×

우리는 LingQ를 개선하기 위해서 쿠키를 사용합니다. 사이트를 방문함으로써 당신은 동의합니다 쿠키 정책.


image

Украинский кризис, «Не треба переконувати Путіна,

«Не треба переконувати Путіна,

«Не треба переконувати Путіна, на нього треба тиснути» – Кравчук Версія для друку Коментувати Поділитись у соціальній мережі

Інна Кузнецова

02.07.2014

Гість «Вашої Свободи»: Леонід Кравчук, перший президент України.

Інна Кузнецова: Сили АТО продовжують наступ. Суд у Москві заочно заарештував Коломойського. Росія каже, що суд продовжив випробувальний термін для опозиціонера Навального. А бойовики обстрілюють пункт пропуску «Новоазовськ». Повідомляє Держприкордонслужба. Такі короткі заголовки новин.

В Україні йде неоголошена війна. Війна за Донбас чи за Україну?

Те, що відбувається зараз на Донбасі, – це справді війна, тільки названа АТО. З Росією не вдається знайти спільної мови. Якби я у Вас запитала на початку 1990-х: у 1991 році з росіянами можна було знайти спільну мову чи з Кремлем, коли підписували Біловезьку угоду, а чому не відбувається цього зараз? Що змінилося?

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ

– Якщо брати глибинні причини, то вони не змінилися. Росія ніколи не залишала своєї стратегії, а, навпаки, її збагачувала, щоб Україна була частиною її впливу.

Тобто всі документи, які я читав, ще будучи безпосередньо президентом і спілкуючись з президентом Борисом Єльциним, була стратегія в чому? Україна є сферою впливу Росії, і Україна не може проводити свою самостійну політику, коли торкаються інтересів Росії ці проблеми. Але коли вони торкаються, коли не торкаються – це визначає сама Росія.

Я цим хочу сказати, що Росія не залишала Україні право самій визначати свою політику, визначати свій стратегічний курс, визначати право на визначення своїх стратегічних інтересів і, керуючись цими інтересами, будувати свою політику. Так що, нічого не змінилося.

– Тобто в угодах 1990-х років в першу чергу була вигода Росії?

– Справа в тому, що інші люди були. Я наведу приклад. Коли Придністров'я починалося, воно було дуже гострим, Крим, Чорноморський флот, Мєшков в Криму, самовисуванець у президенти, і проголосували якось там за нього – все це було. Ми знаходили шляхи вирішення цих проблем в Україні.

І я пам'ятаю розмову з Єльциним. Він тоді сказав: Леоніде Макаровичу, це ваші внутрішні справи, Росія не буде втручатися у ваше право самим вирішувати свої питання на вашій землі. Це сказав президент Росії. Аби так (у страшному сні зараз важко уявити!) сказав президент Путін, то інша була зовсім ситуація.

Тому що я жив і живу в Україні, вчився у Москві, у мене велика бібліотека російська. І я не знав фактично серед своїх близьких знайомих і друзів людей, які ненавиділи би росіян. Не знав. Завжди ставилися до них з певною повагою, вважалося, що це брати, друзі. І українці були готові, і зараз вони готові на нормальні демократичні стосунки з Росією, на засадах міжнародного права, на засадах партнерства.

Але російська еліта, яка зараз очолюється Путіним, має зовсім інші цілі. Вони мають агресивні, військові цілі і реалізують їх постійно. Реалізували на Кавказі, реалізували у Молдові, зараз реалізують в Україні.

– Ви колись говорили про те, що це, можливо, пов'язано з тим, що Путін – виходець з КДБ. Хочуть переробити світ по-своєму, щоб відповідав інтересам «русского мира»

– Звичайно, роль особистості завжди визначається в політичних перегонах. Це зрозуміло. Думаю, що його філософія життєва, саме філософія розвідника, КДБіста, позначилася на його характері, на його психології. І відповідне ж оточення військово-політичне, відповідні політичні групи, які його оточують, – їх філософія спрямована на агресію, на нехтування інтересами сусідів, нехтування інтересами міжнародного права, цінностями загальноцивілізаційними. Вони хочуть переробити світ по-своєму. Їхня філософія – це переробити світ так, щоб він відповідав інтересам «русского мира».

– Наразі послухаймо фрагмент з учорашнього виступу Володимира Путіна перед російськими дипломатами.

Володимир Путін (переклад): Необхідна свого роду страхувальна сітка, щоб іракський, лівійський, сирійський, на жаль, в цьому переліку слід згадати і український прецеденти не виявилися заразною хворобою.

Я хочу, щоб всі розуміли, наша країна буде і надалі енергійно відстоювати права росіян, наших співвітчизників закордоном, використовувати для цьому весь арсенал засобів, які наявні: від економічних і політичних до передбачених у міжнародному праві гуманітарних операцій – права на самооборону.

– «Русский мир» хочуть зробити і в Європі так само, і скрізь. Ці заяви стосовно захисту співвітчизників… Де?

– Співвітчизники? Що це? Самооборона від кого? Це по-перше.

Будь-якими способами захищати інтереси «русского мира»

По-друге, будь-якими способами захищати інтереси «русского мира». У «русский мир» входять не тільки росіяни, за філософією Путіна, а й ті, хто спілкується російською мовою або у своїй поведінці психологічно-політичній мають тенденції до російського ареалу.

Це вже хвороба. Переконувати Путіна, це нереально. На Путіна треба тиснути

Тобто це вже хвороба. Я не вважаю, що це продумана філософія. Це хвороба, яка не залишає будь-кому навіть права на переконання. Те, що каже Путін, те, що каже у своїх передачах Кисельов, все, що каже Соловйов, кажуть інші – це спрямована інформаційна агресія обдурювання, психологічні перекоси у свідомості, в голову, у мізки людей для того, щоб вони думали так, як хоче цього Путін.

Тому тут я думаю, не треба великого аналізу. Це і так видно. Видно, але чи можна переконанням змінити ситуацію? Я не думаю, що є потреба переконувати Путіна. Це нереально. На Путіна треба тиснути.

– Як?

