×

우리는 LingQ를 개선하기 위해서 쿠키를 사용합니다. 사이트를 방문함으로써 당신은 동의합니다 쿠키 정책.


image

Украинский кризис 1, Україна потребує високого бойового духу

Україна потребує високого бойового духу

Україна потребує високого бойового духу населення і армії, а не панічних настроїв – Капранов про парад Версія для друку Коментувати (10) Поділитись у соціальній мережі

Олександр Лащенко

22.08.2014

Гості «Вашої Свободи»: Олег Петровець, депутат Київради, Віталій Капранов, письменник, видавець.

Олександр Лащенко: Післязавтра в Україні відзначатимуть День Незалежності. Запланований військовий парад у центрі столиці. Чи варто взагалі у той час, коли проти України триває справжня війна, проводити військовий парад?

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ

Наша кореспондентка Яна Полянська побувала напередодні ввечері в центрі Києва й побачила, як готуються вояки до того, щоб вийти 24 серпня на парад, присвячений 23-й річниці незалежності України.

– Панове, ви підете післязавтра на парад чи ні?

Віталій Капранов: Обов'язково. А як інакше?

День Незалежності – це свято. Свято треба святкувати. Той, хто сказав, що через те, що на нас напали, ми повинні відмовитися від свят, а тим більше такого, як День Незалежності, той навряд чи має рацію.

А спосіб святкувати Великдень – йти до церкви святити паску, спосіб святкувати незалежність – це брати участь у громадських заходах.

Парад був невід'ємною частиною святкування Дня Незалежності. Відмінив його ЯнуковичВіталій Капранов

Я нагадаю, хто відмінив парад. Парад був невід'ємною частиною святкування Дня Незалежності. Відмінив його Янукович, якщо пам'ятаєте.

– Будучи президентом.

Зараз очолює боротьбу проти параду представник Януковича у Верховній Раді МірошниченкоВіталій Капранов

Віталій Капранов: І хто зараз очолює боротьбу проти параду – це представник Януковича у Верховній Раді, такий собі Мірошниченко. Це сьогодні головний рупор відміни параду. Якщо просто розставити акценти, відразу зрозуміло, хто і за кого, і чи варто завтра йти на парад.

– Пан Мірошниченко вже не в Партії регіонів і не представник президента у Верховній Раді…

Віталій Капранов: Та яка різниця?! Він був представником Януковича. Ну, перефарбувався – від цього не перестав бути представником Януковича.

Тому відповідь дуже проста. Ми знаємо аргументи тих, хто проти. Я не буду їх зараз озвучувати, щоб у пана Олега не забирати його.

Парад – це спосіб підняти бойовий дух населення і армії. У нас війнаВіталій Капранов

Аргумент «за» – єдиний. Якщо ми з вами поставимо питання: навіщо взагалі потрібні паради? Не ми ж їх вигадали. Паради існують давно. Якою метою вони існують? Парад – це спосіб підняти бойовий дух населення і армії. Якщо зараз не треба піднімати бойовий дух, значить, ми не проводимо парад. Якщо треба, то, значить, проводимо. Я вважаю, що піднімати бойовий дух треба однозначно, тому що у нас війна. А коли ж ще піднімати бойовий дух, як не під час бойових дій?

Тому парад є способом демонстрації сили і підняття бойового духу. Сьогодні нам необхідно піднімати бойовий дух, необхідно демонструвати силу. Тому безперечно післязавтра всі, хто вірить в незалежну Україну, йдуть на парад. А хто не в Києві і не в Одесі, тоді відповідно у себе бере участь в інших громадських заходах. А завтра День прапора – кожен піднімає український прапор. Я сподіваюся, що проти цього заперечень немає?

– Пане Петровець, Ваш співрозмовник уже видав певну інтригу, мовляв, Ви проти проведення параду. Це справді?

Олег Петровець: Дійсно, це так. Оскільки, безперечно, парад – це демонстрація сили, це демонстрація армії в Україні, те, що вона є, те, що вона сильна, те, що вона діє.

У даному випадку варто говорити про те, в яких умовах ми проводимо парад. Безперечно, це підняття духу. Але однозначно варто поставити питання: чийого духу? Хто буде дивитися парад? Паради не будуть дивитися бійці АТО, які будуть сидіти в окопах. І в той час, коли будуть марширувати люди, вони будуть віддавати свої життя і фактично воювати на межі безпосередньо життя і смерті, як кажуть. Вони не будуть бачити цього параду. Їх дух не буде підніматися у той даний момент.

Кому ми ще піднімемо цим парадом дух? Можливо, волонтерам, які до останньої копійки збирають гроші на цю армію, яка зараз фактично у шматті, не має нічого взагалі. Всім же відомо, що армія була повністю розтаскана. Не було грошей, немає грошей і зараз на армію. Всі говорять про те, що потрібно третій і четвертий транш МВФ об'єднувати, тому що грошей катастрофічно не вистачає. І ми будемо цим парадом піднімати дух волонтерів, які збирають, зішкрібають ці копійки?

Чи, може, ми цим парадом піднімемо дух батьків загиблих, які однозначно знають, від чого загинула їхня дитина на війні, тому що не було нормального бронежилету, тому що не було нормального броньованого автомобіля, тому що не були заправлені ці броньовані автомобілі, не вистачало грошей, тому що бездарне керівництво їх кинуло під кулі фактично і там їх повбивало?

Ці деталі батькам не пояснюють. Але вони розуміють, що їхні діти на війні гинуть у зв'язку в першу чергу зі скрутним матеріальним становищем. Наші бійці не забезпечені належним чином. Вони не можуть нормально воювати в умовах, коли в автомата ствол кривий. Вони не можуть нормально воювати, коли у них каска, яка навіть не витримує пострілу.

– А Ви вважаєте, що зекономлені кошти можна було б на це спрямувати?

Олег Петровець: Однозначно!

1500 осіб та 50 одиниць техніки буде задіяноОлег Петровець

Є певна інформація, звичайно, скільки учасників буде безпосередньо брати участь у параді. Це 1500 осіб та близько 50 одиниць техніки буде задіяно в цьому параді.

Говорити про те, що даний парад буде проведений за мінімальні кошти, то це не говорить нічого. У мене є порівняння. Коли у сім'ї є дитина хвора, де всі збирають кошти, батьки бігають по сусідах, по знайомих, стягують ці кошти для того, щоб цю дитину вилікувати, і раптом в один момент голова сім'ї говорить: давайте запустимо салют, щоб порадувати дитину.

– Стосовно цих коштів і з приводу проведення параду свою позицію висловив міністр оборони України Валерій Гелетей.

Якщо йому вірити, значна частина техніки, яка братиме участь у військовому параді, після свята відразу поїде в зону АТО, серед іншого на Донбас відправлять також відремонтовану техніку, пошкоджену внаслідок бойових дій.

І при цьому пан Гелетей додав, що частина військового оснащення залишиться у Києві про всяк випадок, щоб боронити столицю в разі небезпеки.

З приводу коштів (особливий момент), за словами міністра, із держбюджету на проведення параду «не виділять жодної копійки». Гелетей розповів, що кошти надходять зі спеціального бюджету військового відомства.

Олег Петровець: Тобто, якщо кошти надходять зі спеціального бюджету відомства, то, значить, все у нас прекрасно і все чудово. Значить, кошти не могли бути потрачені на армію, вони могли бути потрачені на зовсім інші цілі. Це ж Ви самі розумієте, що це такий «фіговий листочок», який кинули населенню для того, щоб просто відволікти увагу.

Гроші, якщо вони, хоча й у спеціалізованому фонді чи в будь-якому, якщо вони можуть бути використані на армію, в нинішніх умовах повинні бути використані на армію. Крапка.

– Пане Капранов, може, краще зекономити кошти, а не парад?

Віталій Капранов: Те, що ми чуємо, то це типовий зразок спекуляцій. Я їхав сюди – ремонтують у Києві дороги. Скажіть, будь ласка, що зараз важливіше: ремонтувати дороги чи захищати наших бійців, які там під кулями? Давайте тоді ми не ремонтуємо дороги, ми припиняємо цю трансляцію, тому що це теж грошей коштує – врешті-решт і ця радіостудія, і Еспресо TV, а всі ці гроші направляємо на те, щоб у нас були рівні стволи в автоматів. Вирівняємо всі – все стане назад.

У нас людей убивають не тому, що у нас не вистачає грошей, а тому, що на нас напав ворог. Ворог на нас напав великий, могутній, значно краще забезпечений, ніж ми. Але, дивно, і в них теж убивають людей. Отак -от якось війна влаштована, що людей вбивають і там, і у тих, хто добре забезпечений, і у тих, хто погано забезпечений.

Дух хворої дитини часто важливіший, ніж лікиВіталій Капранов

Щодо салютів, то будь-який лікар Вам скаже, що дух хворої дитини часто важливіший, ніж ці ліки. Це стародавня історія, коли перемагає хворобу організм, перемагає хворобу дух.

