×

우리는 LingQ를 개선하기 위해서 쿠키를 사용합니다. 사이트를 방문함으로써 당신은 동의합니다 쿠키 정책.


image

Украинский кризис 1, Нам не потрібні агенти Путіна

Нам не потрібні агенти Путіна

Нам не потрібні агенти Путіна і диверсанти у політиці – Руслана Версія для друку Коментувати Поділитись у соціальній мережі

Інна Кузнецова

26.08.2014

Гість «Вашої Свободи»: співачка, громадський діяч Руслана Лижичко.

Інна Кузнецова: За годину до ефіру я прочитала в мережі «Фейсбук» Ваш пост: «Іміджмейкерство для України – це нова наука і мистецтво, це треба відчути. А для цього треба робити дуже щиро це для своєї країни просто так, тому що ти любиш свою Україну. Цю науку я пробую зараз освоїти і зробити найправильніші речі, щоб притягувати увагу і допомогу для людей.».

Ця акція, яку Ви проводили на День Незалежності, сама особисто перебуваючи спочатку у Вільнюсі, зустрічаючи День Незалежності, потім у Дніпропетровську, а з Вашою допомогою цю акцію проводили чи з Вашої ініціативи по всьому світі. Що це дало?

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ

– Я чомусь відчуваю, що десь у Кремлі – це є місце, яке чітко вже багато десятиліть працює над тим, щоб зруйнувати і ім'я, і, можливо, навіть дух українців, і ім'я самої України. Я не знаю, звідки я почала відчувати це.

Я розумію, що та має кабінет чи це якась постійно група людей, які абсолютно вже озвіріли у сторону України, і всі акції, які вони планують, включно з акцією, яку вони нам підготували на День Незалежності, що вони влаштували з полоненими, я не знаю, це просто якісь нелюди повинні були зробити таке, щоб провести навіть у тому числі поранених людей, зорганізувати, все це показати. Видно ж, що це режисура. Видно, що це поставлено. Видно, що хтось сидів, писав сценарій, вивіряв меседжі, вивіряв слова і так далі.

Ми чомусь це передбачали, відчували. Як ми це прослідкували? Дуже просто. Тому що з'явилася акція в Лондоні, на якій показували, що вся наша «хунта», всі ми тут – «фашисти», їмо, ріжемо людей на органи і так далі. Знову вони всі ці страхіття, всю цю «чорнуху» почали діставати на поверхню.

Діють вони тільки методами (я називають так умовно цей кабінет у Кремлі), виключно образами смерті, вони смакують це, вони показують це. То у них літак «Боїнг» летів вже з трупами, то в них концтабори якісь будуються

– Хвора уява може придумати Бог зна що.

– Абсолютно. Якісь технології від 1930-1940 років, ще НКВС. Тоді, коли ще СРСР повинен був утримати таку величезну кількість народів, знищувати їх ідентифікацію і фактично перетворитися на тюрму цих народів, придумати їм образ 15 «рєспублік» –15 «сєстьор», а по факту навіть культуру підмінювати цих народів штучними псевдонародними всіма постановками. Це все була режисура. На службі тоді пропаганді служили всі. Вони все це використовували.

І в них цей досвід залишився. Ми це відчули, ми це прослідкували. Дивимося. Раптом у Швейцарії з'являється матеріал, що в нас там воюють карателі, що все це карателі мирного населення. Я розумію, що все – вони зараз як поставлять клеймо. Ви ж розумієте, якщо вдарити по імені… Це після війни можна відбудувати, зруйновані будинки. А от зруйноване ім'я і якісь наклепи, як ми кажемо, це клемо як поставлять, то це іноді навіть на все життя.

Тому ми кинулися відразу. Ми зрозуміли це і кинулися. Напередодні ми зідзвонилися з нашою українською громадою по всьому світу. Ми продзвонилися і домовилися. Я кажу: люди, робимо світлі меседжі, робимо світлі образи, показуємо світу. Світ подивиться на наші обличчя, побачить, що ми тримаємо елементарно плакати, що ми живемо в країні світла, ми зробимо парад світла, ми зробимо це мостах єдності, покажемо, що правий і лівий берег Дніпра неможливо роз'єднати, ви зробите аналогічно такі у всьому світі, і ми продемонструємо тим всім просто свій світлий образ.

– І світ відгукнувся. Я пропоную наразі невеличкий фрагмент з Вільнюса, як все це відбувалося.

– Ми отримуємо впродовж кількох днів фотографії, відео з Лос-Анджелеса, з багатьох куточків США, з Європи з тим, як відзначали День Незалежності там, і як були солідарні люди з Україною.

Водночас під матеріалом, який Ви опублікували, дехто пише таке: «Руслано, ти справді така наївна чи прикидаєшся? Скільки до росіян не звертайся, то нічого іншого, окрім хамства, не буде.». Так пишуть у постах. Як реагувати на це?

Бийте краще по моєму імені, ніж хтось буде бити по імені України. Я до цього готова

– Я взагалі не побоялася цих відгуків. Я готова навіть підставляти своє ім'я. Бийте краще по моєму імені, ніж потім хтось буде бити по імені України. Я до цього готова. Ви можете постити, можете писати. Я все рівно розумію, чому я зараз це роблю. Я витримаю всі ці напади, тому що у мене зараз немає часу пояснити, чому ми це робимо.

А все дуже просто. Якщо говорять, що ми – «фашисти», якщо говорять, що у нас громадянська війна, якщо нам нав'язують розбрат, розколи і розтягують, то ви ж розумієте, що завдяки цим формулюванням вони і хочуть зробити це новоутворення – «Новоросія».

Вони розраховують на нашу злість, викликають агресію, їм це потрібно

А в цей момент виходить, що абсолютно нелогічно. Вони розраховують на нашу злість, розраховують на наше роздратування, вони викликають у нас ненависть, агресію, їм це потрібно, їм це у цьому Кремлі, цьому кабінету чи особисто Путіну і його команді, всіх цих технологів, які все це розробляють. А в цей момент ми абсолютно нелогічно поступаємо. Ми звертаємося до людей в Росії, і ми чітко знаємо, що вони там є.

– Поступаємо нелогічно для них?

– Для Кремля. Вони поступаємо нелогічно для них. Вони не очікують такого. Їм невигідна така акція. Їм невигідно, щоб сама Україна сказала росіянам: давайте об'єднуватися, давайте порозмовляємо без політиків, тому що ми прекрасно розуміємо, що ця війна сформована інтересами цих олігархів. Там же корупція, напевне, на першому місці у світі.

Росія прокинеться, на це піде більше часу, або їм доведеться заплатити більшу ціну, ніж українцям

Тому я розумію, що Росія зараз прокинеться, рано чи пізно вона все рівно цю корупцію свою подолає, просто в них на це піде або більше часу, або їм доведеться за це навіть більшу ціну заплатити, ніж українцям.

– Інформаційний батальйон «Швидкість світла» для відсічі російської пропаганди – це частина його діяльності, те, що відбувалося впродовж цих останніх днів чи ні?

– Нам необхідно боротися з інформаційною війною, реагувати. Це для нас такий самий фронт. І даремно, що ми його не помічаємо. Він для нас виглядає якимось віртуальним, це якесь ефірне тіло, слова, які полетіли в ефір. Ми розуміємо, що на країну багато наклепів, багато принижень, несправедливості. І ми не виходимо таким щитом.

От ми на Майдані вийшли – для нас це видно, очевидно, що люди стоять, фізично ми бачимо ці лави, як люди тримаються разом і так далі. Те ж саме треба зробити в інформації. Не потрібно нарікати, що в країни немає своїх агітаційних кабінетів, не потрібно нарікати, що Україна не розробила свою інформаційну політику чи стратегію, чи безпеку і так дальше. Ну, немає у нас цього. Так що, будемо сидіти і чекати, коли воно саме з'явиться чи, можливо, самі зробимо таку ініціативу?

