×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

úryvky od českých osbností, Václav Havel

Václav Havel

Dobrý večer milí přátelé, především děkuji československé televizi, že mi umožnila říct vám několik věcí.

Napsal jsem si to dnes dopoledne a budu to číst z papíru, protože nemám rád podvody a odsuzuji, když politici čtou své proslovy ze čtecího zařízení na kameře a předstírají, že mluví spatra.

Podvodů bylo v této zemi už dost.

Nejprve bych měl něco říct o sobě.

Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítel socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách světového imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků a vykořisťovat v nich lidi a tak dále a tak dokola.

Byly to všechno lži. Jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet moje knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím.


Václav Havel Václav Havel Václav Havel Václav Havel Вацлав Гавел

Dobrý večer milí přátelé, především děkuji československé televizi, že mi umožnila říct vám několik věcí. Good evening dear friends, first of all I thank Czechoslovak Television for allowing me to tell you a few things.

Napsal jsem si to dnes dopoledne a budu to číst z papíru, protože nemám rád podvody a odsuzuji, když politici čtou své proslovy ze čtecího zařízení na kameře a předstírají, že mluví spatra. I wrote it down this morning and I'm going to read it from the paper because I don't like deception and I deplore when politicians read their speeches from a camera reading device and pretend to speak off the cuff.

Podvodů bylo v této zemi už dost. There has been enough fraud in this country.

Nejprve bych měl něco říct o sobě. First, I should say something about myself.

Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítel socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách světového imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků a vykořisťovat v nich lidi a tak dále a tak dokola. For twenty years, official propaganda claimed that I was the enemy of socialism, that I wanted to restore capitalism in our country, that I was at the service of world imperialism, from which I received hefty retirement, that I wanted to own various businesses and exploit people and so on and so forth.

Byly to všechno lži. It was all a lie. Jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet moje knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. How will you soon be convinced, because my books will soon be published here, from which it will be clear who I am and what I think.