Щодо того, чий дух піднімати. Піднімати дух зокрема і тих волонтерів, і тих, хто дає їм гроші. Волонтери грошей не крадуть. Волонтери беруть гроші у звичайних людей. Якщо звичайна людина сьогодні витрачає п'ять копійок, п'ять гривень, п'ятдесят гривень, п'ятсот гривень, то вона повинна бачити. А у відповідь чує, що все погано, у штабі зрада, наші солдати не навчені, гроші все рівно розкрадуть, то я завтра не буду давати. Якщо ми будемо таку риторику застосовувати, то я завтра припиню фінансувати армію як фізична особа. Я тоді волонтерам не дам грошей.

Ми весь час чуємо панічні настрої. Під час війни за такі штучки розстрілюють без суду і слідстваВіталій Капранов

Тому що у відповідь ми весь час чуємо галас, весь час панічні настрої. Під час війни за такі штучки взагалі-то розстрілюють без суду і слідства. А сьогодні йде війна. А чому так? Тому що це деморалізує всіх. Отакі критики деморалізують у першу чергу людей і забезпечують нашу поразку, незалежно від того, скільки бронетранспортерів у нас буде на війні.

– Напередодні наш колега Євген Насадюк вийшов на вулиці столиці України і поцікавився у киян і гостей міста, чи підуть вони на парад, взагалі варто проводити такий захід у центрі Києва, коли проти держави ведуть війну?

Респондент (переклад): Треба, щоб показати, що у нас є армія, яка може нашу незалежність оберігати.

Респондентка: Мітинг, демонстрація, але не парад, як наш мер хоче. Розумієте, немає грошей на цю АТО, немає грошей на гарячу воду, а тут парад!

Респондент (переклад): Нехай усю цю техніку на схід відправляють, а не тут показуху роблять!

Респондент: Воююча країна не може не провести парад. Мені здається, що це так. Інша річ, що треба теж певне почуття міри. Це не повинне бути дуже багате, бундючне свято – великі витрати, великі кошти, в країні криза, війна.

– Пане Капранов, добре, проводимо парад. Може, якось скромніше його проводити?

Віталій Капранов: 1,5 тисячі людей – це не скромно? 1,5 тисячі людей – це взагалі за 20 хвилин усі вони пройдуть Хрещатиком. І скільки? 150 одиниць техніки – це взагалі мінімум. А що, один бронетранспортер і біля нього двоє солдат пройдуть? А як інакше?

Паради так і з'явилися. Йдуть бійці на війну – всі виходять і проводжаютьВіталій Капранов

Ми повинні продемонструвати, що, по-перше, дуже важливо, ця техніка частково зразу піде в зону бойових дій. Це взагалі традиція. Коли військо вирушає на війну, його проводжають. Це фактично паради так і з'явилися. Коли йдуть бійці на війну, всі виходять і їх проводжають, їм кидають квіти, їх напучують, прощаються і таке інше. Звідти всі паради і пішли. Сьогодні все відбувається абсолютно правильно. Частина техніки, яка там буде, піде в зону АТО.

Те, що тут товариш у камуфляжі, вочевидь, високий військовий чин, судячи з того, що він знає, де потрібна техніка. Я, наприклад, не знаю, скільки потрібно техніки на проведення військових дій. Я в своєму житті жодного разу не спланував жодної бойової операції. Тому я не можу говорити, що краще б ці бронетранспортери були під Іловайськом. Я не компетентний. Зараз дуже багато дуже компетентних людей, особливо в інтернеті, які чітко знають, де повинен бути який БТР, де повинно бути скільки бійців…

– …скільки зрадників, на їхню думку, сидить у Генштабі ЗСУ…

Віталій Капранов: …це – «Фейсбук». Там усі експерти. От вони все це знають.

Хто може, віддали щось на перемогу, повинні бачити не тільки воплі «Все пропало!», «Нас зрадили!» і «Техніки немає, нас, беззбройних, вбивають!», а позитивний сигналВіталій Капранов

Чесно, я не експерт. Я не знаю, де повинні бути БТРи. Я фахівець з комунікацій з людьми. І от я скажу, що для того, щоб підняти бойовий дух людей, щоб ті, хто може, віддали щось на перемогу, повинні бачити не тільки воплі, що «Все пропало!», «Нас зрадили!» і «Техніки немає, нас, беззбройних, вбивають!», а якийсь позитивний сигнал. Щоб я знав тут: так, хлопці, йде цей воїн, а я знаю, що там є одна копійка моїх пожертвуваних грошей. Я тоді знову віднесу частину своєї зарплати на потреби армії. От і все.

– Пане Петровець, Ви і Ваші однодумці деморалізуєте, пропонуючи не проводити зараз парад?

Олег Петровець: Правду говорить Віталій про те, що у війну розстрілювали за такі речі. Але я скажу, що у війну розстрілювали також однозначно і за використання коштів, які відходили не на війну. Однозначно в умовах, коли вся країна повністю мобілізується для того, щоб забезпечити людьми, забезпечити ресурсами той воєнний конфлікт, який відбувається на сході, проводити салюти залпом у 20 пострілів в кожній області, фактично у Києві та в Одесі однозначно, так само, згідно відповідного розробленого Кабміном порядку, як це повинні будуть робити, то за такі речі таких людей під час війни дійсно розстрілювали. Однак у нас зараз на державному рівні відбувається.

У нас парадокс у тому, що, виявляється, як каже пан Віталій, салют у Києві, який коштує немалі гроші (всі розуміють, що він дуже немалі кошти коштує), піднімає якимось чином дух. Піднімає дух у той час, коли гинуть люди на сході. Він піднімає дух. Я в ці питання не вірю.

Я не знаю, як мені салют може підняти дух, коли я знаю, що там люди гинуть зараз, у цей момент. І я не знаю, чи я схочу на той салют дивитися, враховуючи те, що за кошти цього салюту буде забезпечена певна кількість бійців нормальним обмундируванням. Нормальним! Що може захистити його в той чи в інший час. Це перший момент.

Другий момент. Техніка, яка піде звідси безпосередньо в зону АТО. Так, звичайно, піде ця техніка. Можливо. Можливо, вона піде. Це перше питання.

Друге. Хто знає, скільки треба для транспортування військової техніки в зону АТО? Це половину України треба проїхати. Це бронетранспортери, це з величезним об'ємом двигуна тягачі, які безпосередньо його мають транспортувати. Я Вам скажу, щоб транспортувати такий автомобіль, наприклад БТР, якщо він просто йде своїм ходом, зазвичай наші всі зараз своїми ходами ходять, треба близько 30 тисяч гривень, щоб його просто транспортувати.

– З Києва до зони бойових дій на сході України?

Олег Петровець: Я Вам кажу, що дуже велика кількість пального йде на конкретно одну машину. Вона так розроблена, що діє в умовах, чи це бездоріжжя, чи не бездоріжжя, а витрати майже однакові йдуть. І говорити про те, що такі речі зараз, що дислокація якимось чином полегшиться наша, те, що ця техніка зараз тут…

По-перше, вона тут уже скільки? Від першого серпня фактично, як тільки почали розробку. Стільки ця техніка вже тут. За цілий місяць А я Вам наведу приклад тільки, скільки за останніх дні загинуло людей. За даними РНБО, це 15 загиблих за останніх три днів і близько 61 поранено. Тільки під Іловайськом 16 загиблих. Ці люди загинули в силу різних причин. Однозначно. Але не виключено, що одна з основних причин – те, що люди не були захищені відповідним обмундируванням або ж відповідною технікою.

Згадаймо, коли той же самий «Правий сектор» потрапив у засідку. У простому автобусі вони переміщувалися через зону, де могла бути засідка. У простому автобусі! Просто перехресним вогнем поклали більшість бійців. Якби це була машина, яка проводить репетиції, вибачте, на параді…

– І, наскільки я розумію, не надають добровольчим батальйонам таку техніку в принципі.

Олег Петровець: Так. Я Вам кажу для прикладу. Люди йдуть. Це також підняття бойового духу. Добровольців валом і зараз, щоб воювати на сході. Їм просто зброї не дають, їм просто не вручають, обмундирування не дають.

– Маємо запитання радіослухача.

Слухач: У нас такі великі втрати із-за того, що багато зрадників на вищих сходинках Генштабу і так далі. Дивіться, скільки разів нас обстріляли ці «гради» і все решта, а де наша апаратура, де «кольчуги», чому їх не засікає, не придушує наша авіація? От у чому питання!

Віталій Капранов: Ми бачимо черговий сплеск експертів, вояків-всезнайків. І про «кольчуги», пан Олег знає, скільки коштує БТР, куди його везти. Я, наприклад, не знаю. Але я просив би не вдаватися до спекуляцій. Тому що про салют я не казав. А Ви сказали, що салют буде, він піднімає дух.

Олег Петровець: Ну, він буде.

Віталій Капранов: Щодо салютів, то я Вам можу дати довідку. Можливо, Ви не знаєте. Але під час Другої світової війни СРСР салютував перемозі, взяттю кожного міста. Вже хто-хто, а товариш Сталін і Компартія «шо-та панімалі» в цих питаннях.

