×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Čeští a českoslovenští prezidenti, Václav Klaus

Václav Klaus

Václav Klaus Náš prezident Václav Klaus se narodil v Praze na Vinohradech. Vystudoval vysokou školu ekonomickou. Do roku 1989 pracoval ve státní bance československé a Prognostickém ústavu ČSAV. Po sametové revoluci se stal ministrem financí. Roku 1992 se stal předsedou vlády. V roce 1997 podal demisi po takzvaném „sarajevském atentátu“. Od roku 2003 do současné doby je prezidentem České republiky. Má manželku Livii a dva syny. Václav Klaus je euroskeptik a kritizuje obavy z globálního oteplování.

Václav Klaus Václav Klaus Vaclav Klaus Václav Klaus Václav Klaus ヴァーツラフ・クラウス Václav Klaus Václav Klaus Вацлав Клаус Вацлав Клаус 瓦茨拉夫·克勞斯

Václav Klaus Náš prezident Václav Klaus se narodil v Praze na Vinohradech. Václav Klaus Our President Václav Klaus was born in Prague's Vinohrady district. Vystudoval vysokou školu ekonomickou. Do roku 1989 pracoval ve státní bance československé a Prognostickém ústavu ČSAV. Po sametové revoluci se stal ministrem financí. After the Velvet Revolution he became Minister of Finance. Roku 1992 se stal předsedou vlády. In 1992 he became Prime Minister. V roce 1997 podal demisi po takzvaném „sarajevském atentátu“. In 1997, he resigned after the so-called "Sarajevo assassination". Od roku 2003 do současné doby je prezidentem České republiky. He has been the President of the Czech Republic from 2003 to the present time. Má manželku Livii a dva syny. He has a wife, Livia, and two sons. Václav Klaus je euroskeptik a kritizuje obavy z globálního oteplování. Václav Klaus is a Eurosceptic and criticizes concerns about global warming.