×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

The Israelis, Annael 1: Hong Kong, Story

Annael 1: Hong Kong, Story

הונג קונג

שלום לכולם, קוראים לי ענאל והיום אני רוצה לספר לכם על הטיול שלי לסין.

לפני חצי שנה נסעתי עם קבוצה לטיול מאורגן בסין. היינו בערך חמישה-עשר אנשים- בנים ובנות. כולם באו ממדינות שונות בעולם כמו פולין, ארצות הברית, בריטניה, גרמניה ואני מישראל.

זו הייתה הפעם הראשונה שלי במדינה במזרח הרחוק.

אני חושבת שסין היא מדינה מתפתחת. מצד אחד היא מאד מפותחת ומודרנית ויש בה הרבה טכנולוגיה ומצד שני יש הרבה עוני ולכלוך.

העיר הראשונה שביקרנו הייתה הונג קונג. היה לי הלם תרבות, זה לא היה מה שציפיתי לראות.

בהונג קונג יש בניינים גבוהים וישנים מאד. יש הרבה שווקי אוכל והריח שם מאד חזק ומסריח. יש גם קניונים גדולים עם מותגים זולים כמו 'זארה' ומותגים יקרים יותר כמו 'לואי ויטון'.

מי שאוהב אוכל מערבי - יכול לאכול פיצה או פסטה במקדונלדס או במסעדות איטלקיות. ומי שרוצה לחוות את המזרח הרחוק - יכול לאכול אוכל אסיאתי כמו נודלס עם ירקות, אורז, טופו, דמפלינג וגם לחמניות באן מאודות מאד טעימות שאני מאד אהבתי. אפשר למצוא לחמניות באן מתוקות או מלוחות.

אני אוהבת לגוון ולכן כל פעם אכלתי משהו אחר, בבוקר אני אוהבת לאכול משהו מתוק אז הלכתי לסטארבקס, הזמנתי קפה או שוקו חם וגם מאפינס בטעם שוקולד.

בצהריים הלכתי עם הקבוצה למסעדה סינית, הזמנו הרבה מנות קטנות, שמנו אותן באמצע השולחן ואז כל אחד לקח לעצמו קצת אוכל מכל מנה. בסין אוהבים לחלוק את המנות ולאכול ביחד.

בערב רציתי משהו מערבי יותר. הבן-זוג שלי ואני הלכנו למסעדה איטלקית והזמנו פסטה ברוטב עגבניות עם גבינה, וגם פיצה עם ירקות וטונה. הזמנו גם שתיה - הבן זוג שלי הזמין סודה בשבילו ואני הזמנתי יין לבן בשבילי.

טוב, דיברתי מספיק על אוכל. עכשיו אני רוצה לספר לכם מה עשינו בהונג קונג.

אז ביום הראשון ביקרנו בשוק הנשים ושם קנינו מזכרות כמו מגנטים, ארנקים קטנים, שמלה בסגנון סיני.

אחר כך ביקרנו במקדש 'מן-מו'. (MAN MO TEMPLE)הכי אהבתי את הארכיטקטורה ואת הצבעים המיוחדים. הייתה שם אווירה מאד מרגיעה ונעימה.

אחרי זה לקחנו מעבורת כדי להגיע לצד השני של הונג קונג- 'קאולון'. שם טיילנו בין הרחובות הגדולים והקטנים, הסתובבנו בקניונים ובסוף היום חזרנו באוטובוס למלון שלנו.

לצערי הרב לא הצלחתי ליהנות מהונג קונג עד הסוף. הייתי שם בחודש ספטמבר 2019, זו הייתה תקופה שהיו הרבה הפגנות ומחאות אלימות ברחובות, בשווקים, בתחנות רכבת ובשדה התעופה, זה היה מאד מפחיד ומסוכן. אזרחי הונג קונג והשוטרים תקפו אחד את השני. בדרך כלל אנשים הפגינו בשעות הערב והלילה. היינו צריכים להיזהר ולשמור על עצמנו, לכן חזרנו לאכסנייה מוקדם יותר.

האכסניה שישנו בה הייתה בבניין גבוה עם חמש עשרה קומות. החדר שלנו היה בקומה העשירית. בחיים לא ראיתי חדר כל-כך קטן. המיטה הזוגית היא בעצם מיטה וחצי ומתאימה לאדם אחד. בקושי היה מקום לזוז וגם לא היה כמעט מקום לשים את התיקים הגדולים שלנו. למרות שהיה ממש צפוף, אני חייבת לומר שהחדר היה מאד נקי וגם היה מזגן.

