×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Podcast: GoStudy - Učíme se česky, GoStudy 13 - MŮJ DEN

GoStudy 13 - MŮJ DEN

Ahoj všem studentům. Ahoj všem, kdo poslouchá podcast Učíme se česky.

Dnes budeme mluvit o programu dne. Jaký je můj program dne? Co dělám každý den?

Je to těžká otázka. Každý můj den je jiný. Moje dny nejsou stejné. Musím mít u sebe vždy mobil s kalendářem. Nepamatuju si, co musím dělat každý den. Dny jsou různé. Obvykle ráno vstávám asi v 6:00 (šest) hodin. Nevstávám ráda, vždy zvoní můj budík. Nemám ráda zvuk budíku. Budík zvoní v 6 ráno a já ještě asi do 6: 30 (šesti třiceti) ležím v posteli. To nemá rád můj manžel, protože můj budík zvoní každých deset minut. Čtu si nové emaily, nové informace, dívám se na instagram a facebook. Potom vstanu z postele. Můj muž obvykle ještě leží.

Jdu do koupelny, myju se čistím si zuby. Mám ráda mentolovou zubní pastu. Co vy? :) Potom snídám. Nejčastěji snídám musli s banánem, kiwi a jogurt. Musím mít kávu.

Bez kávy to není dobré ráno. Bez kávy by to byl těžký den. Piju kávu s mlékem a bez cukru.

Potom se oblékám. Otevírám skříň a vybírám si oblečení. Těžko se rozhoduju, mám mnoho oblečení. Ale něco vyberu a jdu do koupelny a maluju se. Maluju se chvíli. Nemaluju se mnoho. Používám make-up, řasenku a rtěnku. Někdy taky pudr. Ráda se maluju, ale nechci se malovat dlouho, nechci tím trávit mnoho času. Učešu se, navoním se, to znamená, že použiju parfém a jdu do obýváku.

Muži se ještě v koupelně holí. I ženy se můžou holit, ale muži si obvykle holí obličej a ženy nohy.

V obýváku se chystám do práce. Připravuji si svou tašku. A potom odcházim. Když jedu do práce, jedu obvykle metrem. Cesta trvá jenom asi 20 (dvacet) minut. Bydlím blízko své práce. Jdu do třídy, připravuju svou třídu a potom celé dopoledne učím. Když mám přestávku, mluvím se studenty nebo s kolegy. Ráda mluvím se svými kolegy.

Po práci jdu na oběd do restaurace nebo si koupím něco po cestě domů. Málo vařím. Ale když vařím, tak obvykle něco lehkého. Salát nebo těstoviny. Někdy maso. Nejsem vegetarian, ale maso ráda jím v restauraci, kde je dobře připravené. Po obědě ještě pracuju. Odpoledne mám často svoje individuální lekce nebo sama studuju ruský jazyk nebo chodím do jiných kurzů. Někdy taky cvičím. Dlouho jsem necvičila, ale v karanténě jsem zase začala a teď cvičím dál. Cvičím každý den jenom chvíli, ale snažím se pravidelně. Cvičím doma, najdu video na youtube a pustím si ho na naší velké televizi v obývacím pokoji a cvičím. Studenti často odpoledne dělají domácí úkoly nebo mají kurzy jazyků a tak podobně. Někdo sportuje.

Večer mají lidi čas na svoje koníčky. Koníček to je hobby. Já se dívám na filmy nebo seriály. Ráda chodím s manželem do kina a taky často chodíme do restaurace, kde večeříme.

Někdy se taky scházím s kamarády a kamarádkami. Jdeme na kafe nebo do vinárny a mluvíme velmi dlouho. Myslím, že to zná každá holka. Mluvíme o životě a o partnerech a o lásce a taky o módě a kosmetice. Však to znáte. Kluci chodí na pivo do hospody nebo do baru a taky mluví. Myslím, že někdy mluví stejně mnoho jako holky.

