×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

The Ukranians, Тема: спорт

Тема: спорт

Ситуація: випадкова зустріч двох подруг на вулиці

Тема: спорт

Настя Баранюк: Оу, привіт, яка неочікувана зустріч! Що ти така щаслива?

Аня Дідик: Привіт! Не очікувала побачити тебе в цих краях. Та я тут на танцях була, мала групове заняття.

Н: Хммм, не пам'ятаю, щоб ти займалася танцями А: От тільки недавно почала займатись і, знаєш, дуже захопилась цією справою.

Н: Можливо ти маєш вільний час на чашку кави, щоб детальніше мені розказати про своє нове захоплення?

А: Так, у мене якраз є вільна годинка, з задоволенням поспілкуюсь з тобою, тим більше у нас є що обговорити.

Н: Супер, ідемо, тут неподалік є чудова кав'ярня. А: Я візьму воду з льодом, кажуть, вона добре відновлює сили після тренування.

Н: А я візьму свій улюблений чай з лимоном та імбиром для підвищення імунітету.

А: До речі, імунітет можна підвищити ще й за допомогою фізичних навантажень.

Н: Це причина твого захоплення танцями?

А: Це лише одна з причин. Коли я пішла на танці, то хотіла розвинути свою витривалість і тому обрала саме цей вид активності.

Н: А я свій кайф знайшла у іншому виді спорту – у заняттях з йоги.

А: А що найбільше змотивувало тебе на це?

Н: Йога – це велика можливість до підвищення стресостійкості,через мої постійні проблеми, також це можливість розвинути свою гнучкість.

А: Як на мене це чудовий вид спорту, я думаю нікому не завадило б навчитись концентрації та зосередженості і йога у цьому чи не найкращий помічник.

Н: Саме так, я обширно читала різні медитації, і для твого захоплення раджу їх також прочитати.

А: Я пробувала на собі традиційні варіанти медитації і всі вони допомагають навчитись керувати своїми думками. Але насправді я вважаю, що у кожної людини є свій спосіб відволіктись від буденності і це може бути що завгодно: як кулінарія, так і мистецтво або спорт, як, наприклад у мене.

Н: Ти права, адже медитації це спосіб сконцентрувати свою увагу на тому, що тобі подобається. І це може бути будь – що, наприклад у мене це біг, я ловлю у цьому кайф, що бігаю кожен ранок і медитую.

А: Це і є одним із найважливіших привілеїв спорту- ти займаєшся тим, що тобі подобається, бо можеш обрати своє улюблене заняття із сотень варіантів. А ще спорт- це відмінний спосіб тримати себе у формі.

Н: Так, я думаю я знайшла своє покликання, адже я перепробувала напевно усі види спорту починаючи від танців закінчуючи тенісом. Тому спорт – це чудовий шанс підтримувати форму, мати гарну шкіру та перспектива для чогось нового.

А: До речі, про покликання. Я просто захоплююсь людьми, які присвячують своє життя великому спорту. На жаль, в Україні спортсмени не є настільки відомими, як наприклад співаки, актори чи блогери, хоча вони займають надважливу нішу в успішності країни, адже представляють її на Всесвітніх чемпіонатах та Олімпійських іграх.

Н: Ти маєш рацію, на мою думку люди не знають,що саме українці отримували золоті медалі на змаганнях із боксу,фігурного катання, гімнастики, тенісу та карате. Мало людей знають спортивних героїв нашого часу.

А: Так, а ці люди це хороший потенціал для країни. Хоча, все ж є і деякі мінуси професійного великого спорту. Наприклад, такі гімнастки як Анна Різатдінова та Лілія Подкопаєва розказують, що вони по суті втратили своє дитинство у тренувальних залах та отримали безліч травм, як фізичних, так і психологічних.

Н: У всього є свої плюси та мінуси,але в кінцевому результаті, спорт – це велика можливість у всьому. Навіть не дивлячись на погані сторони цих гімнасток.