לגבי מזג האוויר, טוב זה היה משהו מיוחד. ברגע שנוחתים בשדה התעופה בהונג קונג, מתחילים להזיע הרבה. יש לחות מאד גבוהה באוויר וצריך ללבוש בגדים קצרים. למרות זאת, ירד הרבה גשם, במיוחד ביום הראשון כשרק הגענו לעיר. להסתובב עם מטריות ברחובות זה לא כל כך עוזר, כדאי להיות עם מעיל גשם. ועדיין...זה לא ממש כיף לטייל ברחובות כשיורד כל כך הרבה גשם.

באופן כללי החודשים יולי-אוגוסט הם החודשים הכי גשומים בשנה, אבל גם בספטמבר הגשם בא איתנו כמעט לכל עיר וכפר שביקרנו בסין. אז אם אתם רוצים המלצה ממני? עדיף לטוס לסין באוקטובר.

אז היום נתתי לכם טעימה קטנה מהטיול הגדול שלי, ובפעם הבאה אמשיך לספר לכם איזה עוד הרפתקאות עברתי.


Annael 1: Hong Kong, Story

הונג קונג Hong Kong

שלום לכולם, קוראים לי ענאל והיום אני רוצה לספר לכם על הטיול שלי לסין. Hello everyone, my name is Enal and today I want to tell you about my trip to China.

לפני חצי שנה נסעתי עם קבוצה לטיול מאורגן בסין. Six months ago I traveled with a group for an organized trip in China. היינו בערך חמישה-עשר אנשים- בנים ובנות. We were about fifteen people - boys and girls. כולם באו ממדינות שונות בעולם כמו פולין, ארצות הברית, בריטניה, גרמניה ואני מישראל. They all came from different countries around the world like Poland, the United States, the United Kingdom, Germany and I from Israel.

זו הייתה הפעם הראשונה שלי במדינה במזרח הרחוק. It was my first time in a country in the Far East.

אני חושבת שסין היא מדינה מתפתחת. I think China is a developing country. מצד אחד היא מאד מפותחת ומודרנית ויש בה הרבה טכנולוגיה ומצד שני יש הרבה עוני ולכלוך. On the one hand it is very developed and modern and has a lot of technology and on the other there is a lot of poverty and dirt.

העיר הראשונה שביקרנו הייתה הונג קונג. The first city we visited was Hong Kong. היה לי הלם תרבות, זה לא היה מה שציפיתי לראות. I had a culture shock, it wasn't what I expected to see.

בהונג קונג יש בניינים גבוהים וישנים מאד. Hong Kong has tall and very old buildings. יש הרבה שווקי אוכל והריח שם מאד חזק ומסריח. There are many food markets and the smell is very strong and smelly. יש גם קניונים גדולים עם מותגים זולים כמו 'זארה' ומותגים יקרים יותר כמו 'לואי ויטון'. There are also big malls with cheap brands like 'Zara' and more expensive brands like 'Louis Vuitton'.

מי שאוהב אוכל מערבי - יכול לאכול פיצה או פסטה במקדונלדס או במסעדות איטלקיות. Anyone who loves Western food - can eat pizza or pasta at McDonald's or Italian restaurants. ומי שרוצה לחוות את המזרח הרחוק - יכול לאכול אוכל אסיאתי כמו נודלס עם ירקות, אורז, טופו, דמפלינג וגם לחמניות באן מאודות מאד טעימות שאני מאד אהבתי. And those who want to experience the Far East - can eat Asian food like noodles with vegetables, rice, tofu, dumpling and also very tasty delicious steamed buns that I really liked. אפשר למצוא לחמניות באן מתוקות או מלוחות. You can find sweet or savory buns.

אני אוהבת לגוון ולכן כל פעם אכלתי משהו אחר, בבוקר אני אוהבת לאכול משהו מתוק אז הלכתי לסטארבקס, הזמנתי קפה או שוקו חם וגם מאפינס בטעם שוקולד. I like variety so every time I ate something different, in the morning I like to eat something sweet so I went to Starbucks, ordered coffee or hot chocolate and also chocolate flavored muffins.

בצהריים הלכתי עם הקבוצה למסעדה סינית, הזמנו הרבה מנות קטנות, שמנו אותן באמצע השולחן ואז כל אחד לקח לעצמו קצת אוכל מכל מנה. In the afternoon I went with the group to a Chinese restaurant, ordered many small portions, put them in the middle of the table and then each took a little food for each dish. בסין אוהבים לחלוק את המנות ולאכול ביחד. China likes to share the dishes and eat together.

בערב רציתי משהו מערבי יותר. In the evening I wanted something more western. הבן-זוג שלי ואני הלכנו למסעדה איטלקית והזמנו פסטה ברוטב עגבניות עם גבינה, וגם פיצה עם ירקות וטונה. My partner and I went to an Italian restaurant and ordered pasta with tomato sauce with cheese, and also pizza with vegetables and tuna. הזמנו גם שתיה - הבן זוג שלי הזמין סודה בשבילו ואני הזמנתי יין לבן בשבילי. We also ordered drinks - my partner ordered a soda for him and I ordered white wine for me.