Тобто питання салютів не таке вже прямо однозначне. Я не прихильник салюту цього. Бог з ним, з салютом! Але я хочу сказати, що вітати салютом армію – це теж не ми вигадали. І саме армію. А армія – це організація, яка воює, і нею вбивають людей. Так війна влаштована. Ну що тут поробиш? Ми просто з вами дуже розбалувалися, живучи у мирі. Ми не знаємо, що таке війна. Війна – це величезна робота і щоденне вбивство. Але це не означає, що ми повинні тільки тим і займатися, що кричати: ой, вбивають! На війні у кожного є своя робота. У тому числі величезна робота є і у нас, як у представників інформаційного фронту.

– Ви згадали «товариша» Сталіна. Ясно, що це – кривавий диктатор, який за рівнем злочинів не поступався Адольфу Гітлеру, з яким воював під час Другої світової війни (хоча на початку з фюрером дружив). Можна, звісно, багато критики, абсолютно заслуженої і на його адресу, і на адресу СРСР адресувати…Але одна подія саме під час Другої світової війни, яка відбулася в Москві, столиці СРСР, 7 листопада 1941 року, позитивно характеризується навіть тими істориками, які не є прихильниками сталінізму.

Подивімося фрагмент кінохроніки цієї події зараз.

– Пане Петровець, це відбувалося 7 листопада 1941 року, коли німецькі війська стояли буквально за десятки кілометрів від Москви. Але провели парад. Ці хлопці з цією бойовою технікою (і це не брехня радянської пропаганди в даному випадку) пішли на фронт і, зрештою, відстояли не лише столицю цієї держави, але й погнали гітлерівців назад.

Історики, я наголошую, не сталіністи, стверджують, що це було дуже вагомим внеском у те, що, зрештою, нацистська Німеччина в цій війні була переможена.

Ясно, що під Києвом зараз не стоїть ворог. На щастя. Але війна з Україною теж триває.

Олег Петровець: Взагалі посилання на Сталіна як особу, яка щось зробила корисного, зараз її використовують, як приклад, я взагалі не вважаю…

– Тільки в цьому моменті!

Олег Петровець: Я розумію. Навіть у цьому моменті. Тому що, розуміючи той факт, що ворог стояв за кілька десятків кілометрів, як Ви кажете, проводити знову ж таки парад в умовах мобілізації? На мою думку, незалежно від того, яким чином хто відгукується на ці теми, це була просто демонстрація сили і могутності. Цей парад дійсно показував в даному випадку ту велич всієї армії, яка фактично була в Союзі, що от стільки-то танків готові відбивати, що от стільки-то є, стільки-то, стільки-то, стільки-то.

Ми проводимо скромнесенький парадик, який нічого не показує. Більше спрямований на агресора, що в нас є зброяОлег Петровець

У нашому випадку ми проводимо скромнесенький парадик, який нічого не показує. Не показує нову техніку. Кілька нових видів озброєння він покаже. І, очевидно, він більше спрямований на агресора, що в нас є зброя, більше він спрямований на закордонне висвітлення. Тому що в цьому порядку Кабміну прописано: здійснити заходи щодо залучення урочистостей дипломатів, на яких також треба немало коштів потратити, всіх інших іноземних держав, представників іноземних держав, організувати широке висвітлення, у тому числі закордоном, заходів з підготовки та відзначення річниці. На це також кошти йдуть.

Тобто, демонстрація очевидна. Якщо ми там продемонструємо, що у нас армія велика і могутня, яка здатна відбити ворога, то, вибачте, у тому стані, в якому у нас була армія попередньо, тільки на початковому етапі конфлікту, всі говорили про те, що це просто не армія була.

– То було тоді!

Олег Петровець: Дійсно. Але на противагу, як піднімати дух у даних умовах? Я Вам скажу, як підняти дух у даних умовах. Хорошою політикою проведення операції на сході. Як тільки пішло звільнення міста за містом, міста за містом, у бійців підняття духу було колосальним. Всі про це говорять.

Віталій Капранов: Підсумок полягає у тому, що нам треба піднімати бойовий дух і наших бійців, і, головне, населення.

– Успішними операціями на сході України чи парадами?

Віталій Капранов: На превеликий жаль, я не можу забезпечити успішних операцій. Якщо пан Олег знає, як це робиться і готовий очолити АТО – будь ласка.

Я – боєць інформаційного фронту. Як боєць інформаційного фронту я заявляю, що підняття бойового духу сьогодні обов'язково потрібне. Тому, оскільки ми не можемо забезпечити успіх з різних причин, успішної дії АТО, тобто і пряме втручання Росії, і її збройних сил, і їхня перевага в техніці, на превеликий жаль, то ми повинні вдаватися до інформаційних кампаній. Парад – це всього лиш інформаційна кампанія.

Так само, як і наш цей виступ сьогодні тут, так само, як і будь-яка державна акція, ми повинні воювати і на інформаційному фронті. Тільки якщо ми всі будемо воювати, а не кричати «Нас оточують!», «Паніка!», «В штабі зрада!», «Вони гроші крадуть!», то тільки тоді ми переможемо.

Тим не менш, до паніки й до істерій слід бути готовими. 1. Забувати не слід, що крім залишків регулярної армії, на Україні ще є чортова купа воєнізованих формувань та сляжб, членство в яких прирівняне до "якогось кшталту військовості". Одна з таких спец-сляжб -- сбУ -- регулярно торочить про можливість терактів: як тільки держава вкине сбУ-шникам трохи грошей -- ті з реклами терактів переключаються на показники відлову терористів. 2. Сексотня в глибокому тилу не дрімає(поки "війна все списує"), оглядає барахло, яке можна видурити з людей "на армію, на війну і на академію забиральних наук". Тому солдафонитись нема чого, варто думати як захищати свої помешкання -- солдафонитись сексоти вміють краще, і досвід рейдерства в них "ще той". 3. Якщо доводиться мати справу з гнійними провокаторами, а стріляти їх нема чим -- то забити їх можна й голими руками(можна завалити і не піднімаючи рук -- то для експертів в галузі обговорювання цікавих тем). Тому, коли мені доводиться мати справу з провокаторськими гноями, прошу когось, щоб допоміг і стримав мене в потрібний момент -- не хочеться йти до в'язниці замість того, щоб йти на перекур. Може, такий метод комусь допоможе. Ще можна додати про те, як розсіювати істерії, імпровізовано складаючи анекдоти про провокаторів, які професійно зчиняють паніку -- не зараз.від: нєрусскій Місто: Київ 23.08.2014 09:11ВідповістиВійськового параду не хочуть ті, в кого озброєні українці викликають негативні емоції - тобто вороги України, тобто русскіє.від: irma 22.08.2014 23:53ВідповістиДивно, на парад армія є, техніка є. А призивають в АТО тих, хто десь колись закінчив військову кафедру, чи десь колись служив ... Кому дух піднімаємо? Рідним, які на останні гроші купляли засоби захисту, чи тим чиї рідні поранені, загиблі? Чи їхнім дітям? Чи переселенцям, щоб могли доповісти "своим ополченцам" про велич нашої армії?! Пане Капранов, якщо Ви не експерт, то краще б відмовились від цього інтерв"ю. А так, вибачте "пир во время чуми" чи "танці на могилах". З жиру біситесь, хочете вражень- маршируйте в зоні АТО по Донецьку, чи Луганську - тоді дух підніметься!! !від: Іван Місто: Київ 22.08.2014 22:35ВідповістиЦікаво, а цей Петровець, часом не регіонал чи комуіст? Для українофобів українське свято - як ніж у серце. А балачки про гроші - демагогія. Парад, безумовно, потрібний.від: reks Місто: spain 22.08.2014 22:15ВідповістиЯ за парад ,але з повним складом верховної ради на ньому ,синків їхніх теж ,плюс ментів,міністрів і відправкою їх зразу ж на передову.Всі українці в захваті і завтра повно добровольців на военкоматах.Хватить дурити людей ,в основному вбивають наших воїнів на сході з бідних,незаможних сімей,жоб чинуші і їхні чада і далі жирували.від: Богдан 22.08.2014 20:55ВідповістиЦікаво, кому цей ... парад мав би піднімати бойовий дух? Тим батальйонам, які втратили половину своїх бійців? Чи решті українців, які не знають чи буде газ взимку і чи буде чим платити за той газ? "Сплеск експертів", блін. А ти попробуй поживи на мінімальну зарплату, яку то платять, то не платять, а потім подивимося, чи підніме тобі парад бойових дух. Теж мені, "експерт", блін.від: ZUR Місто: Lwow 22.08.2014 20:51ВідповістиВіталій Капранов: а що складає підстави для цтого бойового духу..може те що Росія навязала свої правила гри? що еконоиіка зруйновано і гривня валиться? може підкажете, як виживати в таких умовах? Чи те що Україна зараз звільненням Добасу створює всі умови для відродждення Партії Регіонів, замість того шоб зкинути з себе цей совковий балласт?від: Вадим Місто: Київ 22.08.2014 20:35ВідповістиЯ згадую 1941 рік , Листопад місяць , німці біля Москви. здавалося-б теж паніка і безвихідь, Але Сталін дає "добро" на парад на Червоній площі.Чим це скінчилось всі дуже добре пам"ятають:.німці були ганебно відігнані від Москви!₴Так тгреба і зараз: з рештою, народ мусить бачити ! Україна має армію, котра готова пстояти в його обороні! А тому парад повинене бути , хоч-би за для наочної агітації ! Тобто я "за " парад!!!!!!


