×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

SlowCzech Podcast, (201 A): Petry rozhovor s Tomáškem nejen o šnekovi

(201 A): Petry rozhovor s Tomáškem nejen o šnekovi

Ahooooj! Tadááááá! Dneska pro tebe máme ve slowczech novou sérii. Mám radost, hurá, nová audio série je tady! Nový typ audia je tady. Lektorka češtiny a členka týmu slowczech Petra pro tebe má sérii rozhovorů v reálné češtině. Real Czech interviews. A musím říct, že jsou to opravdu parádní rozhovory.

Dnešní první rozhovor je navíc velmi velmi velmi zajímavý. Petra říká, že je pro ni inspirativní dělat rozhovory s různými lidmi v různém věku. Dnes mluví Petra se svým synem Tomíkem (to je normálně Tomáš, ale raději Tomík nebo Tomášek, protože je to malý kluk). V této sérii rozhovorů pro tebe bude mít vždycky Petra otázky. Odpovědi na otázky budeš vědět, pokud budeš pozorně poslouchat rozhovor. A správné odpovědi budou vždy buď na konci rozhovoru nebo na webu slowczech v transkriptu. A teď otázky k rozhovoru:

Otázky:

Jak se jmenují Tomova zvířata? Co si Tom myslí o online výuce? Kolik let je Tomovi? *

Ahoj, já jsem Petra, moc Vás všechny zdravím. Dneska je tu se mnou Tomášek. Ahoj Tome.

Ahoj, já jsem Tom a je mi skoro 12 let.

Tak…Tomášek je v páté třídě a momentálně bohužel na online výuce každý den.

Tome, jaké to je být takhle dlouho doma a učit se z domu?

Mně se to víc líbí, protože si můžu dělat úkoly, kdy chci.

A je to prostě lepší.

A nechybí Ti to vedení od paní učitelky, když máte jenom… NE… hodinu denně… NE… nechybí… NE.


(201 A): Petry rozhovor s Tomáškem nejen o šnekovi (201 A): Petrys Interview mit Tomášek nicht nur über die Schnecke (201 A): Petry's interview with Tomášek not only about the snail

Ahooooj! Ähhh! Tadááááá! Sooooooo! Dneska pro tebe máme ve slowczech novou sérii. Heute haben wir in den slowczes eine neue Serie für euch. Today we have a new series for you in the slowczes. Mám radost, hurá, nová audio série je tady! Ich freue mich, hurra, die neue Audioserie ist da! Nový typ audia je tady. Eine neue Art von Audio ist da. The new type of audio is here. Lektorka češtiny a členka týmu slowczech Petra pro tebe má sérii rozhovorů v reálné češtině. Tschechischlehrerin und Mitglied des Slowczech-Teams Petra hat eine Reihe von Interviews in echtem Tschechisch für Sie. Real Czech interviews. Echte tschechische Interviews. A musím říct, že jsou to opravdu parádní rozhovory. Und ich muss sagen, es sind wirklich tolle Interviews.

Dnešní první rozhovor je navíc velmi velmi velmi zajímavý. Das heutige erste Interview ist auch sehr sehr sehr interessant. In addition, today's first interview is very very very interesting. Petra říká, že je pro ni inspirativní dělat rozhovory s různými lidmi v různém věku. Petra sagt, sie findet es inspirierend, verschiedene Menschen unterschiedlichen Alters zu interviewen. Dnes mluví Petra se svým synem Tomíkem (to je normálně Tomáš, ale raději Tomík nebo Tomášek, protože je to malý kluk). Heute spricht Petra mit ihrem Sohn Tomík (normalerweise Tomáš, aber ich bevorzuge Tomík oder Tomášek, weil er ein kleiner Junge ist). Today, Petra is talking to her son Tomík (it's normally Tomáš, but I prefer Tomík or Tomášek, because he's a little boy). V této sérii rozhovorů pro tebe bude mít vždycky Petra otázky. Petra hat in dieser Interviewreihe immer Fragen für dich. Odpovědi na otázky budeš vědět, pokud budeš pozorně poslouchat rozhovor. Sie werden die Antworten auf die Fragen kennen, wenn Sie dem Gespräch aufmerksam zuhören. You will know the answers to the questions if you listen carefully to the conversation. A správné odpovědi budou vždy buď na konci rozhovoru nebo na webu slowczech v transkriptu. Und die richtigen Antworten stehen immer entweder am Ende des Interviews oder auf der slowczech-Website im Transkript. A teď otázky k rozhovoru:

Otázky:

Jak se jmenují Tomova zvířata? Co si Tom myslí o online výuce? Kolik let je Tomovi? How old is Tom? ***

Ahoj, já jsem Petra, moc Vás všechny zdravím. Dneska je tu se mnou Tomášek. Ahoj Tome.

Ahoj, já jsem Tom a je mi skoro 12 let.

Tak…Tomášek je v páté třídě a momentálně bohužel na online výuce každý den. Well...Tomášek is in the fifth grade and unfortunately at the moment online classes every day.

Tome, jaké to je být takhle dlouho doma a učit se z domu? Tom, what's it like being home for so long and learning from home?

Mně se to víc líbí, protože si můžu dělat úkoly, kdy chci. I like it better because I can do tasks when I want.

A je to prostě lepší. And it's just better.

A nechybí Ti to vedení od paní učitelky, když máte jenom… NE… hodinu denně… NE… nechybí… NE.