×

우리는 LingQ를 개선하기 위해서 쿠키를 사용합니다. 사이트를 방문함으로써 당신은 동의합니다 쿠키 정책.


image

Moje andulka a já, Part 3, Voice 2, Zlatčina dobrodružství

Zlatka je jedna z nejveselejších andulek, jaké znám. Jí neustále procházejí ty nejztřeštěnější věci. Tak například nedávno. Najednou prosvištěla bleskovým letem přes pokoj. Na stole stála cukřenka. Po cukru byla zapíchnutá stříbrná lžička. Všechny andulky mají rády lesklé věci. Proto i Zlatka přirozeně přistála na lžičku. Při tom se lžička převážila a Zlatka dostala pořádnou cukrovou sprchu. Naprosto šokovaná vzala rychle do zaječích. Zlatka musí vyzkoušet všechno, co není přikované nebo přibité nýty. Naposledy se seznámila s citronovou kůrou. Že jí kysele věci vůbec nechutnají, to se dalo vyčíst z „výrazu", který byl neuvěřitelně pokřivený. Podobně se andulce vedlo se sklenicí minerální vody. Spustila se z okraje sklenice, ale neudržela se a sklouzla až dolů. Vzápětí se vykoupala v uhličitých bublinkách minerálky. Bylo vidět, že to není ani trochu příjemné. Před klavírem má Zlatka naprosto zvláštní respekt. Jednoho dne, když bylo víko nahoře, se Zlatka prošla po klávesách a zahrála nedobrovolně pár tonů. Ty se jí však zřejmě ani trochu nelíbily. V panice utekla do klece. Od té doby dělá v pokoji při leteckých výpravách kolem klavíru velký oblouk.


Zlatka je jedna z nejveselejších andulek, jaké znám. Jí neustále procházejí ty nejztřeštěnější věci. Tak například nedávno. Najednou prosvištěla bleskovým letem přes pokoj. Na stole stála cukřenka. Po cukru byla zapíchnutá stříbrná lžička. Všechny andulky mají rády lesklé věci. Proto i Zlatka přirozeně přistála na lžičku. Při tom se lžička převážila a Zlatka dostala pořádnou cukrovou sprchu. Naprosto šokovaná vzala rychle do zaječích. Zlatka musí vyzkoušet všechno, co není přikované nebo přibité nýty. Naposledy se seznámila s citronovou kůrou. Že jí kysele věci vůbec nechutnají, to se dalo vyčíst z „výrazu", který byl neuvěřitelně pokřivený.
Podobně se andulce vedlo se sklenicí minerální vody. Spustila se z okraje sklenice, ale neudržela se a sklouzla až dolů. Vzápětí se vykoupala v uhličitých bublinkách minerálky. Bylo vidět, že to není ani trochu příjemné.
Před klavírem má Zlatka naprosto zvláštní respekt. Jednoho dne, když bylo víko nahoře, se Zlatka prošla po klávesách a zahrála nedobrovolně pár tonů. Ty se jí však zřejmě ani trochu nelíbily. V panice utekla do klece. Od té doby dělá v pokoji při leteckých výpravách kolem klavíru velký oblouk.