Ми зробили, кинули клич – давайте робити інформаційний батальйон «Швидкість світла». І ми побачили величезну реакцію. Це для «Twitter-штормів» корисно. Це корисно для миттєвого поширення надважливої інформації. Навіть зробили позиціонування «Twitter-шторму», що це, наприклад, презентація України, яка вона насправді. А це є меседж для Ангели Меркель. А це є меседж для зірок «Голівуду». Чому вони мовчать, чому вони не підтримують активно? Тому що руйнуються образи миру, нав'язується образ війни. Чому голлівудські зірки, якась частина у тому числі і українського походження, не виступають сьогодні активно з меседжами? І так далі.

Це дуже важливий батальйон.

– Хто входить до цього батальйону? І чи вдасться йому прорватися до тієї ж Ангели Меркель?

– Вдасться прорватися, тому що меседжі чисті, від людей.

Я не хочу нічого говорити, але мас-медіа – це завжди контент інформаційний від мас-медіа. А контент від людей завжди по-інакшому виглядає, тому що йдуть інші формулювання. Там немає такої сухої офіційної журналістики, немає офіційних виразів. Люди завжди тепліше це формують, більш емоційно.

Є група людей мобільних по всьому світу. Не тільки українці кожну годину займаються розповсюдженням матеріалів. Потрібно стільки-то того-то для такого-то батальйону туди-то, відразу поширюється

Ми вже прорвалися. У нас є група людей мобільних по всьому світу. Це є українці і не тільки українці, які сьогодні кожен день, кожну годину займаються розповсюдженням матеріалів. Тільки з'являються відеоролики, які ми робимо чи це, наприклад, інформаційний, чи навіть у стилі соц-арт, вони відразу це поширюють. Тільки з'являється якийсь матеріал, що Україні потрібно стільки-то того-то для такого-то батальйону туди-то, то це відразу поширюється.

Тільки з'являється пропаганда. Ми, по-перше, це маємо. Наш батальйон це моніторить, відслідковує по всьому світу. Бо інакше як ми знали би, що та країна про нас думає так, а та – так? Ми миттєво включаємося в роботу і починаємо поширювати інформацію. Тобто це є унікальний, мобільний «піпл-медіа», такий інструмент, який ми самі собі для України зробили.

– Маємо запитання радіослухача.

Слухач: Пані Руслано, мені здається, і чи Вам не здається, що хибне бачення робити все без політиків? Ви на Майдані говорили, що без політиків – побили студентів. Зараз не хочете без політиків – щоб нас побили росіяни? Треба з політиками, але з новими політиками, хорошими політиками, а не старими.

– Я Вам чесно скажу: не можна без якісної політики взагалі щось побудувати. Не подумайте, що я громадянськість, суспільство відтягую в різні сторони від якісної політики. Навіть забудьте зразу, не говоріть таке.

По-перше, я слідкую за новими політиками, за новими іменами. Я з ними спілкуюся, я взнаю їхні ініціативи. Ми так само гуртуємося і так само домовляємося, щоб ми спільно працювали. Нам не потрібна стара політика. І нам в першу чергу з вами не потрібні зрадники, нам не потрібні агенти Путіна в політиці. Ми повинні диверсантів з вами просто повимітати. Ми повинні посади їх і вивезти, якщо не посади у тюрму.

– До речі, учора ввечері президент Петро Порошенко оголосив своє рішення щодо розпуску парламенту. 26 жовтня будуть вибори. Це одна з вимог Майдану. І він про це говорив. Чи будете Ви долучатися до якоїсь з політичних сил? Чи будете підтримувати? Чи, можливо, й самі знову підете до парламенту?

– Нам треба зробити так, щоб цей парламент, його образ, його будинок, все, що з ним пов'язано, – я категорично проти. Ми його не переформатуємо. Те, що повинно статися, то це якимось чудом повинен статися просто новий парламент. Я пропоную, щоб це була нова будівля. Я пропоную, щоб там були прості, нормальні кабінети. Тому що у цьому будинку однозначно…

– З будівлею ми пізніше, можливо, розберемося. За два місяці все рівно будівлю не поміняєте.

– Ні, це важливо! Там стоять прослушки, там Кремль слухає все зранку і до вечора.

Стоять прослушки, Кремль слухає все зранку і до вечора. Не розумію, чому Порошенко не поїде з будинку, ще Ющенко знав, що звідти треба тікати

Я не розумію, чому Порошенко не поїде з будинку, коли ще Ющенко знав, що звідти треба тікати. Бо там все всіх слухають і все всім передають. Ну, це таке.

Не тільки будинок, але й люди, які там знаходяться – не дай, Господи, нам зараз взяти і просто перетасувати тих людей. Якщо ви думаєте, що туди зайде 20-30 нових імен і щось зміниться? Ні!

Люди, я до вас зараз реально звертаюся – поширюйте цю інформацію. Там повинна з'явитися принципово нова більшість! Вам не потрібні старі імена. Вам не потрібні старі бренди, які себе вже не виправдали. Вам не потрібні старі партії, які вже довели… І не слухайте по словах, слухайте по справах. Люди, які підуть в парламент – все, що вони будуть говорити, перевіряйте, чи вони це вже зробили, чи вони просто вішають локшину чергову!

– Поки немає передвиборчої агітації, ми не ризикуємо потрапити під…

Я не бачу Руслану в політичному середовищі

– Я хочу відповісти на Ваше питання, бо так вийде, що я втекла від відповіді. Чи йду я в політику, чи ні? Я не знаю. Я не хочу йти в політику. Я не бачу Руслану саме в політичному середовищі.

Але я не хочу зробити вигляд, що те, що буде формуватися парламент, то нас це не стосується. Це неправильно. Нас всіх зараз це стосується. І в якийсь момент нам доведеться всім чітко фокус просто перевести на все, що буде формуватися у парламенті. Тому, що від цього буде залежати далі наше життя.

Я знаю, що навіть сьогодні в цей день відбувається засідання. І мене теж запрошують. І ми зараз підемо на одне засідання, на друге. Ми слухаємо. Там – «Парламентська сотня», там ще якісь ініціативи. Сьогодні мене «Самооборона» запросила на своє зібрання. І ми все це зараз пробуємо зрозуміти, тому що це і є те, що нове з'явилося в людях. І вони зараз ці ініціативи понесуть, зараз понесуть в парламент. Їм треба плече підставити, треба штовхнути їх туди, на руках треба внести туди цих нормальних людей.

Є люди, які не хочуть йти в політику принципово, кажуть: це ганьба, ми не хочемо себе псувати

Який процес дуже цікавий і запам'ятайте зараз це! Є люди, які не хочуть йти в політику принципово. Їм неприємно себе асоціювати з тією політикою, яка сьогодні. І якщо Ви, люди прості, підштовхнете самих нормальних людей і скажете: йдіть, йдіть в цю політику, тому що, якщо ви туди не прийдете зараз, якщо ви її не зміните собою, тоді нам немає на що розраховувати. Я знаю багато бізнесменів, які кажуть: не хочемо, бо це політика, це ганьба, ми не хочемо себе псувати.

– Але є бізнесмени, які, навпаки, хочуть щось там собі урвати.

Позабирайте старих людей, які нічого, крім хабарництва, не вміють у цьому житті

– Середній і малий бізнес – це люди, які практично вже зробили робочі місця. Їм є що зробити в політиці. І так далі.

Є люди, які просто хай йдуть в цю політику. Позабирайте тих старих людей, які нічого, крім хабарництва, не вміють у цьому житті.

– Запитання ще одного слухача.

Слухачка: Те, що відбувається зараз Україною, відбувалося з Ісусом Христом. Скільки наступів, скільки – він робив тільки добро і хотів тільки життя. І він переміг.

Те ж саме. Подивіться, Москва нас завжди налаштовувала проти Америки. Але саме від американського народу я отримала і почула слово Боже. Це дуже важливий момент. Я почула, що є Бог. Не від Московії, яка давила і забороняла нашу мову.

Руслано, скажіть, будь ласка, якщо для Вас головне не гроші, а Україна, може, варто йти саме таким людям, яким не гроші потрібні, а людина в людині, не звір?

– Бачите, наша додзвонювачка Вас спонукає йти до парламенту. Так що думайте.

– Ви хочете моєї смерті.

