Тема: спорт
Ситуація: випадкова зустріч двох подруг на вулиці
Тема: спорт
Настя Баранюк: Оу, привіт, яка неочікувана зустріч! Що ти така щаслива?
Аня Дідик: Привіт! Не очікувала побачити тебе в цих краях. Та я тут на танцях була, мала групове заняття.
Н: Хммм, не пам'ятаю, щоб ти займалася танцями А: От тільки недавно почала займатись і, знаєш, дуже захопилась цією справою.
Н: Можливо ти маєш вільний час на чашку кави, щоб детальніше мені розказати про своє нове захоплення?
А: Так, у мене якраз є вільна годинка, з задоволенням поспілкуюсь з тобою, тим більше у нас є що обговорити.
Н: Супер, ідемо, тут неподалік є чудова кав'ярня. А: Я візьму воду з льодом, кажуть, вона добре відновлює сили після тренування.
Н: А я візьму свій улюблений чай з лимоном та імбиром для підвищення імунітету.
А: До речі, імунітет можна підвищити ще й за допомогою фізичних навантажень.
Н: Це причина твого захоплення танцями?
А: Це лише одна з причин. Коли я пішла на танці, то хотіла розвинути свою витривалість і тому обрала саме цей вид активності.
Н: А я свій кайф знайшла у іншому виді спорту – у заняттях з йоги.
А: А що найбільше змотивувало тебе на це?
Н: Йога – це велика можливість до підвищення стресостійкості,через мої постійні проблеми, також це можливість розвинути свою гнучкість.
А: Як на мене це чудовий вид спорту, я думаю нікому не завадило б навчитись концентрації та зосередженості і йога у цьому чи не найкращий помічник.
Н: Саме так, я обширно читала різні медитації, і для твого захоплення раджу їх також прочитати.
А: Я пробувала на собі традиційні варіанти медитації і всі вони допомагають навчитись керувати своїми думками. Але насправді я вважаю, що у кожної людини є свій спосіб відволіктись від буденності і це може бути що завгодно: як кулінарія, так і мистецтво або спорт, як, наприклад у мене.
Н: Ти права, адже медитації це спосіб сконцентрувати свою увагу на тому, що тобі подобається. І це може бути будь – що, наприклад у мене це біг, я ловлю у цьому кайф, що бігаю кожен ранок і медитую.
А: Це і є одним із найважливіших привілеїв спорту- ти займаєшся тим, що тобі подобається, бо можеш обрати своє улюблене заняття із сотень варіантів. А ще спорт- це відмінний спосіб тримати себе у формі.
Н: Так, я думаю я знайшла своє покликання, адже я перепробувала напевно усі види спорту починаючи від танців закінчуючи тенісом. Тому спорт – це чудовий шанс підтримувати форму, мати гарну шкіру та перспектива для чогось нового.
А: До речі, про покликання. Я просто захоплююсь людьми, які присвячують своє життя великому спорту. На жаль, в Україні спортсмени не є настільки відомими, як наприклад співаки, актори чи блогери, хоча вони займають надважливу нішу в успішності країни, адже представляють її на Всесвітніх чемпіонатах та Олімпійських іграх.
Н: Ти маєш рацію, на мою думку люди не знають,що саме українці отримували золоті медалі на змаганнях із боксу,фігурного катання, гімнастики, тенісу та карате. Мало людей знають спортивних героїв нашого часу.
А: Так, а ці люди це хороший потенціал для країни. Хоча, все ж є і деякі мінуси професійного великого спорту. Наприклад, такі гімнастки як Анна Різатдінова та Лілія Подкопаєва розказують, що вони по суті втратили своє дитинство у тренувальних залах та отримали безліч травм, як фізичних, так і психологічних.
Н: У всього є свої плюси та мінуси,але в кінцевому результаті, спорт – це велика можливість у всьому. Навіть не дивлячись на погані сторони цих гімнасток.
А: Так, це виховало у них міцний характер та зробило такими людьми, якими вони зараз є, і вони не шкодують про всі роки проведені у своїй справі. А яким українським спортсменом найбільше захоплюєшся ти?
Н: Найбільшою музою для мене стала Яна Клочкова – вона старанно йшла до своєї мети, не дивлячись на усі перешкоди. І все ж таки у 2000 році у Сіднеї здобула одразу два золота – і встановила при цьому світовий рекорд. І навіть на цьому вона не зупинилася, що я вважаю є героїчним для такої жінки, вигравши ще два золота за чотири роки на Олімпіаді у Афінах та стала найбільш титулованою олімпійкою у історії України. Ти знаєш я чула про таку танцюристку Марту Грем, тобі щось відомо про неї?
А: Вона з-за кордону?
Н: Так, вона із США. Її вважають матір'ю сучасного танцю. А: Ого, не знала про таку, дуже цікаво- варто буде почитати більше. А звідки ти знаєш про неї?
Н: Та от вчора наткнулась на статтю, так ніби відчувала, що тебе зустріну. А ти б не хотіла зв'язати своє захоплення із своєю роботою? А: Та це ж мрія кожного! Кажуть, зроби своє хобі своєю професією і ти не працюватимеш жодного дня, а також, що ідеальна робота- це та, яку ти міг би робити навіть не отримуючи грошей, тому танці для мене- це робота мрії.
Н: Я повністю згідна з тобою, що ти маєш займатися тим, що тобі подобається. Але не всі захоплення можливо перетворити у перспективну професію. Наприклад теж саме заняття із йоги – це не те, над чим я би хотіла займатися у майбутньому. Це просто хобі.
А: Це так. Зараз, до речі, я займаюсь одним волонтерським проектом, у якому протягом місяця діти можуть дізнатись про різні види спорту, спробувати кожен з них, спілкуватися із людьми, які займаються цим напрямком. Це допомагає їм обрати для себе заняття до душі, а не те, яке нав'язують батьки, як це інколи буває. Н: Це дуже круто, бо знаючи багато історій про те, що батьки просто змушували дітей іти на той чи інший гурток навіть не спитавшись чи їм це подобається і чи це те, чим вони хочу займатися.
А: Спорт має бути в задоволення, тоді він приносить і радість, і користь. Поки ти не спробуєш різні види спорту, то не дізнаєшся, що саме тобі потрібно. Я вважаю, що протягом життя варто, скажімо, скуштувати різні шматочки, що знайти той, який смакує найбільше саме тобі.
Н: Тим більше, що куштувати спорт корисніше ніж торт.
А: Хахаха, давно тебе не бачила і вже й забула твоє почуття гумору. А жарти, до речі, тренують мозок не гірше, ніж спорт тіло.
Н: Шкода , що офіційним спортом для мозку визнали лише шахи, а не вміння травити анекдоти.
А: Ой, за нашими розмовами і сміхом, я й не помітила, як швидко минув час. Мені пора йти до своєї волонтерської команди. Добре, що розмова з тобою додала мені ще більше натхнення і впевненості у доцільності такого проекту.
Н: Не сумнівайся, це дуже важливо! Весело провели час, рада тебе бачити у такій здоровій, фізичній формі. Щасти тобі!
А: Бувай! Сподіваюсь скоро зустрінемось, можливо навіть на спортмайданчику.