Večer přijdu domů, sprchuju se, odlíčím se, to znamená, že sundám svůj make-up z obličeje. čistím si zuby, oblékám si pyžamo nebo noční košili, nakrmím svou kočku, moje kočka ráda jí, tak jako my, tak na to jídlo už čeká. Potom jdu do postele. V posteli si ještě ráda čtu nebo se dívám chvíli na videa na youtube nebo si na internetu čtu zajímavé věci.

Říká se, že v posteli už by se člověk do mobilního telefonu neměl dívat. Ale mě to baví a odpočívám u toho. Ráda čtu i ebooky a nebo se s mužem díváme na seriál nebo pořad, kde mluví nějaký známý člověk. Spím obvykle kolem desáté nebo jedenácté hodiny.

O víkendu nebo o prázdninách jsou moje dny podobné. Nechodím do práce. Ale občas pracuju, svoje individuální lekce mám i o víkendu. Nevstávám v 6, ale asi v 8 hodin.

Potom trávím čas s manželem nebo s rodinou, jezdíme na víkendy někam do wellness centra, chodíme na procházky, odpočíváme.

Jezdíme za rodinou a taky si hrajeme s naší kočkou a křečkem. Jezdíme za rodinou a taky si hrajeme s naší kočkou a křečkem. Moji rodiče mají psa, tak chodíme i na procházky se psem.

Každý člověk má jiný program dne. My žijeme docela aktivní život. Nechci spát celý den, myslím si že je to škoda, celý den spát. Myslím si, že život je na to moc krátký, není dost času. Někdy je ale třeba špatné počasí, prší a nechcete nikam jít. Tak v takové dny zůstáváme doma a hrajeme například stolní a společenské hry. Rádi chodíme taky na únikové hry. A nebo prostě ležíme na gauči a mluvíme a díváme se na filmy. Nebo jdeme někam, kde neprší. Na koncert nebo do divadla. Neběháme v parku.

Takový program dne můžu každému doporučit. Je dobré nebýt líný a je dobré něco v životě poznat a vidět.

Jak vy trávíte svůj čas? Jaký je váš program dne?

Zkuste mluvit česky, zkuste říct sobě svůj program dne. Například před zrcadlem.

Za 10 (deset) dní u dalšího podcastu se na vás budu těšit.

Ahoj a užívejte dne!

GoStudy 13 - MŮJ DEN GoStudy 13 - MY DAY GoStudy 13 - MY DAY GoStudy 13 - MI DÍA GoStudy 13 - MA JOURNÉE GoStudy 13 - IL MIO GIORNO GoStudy 13 - 私の一日 GoStudy 13 - 나의 하루 GoStudy 13 - MÓJ DZIEŃ GoStudy 13 - O MEU DIA GoStudy 13 - МОЙ ДЕНЬ GoStudy 13 - МІЙ ДЕНЬ GoStudy 13 - 我的一天

Ahoj všem studentům. Hello to all the students. 学生の皆さん、こんにちは。 Ahoj všem, kdo poslouchá podcast Učíme se česky. Hello to everyone who listens to the podcast We are learning Czech. ポッドキャスト「チェコ語を学ぶ」をお聞きの皆さん、こんにちは。

Dnes budeme mluvit o programu dne. Today we will talk about the agenda of the day. 今日はその日のアジェンダについて話そう。 Jaký je můj program dne? What is my program of the day? 今日の予定は? Co dělám každý den? What do I do every day? 私は毎日何をしているのか?