Я підставлю плече людям, які зараз підуть у парламент. Відкриється парламентська гонка, не ображайтеся, політики, буду відверті речі говорити в ефір і аналізувати вашу діяльність

Я себе дуже добре почуваю як людина, яка формує… Зрозумійте мене. Те, що я буду активна і буду допомагати людям, які будуть формувати і йти у парламент, навіть не сумнівайтеся. Я підставлю плече тим людям, які зараз підуть у парламент і будуть його змінювати. Навіть не сумнівайтеся. Будемо робити все для того, щоб їх була більшість. І ми, слава Богу, вже отримали і справжніх патріотів, і сильних мужчин, і благородних людей. Ми, слава Богу, вже їх бачимо. Бачимо їх по справах.

Я ще раз говорю, що прийде момент, і коли відкриється парламентська гонка, не ображайтеся, дорогі політики, я буду відверті речі говорити вам в ефір і просто аналізувати вашу діяльність. Я не буду когось звинувачувати чи критикувати, я просто буду брати ваші слова і порівнювати з вашими діями. І все це буду викладати публічно та пояснювати людям.

Я дуже хочу займатися просвітницькою діяльністю. Чим розумнішими всі ми станемо, тим меншою буде можливість нас надурити і, вбачте за таке слово, «намахати».

– У першу чергу Ви – співачка. Останнім часом ми якось багато говоримо про роль музики, роль пісні в тому, що відбувається, і про те, як люди у важкі хвилини йдуть на серйозні рішення, а супроводжує їх пісня.

Це сприймають по-різному. Хтось каже: їздите ви по чужих містах і селах, розмахуєте прапором, може, хтось там шов би до АТО. Наприклад, казали Вакарчукові. Є такі люди різні.

Ми записали кількох людей на вулицях Києва про те, що для них пісня і музика. Прошу послухати.

Респондент: Я вважаю, що музика має велике значення. Тому що такі виконавці, як Вакарчук та його гурт, мені дуже подобаються. Він спонукає людей до більш патріотичних дій.

Респондентка: Не тільки в національно-патріотичному вихованні, а взагалі у регуляції психоемоційного стану людини. Тобто це, можна сказати, і лікувальний, і профілактичний засіб.

Респондент: Коли є музика, то якби менше сліз буває.

Респондентка: Якби не музика, то хто би знав Руслану? Заради музики ми її знаємо і заради того, що вона провела таку роботу, яку вона провела, вона підняла стільки людей, вона змінила ментальність людей, вона змінила в молоді ментальність!

– На Ваших російських колег чинять дуже великий тиск. Учора наша колега спілкувалася з Андрієм Макаревичем. Ми хотіли записати його коментар до сьогоднішнього нашого ефіру. Він сказав: вибачте, я дякую за підтримку, але я не готовий зараз говорити, я взяв маленький тайм-аут для будь-яких коментарів, тому що те, що зараз коїться зі мною, як вони поводять себе зі мною, вже вийшло за рамки будь-якого можливого і неможливого. Він написав відкритого листа Путіну з проханням припинити цю травлю.

Так само є проблеми і в Арбеніної Діани, якій поскасовували концерти десь там в середній смузі Росії. Вже кажуть, що дісталися і до Кіркорова, який відмовився виступати в Криму.

От сила музики, сила слова…

– Коли ми були у Вільнюсі… Є дуже відомий гурт «Ляпіс Трубецкой». Ми дуже всі їх полюбили за пісню «Воїни світла».

– Сьогодні виступають тут.

«Ляпіс Трубецкой» побоялися прийти на акцію у Вільнюсі. Їм скасують концерти у Санкт-Петербурзі

– Так. Але вони чомусь побоялися прийти на цю акцію, коли ми у Вільнюсі запалювали цей вогонь миру. Вони теж побоялися, що їм скасують концерти у Санкт-Петербурзі.

Я хотіла так їх побачити і сказати: хлопці, ну що вам вже боятися?! Ну, одним концертом більше, одним менше.

Я не можу, звичайно, давати поради, тому що людям самим вирішувати. Це дуже такі тривожні моменти. І нав'язувати свою думку неправильно. Кожен артист має сам відчути свою роль.

У мене в Бельгії один раз був виступ. Я вийшла на сцену і сказала англійською мовою, я звернулася до світу, а це був прямий ефір в Європі, півфінал їхнього відбіркового «Євробачення»: ми – люди мистецтва, наші голоси і імена занадто сильні, щоб сьогодні мовчати, ми не маємо права, я кричу аж до вас, просто благаю про підтримку – зробіть все для того, щоб зберегти людські життя до того моменту, як це вже буде занадто пізно.

І артисти повинні розуміти. Чому ми сьогодні і до зірок «Голівуду» звертаємося. Колись Мадонна висловилася, там Анджеліна Джолі висловилася, там Клуні висловився, там Scorpions нам на Майдан прислав підтримку, і Кличко Володя мені її передавав. Там інші. Майк Тайсон висловився. І так далі.

Скільки одним реченням ви можете врятувати життя людей! Ви мобілізуєте сотні тут українців, які вам скажуть «Дякую!» за те, що ви просто елементарно зробили вчасно необхідну річ. Вам це нічого не коштує. Вам запалити ліхтарик чи сказати слова підтримки Україні взагалі нічого не вартує. І слова-відмазки, що це політика, ми не можемо розібратися, вони нічого не варті.

– Напевне, вартують, якщо так травлять Макаревича і Арбеніну.

– Я думаю, що в Росії цим людям вже треба ставити пам'ятник за все те, що вони зробили. Це не просто герої. Це вже герої світу. Це люди, які не побоялися вийти.

«Драконівські закони» 16 січня увімкнули. Мені чітко сказали: не тільки тюрма, а ще й страта тобі світить

Одна справа нам за межами цієї травлі говорити. Так, ми це відчули на Майдані, коли «драконівські закони» 16 січня увімкнули, я тоді відчула, що все. Мені чітко сказали: не тільки тюрма, а ще й страта тобі світить. І так далі.

І на собі я це відчула.

Тепер я розумію, що відчувають вони. Тільки на відстані я можу помолитися за них і побажати сили духу, щоб вони навіть не показали. Бо якщо вони покажуть хоч трішки, маленьку слабкість – все! У Кремля буде шанс їх ламати, наступати. Вони відчують, що їх можна поламати. І вони їх почнуть ламати. Тому їм треба до кінця вже стояти. У них вже немає вибору. А іншим росіянам тільки просто треба підключатися, не боятися. Тому що тільки так вони вибудують свою силу. Тільки так!

– З іншого боку, кажуть, що половина світу плаче, а половина світу співає. Кажуть, що зараз багато акцій, багато концертів скасовують у зв'язку з тим, що у містах жалоба.

Можливо, артисти «першого ешелону», як Ви, не відчувають цього, а, можливо, відчувають так само, а хто менш відомий, то це відчувають дуже сильно, здебільшого зараз працюють як волонтери.

Наскільки це важливо? І наскільки це довго протримається? Тому що артистам теж треба їсти.

– На акцію у Вільнюсі я взяла квиток за свої гроші, я прилетіла туди і виступила безкоштовно. Організаторам це нічого не вартувало. Вони єдине, що сказали: ми зробимо акцію допомоги Україні, якщо ти можеш – прилітай. Я сіла і прилетіла, навіть не думаючи.

Скільки разів я літала за свої гроші сама, щоб виступити в Європейському парламенті чи у тій же Америці. Приїжджала навіть заради одного ефіру, навіть заради 30 секунд в прайм-таймі на CNN. Я це робила.

– А чи поїдете до бійців найближчим часом?

– Я була в Маріуполі. Я була у військових частинах. Я була щойно під Чугуєвом. Я возила хлопцям щойно бронежилети.

Я зараз виїжджаю до наших винищувачів. Під Дніпропетровськом 300 наших винищувачів. Я післязавтра для них даю концерт.

Робила, роблю і буду робити. Нічого вони не зроблять з нашим духом!

Робила, роблю і буду робити. Тому що, як співала Пугачова, «нас б'ють, а ми літаємо». І нічого вони не зроблять з нашим духом!

– Будемо літати! За перемогу!