Україна потребує високого бойового духу Ukraine needs high morale

Україна потребує високого бойового духу населення і армії, а не панічних настроїв – Капранов про парад Версія для друку Коментувати (10) Поділитись у соціальній мережі Ukraine needs high morale of the population and the army, not panic - Kapranov on the parade Printable version Comment (10) Share on social network

Олександр Лащенко Alexander Lashchenko

22.08.2014 08/22/2014

Гості «Вашої Свободи»: Олег Петровець, депутат Київради, Віталій Капранов, письменник, видавець. Guests of Your Freedom: Oleg Petrovets, Kyiv City Council Member, Vitaliy Kapranov, writer, publisher.

Олександр Лащенко: Післязавтра в Україні відзначатимуть День Незалежності. Alexander Lashchenko: Ukraine will celebrate Independence Day the day after tomorrow. Запланований військовий парад у центрі столиці. A military parade is planned in the center of the capital. Чи варто взагалі у той час, коли проти України триває справжня війна, проводити військовий парад? Is it worthwhile to hold a military parade at a time when there is a real war against Ukraine?

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ Add to playlist DOWNLOAD

Наша кореспондентка Яна Полянська побувала напередодні ввечері в центрі Києва й побачила, як готуються вояки до того, щоб вийти 24 серпня на парад, присвячений 23-й річниці незалежності України. Our correspondent Yana Polyanska visited the center of Kyiv the night before and saw how the soldiers were preparing to attend the parade dedicated to the 23rd anniversary of Ukraine's independence on August 24.

– Панове, ви підете післязавтра на парад чи ні? - Gentlemen, will you go to the parade the next day or not?

Віталій Капранов:  Обов’язково. Vitaliy Kapranov: Required. А як інакше? And how else?

День Незалежності – це свято. Independence Day is a holiday. Свято треба святкувати. The holiday should be celebrated. Той, хто сказав, що через те, що на нас напали, ми повинні відмовитися від свят, а тим більше такого, як День Незалежності, той навряд чи має рацію. Whoever said that because we were attacked, we should give up the holidays, and even more so, such as Independence Day, it is hardly right.

А спосіб святкувати Великдень – йти до церкви святити паску, спосіб святкувати незалежність – це брати участь у громадських заходах. And a way to celebrate Easter is to go to church to celebrate Easter, a way to celebrate independence is to participate in community events.

Парад був невід’ємною частиною святкування Дня Незалежності. The parade was an integral part of the Independence Day celebration. Відмінив його ЯнуковичВіталій Капранов It was canceled by YanukovychVitaly Kapranov

Я нагадаю, хто відмінив парад. I will remind who canceled the parade. Парад був невід’ємною частиною святкування Дня Незалежності. Відмінив його Янукович, якщо пам’ятаєте. Yanukovych canceled it, if you remember.

– Будучи президентом. - Being president.

Зараз очолює боротьбу проти параду представник Януковича у Верховній Раді МірошниченкоВіталій Капранов Now heads the fight against the parade Yanukovych's representative in the Verkhovna Rada MiroshnichenkoVitaly Kapranov

Віталій Капранов:  І хто зараз очолює боротьбу проти параду – це представник Януковича у Верховній Раді, такий собі Мірошниченко. Це сьогодні головний рупор відміни параду. This is today the main shout of cancellation of the parade. Якщо просто розставити акценти, відразу зрозуміло, хто і за кого, і чи варто завтра йти на парад. If you simply place the accents, it is clear immediately who and for whom, and whether it is worth going to the parade tomorrow.

– Пан Мірошниченко вже не в Партії регіонів і не представник президента у Верховній Раді…

Віталій Капранов:  Та яка різниця?! Vitaliy Kapranov: What's the difference ?! Він був представником Януковича. He was Yanukovych's representative. Ну, перефарбувався – від цього не перестав бути представником Януковича. Well, he repainted - from that he did not stop being a representative of Yanukovych.

Тому відповідь дуже проста. So the answer is very simple. Ми знаємо аргументи тих, хто проти. We know the arguments of those against. Я не буду їх зараз озвучувати, щоб у пана Олега не забирати його. I will not say them now, lest Mr. Oleg take him away.

Парад – це спосіб підняти бойовий дух населення і армії. A parade is a way of raising the morale of the population and the army. У нас війнаВіталій Капранов We have a warVitaly Kapranov

Аргумент «за» – єдиний. The argument for is the only one. Якщо ми з вами поставимо питання: навіщо взагалі потрібні паради? If we ask you a question: Why do you need any advice at all? Не ми ж їх вигадали. Not we invented them. Паради існують давно. Tips have been around for a long time. Якою метою вони існують? What purpose do they have? Парад – це спосіб підняти бойовий дух населення і армії. A parade is a way of raising the morale of the population and the army. Якщо зараз не треба піднімати бойовий дух, значить, ми не проводимо парад. Unless we need to raise our morale now, we are not holding a parade. Якщо треба, то, значить, проводимо. If necessary, then we carry out. Я вважаю, що піднімати бойовий дух треба однозначно, тому що у нас війна. I believe that we need to lift our morale unequivocally, because we have a war. А коли ж ще піднімати бойовий дух, як не під час бойових дій? And when else to raise morale, not during combat?

Тому парад є способом демонстрації сили і підняття бойового духу. Therefore, a parade is a way of demonstrating strength and raising your morale. Сьогодні нам необхідно піднімати бойовий дух, необхідно демонструвати силу. Today we need to raise our morale, we need to show strength. Тому безперечно післязавтра всі, хто вірить в незалежну Україну, йдуть на парад. Therefore, no doubt, the day after tomorrow, all those who believe in an independent Ukraine will go to the parade. А хто не в Києві і не в Одесі, тоді відповідно у себе бере участь в інших громадських заходах. And who is not in Kiev and not in Odessa, then accordingly participates in other public actions. А завтра День прапора – кожен піднімає український прапор. And tomorrow is Flag Day - everyone raises the Ukrainian flag. Я сподіваюся, що проти цього заперечень немає? I hope there are no objections to this?

– Пане Петровець, Ваш співрозмовник уже видав певну інтригу, мовляв, Ви проти проведення параду. - Mr. Petrovets, your interlocutor has already issued some intrigue, saying that you are against holding the parade. Це справді? Is it really?

Олег Петровець:  Дійсно, це так. Oleg Petrovets: Indeed, it is. Оскільки, безперечно, парад – це демонстрація сили, це демонстрація армії в Україні, те, що вона є, те, що вона сильна, те, що вона діє. Because, of course, the parade is a demonstration of strength, it is a demonstration of the army in Ukraine, what it is, what it is strong, what it acts.

У даному випадку варто говорити про те, в яких умовах ми проводимо парад. In this case, we should talk about the conditions in which we hold the parade. Безперечно, це підняття духу. Undoubtedly, this is uplifting. Але однозначно варто поставити питання: чийого духу? But one must ask the question: whose spirit? Хто буде дивитися парад? Who will watch the parade? Паради не будуть дивитися бійці АТО, які будуть сидіти в окопах. The ATO fighters who will sit in the trenches will not watch the parades. І в той час, коли будуть марширувати люди, вони будуть віддавати свої життя і фактично воювати на межі безпосередньо життя і смерті, як  кажуть. And at a time when people will march, they will give their lives and actually fight on the verge of life and death, as they say. Вони не будуть бачити цього параду. They will not see this parade. Їх дух не буде підніматися у той даний момент. Their spirit will not rise at that moment.

Кому ми ще піднімемо цим парадом дух? To whom else will we lift this spirit? Можливо, волонтерам, які до останньої копійки збирають гроші на цю армію, яка зараз фактично у шматті, не має нічого взагалі. It may be that volunteers who are raising money for this army, which is now in abundance, have nothing to do with it. Всім же відомо, що армія була повністю розтаскана. Everyone knows that the army was fully deployed. Не було грошей, немає грошей і зараз на армію. There was no money, no money and now on the army. Всі говорять про те, що потрібно третій і четвертий транш МВФ об’єднувати, тому що грошей катастрофічно не вистачає. Everyone is saying that the third and fourth tranches of the IMF should be combined because money is sorely lacking. І ми будемо цим парадом піднімати дух волонтерів, які збирають, зішкрібають ці копійки? And are we going to raise the spirit of the volunteers who are collecting, scraping these pennies?

Чи, може, ми цим парадом піднімемо дух батьків загиблих, які однозначно знають, від чого загинула їхня дитина на війні, тому що не було нормального бронежилету, тому що не було нормального броньованого автомобіля, тому що не були заправлені ці броньовані автомобілі, не вистачало грошей, тому що бездарне керівництво їх кинуло під кулі фактично і там їх повбивало? Or, maybe, with this parade we will raise the spirit of the parents of the dead who clearly know what killed their child in the war, because there was no normal bulletproof vest, because there was no normal armored car, because these armored cars were not refueled, there was not enough money, because the talentless leadership threw them into the ball and actually killed them there?

