×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Podcast: GoStudy - Učíme se česky, GoStudy - 30 - Můj styl

GoStudy - 30 - Můj styl

Ahoj a vítejte u 30. (třicátého) jubilejního dílu podcastu Učíme se česky. Nemůžu tomu ani věřit, ale 10 měsíců od začátku už je pryč a my jsme spolu uzavřeli 2 (dvě) série. Dnes poslední díl na A2 a pak už začneme B1. Nezapomeňte na otázky. Jestli máte nějakou otázku, pište na můj instagram a v dalším díle se na vaše otázky podíváme.

Dnes budu mluvit o tématu, které jsme ještě nedělali. Nebylo ani v první sérii na B2. Je to téma, ke kterému se možná potom ještě někdy vrátím. Je to dobré téma. Ale teď začneme zlehka. O čem mluvím? Mluvím o módě, stylu a službách.

Jsem žena, jsem žena, která má ráda módu. Nejsem fanatik. Nesleduju módní trendy do detailů. Neorientuju se v tom, co je moderní ve Francii a v Itálii a jak se módní trendy mění. Mám ale ráda oblečení a módu, ve které se cítím dobře. Ráda nosím to, co mi sluší a z čeho mám radost.

Mám ráda pohodlné, komforntí věci. Mám ráda ale i elegatní módu. Nakupuju obvykle v obyčejných obchodech. Nemusím mít žádné originály. Moje oblíbená barva je černá. Ale čím jsem starší, tím víc nosím i různě barevné věci, abych nevypadala smutně. Výhoda černé barvy ale je, že v ní člověk vypadá hubenější, jakoby měl méně kilogramů. A to teď po kraranténě trochu potřebuju :) Ráda nosím kalhoty, cítím se v nich dobře i když učím a jsem ve třídě. Ale v létě miluju šaty. Ráda nosím růrzné šaty, dlouhé i kratší. V zimě moc šaty nenosím, ale nějaké zimní taky mám. Nemám ráda sukně, nevím proč, myslím, že v nich nevypadám dobře, že mi nesluší. A taky jsem dost líná a nebaví mě kombinovat sukni a halenku nebo blůzu. Nevím proč, ale myslím si, že kombinovat kalhoty a svetry a blůzky je lehčí, než kombinovat horní díl oblečení a sukni.

Moje velké hobby jsou dámské kabelky. Tašky, které nosí ženy. Musím se přiznat, že jich mám opravdu mnoho. Dokonce můj hodný manžel mi koupil 2 (dvě) skříně do našeho obývacího pokoje. A ty skříně jsou plné jenom kabelek. Vypadá to trochu jako v butiku s kabelkami, ale mně se to moc líbí, protože mám všechny kabelky na jednom místě a můžu si vybrat tu, která se hodí k oblečení, které mám na sobě. Mám ráda módu, ale nerada chodím do obchodů s módou nakupovat a zkoušet věci v kabince. Nerada spěchám, chci se v klidu rozmyslet. Chci si to oblečení vyzkoušet několikrát, dobře se podívat, zkusit různé velikosti. A proto velmi často nakupuju módu i obuv na internetu, nakupuju v e-shopech.

V České republice je dost možností, jak oblečení objednat, takových e-shopů je mnoho. Já mám ráda About You a nakupuju tam často. Mají dopravu zdarma, nemusím nic platit. Prostě mi ráno přijde SMS, že ten den přijede kurýr až před můj dům a to je všechno. Když nejsem v tom čase doma, tak balíček prostě nechají v obchodě blízko našeho domu. Ještě lepší je, že mají zdarma i vrácení zboží, vrácení toho, co si nechcete koupit. Stačí prostě zabalit krabici a odnést do stejného obchodu naproti našemu domu. Asi za týden se vám vrátí peníze. Pro mě je to opravdu super služba.

Nesmím zapomenout ani na doplňky. To je taky věc, kterou mám moc ráda. Růné řetízky na krk, prstýnky, hodinky, naušnice, náramky. Dříve, když jsem byla mladší, nosila jsem různou bižuterii. Teď už jsem opět snížila počet svých šperků na ty trochu kvalitnější a mám z nich velkou radost. Ráda prostě všechno kombinuju, aby to spolu vypadalo dobře.

Nejhorší ale je, když máte plné skříně věcí a ráno vám zazvoní budík v 5:30 (pět třicet) a vy musíte do práce a nemáte vůbec energii na to vymýšlet, co si vzít na sebe.

