×

우리는 LingQ를 개선하기 위해서 쿠키를 사용합니다. 사이트를 방문함으로써 당신은 동의합니다 쿠키 정책.

Nederlands voor Buitenlunders, Les 42 Ik ga jullie iets ... – Text to read

Nederlands voor Buitenlunders, Les 42 Ik ga jullie iets vertellen over

초급 1 네덜란드어의 lesson to practice reading

지금 본 레슨 학습 시작

Les 42 Ik ga jullie iets vertellen over

Hèhè, eindelijk. We zijn bijna aan het einde van deze cursus. Je hebt een heleboel informatie over Nederland en de Nederlanders. Een Nederlands trouwfeest, dat kun je precies beschrijven. De wijze waarop Nederlanders hun vrije tijd besteden, daar weet je alles van. Je kent de regels die van kracht zijn wanneer je in Nederland wilt komen wonen. Je weet wat je moet doen als je ziek wordt. Een concreet plan met betrekking tot de Amsterdamse ruimteproblemen: je weet ervan. Zelfs in een gesprek over de Nederlandse geschiedenis kun je je een beetje redden. Tot slot heeft het politieke systeem weinig geheimen voor je.

Nou, dat treft. Want je krijgt nu de opdracht iets te vertellen over een van deze onderwerpen. Tegen de achtergrond van 1 van de teksten, uiteraard! Herinner je je de opdracht in les 23? We gaan nu weer zoiets doen. Dus: Herhaal de teksten vanaf 24, en kies er 1 uit die je interesseert. 1 van uitspraken in de lijst hieronder heeft betrekking op jouw tekst. Bereid nu je presentatie voor. Bedenk wat je gaat zeggen. Zwijgen is verboden! Waag het niet. Je hebt 3 minuten: ga je gang! Als je lessen volgt, geef je de presentatie samen met een collega. Zoek een tekst die jullie allebei boeiend vinden. Geen ruzie maken, hoor!

Bedenk wat jullie gaan zeggen. Ieder vult 2 minuten. Het hele verhaal duurt dus slechts 4 minuten. Degene die begint, opent met: Ik ben ..., en dit is mijn collega. Wij gaan iets vertellen over ... . Degene die eindigt, sluit af met: Dit is wat we wilden vertellen over ... . Of iets dergelijks. De mogelijkheid bestaat uiteraard dat je het niet eens bent met de gekozen uitspraak. Dan heb je nu de gelegenheid om dat goed duidelijk te maken. Grijp je kans!

Les 24 De tijden veranderen. Nog niet zo lang geleden ... , maar tegenwoordig ... . Les 25 Gezond blijven van lichaam en van geest, dat doe je zo. Les 26 Ik heb het (niet) erg naar mijn zin gehad op school. Les 27 Het leukste vervelendste feest dat ik ooit meemaakte. Les 28 De politie is (niet) m'n beste vriend. Les 29 Vrije tijd moet je niet plannen. Les 30 De medische zorg in Nederland: dat kan beter. Les 31 Een eenvoudige oplossing voor het fileprobleem in de Randstad. Les 32 Vrijheid van meningsuiting: er zijn grenzen. Les 33 Mijn werkervaring. Les 34 Nederland is helemaal niet zo dichtbevolkt. Les 35 Er zijn te veel regels van kracht in Nederland. Les 36 Een slimme oplossing voor het Amsterdamse ruimteprobleem. Les 37 Mijn laatste bezoek aan het gemeentehuis. Les 38 Nederland in 3 dagen: een volledig programma. Les 39 Een zeer smakelijk en makkelijk recept. Les 40 Eerst een republiek, dan een koninkrijk: merkwaardig! Les 41 Een democratie met een koningin: waar vind je zoiets? Ben je zover? Veel succes, en bedankt vast!

Learn languages from TV shows, movies, news, articles and more! Try LingQ for FREE