Нам не потрібні агенти Путіна We do not need Putin's agents Nous n'avons pas besoin des agents de Poutine

Нам не потрібні агенти Путіна і диверсанти у політиці – Руслана Версія для друку Коментувати Поділитись у соціальній мережі We don't need Putin's agents and saboteurs in politics - Ruslana Printable version Comment Share on social network

Інна Кузнецова Inna Kuznetsova

26.08.2014 08/26/2014

Гість «Вашої Свободи»: співачка, громадський діяч Руслана Лижичко. Guest of Your Freedom: singer, public figure Ruslana Lyzhychko.

Інна Кузнецова: За годину до ефіру я прочитала в мережі  «Фейсбук» Ваш пост: «Іміджмейкерство для України – це нова наука і мистецтво, це треба відчути. Inna Kuznetsova: An hour before I aired I read your post on Facebook: “Image-making for Ukraine is a new science and art, it should be felt. А для цього треба робити дуже щиро це для своєї країни просто так, тому що ти любиш свою Україну. And for that you have to do it very sincerely for your country just because you love your Ukraine. Цю науку я пробую зараз освоїти і зробити найправильніші речі, щоб притягувати увагу і допомогу для людей.». I am trying to master this science now and do the right things to get people's attention and help. ”

Ця акція, яку Ви проводили на День Незалежності, сама особисто перебуваючи спочатку у Вільнюсі, зустрічаючи День Незалежності, потім у Дніпропетровську, а з Вашою допомогою цю акцію проводили чи з Вашої ініціативи по всьому світі. This action, which you conducted on Independence Day, personally being in Vilnius first, meeting Independence Day, then in Dnepropetrovsk, and with your help this action was carried out or from your initiative around the world. Що це дало? What did it give?

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ Add to playlist DOWNLOAD

– Я чомусь відчуваю, що десь у Кремлі – це є місце, яке чітко вже багато десятиліть працює над тим, щоб зруйнувати і ім’я, і, можливо, навіть дух українців, і ім’я самої України. - For some reason, I feel that somewhere in the Kremlin is a place that has been working for decades to destroy both the name, and perhaps even the spirit of Ukrainians, and the name of Ukraine itself. Я не знаю, звідки я почала відчувати це.

Я розумію, що та має кабінет чи це якась постійно група людей, які абсолютно вже озвіріли у сторону України, і всі акції, які вони планують, включно з акцією, яку вони нам підготували на День Незалежності, що вони влаштували з полоненими, я не знаю, це просто якісь нелюди повинні були зробити таке, щоб провести навіть у тому числі поранених людей, зорганізувати, все це показати. I understand that she has a cabinet, or is it a permanent group of people who have completely turned their back on Ukraine, and all the actions they plan, including the action they prepared for us on Independence Day, which they held with prisoners, I did not I know, these are just some inhuman people who had to do something to bring even the wounded people together, to show it all. Видно ж, що це режисура. It is clear that this is directing. Видно, що це поставлено. It can be seen that it is delivered. Видно, що хтось сидів, писав сценарій, вивіряв меседжі, вивіряв слова і так далі. You can see that someone was sitting, writing the script, checking the messages, checking the words, and so on.

Ми чомусь це передбачали, відчували. For some reason, we anticipated it, we felt it. Як ми це прослідкували? How did we go about it? Дуже просто. Very easy. Тому що з’явилася акція в Лондоні, на якій показували, що вся наша «хунта», всі ми тут – «фашисти», їмо, ріжемо людей на органи і так далі. Because there was an action in London, showing that all our "junta", all of us here are "fascists", we eat, we cut people into organs and so on. Знову вони всі ці страхіття, всю цю «чорнуху» почали діставати на поверхню. Again, all these fears, all this "nigger" began to get to the surface.

Діють вони тільки методами (я називають так умовно цей кабінет у Кремлі), виключно образами смерті, вони смакують це, вони показують це. They only act by methods (I call this Kremlin cabinet so conditional), exclusively by images of death, they taste it, they show it. То у них літак «Боїнг» летів вже з трупами, то в них концтабори якісь будуються So they already had a Boeing plane flying with corpses, then in them concentration camps are under construction

– Хвора уява може придумати Бог зна що. - A sick imagination can come up with God knows.

– Абсолютно. - Absolutely. Якісь технології від 1930-1940 років, ще НКВС. Some technology from 1930-1940, still NKVD. Тоді, коли ще СРСР повинен був утримати таку величезну кількість народів, знищувати їх ідентифікацію і фактично перетворитися на тюрму цих народів, придумати їм образ 15 «рєспублік»  –15 «сєстьор», а по факту навіть культуру підмінювати цих народів штучними псевдонародними всіма постановками. Then, when the Soviet Union had to keep such a large number of peoples, destroy their identification and actually turn into a prison of these peoples, come up with an image of 15 "republics" -15 "sisters", and in fact even culture to replace these peoples with artificial pseudo-folk performances. Це все була режисура. It was all directing. На службі тоді пропаганді служили всі. At the time, the propaganda was served by everyone. Вони все це використовували. They used it all.

І в них цей досвід залишився. And in them this experience remained. Ми це відчули, ми це прослідкували. We felt it, we followed it. Дивимося. We look. Раптом у Швейцарії з’являється матеріал, що в нас там воюють карателі, що все це карателі мирного населення. Suddenly, in Switzerland, the material appears that we are being punished there by punishment, that all this is the punishment of the civilians. Я розумію, що все – вони зараз як поставлять клеймо. I understand that everything - they will now deliver the brand. Ви ж розумієте, якщо вдарити по імені… Це після війни можна відбудувати, зруйновані будинки. You know, if you strike by name ... It is possible to rebuild after the war, destroyed houses. А от зруйноване ім’я і якісь наклепи, як ми кажемо, це клемо як поставлять, то це іноді навіть на все життя. But the destroyed name and some slander, as we say, this terminal as delivered, it is sometimes even for life.

Тому ми кинулися відразу. So we rushed straight away. Ми зрозуміли це і кинулися. We realized this and rushed. Напередодні ми зідзвонилися з нашою українською громадою по всьому світу. The day before, we called our Ukrainian community around the world. Ми продзвонилися і домовилися. We called and agreed. Я кажу: люди, робимо світлі меседжі, робимо світлі образи, показуємо світу. I say: people, we make light messages, we make light images, we show the world. Світ подивиться на наші обличчя, побачить, що ми тримаємо елементарно плакати, що ми живемо в країні світла, ми зробимо парад світла, ми зробимо це мостах єдності, покажемо, що правий і лівий берег Дніпра неможливо роз’єднати, ви зробите аналогічно такі у всьому світі, і ми продемонструємо тим всім просто свій світлий образ. The world will look at our faces, see that we hold the elemental cry, that we live in a land of light, we will make a parade of light, we will make it a bridge of unity, we will show that the right and left banks of the Dnieper cannot be separated, you will do the same in around the world, and we will show all of you just our bright image.

– І світ відгукнувся. - And the world responded. Я пропоную наразі невеличкий фрагмент з Вільнюса, як все це відбувалося. I am currently suggesting a small snippet of Vilnius as it all went.

– Ми отримуємо впродовж кількох днів фотографії, відео з Лос-Анджелеса, з багатьох куточків США, з Європи з тим, як відзначали День Незалежності там, і як були солідарні люди з Україною. - We get photos, videos from Los Angeles, from many corners of the United States, from Europe over the course of several days, how Independence Day was celebrated there, and how solidarity people were with Ukraine.

Водночас під матеріалом, який Ви опублікували, дехто пише таке: «Руслано, ти справді така наївна чи прикидаєшся? At the same time, under the material you published, someone writes: “Ruslana, are you really that naive or pretending to be? Скільки до росіян не звертайся, то нічого іншого, окрім хамства, не буде.». As much as you do not turn to the Russians, then there will be nothing but rudeness. ” Так пишуть у постах. That's what the posts say. Як реагувати на це? How to respond to this?

Бийте краще по моєму імені, ніж хтось буде бити по імені України. Beat better in my name than someone beat in Ukraine. Я до цього готова I'm ready for that

– Я взагалі не побоялася цих відгуків. - I was not at all afraid of these reviews. Я готова навіть підставляти своє ім’я. I'm ready to even substitute my name. Бийте краще по моєму імені, ніж потім хтось буде бити  по імені України. Beat better in my name than someone else will beat in the name of Ukraine. Я до цього готова. Ви можете постити, можете писати. You can fast, you can write. Я все рівно розумію, чому я зараз це роблю. I still understand why I'm doing it now. Я витримаю всі ці напади, тому що у  мене зараз немає часу пояснити, чому ми це робимо. I endure all these attacks because now I have no time to explain why we are doing this.