Мають тиснути Європа, США різними способами. І має захищатися дуже активно Україна

– На нього мають тиснути Європа, США різними способами. І має захищатися дуже активно Україна. Ми повинні розуміти, що нас захищати ніхто не буде. Нам можуть допомагати, а захищатися ми маємо самі. А світ має тиснути на Путіна для того, щоб він не робив спроб переробити європейську і світову доктрину безпеки, щоб він не переробив, визначені ОБСЄ, ООН, норми поведінки і норми життя в цивілізованому світі. А до того йдеться. Він хоче його переінакшити по-своєму.

– Я чула виступ однієї з депутаток Бундестагу. Очевидно, і Ви знаєте про цей виступ. Він «гуляє» в інтернеті. Цей виступ перекладений російською мовою, до речі. Значить, це текст вигідний для Російської Федерації.

Ця депутатка звинувачує Ангелу Меркель у підтримці України. І каже, що Німеччина намагається підтримати (тепер більш м'якшими словами, аніж «хунта», але нехороші слова) олігархів українських, людей, які прийшли нині до влади. Ця депутатка згадує і загибель людей в Одесі, і загибель мирних людей на Донеччині і на Луганщині. І дуже жорстко критикує уряд пані Меркель за підтримку України.

– Одностайності там не може бути. Європа також різна. 28 країн. Італія, скажімо, проти. Як я читаю в ЗМІ, бо у мене немає ніяких документів. Вона виступає проти санкцій третього, як кажуть, вже останнього масштабу. Тобто буде і надалі так.

Але я думаю, що більшість все ж таки в Європі розуміє небезпеку з боку Росії. Тому вони знають, що Путін не зупиниться сьогодні, якщо його не зупинити. А зупинити його можна тільки спільними зусиллями. А одностайності, мабуть, добитися неможливо.

А спільні зусилля можливі. Тому що, як я бачу, в США немає коливань. Вони просто дивляться, щоб це було спільно з Європою. Але вони займають дуже чітку позицію. Я читав нещодавно виступ Обами і Держдепартаменту. Вони кажуть, що будь-які дії української влади щодо звільнення своєї землі від ворогів будуть схвалені США.

– Але при цьому дехто каже, що це США воюють з Росією, а крайня – Україна.

– Я не знаю, що кажуть. Я дивлюся, що є.

– Росіяни кажуть. Не ми.

Ставлення відкритого, щирого і відвертого і Заходу, і США до України, не було ніколи

І підтримка, і допомога буде наростати

– Те, що нам ще такого ставлення відкритого, щирого і відвертого і Заходу, і США до України, як є зараз, не було ніколи. Навіть в час, коли ми здобули незалежність, тоді сприймали Україну як державу, яка робить спроби навести мости з цивілізованим світом, позбутися минулого і взяти за зразок європейський вибір, світовий демократичний вибір. А зараз це вже перейшло в практичну площину. І підтримка реальна, і допомога реальна. І вона буде наростати. Я переконаний в цьому.

Тобто нам сьогодні скаржитися на те, що нас не підтримують, не можна. Нам треба думати, як нам самим діяти в спосіб, який потрібний сьогодні для України, для її народу, щоб світ побачив, що Україна...

– А щоб Ви зараз рекомендували нинішньому президенту?

Ніякого кумівства, «друзів любих», нікого у президента не може бути. Його друг тільки один – Україна!

– Я рекомендував би те, що він робить. Головне зараз ще, тільки міг би добавити, що торкається людей, яких потрібно розставити на постах. Мають бути тільки професіонали. Ніякого кумівства, ніяких «друзів любих», нікого у президента не може бути. Його друг є тільки один – Україна! І він має діяти відповідно.

Всі, хто ведуть себе недостойно або непристойно: чи це фракції, чи це політичні сили, чи політичні партії, вони мають бути поставлені в рамки відповідальності, тому що ми живемо у військовий час. І тут мають бути акценти на політиці. Тут не можна продовжувати вічно в тендери гратися, коли потрібні негайно бронежилети, а ми граємося в тендери, або збирають гроші, а їх не можна використати з якихось причин. Президент має діяти дуже і дуже швидко. Так, за законом. А парламент має приймати відповідні рішення.

– Але при цьому Ви перші рішення президента оцінюєте, як позитивні, так?

– Я позитивно оцінюю.

– Маємо запитання радіослухача.

Слухач: Пане президенте, мені відомо, що Ви можете розтлумачити будь-кому і будь-що. Дуже прошу розтлумачити мені сторони переговорів у Донецьку, коли з одного боку сиділи, зрозуміла річ, бандити, диверсанти, агенти Москви, а з іншого – чомусь (я відмовляюся повірити в те, що колишній президент Кучма був емісаром президента Порошенка, але кажуть, що так є дійсно) праворуч від Кучми сиділи Медведчук і Шуфрич, а ліворуч сидів посол Росії в Україні Михайло Зурабов. Тобто посол Кремля!

– Я не підтримую такий формат переговорів. Щоб відразу було ясно. Хоч це, кажуть, не переговори, а контактна група, консультативна, але все ж таки має бути чітко визначено, хто, від кого має повноваження. Хто – від президента України, хто – від Росії.

Росія робить хитрі кроки. Вона через певний час каже, що ми там участі не брали, це українці говорили з українцями, тільки одні представляли так звану «ДНР», так звану «ЛНР» і сепаратистів, а інші представляли Порошенка. Я проти таких контактних переговорів.

Я вважаю, що має бути, якщо це контактна група, від президента Порошенка один президент Кучма, від Росії, якщо буде уповноважений Путіним посол, а не сам по собі посол, уповноважений офіційно посол, і від ОБСЄ, той, хто представляє ОБСЄ. Ось це буде трьохстороння розмова. А говорити українській владі з диверсантами і з терористами…

– До речі, вони сьогодні знову пропонували, що контактна група може засідати, вони, мовляв, обіцяють безпеку для контактної групи, висловлювали побажання…

– Я запитую: для чого?

– Я не знаю. Це їхні побажання.

– Контактна група, якщо вона засідає, має випрацювати якийсь документ. Я дивився через окуляри, через бінокль – я такого документа не бачив. Є слова, слова – «ти, ваша сладость». Немає нічого. Є слова. Я хотів би знати, до яких висновків прийшла контактна група, про що вона домовилася. Завдання цієї групи було створити передумови для переговорної групи, яка вже буде мати повноваження підписувати документи. Це може бути або сам президент, або міністр закордонних справ, або прем'єр-міністр. Кому буде доручено від України, адекватно так само з інших сторін.

