×

우리는 LingQ를 개선하기 위해서 쿠키를 사용합니다. 사이트를 방문함으로써 당신은 동의합니다 쿠키 정책.

신년 할인 최대 50% 할인
image

RTV Rijnmond met VIDEO, Bijzondere archeologische vondst aan de Giessen

Bijzondere archeologische vondst aan de Giessen

Precies aan de rand van van het dorpje Hoornaar ligt de boerderij.

Althans, wat ervan over is. Ooit zag ie er zo uit, de meest rechtse boerderij op het plaatje. Na speurwerk door erkende archeologen is de boerderij hier nu compleet blootgelegd. Allerlei restanten van potten en pannen komen te voorschijn. Vol belangstelling komt het hele dorp dit weekend kijken. Oh ja, waarom is het nou 12de eeuw? Nou, het staat er niet op. Goeie vraag meneer de archeoloog. Terwijl u verder zoekt tussen de lintjes, zoeken wij verder met onze eigen speurneus buiten de lintjes, en hij is wat op het spoor. Wat is dat dan?

Dit is een stukje bot, ik denk dat het van een koe is. Goeie archeoloog ben jij. Ja, ik heb ook vijf boeken over dinosaurissen. Waarom vind je dat zo interessant dan? Nou, ik hou heel erg van botten. Waar komt dat vandaan? Eh, gewoon, ik keek vroeger altijd naar een paar dinosauris filmpjes. Tja, zo oud zullen deze botten niet zijn, maar bijzonder zijn ze vast en zeker wel.

Dit is voor deze streek eigenlijk helemaal niet bijzonder, want ik zal je zeggen dat er van deze woonheuvels in de streek denk ik nog 800 zijn. Alleen, we zien het niet omdat ze onder die woonheuvels zitten waar die historische boerderijen opstaan. Dan kunnen we dit toch net zo goed weggooien als er toch zo veel van is? Het is wel de eerste keer in de geschiedenis dat er een complete boerderij plattegrond in de Alblasserwaard blootgelegd wordt. Toch nog bijzonder. Dus mocht u in de alblasserwaard in een oud huis wonen, pas op met graven in de tuin, want uw huis staat misschien wel op de restanten van een nog ouder huis en voordat je het weet staat onze jonge speurneus bij u al op de stoep.

Learn languages from TV shows, movies, news, articles and more! Try LingQ for FREE