Ці деталі батькам не пояснюють. These details are not explained to parents. Але вони розуміють, що їхні діти на війні гинуть у зв’язку в першу чергу зі скрутним матеріальним становищем. But they understand that their children are killed in the war in the first place due to their difficult financial situation. Наші бійці не забезпечені належним чином. Our fighters are not properly secured. Вони не можуть нормально воювати в умовах, коли в автомата ствол кривий. They can not normally fight in conditions where the machine barrel curves. Вони не можуть нормально воювати, коли у них каска, яка навіть не витримує пострілу. They can't fight normally when they have a hard hat that can't even hold a shot.

– А Ви вважаєте, що зекономлені кошти можна було б на це спрямувати? - Do you think that the money saved could be spent on this?

Олег Петровець:  Однозначно!

1500 осіб та 50 одиниць техніки буде задіяноОлег Петровець 1500 people and 50 pieces of equipment will be employed. Oleg Petrovets

Є певна інформація, звичайно, скільки учасників буде безпосередньо брати участь у параді. There is some information, of course, how many participants will be directly involved in the parade. Це 1500 осіб та близько 50 одиниць техніки буде задіяно в цьому параді. This is 1500 people and about 50 pieces of equipment will be involved in this parade.

Говорити про те, що даний парад буде проведений за мінімальні кошти, то це не говорить нічого. To say that this parade will be held at minimal cost does not say anything. У мене є порівняння. I have a comparison. Коли у сім’ї є дитина хвора, де всі збирають кошти, батьки бігають по сусідах, по знайомих, стягують ці кошти для того, щоб цю дитину вилікувати, і раптом в один момент голова сім’ї говорить: давайте запустимо салют, щоб порадувати дитину. When a child is sick in the family, where everyone is raising money, parents are running around neighbors, acquaintances, collecting these funds in order to cure this child, and suddenly at one point the head of the family says: let's run a salute to please baby.

– Стосовно цих коштів і з приводу проведення параду свою позицію висловив міністр оборони України Валерій Гелетей. - The Minister of Defense of Ukraine, Valery Geletey, expressed his position on these funds and on the occasion of the parade.

Якщо йому вірити, значна частина техніки, яка братиме участь у військовому параді, після свята відразу поїде в  зону АТО, серед іншого на Донбас відправлять також відремонтовану техніку, пошкоджену внаслідок бойових дій. According to him, much of the equipment that will participate in the military parade, after the holiday, will immediately go to the ATO area, among other things, will send to Donbass repaired equipment damaged by fighting.

І при цьому пан Гелетей додав, що частина військового оснащення залишиться у Києві про всяк випадок, щоб боронити столицю в разі небезпеки. He added that part of the military equipment would remain in Kyiv just in case to protect the capital in case of danger.

З приводу коштів (особливий момент), за словами міністра, із держбюджету на проведення параду «не виділять жодної копійки». As for the money (a special moment), according to the minister, the state budget for the parade "will not allocate a single penny." Гелетей розповів, що кошти надходять зі спеціального бюджету військового відомства. Geletey said that the money came from a special budget of the military department.

Олег Петровець:  Тобто, якщо кошти надходять зі спеціального бюджету відомства, то, значить, все у нас прекрасно і все чудово. Oleg Petrovets: That is, if the funds come from a special budget of the department, then, then everything is fine and everything is wonderful. Значить, кошти не могли бути потрачені на армію, вони могли бути потрачені на зовсім інші цілі. So, the money could not be spent on the army, they could be spent on completely different purposes. Це ж Ви самі розумієте, що це такий «фіговий листочок», який кинули населенню для того, щоб просто відволікти увагу. You also understand that this is such a "fig leaf" that was thrown to the population to simply divert attention.

Гроші, якщо вони, хоча й у спеціалізованому фонді чи в будь-якому, якщо вони можуть бути використані на армію, в нинішніх умовах  повинні бути використані на армію. Money, if they are, though in a specialized fund or in any, if they can be used for the army, in the present conditions should be used for the army. Крапка. Point.

– Пане Капранов, може, краще зекономити кошти, а не парад? - Mr Kapranov, maybe it is better to save money rather than a parade?

Віталій Капранов:  Те, що ми чуємо, то це типовий зразок спекуляцій. Vitaliy Kapranov: What we hear is a typical speculation. Я їхав сюди – ремонтують у Києві дороги. I went here - the roads are being repaired in Kiev. Скажіть, будь ласка, що зараз важливіше: ремонтувати дороги чи захищати наших бійців, які там під кулями? Please tell me what is more important now: repair the roads or protect our soldiers who are there under the bullets? Давайте тоді ми не ремонтуємо дороги, ми припиняємо цю трансляцію, тому що це теж грошей коштує – врешті-решт і ця радіостудія, і Еспресо TV, а всі ці гроші направляємо на те, щоб у нас були рівні стволи в автоматів. Let's not then repair the road, we stop this broadcast, because it is also worth the money - after all, this radio studio and Espresso TV, and all this money is directed so that we have straight trunks in machines. Вирівняємо всі – все стане назад. Align everything - everything will be back.

У нас людей убивають не тому, що у нас не вистачає грошей, а тому, що на нас напав ворог. We kill people not because we don't have enough money, but because an enemy has attacked us. Ворог на нас напав великий, могутній, значно краще забезпечений, ніж ми. The enemy has attacked us big, powerful, much better off than we are. Але, дивно, і в них теж убивають людей. But, surprisingly, they also kill people. Отак -от якось війна влаштована, що людей вбивають і там, і у тих, хто добре забезпечений, і у тих, хто погано забезпечений. So, somehow, a war is arranged that people are killed both there and in those who are well off and in those who are poor.

Дух хворої дитини часто важливіший, ніж лікиВіталій Капранов The spirit of a sick child is often more important than medicineVitaly Kapranov

Щодо салютів, то будь-який лікар Вам скаже, що дух хворої дитини часто важливіший, ніж ці ліки. As for salutes, any doctor will tell you that the spirit of a sick child is often more important than this medicine. Це стародавня історія, коли перемагає хворобу організм, перемагає хворобу дух. This is an ancient story, when the disease overcomes the body, overcomes the disease spirit.

Щодо того, чий дух піднімати. As to whose spirit to lift. Піднімати дух зокрема і тих волонтерів, і тих, хто дає їм гроші. Raise the spirit of both volunteers and those who give them money. Волонтери грошей не крадуть. Volunteers do not steal money. Волонтери беруть гроші у звичайних людей. Volunteers take money from ordinary people. Якщо звичайна людина сьогодні витрачає п’ять копійок, п’ять гривень, п’ятдесят гривень, п’ятсот гривень, то вона повинна бачити. If an ordinary person today spends five cents, five hryvnias, fifty hryvnias, five hundred hryvnias, then he should see. А у відповідь чує, що все погано, у штабі зрада, наші солдати не навчені, гроші все рівно розкрадуть, то я завтра не буду давати. And in response, he hears that everything is bad, the betrayal staff, our soldiers are not trained, the money will still be stolen, then I will not give tomorrow. Якщо ми будемо таку риторику застосовувати, то я завтра припиню фінансувати армію як фізична особа. If we use such rhetoric, then tomorrow I will stop funding the army as an individual. Я тоді волонтерам не дам грошей. Then I will not give the volunteers money.

Ми весь час чуємо панічні настрої. We hear panic all the time. Під час війни за такі штучки розстрілюють без суду і слідстваВіталій Капранов During the war for such things are shot without trial and investigationVitaly Kapranov

Тому що у відповідь ми весь час чуємо галас, весь час панічні настрої. Because in response, we always hear a noise, all the time panic. Під час війни за такі штучки взагалі-то розстрілюють без суду і слідства. During the war, such things are generally shot without trial or investigation. А сьогодні йде війна. And today there is a war. А чому так? Why so? Тому що це деморалізує всіх. Because it demoralizes everyone. Отакі критики деморалізують у першу чергу людей і забезпечують нашу поразку, незалежно від того, скільки бронетранспортерів у нас буде на війні. Such critics demoralize people in the first place and ensure our defeat, no matter how many armored personnel carriers we have in the war.

– Напередодні наш колега Євген Насадюк вийшов на вулиці столиці України і поцікавився у киян і гостей міста, чи підуть вони на парад, взагалі варто проводити такий захід у центрі Києва, коли проти держави ведуть війну? - On the eve of our colleague Yevgeny Nasadiuk took to the streets of the capital of Ukraine and asked the citizens of Kiev and the guests of the city, whether they would attend the parade, is it worthwhile to hold such an event in the center of Kiev, when they wage war against the state?

Респондент (переклад):  Треба, щоб показати, що у нас є армія, яка може нашу незалежність оберігати. Respondent: We need to show that we have an army that can protect our independence.

Респондентка:  Мітинг, демонстрація, але не парад, як наш мер хоче. Respondent: A rally, a demonstration, but not a parade as our mayor wants. Розумієте, немає грошей на цю АТО, немає грошей на гарячу воду, а тут парад! You see, there is no money for this ATO, no money for hot water, and here is the parade!