Myslím, že s módou taky trochu souvisí kosmetika a další podobné věci a služby. Ráda chodím ke kadeřnici, chodím obvykle každé 2 (dva) měsíce a děláme blond melír. Na to už jsem zvyklá a vyhovuje mi to.

Na manikúru a pedikúru nechodím, ale laky na nehty moc miluju a mám jich doma asi 60 (šedesát). Lakuju si nehty asi 2x (dva krát) za týden a snažím se, aby moje ruce i nohy vypadaly vždy dobře. Ráda zkouším různé barvy, ale nejsem moc crazy, bláznivá, mám ráda přírodní barvy a klasickou červenou.

Mám celkem 3 (tři) krabice, ve kterých mám laky na nehty. Nemám na ně místo, a tak leží za gaučem a já doufám, že je tam nikdo nevidí.

Stejné hobby, stejnou zálibu mám ve rtěnkách. Měla jsem jich asi 80, teď už jsem trochu snížila počet, už jich je méně, asi 50 :) Mám ráda krásné rtěnky známých značek. Oblečení nenosím značkové, nepotřebuju Chanel a Dior, ale takové rtěnky ráda mám. Je to taková moje sbíra, taková kolekce.

Nechodím ani ke kosmetičce, ale doma se taky snažím starat o svou pleť, o svou kůži na obličeji. 2x (dva krát) za týden používám masky, vždy se s nimi fotím a posílám je svému muži. To je někdy humorné, když mou fotku otevře na počítači, když má zrovna pracovní schůzku. Mám ráda i různé krémy, na oči, na ruce, sprchové gely a tak dál.

Nechodím ani na masáže, ale můj muž má masáže rád. Má trochu problémy se zády a tak je pro něj příjemné, když mu masér nebo masérka pomůžou.

Teď to vypadá, že jsem blázen a utrácím moc peněz za módu a kosmetické věci. Ale tak to není. Mám ráda věci, které vypadají dobře, ale neutrácím celou výplatu za oblečení. Raději někam jedu nebo jdu do restaurace. Ale teď v karanténě nemůžeme ani jedno a móda taky nemá velký smysl, protože nikam nechodíme. Tak asi budu muset vymyslet nové hobby, nějaký nový koníček.

Vy nezapomeňte, že mi můžete napsat na instagram otázku a příští díl zkusíme udělat ve stylu otázek a odpovědí. Ať posloucháte něco, co vás zajímá.

Mějte se krásně, buďte zdraví a uslyšíme se jako vždycky zase za 10 dní. Ahoj a naslyšenou příště!


GoStudy - 30 - Můj styl

Ahoj a vítejte u 30. Hi and welcome at 30. (třicátého) jubilejního dílu podcastu Učíme se česky. of the (thirtieth) jubilee part of the podcast We are learning Czech. Nemůžu tomu ani věřit, ale 10 měsíců od začátku už je pryč a my jsme spolu uzavřeli 2 (dvě) série. I can't believe it, but 10 months from the beginning it's gone and we closed 2 (two) series together. Даже не верится, но с начала прошло 10 месяцев и мы вместе прошли 2 (две) серии. Dnes poslední díl na A2 a pak už začneme B1. Nezapomeňte na otázky. Jestli máte nějakou otázku, pište na můj instagram a v dalším díle se na vaše otázky podíváme.

Dnes budu mluvit o tématu, které jsme ještě nedělali. Nebylo ani v první sérii na B2. It wasn't even in the first series on B2. Je to téma, ke kterému se možná potom ještě někdy vrátím. It is a topic I may return to someday. Je to dobré téma. Ale teď začneme zlehka. O čem mluvím? Mluvím o módě, stylu a službách. Я говорю о моде, стиле и обслуживании.

Jsem žena, jsem žena, která má ráda módu. Nejsem fanatik. Я не фанатик. Nesleduju módní trendy do detailů. I don't follow fashion trends in detail. Neorientuju se v tom, co je moderní ve Francii a v Itálii a jak se módní trendy mění. I'm not familiar with what's modern in France and Italy and how fashion trends are changing. Mám ale ráda oblečení a módu, ve které se cítím dobře. Но мне нравится одежда и мода, в которых я чувствую себя хорошо. Ráda nosím to, co mi sluší a z čeho mám radost. Я люблю носить то, что мне нравится и что делает меня счастливой.

