×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

The Israelis, My Israeli Weekend

My Israeli Weekend

סוף השבוע הישראלי שלי

אחד הדברים שאני הכי אוהבת בישראל הוא סוף השבוע. סוף השבוע שלנו הוא בימי שישי ושבת ולא בימי שבת וראשון, כמו בהרבה מדינות אחרות. עכשיו, כשאני גרה בגרמניה, אני מרגישה כאילו כל שבוע יש לי שלושה ימים של סוף שבוע – שישי, שבת וראשון! זה נחמד, אבל מאוד מבלבל בהתחלה.

אצלי במשפחה, יום שישי בבוקר מוקדש לסידורים. אנשים בישראל עובדים המון שעות, והרבה פעמים הם לא מספיקים לעשות את כל הסידורים שצריך במהלך השבוע, וכך גם אצלנו. אצלנו במשפחה, אני ואבא שלי תמיד היינו הולכים למרכז העיר ביום שישי בבוקר, וקונים כל מיני דברים שאמא שלי ביקשה: לחם במאפייה, פירות וירקות אצל הירקן, ודגים בחנות הדגים. לפעמים היינו הולכים לדואר או לבית מרקחת. תמיד אהבתי את הטיול השבועי שלנו. קודם כל, אני מאוד אוהבת ללכת ברגל, אפילו שהרבה פעמים מאוד חם, וצריך להקפיד לשתות וללכת בצל. אבל מעבר לכך, זאת הייתה המסורת השבועית שלי ושל אבא שלי, והיינו מנצלים את הזמן הזה כדי לדבר על כל מיני דברים. לפעמים היינו פוגשים את סבתא שלי בבית קפה, ואוכלים איתה ארוחת בוקר.

בזמן שאני ואבא שלי עשינו סידורים, אמא שלי בדרך כלל עזרה לאחת הסבתות שלי, או בישלה לסוף שבוע. כשאני ואבא שלי היינו חוזרים מהעיר הייתי עוזרת לה, ואבא שלי היה עורך את השולחן. אח שלי היה מצטרף אלינו, אחרי שהוא היה מסיים את הסידורים שלו והולך לחדר כושר, ואז היינו אוכלים ביחד. במהלך השבוע כמעט אף פעם לא יצא לנו לאכול ביחד – אבל בסוף השבוע תמיד הקפדנו לאכול כולם יחדיו. ואז, אחרי האוכל, מגיע החלק הכי כייפי – שנת צהריים. בישראל לא נהוג לעשות שנת צהריים באמצע השבוע, אבל בסוף השבוע הרבה אנשים הולכים לישון במהלך היום. אני מאוד אוהבת לישון, והיה לי נורא כיף לדעת שאוכל לנוח גם באמצע היום.

אחר הצהריים בדרך כלל מוקדש למשפחה – אנחנו תמיד היינו נוסעים לבקר את אחת הסבתות שלי. גם דודה שלי ובני דודים שלי הצטרפו, וזה היה נחמד לפגוש אותם, כי אנחנו לא בקשר יום-יומי. בדרך כלל אכלנו כולנו ביחד ארוחת ערב. תמיד היינו רואים חדשות ביחד – ביום שישי בערב מהדורת החדשות ארוכה במיוחד, וכוללת הרבה כתבות מעניינות, לאו דווקא רק על פוליטיקה. אחרי הביקור אצל הסבתא, הייתי נפגשת עם חברות. בדרך כלל היינו הולכות לבר או לסרט.

יום שבת בישראל, בניגוד לשישי, מאוד רגוע, בגלל שכמעט כל החנויות ומקומות העבודה סגורים. הרבה אנשים, אבל, אוהבים לטייל בשבת, או ללכת לים. גם אני הלכתי לים המון כשגרתי בארץ. למזלי, גרתי 15 דקות נסיעה מהים, אז הייתי נוסעת עם המשפחה או עם חברות. אחרי שהיינו נכנסות למים היינו משחקות מטקות, משחק מאוד פופולרי בחוף בישראל. תמיד גם היינו אוכלות אבטיח עם גבינת בולגרית. אני לא בטוחה מאיפה המנהג הזה התחיל, אבל זה שילוב מאוד פופולרי ומאוד טעים! ואז הייתי חוזרת הביתה, מותשת מהים ומהשמש, והולכת לישון עוד פעם בצהריים. בערב הייתי מבקרת את הסבתא השנייה שלי, ככה שבכל סוף שבוע ראיתי את שתי הסבתות שלי.