Респондент (переклад):  Нехай усю цю техніку на схід відправляють, а не тут показуху роблять! Respondent: Let all this equipment be sent to the east, not here to the show!

Респондент:  Воююча країна не може не провести парад. Respondent: A belligerent country cannot fail to hold a parade. Мені здається, що це так. I think so. Інша річ, що треба теж певне почуття міри. Another thing is that you also need a certain sense of measure. Це не повинне бути дуже багате, бундючне свято – великі витрати, великі кошти, в країні криза, війна. It should not be a very rich, festive holiday - big expenses, big money, in a country crisis, war.

– Пане Капранов, добре, проводимо парад. - Mr Kapranov, well, we're holding a parade. Може, якось скромніше його проводити? Maybe it is more modest to spend?

Віталій Капранов:  1,5 тисячі людей – це не скромно? Vitaliy Kapranov: 1.5 thousand people - is it not modest? 1,5 тисячі людей – це взагалі за 20 хвилин усі вони пройдуть Хрещатиком. 1.5 thousand people - all in all, they will pass Khreschatyk in 20 minutes. І скільки? And how much? 150 одиниць техніки – це взагалі мінімум. 150 units of technology is a minimum. А що, один бронетранспортер і біля нього двоє солдат пройдуть? And what, one armored personnel carrier and two soldiers will pass by? А як інакше? And how else?

Паради так і з’явилися. Tips have emerged. Йдуть бійці на війну – всі виходять і проводжаютьВіталій Капранов Fighters go to war - everyone goes out and escortsVitaly Kapranov

Ми повинні продемонструвати, що, по-перше, дуже важливо, ця техніка частково зразу піде в зону бойових дій. We have to demonstrate that, first of all, it is very important that this technique will partially go into the war zone. Це взагалі традиція. This is generally a tradition. Коли військо вирушає на війну, його проводжають. When an army goes to war, it is escorted. Це фактично паради так і з’явилися. In fact, the tips have appeared. Коли йдуть бійці на війну, всі виходять і їх проводжають, їм кидають квіти, їх напучують, прощаються і таке інше. When fighters go to war, everyone goes out and is escorted, they are thrown flowers, they are fired, they say goodbye and so on. Звідти всі паради і пішли. From there all the tips and went. Сьогодні все відбувається абсолютно правильно. Today everything is going absolutely right. Частина техніки, яка там буде, піде в зону АТО. Some of the equipment that will be there will go into the ATO zone.

Те, що тут товариш у камуфляжі, вочевидь, високий військовий чин, судячи з того, що він знає, де потрібна техніка. The fact that he is a camouflage companion is obviously a high military rank, judging by the fact that he knows where the equipment is needed. Я, наприклад, не знаю, скільки потрібно техніки на проведення військових дій. For example, I do not know how much military equipment is required. Я в своєму житті жодного разу не спланував жодної бойової операції. I have never planned a single combat operation in my life. Тому я не можу говорити, що краще б ці бронетранспортери були під Іловайськом. Therefore, I cannot say that these armored personnel carriers would be better off near Ilovaysk. Я не компетентний. I'm not competent. Зараз дуже багато дуже компетентних людей, особливо в інтернеті, які чітко знають, де повинен бути який БТР, де повинно бути скільки бійців… Now there are a lot of very competent people, especially on the Internet, who clearly know where there should be an APC, where there should be how many fighters…

– …скільки зрадників, на їхню думку, сидить у Генштабі ЗСУ… - ... how many traitors, in their opinion, are sitting in the General Staff of the Armed Forces ...

Віталій Капранов:  …це – «Фейсбук». Vitaliy Kapranov:… this is Facebook. Там усі експерти. All the experts there. От вони все це знають. That's all they know.

Хто може, віддали щось на перемогу, повинні бачити не тільки воплі «Все пропало!», «Нас зрадили!» і «Техніки немає, нас, беззбройних, вбивають!», а позитивний сигналВіталій Капранов Who can, given something to win, should see not only the cries of "Everything is gone!", "We have been betrayed!" and "There are no technicians, we are being killed by the unarmed!", and the positive signal is Vitaly Kapranov

Чесно, я не експерт. Я не знаю, де повинні бути БТРи. I don't know where the APCs should be. Я  фахівець з комунікацій з людьми. I'm a communications specialist. І от я скажу, що для того, щоб підняти бойовий дух людей, щоб ті, хто може, віддали щось на перемогу, повинні бачити не тільки воплі, що «Все пропало!», «Нас зрадили!» і «Техніки немає, нас, беззбройних, вбивають!», а якийсь позитивний сигнал. And here I will say that in order to raise the morale of the people, that those who can give something to victory, they must see not only cries that "Everything is gone!", "We have been betrayed!" and "Technique is gone, we are being killed by the unarmed!", and some positive signal. Щоб я знав тут: так, хлопці, йде цей воїн, а я знаю, що там є одна копійка моїх пожертвуваних грошей. Let me know here: yeah, guys, this warrior is coming, and I know there is one penny of my donated money. Я тоді знову віднесу частину своєї зарплати на потреби армії. Then I will again pay part of my salary to the needs of the army. От і все. That's it.

– Пане Петровець, Ви і Ваші однодумці деморалізуєте, пропонуючи не проводити зараз парад? - Mr. Petrovets, do you and your associates demoralize by offering not to hold a parade now?

Олег Петровець:  Правду говорить Віталій про те, що у війну розстрілювали за такі речі. Oleg Petrovets: The truth is Vitaly says that they were shot for such things in the war. Але я скажу, що у війну розстрілювали також однозначно і за використання коштів, які відходили не на війну. But I will say that the war was also shot unequivocally and for the use of funds that did not go to war. Однозначно в умовах, коли вся країна повністю мобілізується для того, щоб забезпечити людьми, забезпечити ресурсами той воєнний конфлікт, який відбувається на сході, проводити салюти залпом у 20 пострілів в кожній області, фактично у Києві та в Одесі однозначно, так само, згідно відповідного розробленого Кабміном порядку, як це повинні будуть робити, то за такі речі таких людей під час війни дійсно розстрілювали. Unambiguously, in a situation where the whole country is fully mobilized to provide people, to provide resources, the military conflict that is taking place in the east, to launch salutes in 20 shots in each region, in fact in Kiev and Odessa, in the same way, according to the corresponding developed by the Cabinet of Ministers, as they will have to do, then for such things such people were actually shot during the war. Однак у нас зараз на державному рівні відбувається. However, we are now at the state level.

У нас парадокс у тому, що, виявляється, як каже пан Віталій, салют у Києві, який коштує немалі гроші (всі розуміють, що він дуже немалі кошти коштує), піднімає якимось чином дух. We have a paradox that, as Mr Vitaliy says, a salute in Kiev, which costs a lot of money (everyone understands that it costs a lot of money), is somehow uplifting. Піднімає дух у той час, коли гинуть люди на сході. It raises the spirit when people in the east perish. Він піднімає дух. It is uplifting. Я в ці питання не вірю. I do not believe in these questions.

Я не знаю, як мені салют може підняти дух, коли я знаю, що там люди гинуть зараз, у цей момент. I do not know how salute can lift my spirits when I know that people are dying there at this moment. І я не знаю, чи я схочу на той салют дивитися, враховуючи те, що за кошти цього салюту буде забезпечена певна кількість бійців нормальним обмундируванням. And I don't know if I want to watch that salute, given that a certain number of fighters will be provided with normal uniforms at the cost of this salute. Нормальним! Normal! Що може захистити його в той чи в інший час. Which can protect him at one time or another. Це перший момент. This is the first moment.

Другий момент. The second point. Техніка, яка піде звідси безпосередньо в зону АТО. Technique that goes from here directly to the ATO zone. Так, звичайно, піде ця техніка. Yes, of course, this technique will go. Можливо. Maybe. Можливо, вона піде. Maybe she will go. Це перше питання. This is the first question.

Друге. Other. Хто знає, скільки треба для транспортування військової техніки в зону АТО? Who knows how long it takes to transport military equipment to the ATO zone? Це половину України треба проїхати. This half of Ukraine has to be traveled. Це бронетранспортери, це з величезним об’ємом двигуна тягачі, які безпосередньо його мають транспортувати. These are armored personnel carriers, this is a huge volume of engine tractors that have to transport it directly. Я Вам скажу, щоб транспортувати такий автомобіль, наприклад БТР, якщо він просто йде своїм ходом, зазвичай наші всі зараз своїми ходами ходять, треба близько 30 тисяч гривень, щоб його просто транспортувати. I will tell you to transport such a car, for example, an APC, if it is just going its course, usually ours all now go their own way, it takes about 30 thousand hryvnia to just transport it.

– З Києва до зони бойових дій на сході України? - From Kiev to the war zone in eastern Ukraine?

Олег Петровець:  Я Вам кажу, що дуже велика кількість пального йде на конкретно одну машину. Oleg Petrovets: I tell you that a lot of fuel goes to one car. Вона так розроблена, що діє в умовах, чи це бездоріжжя, чи не бездоріжжя, а витрати майже однакові йдуть. It is designed to operate on the road, whether off-road or off-road, and costs are almost equal. І говорити про те, що такі речі зараз, що дислокація якимось чином полегшиться наша, те, що ця техніка зараз тут… And to say that such things now, that the dislocation will somehow facilitate ours, that this technique is here now ...