Mám ráda pohodlné, komforntí věci. Mám ráda ale i elegatní módu. Nakupuju obvykle v obyčejných obchodech. Обычно я делаю покупки в обычных магазинах. Nemusím mít žádné originály. I don't have to have any originals. Moje oblíbená barva je černá. Ale čím jsem starší, tím víc nosím i různě barevné věci, abych nevypadala smutně. But the older I get, the more I wear different colored things so that I don't look sad. Výhoda černé barvy ale je, že v ní člověk vypadá hubenější, jakoby měl méně kilogramů. But the advantage of black is that you look thinner, as if you had fewer kilograms. A to teď po kraranténě trochu potřebuju :) Ráda nosím kalhoty, cítím se v nich dobře i když učím a jsem ve třídě. And now I need a little after the quarantine :) I like to wear pants, I feel good in them even when I teach and I'm in class. Ale v létě miluju šaty. Ráda nosím růrzné šaty, dlouhé i kratší. V zimě moc šaty nenosím, ale nějaké zimní taky mám. I don't wear much clothes in the winter, but I also have some winter clothes. Nemám ráda sukně, nevím proč, myslím, že v nich nevypadám dobře, že mi nesluší. I don't like skirts, I don't know why, I don't think I look good in them, they don't suit me. A taky jsem dost líná a nebaví mě kombinovat sukni a halenku nebo blůzu. And I'm also quite lazy and I don't like to combine a skirt and a blouse or blouse. Nevím proč, ale myslím si, že kombinovat kalhoty a svetry a blůzky je lehčí, než kombinovat horní díl oblečení a sukni. I don't know why, but I think combining pants and sweaters and blouses is lighter than combining the top of clothes and skirts.

Moje velké hobby jsou dámské kabelky. Tašky, které nosí ženy. Musím se přiznat, že jich mám opravdu mnoho. Dokonce můj hodný manžel mi koupil 2 (dvě) skříně do našeho obývacího pokoje. Even my good husband bought me 2 (two) closets for our living room. A ty skříně jsou plné jenom kabelek. Vypadá to trochu jako v butiku s kabelkami, ale mně se to moc líbí, protože mám všechny kabelky na jednom místě a můžu si vybrat tu, která se hodí k oblečení, které mám na sobě. It looks a bit like a boutique with handbags, but I really like it because I have all the handbags in one place and I can choose the one that fits the clothes I'm wearing. Mám ráda módu, ale nerada chodím do obchodů s módou nakupovat a zkoušet věci v kabince. I like fashion, but I don't like going to fashion stores to shop and try things in the booth. Мне нравится мода, но я не люблю ходить в модные магазины за покупками и примерять вещи в примерочной. Nerada spěchám, chci se v klidu rozmyslet. Chci si to oblečení vyzkoušet několikrát, dobře se podívat, zkusit různé velikosti. I want to try on the clothes several times, take a good look, try different sizes. A proto velmi často nakupuju módu i obuv na internetu, nakupuju v e-shopech. And that's why I often buy fashion and shoes on the Internet, I shop in e-shops.

V České republice je dost možností, jak oblečení objednat, takových e-shopů je mnoho. In the Czech Republic, there are plenty of options for ordering clothes, there are many such e-shops. Já mám ráda About You a nakupuju tam často. I like About You and shop there often. Mají dopravu zdarma, nemusím nic platit. Prostě mi ráno přijde SMS, že ten den přijede kurýr až před můj dům a to je všechno. I just get an SMS in the morning that a courier will arrive in front of my house that day and that's it. Když nejsem v tom čase doma, tak balíček prostě nechají v obchodě blízko našeho domu. When I'm not home at the time, they simply leave the package in a store near our house. Ještě lepší je, že mají zdarma i vrácení zboží, vrácení toho, co si nechcete koupit. Even better, they also have free returns, returns what you don't want to buy. Stačí prostě zabalit krabici a odnést do stejného obchodu naproti našemu domu. Just pack the box and take it to the same store opposite our house. Asi za týden se vám vrátí peníze. Pro mě je to opravdu super služba.