А: Так, це виховало у них міцний характер та зробило такими людьми, якими вони зараз є, і вони не шкодують про всі роки проведені у своїй справі. А яким українським спортсменом найбільше захоплюєшся ти?

Н: Найбільшою музою для мене стала Яна Клочкова – вона старанно йшла до своєї мети, не дивлячись на усі перешкоди. І все ж таки у 2000 році у Сіднеї здобула одразу два золота – і встановила при цьому світовий рекорд. І навіть на цьому вона не зупинилася, що я вважаю є героїчним для такої жінки, вигравши ще два золота за чотири роки на Олімпіаді у Афінах та стала найбільш титулованою олімпійкою у історії України. Ти знаєш я чула про таку танцюристку Марту Грем, тобі щось відомо про неї?

А: Вона з-за кордону?

Н: Так, вона із США. Її вважають матір'ю сучасного танцю. А: Ого, не знала про таку, дуже цікаво- варто буде почитати більше. А звідки ти знаєш про неї?

Н: Та от вчора наткнулась на статтю, так ніби відчувала, що тебе зустріну. А ти б не хотіла зв'язати своє захоплення із своєю роботою? А: Та це ж мрія кожного! Кажуть, зроби своє хобі своєю професією і ти не працюватимеш жодного дня, а також, що ідеальна робота- це та, яку ти міг би робити навіть не отримуючи грошей, тому танці для мене- це робота мрії.

Н: Я повністю згідна з тобою, що ти маєш займатися тим, що тобі подобається. Але не всі захоплення можливо перетворити у перспективну професію. Наприклад теж саме заняття із йоги – це не те, над чим я би хотіла займатися у майбутньому. Це просто хобі.

А: Це так. Зараз, до речі, я займаюсь одним волонтерським проектом, у якому протягом місяця діти можуть дізнатись про різні види спорту, спробувати кожен з них, спілкуватися із людьми, які займаються цим напрямком. Це допомагає їм обрати для себе заняття до душі, а не те, яке нав'язують батьки, як це інколи буває. Н: Це дуже круто, бо знаючи багато історій про те, що батьки просто змушували дітей іти на той чи інший гурток навіть не спитавшись чи їм це подобається і чи це те, чим вони хочу займатися.

А: Спорт має бути в задоволення, тоді він приносить і радість, і користь. Поки ти не спробуєш різні види спорту, то не дізнаєшся, що саме тобі потрібно. Я вважаю, що протягом життя варто, скажімо, скуштувати різні шматочки, що знайти той, який смакує найбільше саме тобі.

Н: Тим більше, що куштувати спорт корисніше ніж торт.

А: Хахаха, давно тебе не бачила і вже й забула твоє почуття гумору. А жарти, до речі, тренують мозок не гірше, ніж спорт тіло.

Н: Шкода , що офіційним спортом для мозку визнали лише шахи, а не вміння травити анекдоти.

А: Ой, за нашими розмовами і сміхом, я й не помітила, як швидко минув час. Мені пора йти до своєї волонтерської команди. Добре, що розмова з тобою додала мені ще більше натхнення і впевненості у доцільності такого проекту.

Н: Не сумнівайся, це дуже важливо! Весело провели час, рада тебе бачити у такій здоровій, фізичній формі. Щасти тобі!

А: Бувай! Сподіваюсь скоро зустрінемось, можливо навіть на спортмайданчику.


Тема: спорт

Ситуація: випадкова зустріч двох подруг на вулиці Situation: a chance meeting of two friends on the street

Тема: спорт

Настя Баранюк: Оу, привіт, яка неочікувана зустріч! Nastya Baranyuk: Oh, hello, what an unexpected meeting! Що ти така щаслива? What are you so happy about?