Je to těžká otázka. It's a difficult question. 難しい質問だ。 Každý můj den je jiný. Every day is different. 毎日が違う。 Moje dny nejsou stejné. My days are not the same. 私の日々は同じではない。 Musím mít u sebe vždy mobil s kalendářem. I must always have a mobile phone with a calendar with me. 私は常にカレンダーの入った携帯電話を持っていなければならない。 Nepamatuju si, co musím dělat každý den. I don't remember what I have to do every day. 毎日何をしなければならないか覚えていない。 Dny jsou různé. The days are different. 日が違う。 Obvykle ráno vstávám asi v 6:00 (šest) hodin. I usually get up at about 6:00 (six) in the morning. いつも朝6時(6時)くらいに起きるんだ。 Nevstávám ráda, vždy zvoní můj budík. Ich stehe nicht gerne auf, mein Wecker geht immer los. I don't like getting up, my alarm clock always rings. 私は起きるのが嫌いで、いつも目覚ましが鳴ってしまう。 Nemám ráda zvuk budíku. I don't like the sound of an alarm clock. 目覚まし時計の音は好きじゃない。 Budík zvoní v 6 ráno a já ještě asi do 6: 30 (šesti třiceti) ležím v posteli. The alarm rings at 6am and I'm still in bed until about 6:30 (six thirty). 朝6時に目覚ましが鳴り、6時半(シックスサーティー)頃までベッドにいる。 To nemá rád můj manžel, protože můj budík zvoní každých deset minut. My husband doesn't like that because my alarm clock rings every ten minutes. 私の目覚まし時計は10分おきに鳴るから、夫はそれが気に入らないみたい。 Čtu si nové emaily, nové informace, dívám se na instagram a facebook. I read new emails, new information, look at instagram and facebook. 新しいメールや新しい情報を読んだり、インスタグラムやフェイスブックを見たりする。 Potom vstanu z postele. Then I get out of bed. そしてベッドから起き上がる。 Můj muž obvykle ještě leží. My husband usually still lies. 夫はたいていまだ横になっている。

Jdu do koupelny, myju se čistím si zuby. I go to the bathroom, wash myself and brush my teeth. バスルームに行き、体を洗い、歯を磨く。 Mám ráda mentolovou zubní pastu. I like peppermint toothpaste. ペパーミント歯磨き粉が好き。 Co vy? What you? あなたはどうですか? :) Potom snídám. :) Then I have breakfast. それから朝食をとる。 Nejčastěji snídám musli s banánem, kiwi a jogurt. Most often I have muesli with banana, kiwi and yoghurt for breakfast. 朝食にはバナナ、キウイ、ヨーグルト入りのミューズリーを食べることが多い。 Musím mít kávu. I have to have coffee. コーヒーを飲まなければならない。

Bez kávy to není dobré ráno. It's not a good morning without coffee. コーヒーがないといい朝じゃない。 Bez kávy by to byl těžký den. It would be a difficult day without coffee. コーヒーがない日は大変だ。 Piju kávu s mlékem a bez cukru. I drink coffee with milk and no sugar. コーヒーにはミルクを入れて、砂糖は入れない。

Potom se oblékám. Then I get dressed. それから服を着る。 Otevírám skříň a vybírám si oblečení. I open my closet and pick out my clothes. クローゼットを開けて服を選ぶ。 Těžko se rozhoduju, mám mnoho oblečení. It's hard to decide, I have a lot of clothes. 決めるのは難しいよ、服がたくさんあるからね。 Мне сложно определиться, у меня много одежды. Ale něco vyberu a jdu do koupelny a maluju se. Aber ich suche mir etwas aus, gehe ins Bad und streiche. But I pick something and go to the bathroom and paint. でも何かを選んで、バスルームに行って絵を描く。 Но я выбираю что-нибудь и иду в ванную и рисую себя. Maluju se chvíli. Ich male schon eine Weile. I'm painting for a while. しばらく絵を描いていたんだ。 Nemaluju se mnoho. I don't paint much. 私はあまり化粧をしない。 Používám make-up, řasenku a rtěnku. メイクはマスカラと口紅を使っている。 Někdy taky pudr. Sometimes powder. パウダーを使うこともある。 Ráda se maluju, ale nechci se malovat dlouho, nechci tím trávit mnoho času. I like to paint, but I don't want to paint for long, I don't want to spend a lot of time doing it. 絵を描くのは好きだけど、絵を描くのに多くの時間を費やしたくない。 Я люблю рисовать себя, но я не хочу рисовать себя долго, я не хочу тратить на это много времени. Učešu se, navoním se, to znamená, že použiju parfém a jdu do obýváku. Ich mache mir die Haare, trage ein Parfüm auf und gehe ins Wohnzimmer. I comb my hair, perfume myself, that means I use perfume and go to the living room. 私は髪をとかし、自分で香水を付けます。つまり、香水を使用してリビングルームに行きます。  髪を整え、香水をつけてリビングに行く。 Я причесываюсь, надушиваюсь, то есть пользуюсь духами и иду в гостиную.