Nesmím zapomenout ani na doplňky. I must not forget the accessories. Не стоит забывать и об аксессуарах. To je taky věc, kterou mám moc ráda. Růné řetízky na krk, prstýnky, hodinky, naušnice, náramky. Dříve, když jsem byla mladší, nosila jsem různou bižuterii. I used to wear different jewelry when I was younger. Teď už jsem opět snížila počet svých šperků na ty trochu kvalitnější a mám z nich velkou radost. Now I have reduced the number of my jewelry to a little higher quality and I am very happy with them. Ráda prostě všechno kombinuju, aby to spolu vypadalo dobře. I just like to combine everything to make it look good together.

Nejhorší ale je, když máte plné skříně věcí a ráno vám zazvoní budík v 5:30 (pět třicet) a vy musíte do práce a nemáte vůbec energii na to vymýšlet, co si vzít na sebe.

Myslím, že s módou taky trochu souvisí kosmetika a další podobné věci a služby. I think that cosmetics and other similar things and services are also a bit related to fashion. Я думаю, что мода также имеет некоторое отношение к косметике и другим подобным вещам и услугам. Ráda chodím ke kadeřnici, chodím obvykle každé 2 (dva) měsíce a děláme blond melír. Na to už jsem zvyklá a vyhovuje mi to. I'm used to it and it suits me. Я привык к этому, и это меня устраивает.

Na manikúru a pedikúru nechodím, ale laky na nehty moc miluju a mám jich doma asi 60 (šedesát). Lakuju si nehty asi 2x (dva krát) za týden a snažím se, aby moje ruce i nohy vypadaly vždy dobře. I paint my nails about 2 times (twice) a week and I try to make my hands and feet always look good. Ráda zkouším různé barvy, ale nejsem moc crazy, bláznivá, mám ráda přírodní barvy a klasickou červenou.

Mám celkem 3 (tři) krabice, ve kterých mám laky na nehty. Nemám na ně místo, a tak leží za gaučem a já doufám, že je tam nikdo nevidí. I don't have room for them, so they lie behind the couch and I hope no one sees them there.

Stejné hobby, stejnou zálibu mám ve rtěnkách. The same hobby, the same hobby in lipstick. Měla jsem jich asi 80, teď už jsem trochu snížila počet, už jich je méně, asi 50 :) Mám ráda krásné rtěnky známých značek. Oblečení nenosím značkové, nepotřebuju Chanel a Dior, ale takové rtěnky ráda mám. Je to taková moje sbíra, taková kolekce. Das ist meine Sammlung, das ist meine Sammlung.

Nechodím ani ke kosmetičce, ale doma se taky snažím starat o svou pleť, o svou kůži na obličeji. I don't even go to a beautician, but at home I also try to take care of my skin, my skin on my face. 2x (dva krát) za týden používám masky, vždy se s nimi fotím a posílám je svému muži. I use masks twice (twice) a week, I always take pictures with them and send them to my husband. To je někdy humorné, když mou fotku otevře na počítači, když má zrovna pracovní schůzku. It's sometimes humorous when he opens my photo on a computer while he has a business meeting. Mám ráda i různé krémy, na oči, na ruce, sprchové gely a tak dál.

Nechodím ani na masáže, ale můj muž má masáže rád. Má trochu problémy se zády a tak je pro něj příjemné, když mu masér nebo masérka pomůžou. He has a bit of a back problem, so it's nice for him if a masseur or masseuse help him.

Teď to vypadá, že jsem blázen a utrácím moc peněz za módu a kosmetické věci. Now I seem to be crazy and I'm spending a lot of money on fashion and cosmetics. Теперь кажется, что я сошла с ума и трачу слишком много денег на модные и косметические вещи. Ale tak to není. Mám ráda věci, které vypadají dobře, ale neutrácím celou výplatu za oblečení. Raději někam jedu nebo jdu do restaurace. Ale teď v karanténě nemůžeme ani jedno a móda taky nemá velký smysl, protože nikam nechodíme. But now we can't quarantine either, and fashion doesn't make much sense either, because we don't go anywhere. Tak asi budu muset vymyslet nové hobby, nějaký nový koníček.

Vy nezapomeňte, že mi můžete napsat na instagram otázku a příští díl zkusíme udělat ve stylu otázek a odpovědí. Don't forget that you can write me a question on the instagram and we will try to do the next part in the style of questions and answers. Ať posloucháte něco, co vás zajímá. Let them listen to something that interests you.

Mějte se krásně, buďte zdraví a uslyšíme se jako vždycky zase za 10 dní. Ahoj a naslyšenou příště!