×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Slow Ukrainian with Yevhen, Чорнобиль

Чорнобиль

Всім привіт! В середу була річниця аварії на Чорнобильській АЕС. 37 років тому сталася аварія, сталась катастрофа. І сьогодні я хотів про це поговорити

Нагадую, що у мене є сторінка на buymeacoffee, там ви можете мене підтримати, купити мені каву. І там є додаткові матеріали, там є тексти випусків, ви можете прочитати цей випуск. І також я зробив новий проект. В мене є нова ідея - я почав записувати випуски світових новин. Я розповідаю про новини світу і ці випуски будуть доступні на моїй сторінці buymeacoffee.

Сьогодні четвер, сьогодні холодна погода, сьогодні йде дощ. Я залишився вдома і вирішив записати новий випуск, новий епізод мого подкасту. Але я викладу його в п'ятницю. Тому мабуть якщо ви його слухаєте, мабуть, у вас п'ятниця. Сумна тема сумна річниця мабуть ви всі добре знаєте про цю подію ви всі чули Можливо ви знаєте навіть більше ніж я тому я вирішив розповісти про свій особистий досвід про своє життя людина яка народилась і все життя жила у Києві в Україні тобто що я знаю про Чорнобиль що я знаю про цю трагедію

Я народився за рік до катастрофи Я народився у 85-му році А ця аварія ця катастрофа сталась в 86-му році звичайно я нічого не пам'ятаю я був дуже маленький І я дізнався про цю аварію коли вже пройшло 10 років я вже був дитиною і я часто чув це слово “Чорнобиль”, “чорнобильці”. Таке слово “чорнобильці”. Що значить це слово “чорнобильці”? Це або люди з міста Чорнобиль або люди які пов'язані з цією аварією. Наприклад, це ліквідатори, люди які зупиняли пожежу, які робили якісь роботи коли була ця аварія. Ці люди, називають, їх називали “чорнобильці”. І також люди які жили поряд які постраждали їх теж могли називати “чорнобильці”. І ці люди потім мали якісь пільги, тобто, вони мали або якусь пенсію або вони могли поїхати на відпочинок. Тобто, держава їм якось допомагала.

Навіть у мене є посвідчення, в мене є документ, мій документ. І там написано “дитина яка потерпіла від чорнобильської катастрофи”. Там є моя фотографія, мені… не знаю скільки там років на цій фотографії. І я офіційно теж потерпів, як дитина, від цієї катастрофи. Треба пошукати цей документ, цікаво на нього подивитись. От мені якщо чесно було не дуже цікаво читати про цю катастрофу, щось дізнаватись. Не знаю чому. Можливо це була сумна тема, неприємна тема, тому я не так і багато знаю про це. Хоча це було дуже близько. Київ і Чорнобиль знаходяться на відстані всього 100 кілометрів, дистанція лише 100 кілометрів.

Єдина цікава річ, що хоча аварія сталася у 86-му році, але сама станція сама Чорнобильська атомна станція продовжувала працювати. На ній було чотири блоки, чотири реактори і аварія була на останньому. Аварія була на четвертому реакторі, на четвертому енергоблоці. Але перший, другий і третій блоки, перший, другий, третій реактори, вони працювали. Вони працювали багато років і їх поступово вимикали. Тобто, в 90-х роках вимкнули перший, другий, якщо не помиляюсь. Перестали працювати перший реактор, потім другий реактор і в 2000-му уявляєте в 2000 році вимкнули останній реактор - третій реактор. Тобто, можете собі уявити що всі чули про Чорнобиль, всі знають, що була така трагедія, там була катастрофа. Але станція працювала 14 років.

Ну ви теж мабуть знаєте, що була заражена велика територія. Велика територія непридатна для проживання. Багато кілометрів ніхто не живе. І ніхто не може туди поїхати. Там закрита зона, заборонено туди їхати. Тільки спеціальні люди можуть туди потрапити, які працюють або відвідувачі з екскурсіями. Це теж можливо, я чув давно, що можна поїхати в Чорнобиль як турист. Хоча це неправильне слово. Так не можна казати, але фактично це люди туристи які їздять в цю зону. Але чомусь я ніколи не хотів туди поїхати. Не знаю чому. Мабуть, я боявся радіації, я боявся що це небезпечно. І думаю багато людей також боялись їхати через радіацію. Люди не розуміли чи це безпечно, чи це ні.