Muži se ještě v koupelně holí. The men are still shaving in the bathroom. 男たちはまだバスルームで髭を剃っている。 Мужчины все еще бреются в ванной. I ženy se můžou holit, ale muži si obvykle holí obličej a ženy nohy. Auch Frauen können sich rasieren, aber Männer rasieren sich normalerweise das Gesicht und Frauen die Beine. Even women can shave, but men usually shave their faces and women shave their legs. 女性もヒゲを剃ることはできるが、男性は顔を、女性は脚を剃るのが普通だ。

V obýváku se chystám do práce. I'm going to work in the living room. リビングで仕事の準備をしている。 Připravuji si svou tašku. I'm preparing my bag. バッグの準備をしているところだ。 A potom odcházim. And then I'm leaving. そして、私は去る。 А потом я ухожу. Když jedu do práce, jedu obvykle metrem. When I go to work, I usually take the subway. 仕事に行くときはたいてい地下鉄を使う。 Когда я еду на работу, я обычно езжу на метро. Cesta trvá jenom asi 20 (dvacet) minut. The journey takes only about 20 (twenty) minutes. 所要時間はわずか20分ほど。 Поездка занимает всего около 20 (двадцати) минут. Bydlím blízko své práce. I live close to my job. 私は職場の近くに住んでいる。 Я живу рядом с моей работой. Jdu do třídy, připravuju svou třídu a potom celé dopoledne učím. Ich gehe zum Unterricht, bereite meinen Unterricht vor und unterrichte dann den ganzen Vormittag. I go to class, prepare my class, and then teach all morning. 教室に行き、授業の準備をして、午前中ずっと授業します。 いっぱい教える。 Я иду в класс, готовлю свой класс, а затем преподаю все утро. Když mám přestávku, mluvím se studenty nebo s kolegy. Wenn ich eine Pause habe, spreche ich mit Studenten oder Kollegen. When I'm on break, I talk to students or colleagues. 休憩時間には学生や同僚と話をする。 Когда у меня перерыв, я разговариваю со студентами или коллегами. Ráda mluvím se svými kolegy. I like to talk with my colleagues. 同僚と話すのが好きなんだ。

