×

우리는 LingQ를 개선하기 위해서 쿠키를 사용합니다. 사이트를 방문함으로써 당신은 동의합니다 쿠키 정책.


image

Украинский кризис 1, Понад 2 тисячі «вантажів-200»

Понад 2 тисячі «вантажів-200»

Понад 2 тисячі «вантажів-200» прийшло в Росію з Донбасу – Васильєва Версія для друку Коментувати (36) Поділитись у соціальній мережі

Емблема співтовариства «Вантаж 200» у Фейсбуці

Радіо Свобода

02.09.2014

Про останню статистику втрат російських військ у бойових діях в Україні повідомила Олена Васильєва – російська громадська активістка, яка створила групу в Facebook «Вантаж-200 із України в Росію». Із Оленою Васильєвою, яка живе в Мурманську, поспілкувався кореспондент Радіо Свобода.

Групу «Вантаж-200 з України в Росію» створено 21 серпня. На 2 вересня в ній зареєструвалися понад 13,5 тисяч учасників.

У цій групі акумулюються відомості про російських солдатів, які загинули і пропали в Донбасі.

Олена Васильєва

Олена Васильєва аналізує повідомлення в групі та інформацію ЗМІ, волонтерів. На підставі цієї інформації вона зробила висновок про кількість убитих російських солдат із 25 серпня, після вторгнення на територію України кадрових російських військових частин.

«Судячи з того, що повідомляють люди, виходить, що, звичайно, більш ніж 2000 осіб тільки в серпні», – заявила Васильєва.

При цьому вона не змогла сказати, скільки громадян Росії загинуло протягом усього конфлікту на сході України, який розпочався у квітні.

«Абсолютно неможливо визначити, скільки «ополченців» загинуло – тих, хто наймався і йшов воювати з травня (рекрути, найманці – називайте як хочете). Їхню долю практично неможливо відстежити», – говорить Васильєва.

Вона вважає, що, виходячи з повідомлень українських джерел, можна говорити, що до безпосереднього вторгнення російських військових частин, яке відбулося наприкінці серпня, в Україні загинуло ще понад 1000 російських найманців.

Один із закликів про допомогу в групі

«Це було до вторгнення. У день вторгнення, у першу добу, близько 700 російських солдат стовідсотково загинули. І в наступні кілька діб нараховуємо ще близько 1,5 тисячі», – говорить Васильєва.

Перші повідомлення про відкрите вторгнення російських військ в Україну з'явилися 25 серпня. При цьому, за інформацією Васильєвої, родичів убитих російських солдат залякують, щоб не розповідали про долю своїх близьких.

«Є багато інформації про те, що залякують безпосередньо: мовляв, у ліску закопаємо», – відзначає вона.

«Похоронка» на одного з убитих в Україні російських солдат

Цей тиск дає результати. Наприклад, одна мати, яка звернулася до Васильєвої, втратила зв'язок з сином близько двох місяців тому. Її син – десантник, і, за відомостями від батьків, він, швидше за все, тепер на війні в Україні. Але раптом вчора, після того як їй подзвонив невідомий чоловік, мати відмовилася від пошуку свого сина.

«Вона зі сльозами мене попросила прибрати інформацію: «Ми не будемо його шукати, ми будемо чекати», – розповідає Васильєва.

Є також відомості про те, що у батьків зниклих російських солдат невідомі вимагають гроші.

«Їм кажуть: якщо ви будете мовчати, то ваш син повернеться в будь-якому вигляді. Якщо ви хочете пізнати правду про нього швидше, платите гроші. Називалися суми від 5 до 10 тисяч доларів», – повідомляє Васильєва.

Спільнота закликає російських солдат не воювати в Україні

Але не завжди мами погоджуються мовчати. Васильєва розповіла про ситуацію в Ульяновську, яка склалася після того, як туди прибув «вантаж-200».

«Люди швидко відіслали запит в Міноборони – там їх відшили. Тому вони десь на 11-12 вересня збирають родини тих, хто воює, і хочуть поїхати в Москву, вийти на Красну площу і вимагати, щоб головнокомандувач до них вийшов і зробив звіт. Можливо, ці люди розбудять інших матерів», – зауважує Олена Васильєва.

Віна каже, що їй теж не раз погрожували: «Тиск іде. І по дружніх каналах мені також повідомляють, щоб я була дуже обережна і акуратна, бо тему «вантажу-200» велено замовчувати, а оскільки ми про неї говоримо, то стаємо мало не ворогами».