А все дуже просто. And everything is very simple. Якщо говорять, що ми – «фашисти», якщо говорять, що у нас громадянська війна, якщо нам нав’язують розбрат, розколи і розтягують, то ви ж розумієте, що завдяки цим формулюванням вони і хочуть зробити це новоутворення – «Новоросія». If they say that we are "fascists", if they say that we have a civil war, if we are forced to quarrel, split and stretch, then you understand that thanks to these formulations, they want to make this new formation - "Novorossiya".

Вони розраховують на нашу злість, викликають агресію, їм це потрібно They are counting on our anger, causing aggression, they need it

А в цей момент виходить, що абсолютно нелогічно. And at this point it turns out that it is completely illogical. Вони розраховують на нашу злість, розраховують на наше роздратування, вони викликають у  нас ненависть, агресію, їм це потрібно, їм це у цьому Кремлі, цьому кабінету чи особисто Путіну і його команді, всіх цих технологів, які все це розробляють. They are counting on our anger, they are counting on our annoyance, they are causing us hatred, aggression, they need it, they need it in this Kremlin, this cabinet or personally Putin and his team, all these technologists who are developing it all. А в цей момент ми абсолютно нелогічно поступаємо. And at this point we are completely illogical. Ми звертаємося до людей в Росії, і ми чітко знаємо, що вони там є. We address people in Russia, and we clearly know that they are there.

– Поступаємо нелогічно для них? - Do we do illogical for them?

– Для Кремля. - For the Kremlin. Вони поступаємо нелогічно для них. They act illogical to them. Вони не очікують такого. They do not expect such. Їм невигідна така акція. They are not profitable for such an action. Їм невигідно, щоб сама Україна сказала росіянам: давайте об’єднуватися, давайте порозмовляємо без політиків, тому що ми прекрасно розуміємо, що ця війна сформована інтересами цих олігархів. It is not advantageous for them to say to the Russians themselves: let's unite, let's talk without politicians, because we understand that this war is shaped by the interests of these oligarchs. Там же корупція, напевне, на першому місці у світі. There's corruption, probably in the first place in the world.

Росія прокинеться, на це піде більше часу, або їм доведеться заплатити більшу ціну, ніж українцям Russia will wake up, it will take more time, or they will have to pay a higher price than Ukrainians

Тому я розумію, що Росія зараз прокинеться, рано чи пізно вона все рівно цю корупцію свою подолає, просто в них на це піде або більше часу, або їм доведеться за це навіть більшу ціну заплатити, ніж українцям. That is why I understand that Russia will wake up now, sooner or later it will still be able to overcome this corruption, simply it will take them more time or they will have to pay even more for it than the Ukrainians.

– Інформаційний батальйон «Швидкість світла» для відсічі російської пропаганди – це частина його діяльності, те, що відбувалося впродовж цих останніх днів чи ні? - Is the Speed of Light information battalion to repel Russian propaganda - is it part of its activity, what has been happening during these last days or not?

– Нам необхідно боротися з інформаційною війною, реагувати. - We need to fight the information war, to react. Це для нас такий самий фронт. This is the same front for us. І даремно, що ми його не помічаємо. And it is useless that we do not notice it. Він для нас виглядає якимось віртуальним, це якесь ефірне тіло, слова, які полетіли в ефір. It looks to us as something virtual, it is some etheric body, words that have flown into the air. Ми розуміємо, що на країну багато наклепів, багато принижень, несправедливості. We understand that there is a lot of slander, a lot of humiliation, injustice to the country. І ми не виходимо таким щитом. And we do not come out with such a shield.

От ми на Майдані вийшли – для нас це видно, очевидно, що люди стоять, фізично ми бачимо ці лави, як люди тримаються разом і так далі. So we came out on the Maidan - it is obvious to us that people are standing, physically we see these benches, how people hold together and so on. Те ж саме треба зробити в інформації. The same should be done in the information. Не потрібно нарікати, що в країни немає своїх агітаційних кабінетів, не потрібно нарікати, що Україна не розробила свою інформаційну політику чи стратегію, чи безпеку і так дальше. There is no need to complain that the country does not have its own campaign offices, it is not necessary to complain that Ukraine has not developed its information policy or strategy, or security, and so on. Ну, немає у нас цього. Well, we don't have that. Так що, будемо сидіти і чекати, коли воно саме з’явиться чи, можливо, самі зробимо таку ініціативу? So, are we going to sit and wait for it to come up or perhaps take the initiative ourselves?

Ми зробили, кинули клич – давайте робити інформаційний батальйон «Швидкість світла». We did, we called out - let's do the Speed of Light information battalion. І ми побачили величезну реакцію. And we saw a huge reaction. Це для «Twitter-штормів» корисно. This is useful for Twitter storms. Це корисно для миттєвого поширення надважливої інформації. This is useful for instantly disseminating crucial information. Навіть зробили позиціонування «Twitter-шторму», що це, наприклад, презентація України, яка вона насправді. They even did a Twitter storm positioning, which is, for example, Ukraine's presentation, which it really is. А це є меседж для Ангели Меркель. And this is a message for Angela Merkel. А це є меседж для зірок «Голівуду». And this is the message for Hollywood stars. Чому вони мовчать, чому вони не підтримують активно? Why are they silent, why are they not actively supportive? Тому що руйнуються образи миру, нав’язується образ війни. Because the images of peace are destroyed, the image of war is imposed. Чому голлівудські зірки, якась частина у тому числі і українського походження, не виступають сьогодні активно з меседжами? Why are Hollywood stars, some of them also of Ukrainian origin, not active in messaging today? І так далі. And so on.

Це дуже важливий батальйон. This is a very important battalion.

– Хто входить до цього батальйону? - Who is in this battalion? І чи вдасться йому прорватися до тієї ж Ангели Меркель? And will he be able to break through to the same Angela Merkel?

– Вдасться прорватися, тому що меседжі чисті, від людей. - It will be possible to break through, because the messages are clean, from people.

Я не хочу нічого говорити, але мас-медіа – це завжди контент інформаційний від мас-медіа. I don't want to say anything, but the media is always content from the media. А контент від людей завжди по-інакшому виглядає, тому що йдуть інші формулювання. And content from people always looks different, because there are other formulations. Там немає такої сухої офіційної журналістики, немає офіційних виразів. There is no such dry official journalism, no official expressions. Люди завжди тепліше це формують, більш емоційно. People always form it warmer, more emotionally.

Є група людей мобільних по всьому світу. There is a group of mobile people around the world. Не тільки українці кожну годину займаються розповсюдженням матеріалів. Not only Ukrainians are involved in distributing materials every hour. Потрібно стільки-то того-то для такого-то батальйону туди-то, відразу поширюється It takes so much of something for that kind of battalion back there, immediately spreading

Ми вже прорвалися. We have already broken through. У нас є група людей мобільних по всьому світу. We have a group of mobile people around the world. Це є українці і не тільки українці, які сьогодні кожен день, кожну годину займаються розповсюдженням матеріалів. These are Ukrainians, and not just Ukrainians, who distribute materials every day, every hour. Тільки з’являються відеоролики, які ми робимо чи це, наприклад, інформаційний, чи навіть у стилі соц-арт, вони відразу це поширюють. Only videos that we make, whether it is informational, or even in the style of social art, appear immediately, and they immediately distribute it. Тільки з’являється якийсь матеріал, що Україні потрібно стільки-то того-то для такого-то батальйону туди-то, то це відразу поширюється. Only there is some material that Ukraine needs so much something for such a battalion there, then it immediately spreads.