Але, як не дивно, іноземні туристи їздять в Чорнобиль. Принаймні, до війни вони їздили в Чорнобиль, це було популярно. Я був трохи здивований, що вони не бояться радіації. Звичайно, вони їздили із екскурсіями і з гідами. Із людьми які їм показували куди можна йти, куди не можна йти де небезпечно, а де все добре. І ці тури були доволі популярними і ці агенції туристичні, агенції заробляли багато грошей на них.

І ще цікаво що десь 5-6 років тому був знятий фільм про Чорнобиль. НВО зняло фільм і я дивився цей фільм. Це міні-серіал там 5 серій, здається. За 5 годин 5-6 годин можна подивитись і мені сподобалось, мені було цікаво, як не дивно. Хоча фільм зняли за кордоном не в Україні, але вони його добре зробили. Актори гарно грали. І мені здавалося що це не актори, а що це люди з України, що це місцеві люди. Було дуже-дуже гарно. Грали дуже природньо, мені сподобалось. І навіть я зацікавився Чорнобилем. Мені стало цікаво ця тема, після того як я подивився цей фільм. Я навіть думав може мені проводити екскурсії Може мені стати гідом в Чорнобилі… Але мабуть це була б не дуже хороша ідея. Це дуже складно - велика відповідальність. Треба їхати з самого ранку на весь день. Не знаю чи це варто робити було чи ні.

У нас сьогодні вийшов доволі довгий випуск. Мабуть, я не все встиг розповісти. Не все пам'ятаю, але це не страшно. Можливо, в наступних випусках розповім, якщо згадаю якісь деталі. Можливо, на наступну річницю буде про що поговорити через рік. Отже, дякую, що слухали, дякую за увагу. Заходьте на мою сторінку buymeacoffee, на мій канал на Ютубі, Instagram і до зустрічі! Побачимось і почуємось в нових випусках.

Чорнобиль Tschernobyl Chernobyl Chernóbil Tchernobyl Tsjernobyl Czarnobyl Чернобыль

Всім привіт! Hello, everyone! В середу була річниця аварії на Чорнобильській АЕС. Wednesday was the anniversary of the Chernobyl accident. 수요일은 체르노빌 사고 1주기가 되는 날이었습니다. 37 років тому сталася аварія, сталась катастрофа. 37 years ago, there was an accident, a catastrophe. 37년 전, 사고라는 대재앙이 일어났습니다. І сьогодні я хотів про це поговорити And today I wanted to talk about it

Нагадую, що у мене є сторінка на buymeacoffee, там ви можете мене підтримати, купити мені каву. Let me remind you that I have a page on buymeacoffee, where you can support me and buy me coffee. І там є додаткові матеріали, там є тексти випусків, ви можете прочитати цей випуск. And there are additional materials there, texts of the issues, you can read this issue. 그리고 추가 자료, 이슈에 대한 텍스트가 있으며, 이 이슈를 읽어보실 수 있습니다. І також я зробив новий проект. I also made a new project. 새 프로젝트도 만들었습니다. В мене є нова ідея - я почав записувати випуски світових новин. I have a new idea - I started recording world news broadcasts. 새로운 아이디어가 떠올라 세계 뉴스 방송을 녹화하기 시작했습니다. Я розповідаю про новини світу і ці випуски будуть доступні на моїй сторінці buymeacoffee. I talk about world news and these episodes will be available on my buymeacoffee page.

Сьогодні четвер, сьогодні холодна погода, сьогодні йде дощ. It's Thursday, it's cold, it's raining. Я залишився вдома і вирішив записати новий випуск, новий епізод мого подкасту. I stayed at home and decided to record a new episode of my podcast. 저는 집에 머물면서 팟캐스트의 새 에피소드를 녹음하기로 결정했습니다. Але я викладу його в п'ятницю. But I will post it on Friday. Тому мабуть якщо ви його слухаєте, мабуть, у вас п'ятниця. So if you're listening to it, it must be Friday. Сумна тема сумна річниця мабуть ви всі добре знаєте про цю подію ви всі чули Можливо ви знаєте навіть більше ніж я тому я вирішив розповісти про свій особистий досвід про своє життя людина яка народилась і все життя жила у Києві в Україні тобто що я знаю про Чорнобиль що я знаю про цю трагедію It's a sad topic, a sad anniversary, you probably all know about this event, you've all heard about it, maybe you know even more than I do, so I decided to tell you about my personal experience, about my life as a person who was born and lived all my life in Kyiv, Ukraine, that is, what I know about Chernobyl, what I know about this tragedy.