טוב, דיברתי מספיק על אוכל. Well, I've talked enough about food. עכשיו אני רוצה לספר לכם מה עשינו בהונג קונג. Now I want to tell you what we did in Hong Kong.

אז ביום הראשון ביקרנו בשוק הנשים ושם קנינו מזכרות כמו מגנטים, ארנקים קטנים, שמלה בסגנון סיני. So the first day we visited the women's market where we bought souvenirs like magnets, small wallets, a Chinese style dress.

אחר כך ביקרנו במקדש 'מן-מו'. Then we visited the Man-mo Temple. (MAN MO TEMPLE)הכי אהבתי את הארכיטקטורה ואת הצבעים המיוחדים. (MAN MO TEMPLE) I loved the architecture and the special colors. הייתה שם אווירה מאד מרגיעה ונעימה. There was a very relaxing and pleasant atmosphere.

אחרי זה לקחנו מעבורת כדי להגיע לצד השני של הונג קונג- 'קאולון'. After that, we took a ferry to get to the other side of Hong Kong - 'Kowloon'. שם טיילנו בין הרחובות הגדולים והקטנים, הסתובבנו בקניונים ובסוף היום חזרנו באוטובוס למלון שלנו. There we strolled between the big and small streets, walked around the malls and at the end of the day we returned by bus to our hotel.

לצערי הרב לא הצלחתי ליהנות מהונג קונג עד הסוף. Unfortunately I couldn't enjoy Hong Kong until the end. הייתי שם בחודש ספטמבר 2019, זו הייתה תקופה שהיו הרבה הפגנות ומחאות אלימות ברחובות, בשווקים, בתחנות רכבת ובשדה התעופה, זה היה מאד מפחיד ומסוכן. I was there in September 2019, it was a time where there were many protests and violent protests in the streets, markets, train stations and the airport, it was very scary and dangerous. אזרחי הונג קונג והשוטרים תקפו אחד את השני. Hong Kong citizens and police attacked each other. בדרך כלל אנשים הפגינו בשעות הערב והלילה. Usually people showed up in the evening and night. היינו צריכים להיזהר ולשמור על עצמנו, לכן חזרנו לאכסנייה מוקדם יותר. We had to be careful and look after ourselves, so we went back to the hostel earlier.

האכסניה שישנו בה הייתה בבניין גבוה עם חמש עשרה קומות. The hostel that was in it was in a tall building with fifteen floors. החדר שלנו היה בקומה העשירית. Our room was on the 10th floor. בחיים לא ראיתי חדר כל-כך קטן. I have never seen such a small room. המיטה הזוגית היא בעצם מיטה וחצי ומתאימה לאדם אחד. The double bed is basically a bed and fits one person. בקושי היה מקום לזוז וגם לא היה כמעט מקום לשים את התיקים הגדולים שלנו. There was hardly room to move nor was there room to put our big bags. למרות שהיה ממש צפוף, אני חייבת לומר שהחדר היה מאד נקי וגם היה מזגן. Although it was really crowded, I have to say that the room was very clean and also air-conditioned.

לגבי מזג האוויר, טוב זה היה משהו מיוחד. As for the weather, well it was something special. ברגע שנוחתים בשדה התעופה בהונג קונג, מתחילים להזיע הרבה. Once you land in Hong Kong airport, you start to sweat a lot. יש לחות מאד גבוהה באוויר וצריך ללבוש בגדים קצרים. There is very high humidity in the air and short clothes need to be worn. למרות זאת, ירד הרבה גשם, במיוחד ביום הראשון כשרק הגענו לעיר. However, it was raining a lot, especially on the first day when we just arrived in town. להסתובב עם מטריות ברחובות זה לא כל כך עוזר, כדאי להיות עם מעיל גשם. Walking around with umbrellas on the streets is not so helpful, it should be with a raincoat. ועדיין...זה לא ממש כיף לטייל ברחובות כשיורד כל כך הרבה גשם. And still ... it's not much fun to walk the streets when it rains so much.

באופן כללי החודשים יולי-אוגוסט הם החודשים הכי גשומים בשנה, אבל גם בספטמבר הגשם בא איתנו כמעט לכל עיר וכפר שביקרנו בסין. Generally, the months of July-August are the rainiest months of the year, but even in September the rain comes with almost every city and village we visited in China. אז אם אתם רוצים המלצה ממני? So if you want a recommendation from me? עדיף לטוס לסין באוקטובר. It's best to fly to China in October.

אז היום נתתי לכם טעימה קטנה מהטיול הגדול שלי, ובפעם הבאה אמשיך לספר לכם איזה עוד הרפתקאות עברתי. So today I gave you a little taste of my big trip, and next time I will continue to tell you what other adventures I went through.