Тільки з’являється пропаганда. Only propaganda appears. Ми, по-перше, це маємо. We, first, have it. Наш батальйон це моніторить, відслідковує по всьому світу. Our battalion monitors, tracks worldwide. Бо інакше як ми знали би, що та країна про нас думає так, а та – так? Because otherwise, how would we know what that country thinks of us, and yes - yes? Ми миттєво включаємося в роботу і починаємо поширювати інформацію. We immediately get involved in the work and start spreading information. Тобто це є унікальний, мобільний «піпл-медіа», такий інструмент, який ми самі собі для України зробили. That is, it is a unique, mobile “media”, such a tool that we ourselves have made for Ukraine.

– Маємо запитання радіослухача. - We have radio listener questions.

Слухач:  Пані Руслано, мені здається, і чи Вам не здається, що хибне бачення робити все без політиків? Listener: Ms. Ruslano, I think, and don't you think it is a false vision to do everything without politicians? Ви на Майдані говорили, що без політиків – побили студентів. You said on the Maidan that without politicians - they beat students. Зараз не хочете без політиків – щоб нас побили росіяни? Now you do not want without politicians - to be beaten by the Russians? Треба з політиками, але з новими політиками, хорошими політиками, а не старими. It is necessary with politicians, but with new politicians, good politicians, not old ones.

– Я Вам чесно скажу: не можна без якісної політики взагалі щось побудувати. - I will tell you honestly: it is impossible to build something without quality policy. Не подумайте, що я  громадянськість, суспільство відтягую в різні сторони від якісної політики. Do not think that I am a citizen, I draw society away from quality politics. Навіть забудьте зразу, не говоріть таке. Even forget it right away, don't say it.

По-перше, я слідкую за новими політиками, за новими іменами. First, I keep track of new politicians, new names. Я з ними спілкуюся, я взнаю їхні ініціативи. I communicate with them, I will find out their initiatives. Ми так само гуртуємося і так само домовляємося, щоб ми спільно працювали. We also come together and agree that we work together. Нам не потрібна стара політика. We don't need old politics. І нам в першу чергу з вами не потрібні зрадники, нам не потрібні агенти Путіна в політиці. And, first of all, we don't need traitors with you, we don't need Putin's agents in politics. Ми повинні диверсантів з вами просто повимітати. We should just keep the saboteurs with you. Ми повинні посади їх і вивезти, якщо не посади у тюрму. We have to post them and take them out, if not to jail.

– До речі, учора ввечері президент Петро Порошенко оголосив своє рішення щодо розпуску парламенту. - By the way, last night President Petro Poroshenko announced his decision to dissolve parliament. 26 жовтня будуть вибори. There will be an election on October 26. Це одна з вимог Майдану. This is one of the requirements of the Maidan. І він про це говорив. And he talked about it. Чи будете Ви долучатися до якоїсь з політичних сил? Will you be joining any of the political forces? Чи будете підтримувати? Will you support? Чи, можливо, й самі знову підете до парламенту? Or maybe you go to parliament again?

– Нам треба зробити так, щоб цей парламент, його образ, його будинок, все, що з ним пов’язано, – я категорично проти. - We need to make sure that this parliament, its image, its house, everything that is connected with it - I am strongly against. Ми його не переформатуємо. We do not reformat it. Те, що повинно статися, то це якимось чудом повинен статися просто новий парламент. What is about to happen is, by some miracle, just a new parliament. Я пропоную, щоб це була нова будівля. I suggest it be a new building. Я пропоную, щоб там були прості, нормальні кабінети. I suggest that there be simple, normal offices. Тому що у цьому будинку однозначно… Because this house is definitely ...

– З будівлею ми пізніше, можливо, розберемося. - Later on, we may understand the building later. За два місяці все рівно будівлю не поміняєте. In two months you still do not change the building.

– Ні, це важливо! - No, that's important! Там стоять прослушки, там Кремль слухає все зранку і до вечора. There are wiretaps, there the Kremlin listens all morning and into the evening.

Стоять прослушки, Кремль слухає все зранку і до вечора. There are wiretaps, the Kremlin listens all morning and into the evening. Не розумію, чому Порошенко не поїде з будинку, ще Ющенко знав, що звідти треба тікати I do not understand why Poroshenko will not leave the house, Yushchenko still knew that he had to run from there

Я не розумію, чому Порошенко не поїде з будинку, коли ще Ющенко знав, що звідти треба тікати. I do not understand why Poroshenko will not leave the house when Yushchenko still knew that he needed to run from there. Бо там все всіх слухають і все всім передають. Because everyone listens there and gives everything to everyone. Ну, це таке. Well, that's it.

Не тільки будинок, але й люди, які там знаходяться – не дай, Господи, нам зараз взяти і просто перетасувати тих людей. Not only the house, but also the people who are there - God forbid, now let us take and just shuffle those people. Якщо ви думаєте, що туди зайде 20-30 нових імен і щось зміниться? If you think 20-30 new names will go there and will something change? Ні! No!

Люди, я до вас зараз реально звертаюся – поширюйте цю інформацію. People, I'm really addressing you right now - distribute this information. Там повинна з’явитися принципово нова більшість! There must be a fundamentally new majority! Вам не потрібні старі імена. You do not need old names. Вам не потрібні старі бренди, які себе вже не виправдали. You do not need old brands that are no longer justified. Вам не потрібні старі партії, які вже  довели… І не слухайте по словах, слухайте по справах. You don't need old parties that have already proven ... And don't listen to words, listen to cases. Люди, які підуть в парламент – все, що вони будуть говорити, перевіряйте, чи вони це вже зробили, чи вони просто вішають локшину чергову! People who go to parliament - whatever they are going to say, check that they have already done it, or are they just hanging the noodles on duty!

– Поки немає передвиборчої агітації, ми не ризикуємо потрапити під… - As long as there is no election campaigning, we do not run the risk of…

Я не бачу Руслану в політичному середовищі I do not see Ruslan in the political environment

– Я хочу відповісти на Ваше питання, бо так вийде, що я втекла від відповіді. - I want to answer your question, because it will turn out that I escaped from the answer. Чи йду я в політику, чи ні? Am I going into politics or not? Я не знаю. I do not know. Я не хочу йти в політику. I don't want to go into politics. Я не бачу Руслану саме в політичному середовищі. I do not see Ruslan in the political environment.

Але я не хочу зробити вигляд, що те, що буде формуватися парламент, то нас це не стосується. But I do not want to pretend that what is going to be formed by Parliament does not concern us. Це неправильно. It is wrong. Нас всіх зараз це стосується. We are all concerned now. І в якийсь момент нам доведеться всім чітко фокус просто перевести на все, що буде формуватися у парламенті. And at some point, we will all have to focus clearly on simply translating everything that will be formed in parliament. Тому, що від цього буде залежати далі наше життя. Because that will depend on our lives further.

Я знаю, що навіть сьогодні в цей день відбувається засідання. I know that even today there is a meeting. І мене теж запрошують. And I am also invited. І ми зараз підемо на одне засідання, на друге. And now we will go to one meeting, to another. Ми слухаємо. We are listening. Там – «Парламентська сотня», там ще якісь ініціативи. There is the "Parliamentary Hundred", there are some initiatives. Сьогодні мене «Самооборона» запросила на своє зібрання. Today, Self-Defense invited me to my meeting. І ми все це зараз пробуємо зрозуміти, тому що це і є те, що нове з’явилося в людях. And we are trying to understand all this now, because this is what new things have appeared in people. І вони зараз ці ініціативи понесуть, зараз понесуть в парламент. And now they will take these initiatives, they will now take them to parliament. Їм треба плече підставити, треба штовхнути їх туди, на руках треба внести туди цих нормальних людей. They need to put their shoulder, they need to be pushed in there, they need to bring these normal people there.

Є люди, які не хочуть йти в політику принципово, кажуть: це ганьба, ми не хочемо себе псувати There are people who do not want to go into politics in principle, they say: it's a shame we don't want to spoil ourselves

Який процес дуже цікавий і запам’ятайте зараз це! What a very interesting process and remember it now! Є люди, які не хочуть йти в політику принципово. There are people who do not want to go into politics fundamentally. Їм неприємно себе асоціювати з тією політикою, яка сьогодні. It is unpleasant for them to associate themselves with the policy that is today. І якщо Ви, люди прості, підштовхнете самих нормальних людей і скажете: йдіть, йдіть в цю політику, тому що, якщо ви туди не прийдете зараз, якщо ви її не зміните собою, тоді нам немає на що розраховувати. And if you, simple people, push the most normal people and say: go, go into this policy, because if you do not come there now, if you do not change it, then we have nothing to count on. Я знаю багато бізнесменів, які кажуть: не хочемо, бо це політика, це ганьба, ми не хочемо себе псувати. I know many business people who say: we don't want to, because it's politics, it's a shame, we don't want to spoil ourselves.