А те, що вони говорять, і це не фіксується, невідомо про що, як – це просто розмови, це базар, це балачки, які не мають наслідків. Тому я проти такого формату такого контакту.

Не знаю, від кого виступає Медведчук, Шуфрич

Тим більше, я також хочу знати (от слухач сказав), я не знаю, від кого виступає Медведчук? Не знаю.

Від кого Шуфрич? Не знаю.

– А не пробували з ним зв'язатися? Самі по собі? Ну, кіт сам собі. Хай самі по собі сидять у коридорі

– Ні. Вони самі по собі? Ну, кіт сам собі. Може бути таке. Тоді чому вони у контактній групі? Хай самі по собі сидять у коридорі. Тобто це невизначений формат, невизначний статус, невизначені повноваження. Такого контакту не може бути. Має бути протокол, має бути відповідальність і чітко визначено, хто і від кого виступає. Може, Медведчук від Меркель виступає? Адже вона його рекомендувала.

– Можемо тільки здогадуватися.

Можна запитати у Меркель: звідки вона знає Медведчука? Раз Путін запропонував, чому?

– Ні. Можна запитати у Меркель: звідки вона знає Медведчука? Я думаю, що їй запропонував Медведчука Путін. А раз Путін запропонував, то треба шукати: чому? Тобто тут багато запитань, на які немає відповідей.

– Запитання ще одного слухача.

Слухач: Пане президенте, ми всі в Україні винні, що так сталося. Хто в більшій мірі, а хто в меншій. От Ви, коли стали президентом, могли повести країну праворуч, в ЄС, могли ліворуч. Але маємо те, що маємо.

Чи не відбулася трансформація Ваших поглядів стосовно Росії, «братнього» російського народу в напрямку усвідомлення того, що Росія – це ворог, і на сьогоднішній день російський народ, російська нація – це ворог української нації, які прагнуть позбавити нас української держави?

Я ніколи не підтримував філософію «брати». «Партнери». «Брати» росіяни і українці, стали Авелем і Каїном. Агресор, який не залишає жодних надій для України, якщо не буде захищатися від такого «брата»

– Я ніколи не підтримував, будучи президентом і до президенства, філософію «брати». Я підтримував філософію «партнери». І вважаю, що ця філософія «колиска» «трьох братніх народів», яку ми тоді і в політичній, і в інформаційних цілях широко пропагували... Зараз «брати» росіяни і українці, на жаль, стали Авелем і Каїном. Вже діти не хочуть миритися з тим, що відбувається в Україні. Агресор, який не залишає жодних надій для України, якщо вона не буде захищатися від такого «брата».

Як захищатися? По-перше, треба самим спільно, всі разом перестати сваритися, перестати шукати ворогів. Зараз не час. Давайте ми звільнимо свою землю від справжніх ворогів, тоді будемо розбиратися, хто, у в чому винен, де і хто допустив помилки. Це потрібно для того, щоб покоління знало, хто є хто. Але не сьогоднішній час для цього.

До мене в хату прийшов ворог, забирає моє майно, землю, я – людина миру і забираю все. Немає людини миру, коли в тебе в хаті ворог! Мусиш його вигнати, знищити, тоді веди мирну політику

І коли я чую, скажімо, нові партії кажуть: я – людина миру, я задаю запитання: до мене в хату прийшов ворог, забирає моє майно, забирає мою землю, я кажу: я – людина миру і забираю все. Розумієте, це така філософія небезпечна. Нові партії вже створюються під гаслом «Людина миру!». Немає людини миру, коли в тебе в хаті ворог! Ти мусиш його вигнати, знищити, тоді веди мирну політику.

Хай скаже і інша сторона, хоче миру. Не каже. Тільки воювати

Те, що запропонував президент Порошенко, якраз і відповідає цій філософії. Адже у цих 15 пунктах мир. Тільки хай скаже і інша сторона, що вона хоче миру. Якщо вона цього не каже, який у нас вихід є? Тільки воювати. Іншого немає.

– До речі, до цієї нової партії починають входити колишні комуністи, з КПУ, бо зараз масово виходять з фракції КПУ, то дев'ять членів фракції, то шість членів фракції. Як Ви думаєте, що це там відбувається? І в тому всьому, що зараз є в Україні, наскільки вина комуністів?

– Відбувається хитра філософія. Ті, кого вже так трошки прибили, знаєте, як хлопнули муху, а вона ще жива, вони шукають іншу шпаринку, куди можна увійти і знову під високим тембром, високим голосом заявляють про свою позицію: ми – опозиція, ми – мирні люди, припиніть війну, йдіть з Луганська і з Донецька – нехай там окупують їх терористи. Це просто не філософія, а зрада.

Комуністи відчули, що під ними горить земля, є реальні докази їх участі в сепаратистському русі. Хто втікає з партій і хоче створити іншу партію «голуба миру», таким не довіряю

І коли комуністи відчули, що під ними горить земля, а це вже є реальні докази їх участі у тому числі в сепаратистському русі, реальні докази, і в Мінюсті, і в СБУ, вони почали шукати, щоб зберегтися в іншій формі, мімікрувати. Тобто до цього треба ставитися дуже обережно. Всі, хто втікає сьогодні з партій, які є, і хоче створити іншу партію, так би мовити, партію «голуба миру», знаєте, я таким партіям не довіряю.

Я погоджуюся з тим, що, дійсно, коли в нас не буде ворогів на нашій землі, можна шукати найкращі варіанти миру. Зараз треба паралельно працювати.

– А що буде з КПУ?

Є всі підстави КПУ заборонити. Є шанс

– Що буде? Я не знаю. На мою думку, є всі підстави її (КПУ – ред.) заборонити. Тому я – перший чоловік, політик, який підписав указ про заборону Комуністичної партії. Я! Більше ніхто поки що не зробив цього. Є шанс.

– Будемо бачити, як все буде розвиватися і з Комуністичною партією, і з ситуацією на Донеччині і на Луганщині.

– Я хотів би до луганчан і донеччан звернутися, щоб вони почули нас.


«Не треба переконувати Путіна,

«Не треба переконувати Путіна, на нього треба тиснути» – Кравчук Версія для друку Коментувати Поділитись у соціальній мережі "You don't have to convince Putin, you have to put pressure on him" - Kravchuk Print version Comment Share on social network

Інна Кузнецова

02.07.2014

Гість «Вашої Свободи»: Леонід Кравчук, перший президент України.