Аня Дідик: Привіт! Anya Didyk: Hello! Не очікувала побачити тебе в цих краях. I did not expect to see you in these parts. Та я тут на танцях була, мала групове заняття. Yes, I was here dancing, had a group lesson.

Н: Хммм, не пам'ятаю, щоб ти займалася танцями N: Hmmm, I don't remember you dancing А: От тільки недавно почала займатись і, знаєш,  дуже захопилась цією справою. A: I just recently started doing it and, you know, I got very interested in it.

Н: Можливо ти маєш вільний час на чашку кави, щоб детальніше мені розказати про своє нове захоплення? N: Maybe you have free time for a cup of coffee to tell me more about your new hobby?

А: Так, у мене якраз є вільна годинка, з задоволенням поспілкуюсь з тобою, тим більше у нас є що обговорити. A: Yes, I just have a free hour, I'm happy to talk to you, especially since we have something to discuss.

Н: Супер, ідемо, тут неподалік є чудова кав'ярня. N: Great, let's go, there's a great coffee shop nearby. А: Я візьму воду з льодом, кажуть, вона добре відновлює сили після тренування. A: I'll take ice water, they say it's a good recovery after a workout.

Н: А я візьму свій улюблений чай з лимоном та імбиром для підвищення імунітету. N: And I will take my favorite tea with lemon and ginger to boost immunity.

А: До речі, імунітет можна підвищити ще й за допомогою фізичних навантажень. A: By the way, immunity can be increased also by means of physical activities.

Н: Це причина твого захоплення танцями? N: Is that the reason for your passion for dancing?

А: Це лише одна з причин. Коли я пішла на танці, то хотіла розвинути свою витривалість і тому обрала саме цей вид активності. When I went dancing, I wanted to develop my endurance and therefore chose this type of activity.

Н: А я свій кайф знайшла у іншому виді спорту – у заняттях з йоги. N: And I found my thrill in another sport - in yoga classes.

А: А що найбільше змотивувало тебе на це? A: And what motivated you the most?

Н: Йога – це велика можливість до підвищення стресостійкості,через мої постійні проблеми, також це можливість розвинути свою гнучкість. N: Yoga is a great opportunity to increase stress resistance, because of my constant problems, it is also an opportunity to develop my flexibility.

А:  Як на мене це чудовий вид спорту, я думаю нікому не завадило б навчитись концентрації та зосередженості і йога у цьому чи не найкращий помічник. A: In my opinion, this is a great sport, I think no one would mind learning concentration and concentration, and yoga is probably the best helper in this.

Н: Саме так, я обширно читала різні медитації, і для твого захоплення раджу їх також прочитати. N: That's right, I have read various meditations extensively, and for your admiration I advise you to read them as well.

А: Я пробувала на собі традиційні варіанти медитації і всі вони допомагають навчитись керувати своїми думками. A: I have tried traditional meditation options and they all help me learn to control my thoughts. Але насправді я вважаю, що у кожної людини є свій спосіб відволіктись від буденності і це може бути що завгодно: як кулінарія, так і мистецтво або спорт, як, наприклад у мене. But in reality, I believe that everyone has their own way of distracting themselves from everyday life, and it can be anything: both cooking and art or sports, like mine.

Н: Ти права, адже медитації це спосіб сконцентрувати свою увагу на тому, що тобі подобається. N: You're right, because meditation is a way to focus on what you like. І це може бути будь – що, наприклад у мене це біг, я ловлю у цьому кайф, що бігаю кожен ранок і медитую. And it can be anything - for example, I have a run, I catch a buzz in it, I run every morning and meditate.

А: Це і є одним із найважливіших привілеїв спорту- ти займаєшся тим, що тобі подобається, бо можеш обрати своє улюблене заняття із сотень варіантів. A: This is one of the most important privileges of sports - you do what you like, because you can choose your favorite activity from hundreds of options. А ще спорт- це відмінний спосіб тримати себе у формі. And sports are a great way to keep fit.