Я народився за рік до катастрофи Я народився у 85-му році А ця аварія ця катастрофа сталась в 86-му році звичайно я нічого не пам'ятаю я був дуже маленький І я дізнався про цю аварію коли вже пройшло 10 років я вже був дитиною і я часто чув це слово “Чорнобиль”, “чорнобильці”. I was born a year before the disaster. I was born in '85. And this accident, this disaster, happened in '86. Of course, I don't remember anything, I was very young. And I learned about this accident when 10 years had passed, when I was already a child, and I often heard this word "Chernobyl" and "Chernobyl victims." Таке слово “чорнобильці”. This is the word "Chernobyl victims." 이것은 "체르노빌 희생자"라는 단어입니다. Що значить це слово “чорнобильці”? What does this word "Chernobyl victims" mean? Це або люди з міста Чорнобиль або люди які пов'язані з цією аварією. These are either people from the city of Chornobyl or people who are connected with this accident. Наприклад, це ліквідатори, люди які зупиняли пожежу, які робили якісь роботи коли була ця аварія. For example, these are the liquidators, the people who stopped the fire, who did some work when the accident happened. 예를 들어, 이들은 청산인, 화재를 진압한 사람들, 사고가 발생했을 때 일부 작업을 수행한 사람들입니다. Ці люди, називають, їх називали “чорнобильці”. These people are called-they were called "Chernobyl victims." 이 사람들은 "체르노빌 희생자"라고 불립니다. І також люди які жили поряд які постраждали їх теж могли називати “чорнобильці”. And people who lived near the victims could also call them "Chernobyl victims". 그리고 희생자 옆에 살았던 사람들은 그들을 '체르노빌 희생자'라고 부를 수도 있습니다. І ці люди потім мали якісь пільги, тобто, вони мали або якусь пенсію або вони могли поїхати на відпочинок. And these people then had some benefits, that is, they had either some kind of pension or they could go on vacation. 그리고 이 사람들은 연금을 받거나 휴가를 갈 수 있는 등 몇 가지 혜택을 받았습니다. Тобто, держава їм якось допомагала. That is, the state somehow helped them. 즉, 국가가 어떻게든 그들을 도운 것입니다.

Навіть у мене є посвідчення, в мене є документ, мій документ. Even I have an ID, I have a document, my document. 저에게도 인증서가 있고, 문서가 있고, 제 문서가 있습니다. І там написано “дитина яка потерпіла від чорнобильської катастрофи”. And it says "a child who suffered from the Chernobyl disaster". 그리고 "체르노빌 참사로 고통받은 어린이"라고 적혀 있습니다. Там є моя фотографія, мені… не знаю скільки там років на цій фотографії. There's a picture of me there, I don't know how old I am in this picture. 제 사진이 있는데, 사진 속 제 나이가 몇 살인지 모르겠어요. І я офіційно теж потерпів, як дитина, від цієї катастрофи. And I officially suffered like a child from this catastrophe. 그리고 저는 공식적으로 이 재앙으로 인해 어린아이처럼 고통받았습니다. Треба пошукати цей документ, цікаво на нього подивитись. I'll have to look for this document, it's interesting to see it. 이 문서를 찾아봐야 겠네요, 흥미롭네요. От мені якщо чесно було не дуже цікаво читати про цю катастрофу, щось дізнаватись. To be honest, I was not very interested in reading about this disaster, in learning anything. 솔직히 말해서 저는 이 재난에 대해 읽거나 배우는 데 그다지 관심이 없었습니다. Не знаю чому. I don't know why. 이유를 모르겠습니다. Можливо це була сумна тема, неприємна тема, тому я не так і багато знаю про це. Maybe it was a sad topic, an unpleasant topic, so I don't know much about it. Хоча це було дуже близько. Although it was very close. Київ і Чорнобиль знаходяться на відстані всього 100 кілометрів, дистанція лише 100 кілометрів. Kyiv and Chernobyl are only 100 kilometers apart, a distance of only 100 kilometers. 키예프와 체르노빌은 불과 100킬로미터밖에 떨어져 있지 않습니다.