Po práci jdu na oběd do restaurace nebo si koupím něco po cestě domů. After work, I go to a restaurant for lunch or buy something on the way home. 仕事が終わると、昼食を食べにレストランに行くか、帰りに何か買って帰る。 После работы я иду в ресторан на обед или покупаю что-нибудь по пути домой. Málo vařím. I cook little. 私はあまり料理をしない。 Ale když vařím, tak obvykle něco lehkého. But when I cook, it's usually something light. でも、私が料理をするときは、たいてい軽いものだ。 Salát nebo těstoviny. Salad or pasta. サラダかパスタ。 Někdy maso. Sometimes meat. 時には肉も。 Nejsem vegetarian, ale maso ráda jím v restauraci, kde je dobře připravené. I'm not a vegetarian, but I like to eat meat in a restaurant where it's well prepared. 私はベジタリアンではないが、きちんと調理されたレストランで肉を食べるのが好きだ。 Я не вегетарианец, но люблю есть мясо в ресторане, где его хорошо готовят. Po obědě ještě pracuju. I'm still working after lunch. 昼食後も仕事をしている。 Odpoledne mám často svoje individuální lekce nebo sama studuju ruský jazyk nebo chodím do jiných kurzů. In the afternoon I often have my individual lessons or I study Russian myself or go to other courses. 午後は個人レッスンを受けたり、独学でロシア語を勉強したり、他のコースに行ったりすることが多い。 Někdy taky cvičím. Ich trainiere auch manchmal. Sometimes I practice too. 私も時々トレーニングをしている。 Иногда я также тренируюсь. Dlouho jsem necvičila, ale v karanténě jsem zase začala a teď cvičím dál. I didn't train for a long time, but I started in quarantine again and now I'm still training. 長い間運動していませんでしたが、自粛期間中に再開し、今も運動を続けています。   長い間運動をしていなかったが、隔離されている間に再開し、今はもっと運動している。 Давно не тренировался, но во время карантина снова начал и сейчас продолжаю заниматься. Cvičím každý den jenom chvíli, ale snažím se pravidelně. I only practice for a while every day, but I try regularly. 毎日少しの時間しかトレーニングしていないけど、定期的にやるようにしている。 Я тренируюсь только некоторое время каждый день, но стараюсь регулярно. Cvičím doma, najdu video na youtube a pustím si ho na naší velké televizi v obývacím pokoji a cvičím. I work out at home, find a youtube video and play it on our big tv in the living room and work out. 家で運動します。YouTubeで動画を見つけて、それをリビングの大きなテレビで再生して運動します。       私は家でワークアウトをする。ユーチューブでビデオを見つけて、リビングルームの大きなテレビに映してワークアウトをする。 Я тренируюсь дома, нахожу видео на YouTube, включаю его на нашем большом телевизоре в гостиной и тренируюсь. Studenti často odpoledne dělají domácí úkoly nebo mají kurzy jazyků a tak podobně. Students often do homework or take language courses in the afternoon. 学生たちは午後にしばしば宿題をしたり、語学のコースを受けたりなどしています。   受けたりするなどが多い。     午後は宿題をしたり、語学の授業があったりする。 Někdo sportuje. Someone is playing sports. 誰かがスポーツをしている。

Večer mají lidi čas na svoje koníčky. In the evening, people have time for their hobbies. 夜は趣味の時間がある。 Koníček to je hobby. A hobby is a hobby. 趣味だよ。 Já se dívám na filmy nebo seriály. I watch movies or series. 映画やテレビ番組を見る。 Ráda chodím s manželem do kina a taky často chodíme do restaurace, kde večeříme. I like to go to the cinema with my husband and I also often go to a restaurant where we have dinner. 夫と映画を観に行くのも好きだし、夕食にレストランに行くことも多い。

Někdy se taky scházím s kamarády a kamarádkami. Manchmal treffe ich mich auch mit meinen Freunden. Sometimes I also hang out with my friends. 時々、友達とも集まるよ。 Иногда я также тусуюсь со своими друзьями. Jdeme na kafe nebo do vinárny a mluvíme velmi dlouho. We go for coffee or a wine bar and talk for a very long time. コーヒーを飲みに行ったり、ワインバーに行ったりして、とても長い時間話をする。 Мы идем выпить кофе или в винный бар и очень долго разговариваем. Myslím, že to zná každá holka. Ich glaube, jedes Mädchen weiß das. I think every girl knows that. 女の子なら誰でも知っていることだと思う。 Mluvíme o životě a o partnerech a o lásce a taky o módě a kosmetice. We talk about life and partners and love and also about fashion and cosmetics. 人生について、パートナーについて、愛について、ファッションについて、化粧品について。 Však to znáte. But you know it. あなたはドリルを知っている。 Kluci chodí na pivo do hospody nebo do baru a taky mluví. The boys go for a beer to the pub or bar and talk. 男もパブやバーにビールを飲みに行って話をする。 Myslím, že někdy mluví stejně mnoho jako holky. I think sometimes they talk as much as girls. 時々、彼女たちは女の子と同じくらい話すと思う。