Васильєва зазначає, що вона постійно на зв'язку з главою українського Центру військово-політичних досліджень Дмитром Тимчуком. За його останніми повідомленнями, біля міста Красний Луч на Луганщині місцева влада отримали наказ виділити ділянку землі для поховання загиблих російських військовослужбовців.

Могила одного із загиблих в Україні російських солдат

Також у соціальних мережах є відомості, що на території бойових дій з'явилися пересувні крематорії – але ця інформація не підтверджена, наголошує Васильєва. Офіційна Москва заперечує присутність своїх вояків в Україні і заявляє про відсутність доказів, які б це підтверджували.


Понад 2 тисячі «вантажів-200» More than 2 thousand "cargoes-200"

Понад 2 тисячі «вантажів-200» прийшло в Росію з Донбасу – Васильєва Версія для друку Коментувати (36) Поділитись у соціальній мережі More than 2,000 cargoes-200 came to Russia from Donbass - Vasilyeva Printable version Comment (36) Share on social network

Емблема співтовариства «Вантаж 200» у Фейсбуці The emblem of the Cargo 200 community in Facebook

Радіо Свобода Radio Liberty

02.09.2014

Про останню статистику втрат російських військ у бойових діях в Україні повідомила Олена Васильєва – російська громадська активістка, яка створила  групу в Facebook «Вантаж-200 із України в Росію». The latest statistics on the loss of Russian troops in hostilities in Ukraine were reported by Elena Vasilyeva, a Russian civic activist who created a group on Facebook, Cargo-200 from Ukraine to Russia. Із Оленою Васильєвою, яка живе в Мурманську, поспілкувався кореспондент Радіо Свобода. Radio Svoboda correspondent spoke with Elena Vasilyeva, who lives in Murmansk.

Групу «Вантаж-200 з України в Росію» створено 21 серпня. The group Cargo-200 from Ukraine to Russia was established on August 21. На 2 вересня в ній зареєструвалися понад 13,5 тисяч учасників. As of September 2, more than 13.5 thousand participants have registered.

У цій групі акумулюються відомості про російських солдатів, які загинули і пропали в Донбасі. This group is accumulating information about Russian soldiers who died and died in the Donbass.

Олена Васильєва Elena Vasilyeva

Олена Васильєва аналізує повідомлення в групі та інформацію ЗМІ, волонтерів. Elena Vasilyeva analyzes the messages in the group and information of the media, volunteers. На підставі цієї інформації вона зробила висновок про кількість убитих російських солдат із 25 серпня, після вторгнення на територію України кадрових російських військових частин. On the basis of this information, she concluded the number of Russian soldiers killed since August 25, following the invasion of Ukrainian personnel by Russian troops.

«Судячи з того, що повідомляють люди, виходить, що, звичайно, більш ніж 2000 осіб тільки в серпні», – заявила Васильєва. "Judging from what people report, it turns out that, of course, more than 2000 people in August alone," - said Vasilyeva.

При цьому вона не змогла сказати, скільки громадян Росії загинуло протягом усього конфлікту на сході України, який розпочався у квітні. At the same time, she could not say how many Russian citizens died during the entire conflict in eastern Ukraine, which began in April.

«Абсолютно неможливо визначити, скільки «ополченців» загинуло – тих, хто наймався і йшов воювати з травня (рекрути, найманці – називайте як хочете). "It is absolutely impossible to determine how many" militias "were killed - those who had been hired and had been fighting since May (recruits, mercenaries - call it what you want). Їхню долю практично неможливо відстежити», – говорить Васильєва. Their fate is almost impossible to track, ”says Vasilyeva.

Вона вважає, що, виходячи з повідомлень українських джерел, можна говорити, що до безпосереднього вторгнення російських військових частин, яке відбулося наприкінці серпня, в Україні загинуло ще понад 1000 російських найманців. She believes that, based on reports from Ukrainian sources, we can say that before the direct invasion of Russian military units, which took place at the end of August, more than 1,000 Russian mercenaries died in Ukraine.

Один із закликів про допомогу в групі One of the calls for help in the group

«Це було до вторгнення. “It was before the invasion. У день вторгнення, у першу добу, близько 700 російських солдат стовідсотково загинули. On the day of the invasion, on the first day, about 700 Russian soldiers died completely. І в наступні кілька діб нараховуємо ще близько 1,5 тисячі», – говорить Васильєва. And in the next few days we will add about 1.5 thousand more ”, - says Vasilyeva.

Перші повідомлення про відкрите вторгнення російських військ в Україну з'явилися 25 серпня. The first reports of an open invasion of Russian troops into Ukraine appeared on August 25. При цьому, за інформацією Васильєвої, родичів убитих російських солдат залякують, щоб не розповідали про долю своїх близьких. At the same time, according to Vasilyeva, relatives of the killed Russian soldiers are intimidated so as not to tell about the fate of their loved ones.