וככה, היה נגמר לו סוף השבוע, ושבוע חדש היה מתחיל. תמיד הרגשתי שלא הספקתי לעשות את כל מה שרציתי ביומיים האלו. בדרך כלל, הרגשתי שלא עבדתי או למדתי מספיק. אבל, כמה כבר אפשר לעשות ב-48 שעות? וחוץ מזה, מותר גם לנוח ולכייף לפעמים!


My Israeli Weekend

סוף השבוע הישראלי שלי My Israeli weekend

אחד הדברים שאני הכי אוהבת בישראל הוא סוף השבוע. One of my favorite things about Israel is the weekend. סוף השבוע שלנו הוא בימי שישי ושבת ולא בימי שבת וראשון, כמו בהרבה מדינות אחרות. Our weekend is on Fridays and Saturdays and not on Saturdays and Sundays, as in many other countries. עכשיו, כשאני גרה בגרמניה, אני מרגישה כאילו כל שבוע יש לי שלושה ימים של סוף שבוע – שישי, שבת וראשון! Now that I live in Germany, I feel like I have three days of weekend every week - Friday, Saturday and Sunday! זה נחמד, אבל מאוד מבלבל בהתחלה. It's nice, but very confusing at first.

אצלי במשפחה, יום שישי בבוקר מוקדש לסידורים. In my family, Friday morning is dedicated to making arrangements. אנשים בישראל עובדים המון שעות, והרבה פעמים הם לא מספיקים לעשות את כל הסידורים שצריך במהלך השבוע, וכך גם אצלנו. People in Israel work many hours, and many times they do not have all the necessary arrangements to do during the week, and so do we. אצלנו במשפחה, אני ואבא שלי תמיד היינו הולכים למרכז העיר ביום שישי בבוקר, וקונים כל מיני דברים שאמא שלי ביקשה: לחם במאפייה, פירות וירקות אצל הירקן, ודגים בחנות הדגים. With us in the family, my dad and I would always go downtown Friday morning, and buy all kinds of things my mom asked for: bakery bread, fruit and vegetable at the jade, and fish at the fish store. לפעמים היינו הולכים לדואר או לבית מרקחת. Sometimes we would go to the post office or pharmacy. תמיד אהבתי את הטיול השבועי שלנו. I have always loved our weekly trip. קודם כל, אני מאוד אוהבת ללכת ברגל, אפילו שהרבה פעמים מאוד חם, וצריך להקפיד לשתות וללכת בצל. First of all, I really like to walk, even though it is often very hot, and make sure you drink and walk in the shade. אבל מעבר לכך, זאת הייתה המסורת השבועית שלי ושל אבא שלי, והיינו מנצלים את הזמן הזה כדי לדבר על כל מיני דברים. But beyond that, it was my and my dad's weekly tradition, and we used this time to talk about all kinds of things. לפעמים היינו פוגשים את סבתא שלי בבית קפה, ואוכלים איתה ארוחת בוקר. Sometimes we would meet my grandmother in a cafe, and have breakfast with her.

בזמן שאני ואבא שלי עשינו סידורים, אמא שלי בדרך כלל עזרה לאחת הסבתות שלי, או בישלה לסוף שבוע. While my dad and I made arrangements, my mom usually helped one of my grandmothers, or cooked for a weekend. כשאני ואבא שלי היינו חוזרים מהעיר הייתי עוזרת לה, ואבא שלי היה עורך את השולחן. When my dad and I would come back from town, I would help her, and my dad would make the table. אח שלי היה מצטרף אלינו, אחרי שהוא היה מסיים את הסידורים שלו והולך לחדר כושר, ואז היינו אוכלים ביחד. My brother would join us, after he would finish his errands and go to the gym, and then we would have dinner together. במהלך השבוע כמעט אף פעם לא יצא לנו לאכול ביחד – אבל בסוף השבוע תמיד הקפדנו לאכול כולם יחדיו. During the week we almost never went out to eat together - but on the weekend we always made sure to eat them all together. ואז, אחרי האוכל, מגיע החלק הכי כייפי – שנת צהריים. Then, after dinner, comes the most fun part - lunch. בישראל לא נהוג לעשות שנת צהריים באמצע השבוע, אבל בסוף השבוע הרבה אנשים הולכים לישון במהלך היום. In Israel it is not customary to make a mid-week lunch, but on the weekend many people go to bed during the day. אני מאוד אוהבת לישון, והיה לי נורא כיף לדעת שאוכל לנוח גם באמצע היום. I love sleeping, and I had a lot of fun knowing I could rest in the middle of the day, too.