Інна Кузнецова: Сили АТО продовжують наступ. Суд у Москві заочно заарештував Коломойського. A court in Moscow arrested Kolomoisky in absentia. Росія каже, що суд продовжив випробувальний термін для опозиціонера Навального. Russia says the court has extended the probation period for opposition leader Navalny. А бойовики обстрілюють пункт пропуску «Новоазовськ». And fighters fire at the Novoazovsk checkpoint. Повідомляє Держприкордонслужба. According to the State Border Guard Service. Такі короткі заголовки новин.

В Україні йде неоголошена війна. There is an undeclared war in Ukraine. Війна за Донбас чи за Україну? The war for Donbass or for Ukraine?

Те, що відбувається зараз на Донбасі, – це справді війна, тільки названа АТО. What is happening now in Donbass is really a war, just called anti-terrorist operation. З Росією не вдається знайти спільної мови. It is not possible to find a common language with Russia. Якби я у Вас запитала на початку 1990-х: у 1991 році з росіянами можна було знайти спільну мову чи з Кремлем, коли підписували Біловезьку угоду, а чому не відбувається цього зараз? If I asked you in the early 1990s: in 1991 it was possible to find a common language with the Russians or with the Kremlin when the Bialowieza agreement was signed, and why is this not happening now? Що змінилося? What has changed?

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ Add to playlist DOWNLOAD

– Якщо брати глибинні причини, то вони не змінилися. - If you take the root causes, they have not changed. Росія ніколи не залишала своєї стратегії, а, навпаки, її збагачувала, щоб Україна була частиною її впливу. Russia has never abandoned its strategy, but has enriched it so that Ukraine is part of its influence.

Тобто всі документи, які я читав, ще будучи безпосередньо президентом і спілкуючись з президентом Борисом Єльциним, була стратегія в чому? That is, all the documents that I read while still directly president and communicating with President Boris Yeltsin, what was the strategy? Україна є сферою впливу Росії, і Україна не може проводити свою самостійну політику, коли торкаються інтересів Росії ці проблеми. Ukraine is Russia's sphere of influence, and Ukraine cannot pursue its own policy when it comes to Russia's interests. Але коли вони торкаються, коли не торкаються – це визначає сама Росія. But when they touch, when they do not touch, it is determined by Russia itself.

Я цим хочу сказати, що Росія не залишала Україні право самій визначати свою політику, визначати свій стратегічний курс, визначати право на визначення своїх стратегічних інтересів і, керуючись цими інтересами, будувати свою політику. By this I mean that Russia did not leave Ukraine the right to determine its own policy, to determine its own strategic course, to determine the right to determine its own strategic interests and, guided by these interests, to build its own policy. Так що, нічого не змінилося. So, nothing has changed.

– Тобто в угодах 1990-х років в першу чергу була вигода Росії? - That is, in the agreements of the 1990s, Russia benefited in the first place?

– Справа в тому, що інші люди були. - The fact is that other people were. Я наведу приклад. I will give an example. Коли Придністров'я починалося, воно було дуже гострим, Крим, Чорноморський флот, Мєшков в Криму, самовисуванець у президенти, і проголосували якось там за нього – все це було. When Transnistria began, it was very sharp, Crimea, the Black Sea Fleet, Meshkov in Crimea, a self-nominated president, and once they voted for him there - it was all there. Ми знаходили шляхи вирішення цих проблем в Україні. We found ways to solve these problems in Ukraine.

І я пам'ятаю розмову з Єльциним. And I remember talking to Yeltsin. Він тоді сказав: Леоніде Макаровичу, це ваші внутрішні справи, Росія не буде втручатися у ваше право самим вирішувати свої питання на вашій землі. He then said: Leonid Makarovich, this is your internal affairs, Russia will not interfere in your right to decide their own issues on your land. Це сказав президент Росії. This was stated by the President of Russia. Аби так (у страшному сні зараз важко уявити!) To do so (it's hard to imagine in a nightmare now!) сказав президент Путін, то інша була зовсім ситуація. said President Putin, the situation was quite different.

Тому що я жив і живу в Україні, вчився у Москві, у мене велика бібліотека російська. Because I lived and live in Ukraine, studied in Moscow, I have a large Russian library. І я не знав фактично серед своїх близьких знайомих і друзів людей, які ненавиділи би росіян. And I did not actually know among my close acquaintances and friends people who would hate the Russians. Не знав. Завжди ставилися до них з певною повагою, вважалося, що це брати, друзі. They were always treated with some respect, it was believed that they were brothers, friends. І українці були готові, і зараз вони готові на нормальні демократичні стосунки з Росією, на засадах міжнародного права, на засадах партнерства. And the Ukrainians were ready, and now they are ready for normal democratic relations with Russia, on the basis of international law, on the basis of partnership.

Але російська еліта, яка зараз очолюється Путіним, має зовсім інші цілі. But Russia's current elite, led by Putin, has completely different goals. Вони мають агресивні, військові цілі і реалізують їх постійно. They have aggressive, military goals and pursue them constantly. Реалізували на Кавказі, реалізували у Молдові, зараз реалізують в Україні. Sold in the Caucasus, sold in Moldova, now sold in Ukraine.

– Ви колись говорили про те, що це, можливо, пов'язано з тим, що Путін – виходець з КДБ. - You once said that this may be due to the fact that Putin is a member of the KGB. Хочуть переробити світ по-своєму, щоб відповідав інтересам «русского мира» They want to remake the world in their own way to meet the interests of the "Russian world"

– Звичайно, роль особистості завжди визначається в політичних перегонах. - Of course, the role of the individual is always determined in the political race. Це зрозуміло. It is clear. Думаю, що його філософія життєва, саме філософія розвідника, КДБіста, позначилася на його характері, на його психології. I think that his philosophy of life, namely the philosophy of the spy, the KGBist, affected his character, his psychology. І відповідне ж оточення військово-політичне, відповідні політичні групи, які його оточують, – їх філософія спрямована на агресію, на нехтування інтересами сусідів, нехтування інтересами міжнародного права, цінностями загальноцивілізаційними. And the corresponding military-political environment, the relevant political groups that surround it - their philosophy is aimed at aggression, neglect of the interests of neighbors, neglect of the interests of international law, the values of civilization. Вони хочуть переробити світ по-своєму. They want to remake the world in their own way. Їхня філософія – це переробити світ так, щоб він відповідав інтересам «русского мира». Their philosophy is to remake the world so that it meets the interests of the "Russian world".