Н: Так, я думаю я знайшла своє покликання, адже я перепробувала напевно усі види спорту починаючи від танців закінчуючи тенісом. N: Yes, I think I found my vocation, because I probably tried all kinds of sports, from dancing to tennis. Тому спорт – це чудовий шанс підтримувати форму, мати гарну шкіру та перспектива для чогось нового. Therefore, sport is a great chance to stay in shape, have good skin and the prospect of something new.

А: До речі, про покликання. A: By the way, about the vocation. Я просто захоплююсь людьми, які присвячують своє життя великому спорту. I just admire people who dedicate their lives to great sports. На жаль, в Україні спортсмени не є настільки відомими, як наприклад співаки, актори чи блогери, хоча вони займають надважливу нішу в успішності країни, адже представляють її на Всесвітніх чемпіонатах та Олімпійських іграх. Unfortunately, in Ukraine, athletes are not as well known as singers, actors or bloggers, although they occupy a crucial niche in the country's success, as they represent it at the World Championships and the Olympic Games.

Н: Ти маєш рацію, на мою думку люди не знають,що саме українці отримували золоті медалі на змаганнях із боксу,фігурного катання, гімнастики, тенісу та карате. N: You are right, in my opinion, people do not know that Ukrainians won gold medals in boxing, figure skating, gymnastics, tennis and karate. Мало людей знають спортивних героїв нашого часу.

А: Так, а ці люди це хороший потенціал для країни. A: Yes, and these people are a good potential for the country. Хоча, все ж є і деякі мінуси професійного великого спорту. Although, there are still some disadvantages of professional big sports. Наприклад, такі гімнастки як Анна Різатдінова та Лілія Подкопаєва розказують, що вони по суті втратили  своє дитинство у тренувальних залах та отримали безліч травм, як фізичних, так і психологічних. For example, gymnasts such as Anna Rizatdinova and Lilia Podkopaeva say that they essentially lost their childhood in gyms and received many injuries, both physical and psychological.

Н: У всього є свої плюси та мінуси,але в кінцевому результаті, спорт – це велика можливість у всьому. N: Everything has its pros and cons, but in the end, sport is a great opportunity in everything. Навіть не дивлячись на погані сторони цих гімнасток. Even in spite of the bad sides of these gymnasts.

А: Так, це виховало у них міцний характер та зробило такими людьми, якими вони зараз є, і вони не шкодують про всі роки проведені у своїй справі. А яким українським спортсменом найбільше захоплюєшся ти? And what Ukrainian athlete do you admire the most?

Н: Найбільшою музою для мене стала Яна Клочкова – вона старанно йшла до своєї мети, не дивлячись на усі перешкоди. N: The biggest muse for me was Yana Klochkova - she diligently went to her goal, despite all obstacles. І все ж таки у 2000 році у Сіднеї здобула одразу  два золота – і встановила при цьому світовий рекорд. Still, in 2000 she won two gold medals in Sydney at the same time - and set a world record. І навіть на цьому вона не зупинилася, що я вважаю є героїчним для такої жінки, вигравши ще два золота за чотири роки на Олімпіаді у Афінах та стала найбільш титулованою олімпійкою у історії України. And even on this she did not stop, which I consider to be heroic for such a woman, having won two more gold medals in four years at the Olympics in Athens and became the most titled Olympian in the history of Ukraine. Ти знаєш я чула про таку танцюристку Марту Грем, тобі щось відомо про неї? You know I've heard of such a dancer Martha Graham, do you know anything about her?

А: Вона з-за кордону? A: Is she from abroad?

Н: Так, вона із США. Її вважають матір'ю сучасного  танцю. She is considered the mother of modern dance. А: Ого, не знала про таку, дуже цікаво- варто буде почитати більше. A: Wow, I didn't know about this, it's very interesting - it will be worth reading more. А звідки ти знаєш про неї? And how do you know about her?

