @ LingQ

Turkish transcript:

Türkiye’de bankacılık sistemi çok gelişmiş durumda, çok fazla banka var. Devlete ait bir banka mevcut ve yine özel şirketlere ait çok sayıda banka var. Ve yabancı ülkelerin bankaları da yavaş yavaş ülkemize gelmekte.

Bankalarda ve döviz bürolarında döviz değiştirebilmeniz mümkün, döviz değişimi yapabilmeniz ve bunun dışında bankalarda, ATM sistemleri çok yaygın durumda. ATM’lerden istediğiniz yerden para çekebilirsiniz 24 saat.Bunun dışında bankada birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Ya da bankalar aracılığıyla faturalarınızı, elektrik, su, telefon faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bunun dışında Türkiye’de kredi kartlarıyla alışveriş de çok yaygın. Kredi kartları hemen hemen her yerde kabul ediliyor. Çekle ödeme çok fazla yapılmaz ama yine de kullanılır

×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.