Večer přijdu domů, sprchuju se, odlíčím se, to znamená, že sundám svůj make-up z obličeje. Ich komme abends nach Hause, dusche, schminke mich ab, das heißt, ich schminke mich ab. I come home at night, I shower, I take my makeup off, that means I take my makeup off my face. 夜、家に帰ってシャワーを浴びて、化粧を落とす。それは顔からメイクを落とすということです。 Вечером прихожу домой, принимаю душ, снимаю макияж, то есть снимаю макияж с лица. čistím si zuby, oblékám si pyžamo nebo noční košili, nakrmím svou kočku, moje kočka ráda jí, tak jako my, tak na to jídlo už čeká. I brush my teeth, put on my pajamas or nightgown, feed my cat, my cat likes to eat, just like us, so the food is waiting. 歯を磨き、パジャマやナイトガウン(寝巻き)を着て、猫に餌をやる。猫も私たちと同じように食べるのが好きだから、餌を待っている。 Potom jdu do postele. Then I'm going to bed. じゃあ、寝るよ。 V posteli si ještě ráda čtu nebo se dívám chvíli na videa na youtube nebo si na internetu čtu zajímavé věci. I still like to read in bed or watch videos on youtube for a while or read interesting things on the internet. ベッドの中では、本を読んだり、ユーチューブでしばらくビデオを見たり、インターネットで面白いものを読んだりするのが好きだ。 У ліжку я все ще люблю почитати або деякий час переглянути відео на YouTube або почитати цікаві речі в Інтернеті.

Říká se, že v posteli už by se člověk do mobilního telefonu neměl dívat. Es heißt, man solle im Bett nicht mehr auf sein Handy schauen. It is said that in bed one should no longer look at a cell phone. もうベッドで携帯電話を見るべきではないと言われている。 Говорят, что в постели больше нельзя смотреть в мобильный телефон. Ale mě to baví a odpočívám u toho. Aber ich genieße es und entspanne mich. But I enjoy it and I relax. でも、楽しんでリラックスしているよ。 Ráda čtu i ebooky a nebo se s mužem díváme na seriál nebo pořad, kde mluví nějaký známý člověk. Ich lese auch gerne Bücher, oder mein Mann und ich sehen uns eine Serie oder eine Sendung an, in der eine berühmte Person spricht. I also like to read ebooks, or my husband and I watch a series or show where a famous person speaks. 電子書籍を読むのも好きだし、夫と一緒に有名人が話しているシリーズや番組を見るのも好きだ。 Spím obvykle kolem desáté nebo jedenácté hodiny. Normalerweise gehe ich gegen 10 oder 11 Uhr ins Bett. I usually go to bed around 10 or 11 o'clock. いつも10時か11時くらいに寝るんだ。 Я обычно сплю около десяти или одиннадцати часов.

O víkendu nebo o prázdninách jsou moje dny podobné. My days are similar on weekends or holidays. 週末も休日も、私の日々は似たようなものだ。 Nechodím do práce. I do not work. 仕事には行かない。 Ale občas pracuju, svoje individuální lekce mám i o víkendu. But sometimes I work, I also have my individual lessons on the weekends. でも、週末に個人レッスンがあって、仕事をすることもあるんだ。 Nevstávám v 6, ale asi v 8 hodin. I don't get up at 6, but at about 8 o'clock. 僕は6時起きじゃなくて、8時くらいに起きるんだ。

Potom trávím čas s manželem nebo s rodinou, jezdíme na víkendy někam do wellness centra, chodíme na procházky, odpočíváme. Then I spend time with my husband or family, we go somewhere to on weekends それから私は夫や家族と一緒に時間を過ごし、週末にはウェルネスセンターに行ったり、散歩したり、休んだりしています。 Потом провожу время с мужем или семьей, по выходным ездим куда-нибудь