– Але є бізнесмени, які, навпаки, хочуть щось там собі урвати. - But there are businessmen who, on the contrary, want to snatch something there.

Позабирайте старих людей, які нічого, крім хабарництва, не вміють у цьому житті Take away the old people who know nothing but bribery in this life

– Середній і малий бізнес – це люди, які практично вже зробили робочі місця. - Small and medium-sized businesses are people who have almost done their jobs. Їм є що зробити в політиці. They have something to do in politics. І так далі. And so on.

Є люди, які просто хай йдуть в цю політику. There are people who just let this policy go. Позабирайте тих старих людей, які нічого, крім хабарництва, не вміють у цьому житті. Take away those old people who know nothing but bribery in this life.

– Запитання ще одного слухача. - Another listener's question.

Слухачка:  Те, що відбувається зараз Україною, відбувалося з Ісусом Христом. Listener: What is happening now in Ukraine was happening with Jesus Christ. Скільки наступів, скільки – він робив тільки добро і хотів тільки життя. How many offensives, how many - he did only good and wanted only life. І він переміг. And he won.

Те ж саме. Same. Подивіться, Москва нас завжди налаштовувала проти Америки. Look, Moscow has always set us against America. Але саме від американського народу я отримала і почула слово Боже. But it was from the American people that I received and heard the word of God. Це дуже важливий момент. This is a very important point. Я почула, що є Бог. I heard that there is a God. Не від Московії, яка давила і забороняла нашу мову. Not from Muscovy, which pressed and banned our language.

Руслано, скажіть, будь ласка, якщо для Вас головне не гроші, а Україна, може, варто йти саме таким людям, яким не гроші потрібні, а людина в людині, не звір? Ruslana, please tell us, if the main thing is not money for you, and Ukraine, maybe it should go to the kind of people who do not need money, but a person in a person, not a beast?

– Бачите, наша додзвонювачка Вас спонукає йти до парламенту. - You see, our caller urges you to go to Parliament. Так що думайте. So think.

– Ви хочете моєї смерті. - You want my death.

Я підставлю плече людям, які зараз підуть у парламент. I will put my shoulder to the people who are now going to parliament. Відкриється парламентська гонка, не ображайтеся, політики, буду відверті речі говорити в ефір і аналізувати вашу діяльність Parliamentary race opens, do not be offended, politicians, I will be frank with things to say on the air and analyze your activities

Я себе дуже добре почуваю як людина, яка формує… Зрозумійте мене. I feel very much like a shapeshifter… Understand me. Те, що я буду активна і буду допомагати людям, які будуть формувати і йти у парламент, навіть не сумнівайтеся. The fact that I will be active and help people who will form and go to parliament, do not even doubt. Я підставлю плече тим людям, які зараз підуть у парламент і будуть його змінювати. I will put my shoulder to the people who are now going to parliament and will change it. Навіть не сумнівайтеся. Don't even doubt it. Будемо робити все для того, щоб їх була більшість. We will do everything to make them the majority. І ми, слава Богу, вже отримали і справжніх патріотів, і сильних мужчин, і благородних людей. And, thank God, we have already received real patriots, strong men and noble people. Ми, слава Богу, вже їх бачимо. We thank God we already see them. Бачимо їх по справах. We see them on business.

Я ще раз говорю, що прийде момент, і коли відкриється парламентська гонка, не ображайтеся, дорогі політики, я буду відверті речі говорити вам в ефір і просто аналізувати вашу діяльність. Once again I say that the time will come and when the parliamentary race opens, do not be offended, dear politicians, I will open things to tell you on the air and just analyze your activities. Я не буду когось звинувачувати чи критикувати, я просто буду брати ваші слова і порівнювати з вашими діями. I will not blame or criticize anyone, I will just take your words and compare them with your actions. І все це буду викладати публічно та пояснювати людям. And I will teach all this publicly and explain it to people.

Я дуже хочу займатися просвітницькою діяльністю. I really want to do some education. Чим розумнішими всі ми станемо, тим меншою буде можливість нас надурити і, вбачте за таке слово, «намахати». The smarter we all become, the less will we be able to fool and, for that word, "swing."

– У першу чергу Ви – співачка. - First of all, you are a singer. Останнім часом ми якось багато говоримо про роль музики, роль пісні в тому, що відбувається, і про те, як люди у важкі хвилини йдуть на серйозні рішення, а супроводжує їх пісня. We have been talking a lot lately about the role of music, the role of song in what is happening, and how people make difficult decisions in difficult moments, and their song accompanies them.

Це сприймають по-різному. This is perceived differently. Хтось каже: їздите ви по чужих містах і селах, розмахуєте прапором, може, хтось там шов би до АТО. Someone says: you go to other cities and villages, waving a flag, maybe someone would go to the anti-terrorist operation there. Наприклад, казали Вакарчукові. For example, they spoke to Vakarchuk. Є такі люди різні. There are such different people.

Ми записали кількох людей на вулицях Києва про те, що для них пісня і музика. We have recorded with several people on the streets of Kiev that songs and music are for them. Прошу послухати. Please listen.

Респондент:  Я вважаю, що музика має велике значення. Respondent: I think music is important. Тому що такі виконавці, як Вакарчук та його гурт, мені дуже подобаються. Because I like artists such as Vakarchuk and his band. Він спонукає людей до більш патріотичних дій. It encourages people to take more patriotic actions.

Респондентка:  Не тільки в національно-патріотичному вихованні, а взагалі у регуляції психоемоційного стану людини. Respondent: Not only in national-patriotic upbringing, but in general in regulation of psycho-emotional state of a person. Тобто це, можна сказати, і лікувальний, і профілактичний засіб. That is, it can be said, both therapeutic and preventive means.

Респондент:  Коли є музика, то якби менше сліз буває. Respondent: When there is music, there are fewer tears.

Респондентка:  Якби не музика, то хто би знав Руслану? Respondent: If it wasn't for music, who would know Ruslana? Заради музики ми її знаємо і заради того, що вона провела таку роботу, яку вона провела, вона підняла стільки людей, вона змінила ментальність людей, вона змінила в молоді ментальність! For the sake of music, we know her and because she did such a job that she did, she raised so many people, she changed the mentality of people, she changed the mentality of young people!

– На Ваших російських колег чинять дуже великий тиск. - They put a lot of pressure on your Russian colleagues. Учора наша колега спілкувалася з Андрієм Макаревичем. Yesterday our colleague talked with Andriy Makarevich. Ми хотіли записати його коментар до сьогоднішнього нашого ефіру. We wanted to record his commentary on our broadcast today. Він сказав: вибачте, я дякую за підтримку, але я не готовий зараз говорити, я взяв маленький тайм-аут для будь-яких коментарів, тому що те, що зараз коїться зі мною, як вони поводять себе зі мною, вже вийшло за рамки будь-якого можливого і неможливого. He said sorry, thank you for your support, but I'm not ready to say it now, I took a little time out for any comments, because what is happening to me now, how they treat me, has gone beyond anything possible and impossible. Він написав відкритого листа Путіну з проханням припинити цю травлю. He wrote an open letter to Putin asking to end this May.

Так само є проблеми і в Арбеніної Діани, якій поскасовували концерти десь там в середній смузі Росії. There are also problems with Arbina's Diana, who had her concerts canceled somewhere in central Russia. Вже кажуть, що дісталися і до Кіркорова, який відмовився виступати в Криму. Already they say that they also got to Kirkorov, who refused to speak in the Crimea.

От сила музики, сила слова… From the power of music, the power of words ...

– Коли ми були у Вільнюсі… Є дуже відомий гурт «Ляпіс Трубецкой». - When we were in Vilnius ... There is a very famous band "Lyapis Trubetskoy". Ми дуже всі їх полюбили за пісню «Воїни світла». We all loved them all for the song "Warriors of Light".

