×

我们使用 cookie 帮助改善 LingQ。通过浏览本网站,表示你同意我们的 cookie 政策.

Welcome to NoW in Narvik, 6C: På treningssenteret – 阅读文本

Welcome to NoW in Narvik, 6C: På treningssenteret

初级1 挪威语 课程,练习阅读

现在开始学习这个课程

6C: På treningssenteret

Det er en fin dag i Narvik. Sola skinner, og det er ganske varmt. Catalina er på vei til høgskolen. Hun studerer IT og skal ha en forelesning i dag. Etter forelesningen går hun til treningssenteret 'Stamina Hot'. Det ligger i samme bygg som skolen.

Catalina vil gjerne trene litt. Hun liker å spille fotball og volleyball. Dessuten liker hun å danse. Kanskje har de zumbakurs der? Hun går inn på treningssenteret og snakker med ei kvinne i resepsjonen.

Karin: Hei, hva kan jeg gjøre for deg?

Catalina: Jeg er student ved HiN, og jeg vil gjerne trene her.

K: Greit, har du betalt semesteravgiften?

C: Ja, her er studentkortet.

K: Har du trent her før?

C: Nei, jeg har nettopp kommet til Narvik.

K: Du kan kjøpe helårskort eller semesterkort. Vi selger også dagsbilletter.

C: Hva koster semesterkortet?

K: Det koster 450 kroner.

C: Jeg tar et semesterkort, takk.

Etterpå går Catalina til til Narvik studentersamfunn (NSS). Det er en organisasjon for studenter. NSS arrangerer konserter, forelesninger, forskjellige arrangementer og festivaler. Catalina har sett noen plakater om høstturer. Hun synes at turene virker spennende. På lørdag skal det være bli-kjent-tur med gondolbanen opp til Fagernesfjellet, og det skal være en konsert der.

Learn languages from TV shows, movies, news, articles and more! Try LingQ for FREE