По-перше, вона тут уже скільки? First, how much is she here? Від першого серпня фактично, як тільки почали розробку. From the first of August, actually, as soon as they started development. Стільки ця техніка вже тут. So much of this technique is already here. За цілий місяць А я Вам наведу приклад тільки, скільки за останніх дні загинуло людей. For the whole month And I will give you an example only of how many people have died in recent days. За даними РНБО, це 15 загиблих за останніх три днів і близько 61 поранено. According to the NSDC, there are 15 dead in the last three days and about 61 injured. Тільки під Іловайськом 16 загиблих. Only near Ilovaysk 16 dead. Ці люди загинули в силу різних причин. These people were killed for various reasons. Однозначно. Definitely. Але не виключено, що одна з основних причин – те, що люди не були захищені відповідним обмундируванням або ж відповідною технікою. But it is possible that one of the main reasons is that people were not protected by appropriate uniforms or appropriate equipment.

Згадаймо, коли той же самий «Правий сектор» потрапив у засідку. Recall when the same Right Sector was ambushed. У простому автобусі вони переміщувалися через зону, де могла бути засідка. In a simple bus, they moved through the area where the ambush could be. У простому автобусі! In a simple bus! Просто перехресним вогнем поклали більшість бійців. Most of the fighters put a crossfire on. Якби це була машина, яка проводить репетиції, вибачте, на параді… If it was a rehearsal machine, sorry, at the parade ...

– І, наскільки я розумію, не надають добровольчим батальйонам таку техніку в принципі. - And, as far as I understand, they do not provide volunteer battalions with such equipment in principle.

Олег Петровець:  Так. Я Вам кажу для прикладу. I'm telling you for an example. Люди йдуть. People are leaving. Це також підняття бойового духу. It is also a morale boost. Добровольців валом і зараз, щоб воювати на сході. Volunteer shafts and now to fight in the east. Їм просто зброї не дають, їм просто не вручають, обмундирування не дають. They simply do not give them weapons, they are simply not handed, their uniforms are not given.

– Маємо запитання радіослухача. - We have radio listener questions.

Слухач:  У нас такі великі втрати із-за того, що багато зрадників на вищих сходинках Генштабу і так далі. Listener: We have such great losses due to the fact that many traitors are on the higher steps of the General Staff and so on. Дивіться, скільки разів нас обстріляли ці «гради» і все решта, а де наша апаратура, де «кольчуги», чому їх не засікає, не придушує наша авіація? See how many times we have been fired at by these "hailstones" and all the rest, and where is our equipment, where is the "chainmail", why not being intercepted, not suppressed by our aviation? От у чому питання! That's the question!

Віталій Капранов:  Ми бачимо черговий сплеск експертів, вояків-всезнайків. Vitaliy Kapranov: We see another surge of experts, all-knowing soldiers. І про «кольчуги», пан Олег знає, скільки коштує БТР, куди його везти. And about "chain mail", Mr. Oleg knows how much the APC is worth, where to take it. Я, наприклад, не знаю. For example, I do not know. Але я просив би не вдаватися до спекуляцій. But I would ask not to resort to speculation. Тому що про салют я не казав. Because I didn't talk about the salute. А Ви сказали, що салют буде, він піднімає дух. And you said that salute will be, it raises the spirit.

Олег Петровець:  Ну, він буде. Oleg Petrovets: Well, he will.

Віталій Капранов:  Щодо салютів, то я Вам можу дати довідку. Vitaliy Kapranov: As for salutes, I can give you some help. Можливо, Ви не знаєте. You may not know. Але під час Другої світової війни СРСР салютував перемозі, взяттю кожного міста. But during the Second World War, the USSR saluted the victory, the capture of each city. Вже хто-хто, а товариш Сталін і Компартія «шо-та панімалі» в цих питаннях. Already someone, and Comrade Stalin and the Communist Party "sho-and-panimali" in these matters.

Тобто питання салютів не таке вже прямо однозначне. That is, the issue of salutes is not so straightforward. Я не прихильник салюту цього. I'm not a fan of salute this. Бог з ним, з салютом! God be with him, salute! Але я хочу сказати, що вітати салютом армію – це теж не ми вигадали. But I want to say that saluting the army with a salute is not something we invented either. І саме армію. And the army. А армія – це організація, яка воює, і нею вбивають людей. And the army is an organization that fights and it kills people. Так війна влаштована. So the war is arranged. Ну що тут поробиш? Well, what do you do here? Ми просто з вами дуже розбалувалися, живучи у мирі. Ми не знаємо, що таке війна. Війна – це величезна робота і щоденне вбивство. War is a huge job and a daily kill. Але це не означає, що ми повинні тільки тим і займатися, що кричати: ой, вбивають! But this does not mean that we should only do what we shout: oh, they kill! На війні у кожного є своя робота. Everyone has a job in the war. У тому числі величезна робота є і у нас, як у представників інформаційного фронту. We also have a lot of work to do as representatives of the information front.

– Ви згадали «товариша» Сталіна. - You mentioned "Comrade" Stalin. Ясно, що це – кривавий диктатор, який за рівнем злочинів не поступався Адольфу Гітлеру, з яким воював під час Другої світової війни (хоча на початку з фюрером дружив). Clearly, this is a bloody dictator who is not inferior to Adolf Hitler in terms of crime, with whom he fought during the Second World War (though he was friends with the Fuhrer at the beginning). Можна, звісно, багато критики, абсолютно заслуженої і на його адресу, і на адресу СРСР адресувати…Але одна подія саме під час Другої світової війни, яка відбулася в Москві, столиці СРСР, 7 листопада 1941 року, позитивно характеризується навіть тими істориками, які не є прихильниками сталінізму. Of course, much of the criticism he deserves, both to his address and to the USSR, can be addressed… But one event during the Second World War, which took place in Moscow, the capital of the USSR, on November 7, 1941, is positively characterized even by those historians who are not supporters of Stalinism.

Подивімося фрагмент кінохроніки цієї події зараз. Let's look at a fragment of the newsreel of this event now.

– Пане Петровець, це відбувалося 7 листопада 1941 року, коли німецькі війська стояли буквально за десятки кілометрів від Москви. - Mr Petrovets, it happened on November 7, 1941, when German troops were standing just ten kilometers from Moscow. Але провели парад. But they held a parade. Ці хлопці з цією бойовою технікою (і це не брехня радянської пропаганди в даному випадку) пішли на фронт і, зрештою, відстояли не лише столицю цієї держави, але й погнали гітлерівців назад. These guys with this fighting technique (and this is not a lie of Soviet propaganda in this case) went to the front and, in the end, defended not only the capital of this state, but also drove the Nazis back.

Історики, я наголошую, не сталіністи, стверджують, що це було дуже вагомим внеском у те, що, зрештою, нацистська Німеччина в цій війні була переможена. Historians, I emphasize, not Stalinists, claim that this was a very significant contribution to the fact that, after all, Nazi Germany was defeated in this war.

Ясно, що під Києвом зараз не стоїть ворог. Clearly, there is no enemy near Kiev right now. На щастя. Fortunately. Але війна з Україною теж триває. But the war with Ukraine is also ongoing.

Олег Петровець:  Взагалі посилання на Сталіна як особу, яка щось зробила корисного, зараз її використовують, як приклад, я взагалі не вважаю… Oleg Petrovets: In general, references to Stalin as a person who did something useful, now they use it as an example, I do not consider it…

– Тільки в цьому моменті! - Only at this moment!

Олег Петровець:  Я розумію. Oleg Petrovets: I understand. Навіть у цьому моменті. Even at this point. Тому що, розуміючи той факт, що ворог стояв за кілька десятків кілометрів, як Ви кажете, проводити знову ж таки парад в умовах мобілізації? Because, considering the fact that the enemy was a few tens of kilometers away, how do you say, to hold a parade again in the conditions of mobilization? На мою думку, незалежно від того, яким чином хто відгукується на ці теми, це була просто демонстрація сили і могутності. In my opinion, no matter how anyone responds to these topics, it was simply a demonstration of strength and power. Цей парад дійсно показував в даному випадку ту велич всієї армії, яка фактично була в Союзі, що от стільки-то танків готові відбивати, що от стільки-то є, стільки-то, стільки-то, стільки-то. This parade really showed in this case the greatness of the whole army, which was actually in the Union, that there are so many tanks ready to repel, that there is so much, so much, so much, so much.