«Є багато інформації про те, що залякують безпосередньо: мовляв, у ліску закопаємо», – відзначає вона. "There is a lot of information about being intimidated directly: they say, we dig in a fishing line," she notes.

«Похоронка» на одного з убитих в Україні російських солдат A funeral for one of the Russian soldiers killed in Ukraine

Цей тиск дає результати. This pressure produces results. Наприклад, одна мати, яка звернулася до Васильєвої, втратила зв'язок з сином близько двох місяців тому. For example, one mother who contacted Vasilyeva lost contact with her son about two months ago. Її син – десантник, і, за відомостями від батьків, він, швидше за все, тепер на війні в Україні. Her son is a paratrooper, and, most likely, his parents are now at war in Ukraine. Але раптом вчора, після того як їй подзвонив невідомий чоловік, мати відмовилася від пошуку свого сина. But suddenly yesterday, after an unknown husband called her, her mother refused to search for her son.

«Вона зі сльозами мене попросила прибрати інформацію: «Ми не будемо його шукати, ми будемо чекати», – розповідає Васильєва. "She tearfully asked me to remove the information:" We will not look for him, we will wait, "- says Vasilyeva.

Є також відомості про те, що у батьків зниклих російських солдат невідомі вимагають гроші. There are also reports that parents of missing Russian soldiers are demanding money.

«Їм кажуть: якщо ви будете мовчати, то ваш син повернеться в будь-якому вигляді. "They are told: if you remain silent, your son will return in any form. Якщо ви хочете пізнати правду про нього швидше, платите гроші. If you want to know the truth about it faster, you pay money. Називалися суми від 5 до 10 тисяч доларів», – повідомляє Васильєва. Sums from 5 to 10 thousand dollars were called », - Vasilyeva reports.

Спільнота закликає російських солдат не воювати в Україні The community calls on Russian soldiers not to fight in Ukraine

Але не завжди мами погоджуються мовчати. But not always moms agree to remain silent. Васильєва розповіла про ситуацію в Ульяновську, яка склалася після того, як туди прибув «вантаж-200». Vasilyeva told about the situation in Ulyanovsk, which took place after the cargo-200 arrived there.

«Люди швидко відіслали запит в Міноборони – там їх відшили. “People quickly sent a request to the Ministry of Defense - they were sent there. Тому вони десь на 11-12 вересня збирають родини тих, хто воює, і хочуть поїхати в Москву, вийти на Красну площу і вимагати, щоб головнокомандувач до них вийшов і зробив звіт. That's why they are gathering families of warring men on September 11-12 and want to go to Moscow, go to Red Square and demand that the commander-in-chief come out and make a report. Можливо, ці люди розбудять інших матерів», – зауважує Олена Васильєва. Maybe these people will awaken other mothers, ”Olena Vasilyeva notes.

Віна каже, що їй теж не раз погрожували: «Тиск іде. Vina says she was also repeatedly threatened: “Pressure is on. І по дружніх каналах мені також повідомляють, щоб я була дуже обережна і акуратна, бо тему «вантажу-200» велено замовчувати, а оскільки ми про неї говоримо, то стаємо мало не ворогами». And on friendly channels I am also informed that I was very careful and neat, because the theme of "cargo-200" is silent, and since we are talking about it, we become almost enemies. "

Васильєва зазначає, що вона постійно на зв'язку з главою українського Центру військово-політичних досліджень Дмитром Тимчуком. Vasilyeva notes that she is constantly in touch with the head of the Ukrainian Center for Military and Political Studies Dmitry Tymchuk. За його останніми повідомленнями, біля міста Красний Луч на Луганщині місцева влада отримали наказ виділити ділянку землі для поховання загиблих російських військовослужбовців. According to his latest reports, near the town of Krasny Luch in Luhansk region, local authorities were ordered to allocate a plot of land for the burial of Russian soldiers killed.

Могила одного із загиблих в Україні російських солдат Tomb of one of the Russian soldiers killed in Ukraine

Також у соціальних мережах є відомості, що на території бойових дій з'явилися пересувні крематорії – але ця інформація не підтверджена, наголошує Васильєва. Also on social networks there is information that mobile crematoriums appeared on the territory of the fighting - but this information is not confirmed, Vasilyev emphasizes. Офіційна Москва заперечує присутність своїх вояків в Україні і заявляє про відсутність доказів, які б це підтверджували. The official Moscow denies the presence of its soldiers in Ukraine and claims that there is no evidence to support it.