– Наразі послухаймо фрагмент з учорашнього виступу Володимира Путіна перед російськими дипломатами. - For now, let's listen to an excerpt from yesterday's speech by Vladimir Putin to Russian diplomats.

Володимир Путін (переклад):  Необхідна свого роду страхувальна сітка, щоб іракський, лівійський, сирійський, на жаль, в цьому переліку слід згадати і український прецеденти не виявилися заразною хворобою. Vladimir Putin (translation): A kind of safety net is needed so that Iraqi, Libyan, Syrian, unfortunately, should be mentioned in this list and Ukrainian precedents should not turn out to be a contagious disease.

Я хочу, щоб всі розуміли, наша країна буде і надалі енергійно відстоювати права росіян, наших співвітчизників закордоном, використовувати для цьому весь арсенал засобів, які наявні: від економічних і політичних до передбачених у міжнародному праві гуманітарних операцій – права на самооборону. I want everyone to understand that our country will continue to vigorously defend the rights of Russians, our compatriots abroad, to use the full arsenal of tools available, from economic and political to humanitarian operations provided for in international law - the right to self-defense.

– «Русский мир» хочуть зробити і в Європі так само, і скрізь. - "Russian World" wants to do the same in Europe and everywhere. Ці заяви стосовно захисту співвітчизників… Де? These statements regarding the protection of compatriots… Where?

– Співвітчизники? - Compatriots? Що це? What it is? Самооборона від кого? Це по-перше.

Будь-якими способами захищати інтереси «русского мира» By any means to protect the interests of the "Russian world"

По-друге, будь-якими способами захищати інтереси «русского мира». Secondly, to protect the interests of the "Russian world" by any means. У «русский мир» входять не тільки росіяни, за філософією Путіна, а й ті, хто спілкується російською мовою або у своїй поведінці психологічно-політичній мають тенденції до російського ареалу. The "Russian world" includes not only Russians, according to Putin's philosophy, but also those who communicate in Russian or in their psychological and political behavior tend to the Russian area.

Це вже хвороба. Переконувати Путіна, це нереально. It is unrealistic to persuade Putin. На Путіна треба тиснути Putin needs to be put under pressure

Тобто це вже хвороба. That is a disease. Я не вважаю, що це продумана філософія. I do not think this is a well-thought-out philosophy. Це хвороба, яка не залишає будь-кому навіть права на переконання. It is a disease that leaves no one even the right to believe. Те, що каже Путін, те, що каже у своїх передачах Кисельов, все, що каже Соловйов, кажуть інші – це спрямована інформаційна агресія обдурювання, психологічні перекоси у свідомості, в голову, у мізки людей для того, щоб вони думали так, як хоче цього Путін. What Putin says, what Kiselyov says in his broadcasts, everything that Solovyov says, others say is directed informational aggression of deception, psychological distortions in the mind, in the head, in the brains of people to make them think the way they do. Putin wants that.

Тому тут я думаю, не треба великого аналізу. So here I think you don't need a lot of analysis. Це і так видно. This is already evident. Видно, але чи можна переконанням змінити ситуацію? Obviously, but can persuasion change the situation? Я не думаю, що є потреба переконувати Путіна. I don't think there is a need to persuade Putin. Це нереально. На Путіна треба тиснути.

– Як? - As?

Мають тиснути Європа, США різними способами. They have to put pressure on Europe and the United States in different ways. І має захищатися дуже активно Україна And Ukraine must defend itself very actively

– На нього мають тиснути Європа, США різними способами. - Europe and the United States must put pressure on him in various ways. І має захищатися дуже активно Україна. And Ukraine must defend itself very actively. Ми повинні розуміти, що нас захищати ніхто не буде. We must understand that no one will protect us. Нам можуть допомагати, а захищатися ми маємо самі. They can help us, and we have to defend ourselves. А світ має тиснути на Путіна для того, щоб він не робив спроб переробити європейську і світову доктрину безпеки, щоб він не переробив, визначені ОБСЄ, ООН, норми поведінки і норми життя в цивілізованому світі. And the world must put pressure on Putin not to try to rewrite the European and world security doctrine, so that he does not rewrite the OSCE, the UN, the norms of behavior and the norms of life in the civilized world. А до того йдеться. And before that it is said. Він хоче його переінакшити по-своєму. He wants to change it in his own way.

– Я чула виступ однієї з депутаток Бундестагу. - I heard the speech of one of the deputies of the Bundestag. Очевидно, і Ви знаєте про цей виступ. Obviously, you know about this performance. Він «гуляє» в інтернеті. He "walks" on the Internet. Цей виступ перекладений російською мовою, до речі. This speech is translated into Russian, by the way. Значить, це текст вигідний для Російської Федерації.

Ця депутатка звинувачує Ангелу Меркель у підтримці України. This MP accuses Angela Merkel of supporting Ukraine. І каже, що Німеччина намагається підтримати (тепер більш м'якшими словами, аніж «хунта», але нехороші слова) олігархів українських, людей, які прийшли нині до влади. And he says that Germany is trying to support (now in softer words than "junta", but bad words) Ukrainian oligarchs, the people who came to power today. Ця депутатка згадує і загибель людей в Одесі, і загибель мирних людей на Донеччині і на Луганщині. This deputy mentions both the death of people in Odessa and the death of civilians in Donetsk and Luhansk regions. І дуже жорстко критикує уряд пані Меркель за підтримку України. And she strongly criticizes the government of Ms. Merkel for supporting Ukraine.

– Одностайності там не може бути. - There can be no unanimity there. Європа також різна. Europe is also different. 28 країн. 28 countries. Італія, скажімо, проти. Як я читаю в ЗМІ, бо у мене немає ніяких документів. As I read in the media, because I have no documents. Вона виступає проти санкцій третього, як кажуть, вже останнього масштабу. She opposes sanctions of the third, as they say, the last scale. Тобто буде і надалі так. That is, it will continue to be so.

Але я думаю, що більшість все ж таки в Європі розуміє небезпеку з боку Росії. Тому вони знають, що Путін не зупиниться сьогодні, якщо його не зупинити. So they know that Putin will not stop today if he is not stopped. А зупинити його можна тільки спільними зусиллями. And it can be stopped only by joint efforts. А одностайності, мабуть, добитися неможливо. And unanimity, apparently, is impossible to achieve.