Ми проводимо скромнесенький парадик, який нічого не показує. Більше спрямований на агресора, що в нас є зброяОлег Петровець

У нашому випадку ми проводимо скромнесенький парадик, який нічого не показує. In our case, we have a modest little paradigm that shows nothing. Не показує нову техніку. Кілька нових видів озброєння він покаже. І, очевидно, він більше спрямований на агресора, що в нас є зброя, більше він спрямований на закордонне висвітлення. And, obviously, he is more focused on the aggressor that we have weapons, the more he is focused on foreign coverage. Тому що в цьому порядку Кабміну прописано: здійснити заходи щодо залучення урочистостей дипломатів, на яких також треба немало коштів потратити, всіх інших іноземних держав, представників іноземних держав, організувати широке висвітлення, у тому числі закордоном, заходів з підготовки та відзначення річниці. Because in this order of the Cabinet of Ministers it is stipulated: to carry out measures on attraction of celebrations of diplomats on which also it is necessary to spend a lot of money, of all other foreign states, representatives of foreign states, to organize wide coverage, including abroad, measures on preparation and marking of anniversary. На це також кошти йдуть. The money goes to that too.

Тобто, демонстрація очевидна. That is, the demonstration is obvious. Якщо ми там продемонструємо, що у нас армія велика і могутня, яка здатна відбити ворога, то, вибачте, у тому стані, в якому у нас була армія попередньо, тільки на початковому етапі конфлікту, всі говорили про те, що це просто не армія була. If we demonstrate there that our army is large and powerful, capable of repelling the enemy, then, sorry, in the state where we had the army before, only at the initial stage of the conflict, everyone said that it was simply not an army was.

– То було тоді! - That was then!

Олег Петровець:  Дійсно. Oleg Petrovets: Really. Але на противагу, як піднімати дух у даних умовах? But in contrast, how do you raise your spirits in these circumstances? Я Вам скажу, як підняти дух у даних умовах. I will tell you how to lift your spirits in these circumstances. Хорошою політикою проведення операції на сході. Good policy on conducting operations in the east. Як тільки пішло звільнення міста за містом, міста за містом, у бійців підняття духу було колосальним. As soon as the liberation of city after city, city after city, the uplifting of the spirit was enormous. Всі про це говорять. Everyone talks about it.

Віталій Капранов:  Підсумок полягає у тому, що нам треба піднімати бойовий дух і наших бійців, і, головне, населення. Vitaliy Kapranov: The bottom line is that we need to raise the morale of our fighters, and, most importantly, the population.

– Успішними операціями на сході України чи парадами? - Successful operations in eastern Ukraine or parades?

Віталій Капранов:  На превеликий жаль, я не можу забезпечити успішних операцій. Vitaliy Kapranov: Unfortunately, I cannot guarantee successful operations. Якщо пан Олег знає, як це робиться і готовий очолити АТО – будь ласка. If Mr. Oleg knows how to do this and is ready to lead the ATO, please.

Я – боєць інформаційного фронту. I'm a fighter of the information front. Як боєць інформаційного фронту я заявляю, що підняття бойового духу сьогодні обов’язково потрібне. As a fighter of the information front, I declare that it is absolutely necessary to raise morale today. Тому, оскільки ми не можемо забезпечити успіх з різних причин, успішної дії АТО, тобто і пряме втручання Росії, і її збройних сил, і їхня перевага в техніці, на превеликий жаль, то ми повинні вдаватися до інформаційних кампаній. Therefore, since we cannot ensure success for various reasons, the successful operation of the anti-terrorist operation, that is, the direct intervention of Russia and its armed forces, and their superiority in technology, unfortunately, we must resort to information campaigns. Парад – це всього лиш інформаційна кампанія. The parade is just an information campaign.

Так само, як і наш цей виступ сьогодні тут, так само, як і будь-яка державна акція, ми повинні воювати і на інформаційному фронті. Just like our speech here today, just like any state action, we must fight on the information front as well. Тільки якщо ми всі будемо воювати, а не кричати «Нас оточують!», «Паніка!», «В штабі зрада!», «Вони гроші крадуть!», то тільки тоді ми переможемо. Only if we all fight, not shout "We are surrounded!", "Panic!", "In the betrayal staff!", "They steal money!", Then only then will we win.

Тим не менш, до паніки й до істерій слід бути готовими. However, panic and hysteria should be prepared. 1\\. 1 \\\\. Забувати не слід, що крім залишків регулярної армії, на Україні ще є чортова купа воєнізованих формувань та сляжб, членство в яких прирівняне до "якогось кшталту військовості". It should not be forgotten that in addition to the remnants of the regular army, Ukraine still has a heck of a lot of paramilitary formations and celebrations whose membership is equivalent to "some sort of militancy." Одна з таких спец-сляжб -- сбУ -- регулярно торочить про можливість терактів: як тільки держава вкине сбУ-шникам трохи грошей -- ті з реклами терактів переключаються на показники відлову терористів. One such special service - the SBU - regularly raps about the possibility of terrorist attacks: as soon as the state throws some money at the SBU-shniks, those from advertising terrorist attacks switch to catching terrorists. 2\\. 2 \\\\. Сексотня в глибокому тилу не дрімає(поки "війна все списує"), оглядає барахло, яке можна видурити з людей "на армію, на війну і на академію забиральних наук". Sexy in the deep rear is not asleep (as long as "the war is writing off"), examines the junk that can be blown out of people "into the army, the war and the Academy of Inquiries." Тому солдафонитись нема чого, варто думати як захищати свої помешкання -- солдафонитись сексоти вміють краще, і досвід рейдерства в них "ще той". Therefore, there is nothing to think of, and it is worth thinking about how to protect your home - the sexophiles are better able to handle sex, and the experience of raiding them is "another one." 3\\. Якщо доводиться мати справу з гнійними провокаторами, а стріляти їх нема чим -- то забити їх можна й голими руками(можна завалити і не піднімаючи рук -- то для експертів в галузі обговорювання цікавих тем). If you have to deal with purulent provocateurs, and there is nothing to shoot them - then you can kill them with your bare hands (you can fill up and without raising your hands - then for experts in the field of discussing interesting topics). Тому, коли мені доводиться мати справу з провокаторськими гноями, прошу когось, щоб допоміг і стримав мене в потрібний момент -- не хочеться йти до в’язниці замість того, щоб йти на перекур. Може, такий метод комусь допоможе. Ще можна додати про те, як розсіювати істерії, імпровізовано складаючи анекдоти про провокаторів, які професійно зчиняють паніку -- не зараз.від:  нєрусскій  Місто:  Київ 23.08.2014 09:11ВідповістиВійськового параду не хочуть ті, в кого озброєні українці викликають негативні емоції - тобто вороги України, тобто русскіє.від:  irma 22.08.2014 23:53ВідповістиДивно, на парад армія є, техніка є. А призивають в АТО тих, хто десь колись закінчив військову кафедру, чи десь колись служив ... Кому дух піднімаємо? Рідним, які на останні гроші купляли засоби захисту, чи тим чиї рідні поранені, загиблі? Чи їхнім дітям? Чи переселенцям, щоб могли доповісти "своим ополченцам" про велич нашої армії?! Пане Капранов, якщо Ви не експерт, то краще б відмовились від цього інтерв"ю. А так, вибачте "пир во время чуми" чи "танці на могилах". З жиру біситесь, хочете вражень- маршируйте в зоні АТО по Донецьку, чи Луганську - тоді дух підніметься!! !від:  Іван  Місто:  Київ 22.08.2014 22:35ВідповістиЦікаво, а цей Петровець, часом не регіонал чи комуіст? Для українофобів українське свято - як ніж у серце. А балачки про гроші - демагогія. Парад, безумовно, потрібний.від:  reks  Місто:  spain 22.08.2014 22:15ВідповістиЯ за парад ,але з повним складом верховної ради на ньому ,синків їхніх теж ,плюс ментів,міністрів і відправкою їх зразу ж на передову.Всі українці в захваті і завтра повно добровольців на военкоматах.Хватить дурити людей ,в основному вбивають наших воїнів на сході з бідних,незаможних сімей,жоб чинуші і їхні чада і далі жирували.від:  Богдан 22.08.2014 20:55ВідповістиЦікаво, кому цей ... парад мав би піднімати бойовий дух? Тим батальйонам, які втратили половину своїх бійців? Чи решті українців, які не знають чи буде газ взимку і чи буде чим платити за той газ? "Сплеск експертів", блін. А ти попробуй поживи на мінімальну зарплату, яку то платять, то не платять, а потім подивимося, чи підніме тобі парад бойових дух. Теж мені, "експерт", блін.від:  ZUR  Місто:  Lwow 22.08.2014 20:51ВідповістиВіталій Капранов: а що складає підстави для цтого бойового духу..може те що Росія навязала свої правила гри? що еконоиіка зруйновано і гривня валиться? може підкажете, як виживати в таких умовах? Чи те що Україна зараз звільненням Добасу створює всі умови для відродждення Партії Регіонів, замість того шоб зкинути з себе цей совковий балласт?від:  Вадим  Місто:  Київ 22.08.2014 20:35ВідповістиЯ згадую 1941 рік , Листопад місяць , німці біля Москви. здавалося-б теж паніка і безвихідь, Але Сталін дає "добро" на парад на Червоній площі.Чим це скінчилось всі дуже добре пам"ятають:.німці були ганебно відігнані від Москви!₴Так тгреба і зараз: з рештою, народ мусить бачити ! Україна має армію, котра готова пстояти в його обороні! А тому парад повинене бути , хоч-би за для наочної агітації ! Тобто я "за " парад!!!!!!