Н: Та от вчора наткнулась на статтю, так ніби відчувала, що тебе зустріну. N: But yesterday I came across an article, as if I felt that I would meet you. А ти б не хотіла зв'язати своє захоплення із своєю роботою? Wouldn't you like to connect your passion with your work? А: Та це ж мрія кожного! A: Yes, this is everyone's dream! Кажуть, зроби своє хобі своєю професією і ти не працюватимеш жодного дня, а також, що ідеальна робота- це та, яку ти міг би робити навіть не отримуючи грошей, тому танці для мене- це робота мрії. They say make your hobby your profession and you won't work a single day, and that the perfect job is one you could do without even getting paid, so dancing is a dream job for me.

Н: Я повністю згідна з тобою, що ти маєш займатися тим, що тобі подобається. N: I completely agree with you that you have to do what you like. Але не всі захоплення можливо перетворити у перспективну професію. Наприклад теж саме заняття із йоги – це не те, над чим я би хотіла займатися у майбутньому. For example, yoga itself is not something I would like to do in the future. Це просто хобі.

А: Це так. A: That's right. Зараз, до речі, я займаюсь одним волонтерським проектом, у якому протягом місяця діти можуть дізнатись про різні види спорту, спробувати кожен з них, спілкуватися із людьми, які займаються цим напрямком. Now, by the way, I am working on a volunteer project, in which during the month children can learn about different sports, try each of them, communicate with people who are involved in this area. Це допомагає їм обрати для себе заняття до душі, а не те, яке нав'язують батьки, як це інколи буває. This helps them to choose a hobby for themselves, rather than what their parents impose, as is sometimes the case. Н: Це дуже круто, бо знаючи багато історій про те, що батьки просто змушували дітей іти на той чи інший гурток навіть не спитавшись чи їм це подобається і чи це те, чим вони хочу займатися. N: It's very cool, because knowing a lot of stories about parents just forcing their kids to go to a club without even asking if they like it and if that's what they want to do.

А: Спорт має бути в задоволення, тоді він приносить і радість, і користь. A: Sport should be fun, then it brings both joy and benefit. Поки ти не спробуєш різні види спорту, то не дізнаєшся, що саме тобі потрібно. Until you try different sports, you will not know what exactly you need. Я вважаю, що протягом життя варто, скажімо, скуштувати різні шматочки, що знайти той, який смакує найбільше саме тобі. I believe that during life you should, say, taste different pieces to find the one that tastes best to you.

Н: Тим більше, що куштувати спорт корисніше ніж торт. N: Especially since tasting sports is more useful than cake.

А: Хахаха, давно тебе не бачила і вже й забула твоє почуття гумору. A: Hahaha, I haven't seen you for a long time and I've already forgotten your sense of humor. А жарти, до речі, тренують мозок не гірше, ніж спорт тіло. And jokes, by the way, train the brain no worse than sports the body.

Н: Шкода , що офіційним спортом для мозку визнали лише шахи, а не вміння травити анекдоти. N: It is a pity that only chess, not the ability to digest jokes, was recognized as an official brain sport.

А: Ой, за нашими розмовами і сміхом, я й не помітила, як швидко минув час. A: Oh, after our conversations and laughter, I didn't even notice how quickly time passed. Мені пора йти до своєї волонтерської команди. It's time for me to go to my volunteer team. Добре, що розмова з тобою додала мені ще більше натхнення і впевненості у доцільності такого проекту. It is good that the conversation with you gave me even more inspiration and confidence in the feasibility of such a project.

Н: Не сумнівайся, це дуже важливо! N: Do not doubt, it is very important! Весело провели час, рада тебе бачити у такій здоровій, фізичній формі. Have fun, glad to see you in such a healthy, physical shape. Щасти тобі!

А: Бувай! Сподіваюсь скоро зустрінемось, можливо навіть на спортмайданчику. I hope to meet you soon, maybe even on the sports field.