А спільні зусилля можливі. And joint efforts are possible. Тому що, як я бачу, в США немає коливань. Because, as I see it, there are no fluctuations in the United States. Вони просто дивляться, щоб це було спільно з Європою. They are just looking to make it work with Europe. Але вони займають дуже чітку позицію. But they take a very clear position. Я читав нещодавно виступ Обами і Держдепартаменту. I recently read a speech by Obama and the State Department. Вони кажуть, що будь-які дії української влади щодо звільнення своєї землі від ворогів будуть схвалені США. They say that any action taken by the Ukrainian authorities to liberate their land from enemies will be approved by the United States.

– Але при цьому дехто каже, що це США воюють з Росією, а крайня – Україна. - But at the same time, some say that the United States is at war with Russia, and the extreme is Ukraine.

– Я не знаю, що кажуть. - I don't know what they say. Я дивлюся, що є. I see what is.

– Росіяни кажуть. - The Russians say. Не ми.

Ставлення відкритого, щирого і відвертого і Заходу, і США до України, не було ніколи The attitude of both the West and the United States towards Ukraine has never been open, sincere and frank

І підтримка, і допомога буде наростати

– Те, що нам ще такого ставлення відкритого, щирого і відвертого і Заходу, і США до України, як є зараз, не було ніколи. - The fact that we have never had such an open, sincere and open attitude of both the West and the United States to Ukraine as we have now. Навіть в час, коли ми здобули незалежність, тоді сприймали Україну як державу, яка робить спроби навести мости з цивілізованим світом, позбутися минулого і взяти за зразок європейський вибір, світовий демократичний вибір. Even at the time when we gained independence, we perceived Ukraine as a state that was trying to build bridges with the civilized world, get rid of the past and take as a model the European choice, the world democratic choice. А зараз це вже перейшло в практичну площину. And now it has moved into the practical plane. І підтримка реальна, і допомога реальна. Both support is real and help is real. І вона буде наростати. And it will grow. Я переконаний в цьому. I am convinced of that.

Тобто нам сьогодні скаржитися на те, що нас не підтримують, не можна. That is, today we cannot complain that we are not supported. Нам треба думати, як нам самим діяти в спосіб, який потрібний сьогодні для України, для її народу, щоб світ побачив, що Україна... We need to think about how to act in the way we need today for Ukraine, for its people, so that the world can see that Ukraine ...

– А щоб Ви зараз рекомендували нинішньому президенту? - What should you recommend to the current president now?

Ніякого кумівства, «друзів любих», нікого у президента не може бути. The president cannot have any nepotism, "dear friends", anyone. Його друг тільки один – Україна! His friend is only one - Ukraine!

– Я рекомендував би те, що він робить. - I would recommend what he does. Головне зараз ще, тільки міг би добавити, що торкається людей, яких потрібно розставити на постах. The main thing now, I could only add that it concerns people who need to be placed in positions. Мають бути тільки професіонали. There should be only professionals. Ніякого кумівства, ніяких «друзів любих», нікого у президента не може бути. The president cannot have any nepotism, no "beloved friends", no one. Його друг є тільки один – Україна! His friend is only one - Ukraine! І він має діяти відповідно. And he must act accordingly.

Всі, хто ведуть себе недостойно або непристойно: чи це фракції, чи це політичні сили, чи політичні партії, вони мають бути поставлені в рамки відповідальності, тому що ми живемо у військовий час. Everyone who behaves unworthily or indecently: be it factions, political forces or political parties, they must be held accountable because we live in wartime. І тут мають бути акценти на політиці. And there should be emphasis on politics. Тут не можна продовжувати вічно в тендери гратися, коли потрібні негайно бронежилети, а ми граємося в тендери, або збирають гроші, а їх не можна використати з якихось причин. Here you can not continue to play forever in tenders, when you need immediate bulletproof vests, and we play in tenders, or collect money, and they can not be used for some reason. Президент має діяти дуже і дуже швидко. The president must act very, very quickly. Так, за законом. Yes, by law. А парламент має приймати відповідні рішення. And the parliament must make the appropriate decisions.

– Але при цьому Ви перші рішення президента оцінюєте, як позитивні, так? - But at the same time you evaluate the first decisions of the president as positive, right?

– Я позитивно оцінюю. - I appreciate it.

– Маємо запитання радіослухача.

Слухач:  Пане президенте, мені відомо, що Ви можете розтлумачити будь-кому і будь-що. Listener: Mr. President, I know that you can explain anything to anyone. Дуже прошу розтлумачити мені сторони переговорів у Донецьку, коли з одного боку сиділи, зрозуміла річ, бандити, диверсанти, агенти Москви, а з іншого – чомусь (я відмовляюся повірити в те, що колишній президент Кучма був емісаром президента Порошенка, але кажуть, що так є дійсно) праворуч від Кучми сиділи Медведчук і Шуфрич, а ліворуч сидів посол Росії в Україні Михайло Зурабов. Please explain to me the sides of the talks in Donetsk, when on the one hand sat, of course, bandits, saboteurs, agents of Moscow, and on the other - for some reason (I refuse to believe that former President Kuchma was the emissary of President Poroshenko, but say that so it is true) to the right of Kuchma sat Medvedchuk and Shufrich, and to the left sat the ambassador of Russia to Ukraine Mikhail Zurabov. Тобто посол Кремля! That is the ambassador of the Kremlin!

– Я не підтримую такий формат переговорів. - I do not support such a format of negotiations. Щоб відразу було ясно. To be immediately clear. Хоч це, кажуть, не переговори, а контактна група, консультативна, але все ж таки має бути чітко визначено, хто, від кого має повноваження. Although, they say, this is not a negotiation, but a contact group, an advisory one, but it should be clearly defined who has authority from whom. Хто – від президента України, хто – від Росії. Who is from the President of Ukraine, who is from Russia.

Росія робить хитрі кроки. Russia is taking cunning steps. Вона через певний час каже, що ми там участі не брали, це українці говорили з українцями, тільки одні представляли так звану «ДНР», так звану «ЛНР» і сепаратистів, а інші представляли Порошенка. Я проти таких контактних переговорів. I am against such contact negotiations.