– Сьогодні виступають тут. - Today they are performing here.

«Ляпіс Трубецкой» побоялися прийти на акцію у Вільнюсі. Lyapis Trubetskoy was afraid to come to the action in Vilnius. Їм скасують концерти у Санкт-Петербурзі They are canceled by concerts in St. Petersburg

– Так. Але вони чомусь побоялися прийти на цю акцію, коли ми у Вільнюсі запалювали цей вогонь миру. But for some reason they were afraid to come to this event when we in Vilnius lit this fire of peace. Вони теж побоялися, що їм скасують концерти у Санкт-Петербурзі. They were also afraid that they would cancel their concerts in St. Petersburg.

Я хотіла так їх побачити і сказати: хлопці, ну що вам вже боятися?! I wanted to see them that way and say, guys, what are you already afraid of ?! Ну, одним концертом більше, одним менше. Well, one gig more, one less.

Я не можу, звичайно, давати поради, тому що людям самим вирішувати. I cannot, of course, give advice because it is for people to decide. Це дуже такі тривожні моменти. These are very disturbing moments. І нав’язувати свою думку неправильно. And to impose your opinion is wrong. Кожен артист має сам відчути свою роль. Every artist has to feel their own role.

У мене в Бельгії один раз був виступ. I once had a performance in Belgium. Я вийшла на сцену і сказала англійською мовою, я звернулася до світу, а це був прямий ефір в Європі, півфінал їхнього відбіркового «Євробачення»: ми – люди мистецтва, наші голоси і імена занадто сильні, щоб сьогодні мовчати, ми не маємо права, я кричу аж до вас, просто благаю про підтримку – зробіть все для того, щоб зберегти людські життя до того моменту, як це вже буде занадто пізно. I came on stage and said in English, I turned to the world, and it was a live broadcast in Europe, the semifinal of their qualifying Eurovision: we are people of art, our voices and names are too strong to be silent today, we have no right. I'm shouting at you, just begging for your support - do your best to save lives until it's too late.

І артисти повинні розуміти. And artists need to understand. Чому ми сьогодні і до зірок «Голівуду» звертаємося. Why are we turning to Hollywood stars today. Колись Мадонна висловилася, там Анджеліна Джолі висловилася, там Клуні висловився, там Scorpions нам на Майдан прислав підтримку, і Кличко Володя мені її передавав. Once Madonna spoke, there Angelina Jolie spoke, there Clooney spoke, there Scorpions sent us support on the Maidan, and Volodya Klitschko gave it to me. Там інші. There are others. Майк Тайсон висловився. Mike Tyson spoke. І так далі. And so on.

Скільки одним реченням ви можете врятувати життя людей! How much with one sentence you can save people's lives! Ви мобілізуєте сотні тут українців, які вам скажуть «Дякую!» за те, що ви просто елементарно зробили вчасно необхідну річ. You are mobilizing hundreds of Ukrainians here who will say "Thank you!" for simply doing the right thing in time. Вам це нічого не коштує. It costs you nothing. Вам запалити ліхтарик чи сказати слова підтримки Україні взагалі нічого не вартує. It does not cost you anything to light a flashlight or say a word of support for Ukraine. І слова-відмазки, що це політика, ми не можемо розібратися, вони нічого не варті. And the excuses that this is politics, we cannot understand, they are worthless.

– Напевне, вартують, якщо так травлять Макаревича і Арбеніну. - Probably guard if Makarevich and Arbenin are so poisoned.

– Я думаю, що в Росії цим людям вже треба ставити пам’ятник за все те, що вони зробили. - I think that in Russia these people already need to erect a monument for all that they have done. Це не просто герої. It's not just heroes. Це вже герої світу. These are already heroes of the world. Це люди, які не побоялися вийти. These are people who were not afraid to go out.

«Драконівські закони» 16 січня увімкнули. The "Dragon Laws" were switched on on January 16. Мені чітко сказали: не тільки тюрма, а ще й страта тобі світить I was told clearly: not only the prison, but also your death is shining

Одна справа нам за межами  цієї травлі говорити. It is one thing for us to speak beyond this May. Так, ми це відчули на Майдані, коли «драконівські закони» 16 січня увімкнули, я тоді відчула, що все. Yes, we felt it on the Maidan, when the "draconian laws" were switched on on January 16, then I felt that everything was. Мені чітко сказали: не тільки тюрма, а ще й страта тобі світить. I was told clearly: not only the prison, but also your death is shining. І так далі. And so on.

І на собі я це відчула. And I felt it.

Тепер я розумію, що відчувають вони. Now I understand what they feel. Тільки на відстані я можу помолитися за них і побажати сили духу, щоб вони навіть не показали. Only in the distance can I pray for them and wish them the strength of spirit so that they do not even show. Бо якщо вони покажуть хоч трішки, маленьку слабкість – все! Because if they show a little, a little weakness is everything! У Кремля буде шанс їх ламати, наступати. The Kremlin will have a chance to break them, to advance. Вони відчують, що їх можна поламати. They feel they can be broken. І вони їх почнуть ламати. And they will start breaking them. Тому їм треба до кінця вже стояти. So they have to stand by the end. У них вже немає вибору. They no longer have a choice. А іншим росіянам тільки просто треба підключатися, не боятися. And other Russians just need to connect, not to be afraid. Тому що тільки так вони вибудують свою силу. Because that's the way they build their strength. Тільки так! The only way!

– З іншого боку, кажуть, що половина світу плаче, а половина світу співає. - On the other hand, they say that half the world is crying and half the world is singing. Кажуть, що зараз багато акцій, багато концертів скасовують у зв’язку з тим, що у містах жалоба. It is said that there are now many promotions, many concerts being canceled due to the fact that there are complaints in the cities.

Можливо, артисти «першого ешелону», як Ви, не відчувають цього, а, можливо, відчувають так само, а хто менш відомий, то це відчувають дуже сильно, здебільшого зараз працюють як волонтери. Maybe first-tier artists like you don't feel it, but maybe they feel the same way, and whoever is less well-known, they feel it very much, for the most part, they now work as volunteers.

Наскільки це важливо? How important is it? І наскільки це довго протримається? And how long will it last? Тому що артистам теж треба їсти. Because artists also need to eat.

– На акцію у Вільнюсі я взяла квиток за свої гроші, я прилетіла туди і виступила безкоштовно. - I took a ticket for my money in Vilnius, I flew there and acted for free. Організаторам це нічого не вартувало. It didn't cost the organizers anything. Вони єдине, що сказали: ми зробимо акцію допомоги Україні, якщо ти можеш – прилітай. They are the only thing that said: we will do an action to help Ukraine, if you can - come. Я сіла і прилетіла, навіть не думаючи. I sat down and flew without even thinking.

Скільки разів я літала за свої гроші сама, щоб виступити в Європейському парламенті чи у тій же Америці. How many times have I flown for my money alone to speak in the European Parliament or in the same America. Приїжджала навіть заради одного ефіру, навіть заради 30 секунд в прайм-таймі на CNN. She even came for one broadcast, even for 30 seconds in prime time on CNN. Я це робила. I did it.

– А чи поїдете до бійців найближчим часом? - And will you go to the fighters in the near future?

– Я була в Маріуполі. - I was in Mariupol. Я була у військових частинах. I was in the military units. Я була щойно під Чугуєвом. I was just under Chuguev. Я возила хлопцям щойно бронежилети. I drove the guys just body armor.

Я зараз виїжджаю до наших винищувачів. I'm leaving for our fighters now. Під Дніпропетровськом 300 наших винищувачів. Near Dnepropetrovsk 300 of our fighters. Я післязавтра для них даю концерт. I give them a concert the day after tomorrow.

Робила, роблю і буду робити. I did, I do and I will do. Нічого вони не зроблять з нашим духом! They will do nothing with our spirit!

Робила, роблю і буду робити. I did, I do and I will do. Тому що, як співала Пугачова, «нас б’ють, а ми літаємо». Because, as Pugacheva sang, "we are beaten and we fly." І нічого вони не зроблять з нашим духом! And they will do nothing with our spirit!

– Будемо літати! - Let's fly! За перемогу! For the victory!