אחר הצהריים בדרך כלל מוקדש למשפחה – אנחנו תמיד היינו נוסעים לבקר את אחת הסבתות שלי. The afternoon is usually dedicated to the family - we would always go to visit one of my grandmothers. גם דודה שלי ובני דודים שלי הצטרפו, וזה היה נחמד לפגוש אותם, כי אנחנו לא בקשר יום-יומי. My aunt and my cousins also joined, and it was nice to meet them, because we are not in daily contact. בדרך כלל אכלנו כולנו ביחד ארוחת ערב. We usually all had dinner together. תמיד היינו רואים חדשות ביחד – ביום שישי בערב מהדורת החדשות ארוכה במיוחד, וכוללת הרבה כתבות מעניינות, לאו דווקא רק על פוליטיקה. We would always see news together - on Friday night the news was particularly long, and it contained a lot of interesting articles, not just about politics. אחרי הביקור אצל הסבתא, הייתי נפגשת עם חברות. After visiting my grandmother, I would meet with friends. בדרך כלל היינו הולכות לבר או לסרט. We would usually go to a bar or movie.

יום שבת בישראל, בניגוד לשישי, מאוד רגוע, בגלל שכמעט כל החנויות ומקומות העבודה סגורים. Saturday in Israel, as opposed to Friday, is very calm, because almost all the shops and work places are closed. הרבה אנשים, אבל, אוהבים לטייל בשבת, או ללכת לים. Many people, however, like to walk on Saturday, or go to the sea. גם אני הלכתי לים המון כשגרתי בארץ. I also went to the sea a lot when I lived in Israel. למזלי, גרתי 15 דקות נסיעה מהים, אז הייתי נוסעת עם המשפחה או עם חברות. Lucky for me, I lived a 15 minute drive from the sea, so I would travel with family or friends. אחרי שהיינו נכנסות למים היינו משחקות מטקות, משחק מאוד פופולרי בחוף בישראל. After getting into the water, we would play batons, a very popular beach game in Israel. תמיד גם היינו אוכלות אבטיח עם גבינת בולגרית. We also always ate watermelon with Bulgarian cheese. אני לא בטוחה מאיפה המנהג הזה התחיל, אבל זה שילוב מאוד פופולרי ומאוד טעים! I'm not sure where this custom started, but it's a very popular and very tasty combination! ואז הייתי חוזרת הביתה, מותשת מהים ומהשמש, והולכת לישון עוד פעם בצהריים. Then I would go home, exhausted by the sea and the sun, and go to bed again at noon. בערב הייתי מבקרת את הסבתא השנייה שלי, ככה שבכל סוף שבוע ראיתי את שתי הסבתות שלי. In the evening I would visit my other grandmother, so that every weekend I saw my two grandmothers.

וככה, היה נגמר לו סוף השבוע, ושבוע חדש היה מתחיל. And so, it was over for the weekend, and a new week would begin. תמיד הרגשתי שלא הספקתי לעשות את כל מה שרציתי ביומיים האלו. I always felt I couldn't do everything I wanted to do during those two days. בדרך כלל, הרגשתי שלא עבדתי או למדתי מספיק. Usually, I felt I had not worked or learned enough. אבל, כמה כבר אפשר לעשות ב-48 שעות? But, how much can you do in 48 hours? וחוץ מזה, מותר גם לנוח ולכייף לפעמים! Besides, you can also rest and have fun sometimes!