Jezdíme za rodinou a taky si hrajeme s naší kočkou a křečkem. wellness centers, we go for walks, we relax. 家族に会いに行ったり、猫やハムスターと遊んだりもする。 Jezdíme za rodinou a taky si hrajeme s naší kočkou a křečkem. We go to the family and we also play with our cat and hamster. 家族に会いに行ったり、猫やハムスターと遊んだりもする。 Мы навещаем нашу семью, а также играем с нашим котом и хомяком. Moji rodiče mají psa, tak chodíme i na procházky se psem. My parents have a dog, so we also go for walks with the dog. 両親が犬を飼っているので、犬の散歩もする。

Každý člověk má jiný program dne. Everyone has a different program of the day. 人にはそれぞれ違った意図がある。 My žijeme docela aktivní život. We live a pretty active life. 私たちはかなりアクティブな生活を送っている。 Мы живем довольно активной жизнью. Nechci spát celý den, myslím si že je to škoda, celý den spát. I don't want to sleep all day, I think it's a shame to sleep all day. 一日中寝ているのはもったいない。 Myslím si, že život je na to moc krátký, není dost času. I think life is too short for that, not enough time. そのためには人生は短すぎるし、十分な時間はない。 Я думаю, что жизнь слишком коротка для этого, не хватает времени. Někdy je ale třeba špatné počasí, prší a nechcete nikam jít. But sometimes the weather is bad, it's raining and you don't want to go anywhere. でも、天気が悪くて、雨が降っていて、どこにも行きたくないときもある。 Но иногда нужна плохая погода, идет дождь и никуда не хочется. Tak v takové dny zůstáváme doma a hrajeme například stolní a společenské hry. An diesen Tagen bleiben wir also zu Hause und spielen zum Beispiel Brett- und Gesellschaftsspiele. So on such days we stay at home and play, for example, board and board games. だからそういう日は家にいて、例えばボードゲームやボードゲームをするんだ。 Поэтому в такие дни мы остаемся дома и играем, например, в настольные и настольные игры. Rádi chodíme taky na únikové hry. Wir gehen gerne zu Escape Games. We like to go to escape games. 脱出ゲームに行くのが好きなんだ。 Нам нравится ходить в побег игры. A nebo prostě ležíme na gauči a mluvíme a díváme se na filmy. Or we just lie on the couch and talk and watch movies. あるいは、ソファに横になって話をしたり、映画を見たりする。 Nebo jdeme někam, kde neprší. Or we go somewhere where it doesn't rain. あるいは雨の降らない場所に行く。 Na koncert nebo do divadla. To a concert or to the theater. コンサートや劇場へ。 Neběháme v parku. Wir rennen nicht durch den Park. We don't run in the park. 公園を走っているんじゃないんだ。

Takový program dne můžu každému doporučit. Ein solches Tagesprogramm kann ich jedem empfehlen. I can recommend such a program of the day to everyone. このようなデイ・プログラムは誰にでもお勧めできる。 Je dobré nebýt líný a je dobré něco v životě poznat a vidět. It is good not to be lazy and it is good to know and see something in life. ダラダラしないことはいいことだし、人生で何かを知り、何かを見ることはいいことだ。

Jak vy trávíte svůj čas? How do you spend your time? どのように過ごしていますか? Jaký je váš program dne? What is your program of the day? その日の予定は?

Zkuste mluvit česky, zkuste říct sobě svůj program dne. Try to speak Czech, try to tell yourself your program of the day. チェコ語を話してみて、その日の予定を自分に話してみて。 Například před zrcadlem. For example, in front of a mirror. 例えば、鏡の前で。

Za 10 (deset) dní u dalšího podcastu se na vás budu těšit. I will be looking forward to seeing you in 10 (ten) days for the next podcast. 次のポッドキャストでお会いできるのを楽しみにしています。

Ahoj a užívejte dne! Hello and enjoy your day! さようなら!