Я вважаю, що має бути, якщо це контактна група, від президента Порошенка один президент Кучма, від Росії, якщо буде уповноважений Путіним посол, а не сам по собі посол, уповноважений офіційно посол, і від ОБСЄ, той, хто представляє ОБСЄ. I believe that if it is a contact group, there should be one President Kuchma from President Poroshenko, from Russia if there is an ambassador authorized by Putin, not the ambassador himself, an officially authorized ambassador, and from the OSCE, the one who represents the OSCE. Ось це буде трьохстороння розмова. This will be a three-way conversation. А говорити українській владі з диверсантами і з терористами… And to speak to the Ukrainian authorities with saboteurs and terrorists…

– До речі, вони сьогодні знову пропонували, що контактна група може засідати, вони, мовляв, обіцяють безпеку для контактної групи, висловлювали побажання… - By the way, today they again suggested that the contact group could meet, they allegedly promised security for the contact group, expressed wishes…

– Я запитую: для чого? - I ask: for what?

– Я не знаю. - I do not know. Це їхні побажання. These are their wishes.

– Контактна група, якщо вона засідає, має випрацювати якийсь документ. - The contact group, if it meets, should work out a document. Я дивився через окуляри, через бінокль – я такого документа не бачив. I looked through glasses, through binoculars - I did not see such a document. Є слова, слова – «ти, ваша сладость». Немає нічого. There is nothing. Є слова. There are words. Я хотів би знати, до яких висновків прийшла контактна група, про що вона домовилася. I would like to know what conclusions the contact group came to and what it agreed on. Завдання цієї групи було створити передумови для переговорної групи, яка вже буде мати повноваження підписувати документи. The task of this group was to create preconditions for the negotiating group, which will already have the authority to sign documents. Це може бути або сам президент, або міністр закордонних справ, або прем'єр-міністр. It can be either the president himself, or the foreign minister, or the prime minister. Кому буде доручено від України, адекватно так само з інших сторін. To whom will be entrusted from Ukraine, adequately in the same way from other parties.

А те, що вони говорять, і це не фіксується, невідомо про що, як – це просто розмови, це базар, це балачки, які не мають наслідків. And what they say, and it is not recorded, it is unknown what, how - it's just talk, it's a bazaar, it's chatter that has no consequences. Тому я проти такого формату такого контакту. Therefore, I am against such a format of such contact.

Не знаю, від кого виступає Медведчук, Шуфрич I don't know who Medvedchuk and Shufrych are from

Тим більше, я також хочу знати (от слухач сказав), я не знаю, від кого виступає Медведчук? Moreover, I also want to know (that's what the listener said), I don't know who Medvedchuk is speaking from? Не знаю. I do not know.

Від кого Шуфрич? From whom Shufrych? Не знаю.

– А не пробували з ним зв'язатися? - Haven't you tried to contact him? Самі по собі? Ну, кіт сам собі. Well, the cat himself. Хай самі по собі сидять у коридорі Let them sit in the corridor by themselves

– Ні. - No. Вони самі по собі? Are they on their own? Ну, кіт сам собі. Well, the cat himself. Може бути таке. It may be so. Тоді чому вони у контактній групі? Then why are they in the contact group? Хай самі по собі сидять у коридорі. Let them sit in the corridor by themselves. Тобто це невизначений формат, невизначний статус, невизначені повноваження. That is, it is an indefinite format, an indefinite status, indefinite powers. Такого контакту не може бути. There can be no such contact. Має бути протокол, має бути відповідальність і чітко визначено, хто і від кого виступає. There must be a protocol, there must be responsibility and it is clear who is speaking and from whom. Може, Медведчук від Меркель виступає? Maybe Medvedchuk is speaking from Merkel? Адже вона його рекомендувала. After all, she recommended it.

– Можемо тільки здогадуватися. - We can only guess.

Можна запитати у Меркель: звідки вона знає Медведчука? You can ask Merkel: how does she know Medvedchuk? Раз Путін запропонував, чому? Once Putin suggested why?

– Ні. - No. Можна запитати у Меркель: звідки вона знає Медведчука? You can ask Merkel: how does she know Medvedchuk? Я думаю, що їй запропонував Медведчука Путін. I think Putin offered her Medvedchuk. А раз Путін запропонував, то треба шукати: чому? And once Putin suggested, we must look: why? Тобто тут багато запитань, на які немає відповідей. That is, there are many unanswered questions.

– Запитання ще одного слухача. - Another listener's question.

Слухач:  Пане президенте, ми всі в Україні винні, що так сталося. Listener: Mr. President, we all in Ukraine are to blame for what happened. Хто в більшій мірі, а хто в меншій. Who is more and who is less. От Ви, коли стали президентом, могли повести країну праворуч, в ЄС, могли ліворуч. So when you became president, you could lead the country to the right, in the EU, you could to the left. Але маємо те, що маємо.

Чи не відбулася трансформація Ваших поглядів стосовно Росії, «братнього» російського народу в напрямку усвідомлення того, що Росія – це ворог, і на сьогоднішній день російський народ, російська нація – це ворог української нації, які прагнуть позбавити нас української держави? Hasn't your views on Russia, the "brotherly" Russian people, been transformed into the realization that Russia is the enemy, and today the Russian people, the Russian nation, are the enemy of the Ukrainian nation, which seeks to deprive us of the Ukrainian state?

Я ніколи не підтримував філософію «брати». I never supported the "brothers" philosophy. «Партнери». "Partners". «Брати» росіяни і українці, стали Авелем і Каїном. "Brothers" Russians and Ukrainians, became Abel and Cain. Агресор, який не залишає жодних надій для України, якщо не буде захищатися від такого «брата» An aggressor who leaves no hope for Ukraine if he does not defend himself from such a "brother"

– Я ніколи не підтримував, будучи президентом і до президенства, філософію «брати». - As a president and before the presidency, I never supported the philosophy of "brothers". Я підтримував філософію «партнери». I supported the philosophy of "partners". І вважаю, що ця філософія «колиска» «трьох братніх народів», яку ми тоді і в політичній, і в інформаційних цілях широко пропагували... Зараз «брати» росіяни і українці, на жаль, стали Авелем і Каїном. And I believe that this philosophy is the "cradle" of the "three fraternal peoples", which we then widely promoted for both political and informational purposes ... Now the "brothers" Russians and Ukrainians, unfortunately, have become Abel and Cain. Вже діти не хочуть миритися з тим, що відбувається в Україні. Children no longer want to put up with what is happening in Ukraine. Агресор, який не залишає жодних надій для України, якщо вона не буде захищатися від такого «брата». An aggressor who leaves no hope for Ukraine if it does not defend itself from such a "brother".

