×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Czech Step by Step - Krátké české zprávy, Krátké české zprávy: Mistrovství světa v ledním hokeji

Krátké české zprávy: Mistrovství světa v ledním hokeji

Mistrovství světa v ledním hokeji

Od 21. května do 6. června se v lotyšském hlavním městě Riga konalo Mistrovství světa v ledním hokeji. Český hokejový tým si vedl dobře a postoupil do čtvrtfinále, kde ale prohrál s Finskem 1:0, a turnaj pro něj bohužel skončil.

V neděli se hrály finálové zápasy. První, mezi USA a Německem, vyhráli Američané 6:1 a večerní finálový zápas o první místo mezi Finskem a Kanadou vyhrála Kanada 3:2.

Češi v historii vyhráli Mistrovství světa celkem 6x, naposledy v roce 2010.

Zdroj fotografií: unsplash.com


Krátké české zprávy: Mistrovství světa v ledním hokeji Short Czech news: Ice Hockey World Championship Короткі чеські новини: Чемпіонат світу з хокею

Mistrovství světa v ledním hokeji Ice Hockey World Championship Чемпіонат світу з хокею

Od 21. května do 6. června se v lotyšském hlavním městě Riga konalo Mistrovství světa v ledním hokeji. Český hokejový tým si vedl dobře a postoupil do čtvrtfinále, kde ale prohrál s Finskem 1:0, a turnaj pro něj bohužel skončil. The Ice Hockey World Championship was held in the Latvian capital Riga from May 21 to June 6. The Czech hockey team did well and advanced to the quarterfinals, where they lost to Finland 1-0, and unfortunately the tournament ended for him. Чемпіонат світу з хокею проходив у столиці Латвії Ризі з 21 травня по 6 червня. Збірна Чехії з хокею пройшла непогано і вийшла до чвертьфіналу, де поступилася Фінляндії з рахунком 1:0, і, на жаль, для нього турнір завершився.

V neděli se hrály finálové zápasy. První, mezi USA a Německem, vyhráli Američané 6:1 a večerní finálový zápas o první místo mezi Finskem a Kanadou vyhrála Kanada 3:2. The final matches were played on Sunday. The Americans won 6: 1 first, between the US and Germany, and Canada won 3: 2 in the evening's first place finish between Finland and Canada. У неділю відбулися фінальні матчі. Американці першими виграли 6:1 між США та Німеччиною, а Канада перемогла з рахунком 3:2 у вечірньому першому місці між Фінляндією та Канадою.

Češi v historii vyhráli Mistrovství světa celkem 6x, naposledy v roce 2010. The Czechs have won the World Cup a total of 6 times in history, most recently in 2010. Загалом чехи вигравали чемпіонати світу в історії 6 разів, останній раз у 2010 році.

Zdroj fotografií: unsplash.com Джерело фото: unsplash.com