Як захищатися? How to defend yourself? По-перше, треба самим спільно, всі разом перестати сваритися, перестати шукати ворогів. First, we must together, all together stop arguing, stop looking for enemies. Зараз не час. Now is not the time. Давайте ми звільнимо свою землю від справжніх ворогів, тоді будемо розбиратися, хто, у в чому винен, де і хто допустив помилки. Let's free our land from real enemies, then we will understand who is guilty of what, where and who made mistakes. Це потрібно для того, щоб покоління знало, хто є хто. This is necessary for the generation to know who is who. Але не сьогоднішній час для цього.

До мене в хату прийшов ворог, забирає моє майно, землю, я – людина миру і забираю все. An enemy came to my house, took my property, land, I am a man of peace and I take everything. Немає людини миру, коли в тебе в хаті ворог! There is no man of peace when you have an enemy in your house! Мусиш його вигнати, знищити, тоді веди мирну політику You have to expel him, destroy him, then pursue a peaceful policy

І коли я чую, скажімо, нові партії кажуть: я – людина миру, я задаю запитання: до мене в хату прийшов ворог, забирає моє майно, забирає мою землю, я кажу: я – людина миру і забираю все. And when I hear, say, new parties say: I am a man of peace, I ask a question: an enemy has come to my house, takes my property, takes my land, I say: I am a man of peace and I take everything. Розумієте, це така філософія небезпечна. You see, this philosophy is dangerous. Нові партії вже створюються під гаслом «Людина миру!». New parties are already being created under the slogan "Man of Peace!". Немає людини миру, коли в тебе в хаті ворог! There is no man of peace when you have an enemy in your house! Ти мусиш його вигнати, знищити, тоді веди мирну політику. You must expel him, destroy him, then pursue a peaceful policy.

Хай скаже і інша сторона, хоче миру. Let the other side say it wants peace. Не каже. He doesn't say. Тільки воювати Only to fight

Те, що запропонував президент Порошенко, якраз і відповідає цій філософії. What President Poroshenko proposed is exactly in line with this philosophy. Адже у цих 15 пунктах мир. After all, there is peace in these 15 points. Тільки хай скаже і інша сторона, що вона хоче миру. Якщо вона цього не каже, який у нас вихід є? If she doesn't say that, what way out do we have? Тільки воювати. Іншого немає.

– До речі, до цієї нової партії починають входити колишні комуністи, з КПУ, бо зараз масово виходять з фракції КПУ, то дев'ять членів фракції, то шість членів фракції. - By the way, the former communists from the CPU are starting to join this new party, because now the CPU faction is leaving en masse, then nine members of the faction, then six members of the faction. Як Ви думаєте, що це там відбувається? What do you think is going on there? І в тому всьому, що зараз є в Україні, наскільки вина комуністів? And in all that is now in Ukraine, how much is the fault of the Communists?

– Відбувається хитра філософія. - There is a cunning philosophy. Ті, кого вже так трошки прибили, знаєте, як хлопнули муху, а вона ще жива, вони шукають іншу шпаринку, куди можна увійти і знову під високим тембром, високим голосом заявляють про свою позицію: ми – опозиція, ми – мирні люди, припиніть війну, йдіть з Луганська і з Донецька – нехай там окупують їх терористи. Those who have already been beaten so little, you know how they slammed the fly, and it is still alive, they are looking for another hole where you can enter and again under a high tone, loudly declare their position: we are the opposition, we are peaceful people, stop war, leave Luhansk and Donetsk - let the terrorists occupy them there. Це просто не філософія, а зрада. This is simply not a philosophy, but a betrayal.

Комуністи відчули, що під ними горить земля, є реальні докази їх участі в сепаратистському русі. The Communists felt that the ground was burning beneath them, and there was real evidence of their participation in the separatist movement. Хто втікає з партій і хоче створити іншу партію «голуба миру», таким не довіряю Who runs away from parties and wants to create other party "dove of the world", I don't trust

І коли комуністи відчули, що під ними горить земля, а це вже є реальні докази їх участі у тому числі в сепаратистському русі, реальні докази, і в Мінюсті, і в СБУ, вони почали шукати, щоб зберегтися в іншій формі, мімікрувати. And when the Communists felt that the ground was burning under them, and this is already real evidence of their participation, including in the separatist movement, real evidence, both in the Ministry of Justice and the SBU, they began to look to survive in another form, to mimic. Тобто до цього треба ставитися дуже обережно. That is, this should be treated very carefully. Всі, хто втікає сьогодні з партій, які є, і хоче створити іншу партію, так би мовити, партію «голуба миру», знаєте, я таким партіям не довіряю. Everyone who is running away from the existing parties today and wants to create another party, so to speak, the "dove of peace" party, you know, I do not trust such parties.

Я погоджуюся з тим, що, дійсно, коли в нас не буде ворогів на нашій землі, можна шукати найкращі варіанти миру. I agree that, indeed, when we have no enemies on our land, we can look for the best options for peace. Зараз треба паралельно працювати. Now we need to work in parallel.

– А що буде з КПУ? - And what will happen to the CPU?

Є всі підстави КПУ заборонити. There are all grounds for the CPU to ban. Є шанс There is a chance

– Що буде? - What will be? Я не знаю. На мою думку, є всі підстави її (КПУ – ред.) In my opinion, there are all grounds for it (CPU - ed.) заборонити. Тому я – перший чоловік, політик, який підписав указ про заборону Комуністичної партії. That is why I am the first man, a politician, to sign a decree banning the Communist Party. Я! I! Більше ніхто поки що не зробив цього. No one else has done that yet. Є шанс.

– Будемо бачити, як все буде розвиватися і з Комуністичною партією, і з ситуацією на Донеччині і на Луганщині. - We will see how everything will develop both with the Communist Party and with the situation in Donetsk and Luhansk regions.

– Я хотів би до луганчан і донеччан звернутися, щоб вони почули нас. - I would like to appeal to the people of Luhansk and Donetsk to hear us.