Єдина цікава річ, що хоча аварія сталася у 86-му році, але сама станція сама Чорнобильська атомна станція продовжувала працювати. The only interesting thing is that although the accident occurred in '86, the Chornobyl nuclear power plant itself continued to operate. На ній було чотири блоки, чотири реактори і аварія була на останньому. It had four units, four reactors, and the accident occurred at the last one. 이 원전에는 4개의 원자로가 있었고, 사고는 마지막 원자로에서 발생했습니다. Аварія була на четвертому реакторі, на четвертому енергоблоці. The accident occurred at the fourth reactor, at the fourth power unit. 사고는 네 번째 원자로, 네 번째 발전 장치에서 발생했습니다. Але перший, другий і третій блоки, перший, другий, третій реактори, вони працювали. But the first, second, and third units, the first, second, and third reactors, they worked. 그러나 첫 번째, 두 번째, 세 번째 원자로, 첫 번째, 두 번째, 세 번째 원자로는 작동했습니다. Вони працювали багато років і їх поступово вимикали. They worked for many years and were gradually shut down. 그들은 수년 동안 일했지만 점차 문을 닫았습니다. Тобто, в 90-х роках вимкнули перший, другий, якщо не помиляюсь. In other words, in the 90s, they turned off the first and the second, if I'm not mistaken. 90년대에는 제가 착각하지 않았다면 첫 번째와 두 번째를 꺼버렸을 겁니다. Перестали працювати перший реактор, потім другий реактор і в 2000-му уявляєте в 2000 році вимкнули останній реактор - третій реактор. The first reactor stopped working, then the second reactor, and in 2000, imagine in 2000, the last reactor, the third reactor, was shut down. 첫 번째 원자로가 작동을 멈추고, 두 번째 원자로가 작동을 멈추고, 2000년에 마지막 원자로인 세 번째 원자로가 가동을 멈췄다고 상상해 보십시오. Тобто, можете собі уявити що всі чули про Чорнобиль, всі знають, що була така трагедія, там була катастрофа. I mean, you can imagine that everyone has heard about Chernobyl, everyone knows that there was such a tragedy, a catastrophe. Але станція працювала 14 років. But the station had been operating for 14 years.

Ну ви теж мабуть знаєте, що була заражена велика територія. Well, you probably know that a large area was infected. 넓은 지역이 감염되었다는 사실을 알고 계실 것입니다. Велика територія непридатна для проживання. A large area is uninhabitable. Багато кілометрів ніхто не живе. No one lives for many kilometers. І ніхто не може туди поїхати. And no one can go there. Там закрита зона, заборонено туди їхати. It's a closed area, it's forbidden to go there. Тільки спеціальні люди можуть туди потрапити, які працюють або відвідувачі з екскурсіями. Only special people can get there, either working or visitors with excursions. 직장인이나 여행객 등 특별한 사람만 이곳에 갈 수 있습니다. Це теж можливо, я чув давно, що можна поїхати в Чорнобиль як турист. It is also possible, I heard a long time ago that you can go to Chernobyl as a tourist. 오래 전에 체르노빌에 관광객으로 갈 수 있다고 들었습니다. Хоча це неправильне слово. Although this is the wrong word. 잘못된 단어입니다. Так не можна казати, але фактично це люди туристи які їздять в цю зону. You can't say that, but in fact, these are tourists who go to this area. 그렇게 말할 수는 없지만 사실 이들은 이 지역을 찾는 관광객입니다. Але чомусь я ніколи не хотів туди поїхати. But for some reason I never wanted to go there. 하지만 왠지 그곳에 가고 싶지 않았습니다. Не знаю чому. I don't know why. Мабуть, я боявся радіації, я боявся що це небезпечно. I guess I was afraid of radiation, I was afraid that it was dangerous. Je pense que j'avais peur des radiations, j'avais peur que ce soit dangereux. 방사능이 무서웠고 위험할까 봐 두려웠어요. І думаю багато людей також боялись їхати через радіацію. And I think many people were also afraid to go because of the radiation. 그리고 방사능 때문에 가기를 두려워하는 사람들도 많았던 것 같아요. Люди не розуміли чи це безпечно, чи це ні. People did not understand whether it was safe or not. 사람들은 그것이 안전한지 아닌지 이해하지 못했습니다.

Але, як не дивно, іноземні туристи їздять в Чорнобиль. But, strangely enough, foreign tourists do go to Chernobyl. 하지만 이상하게도 외국인 관광객은 체르노빌을 방문합니다. Принаймні, до війни вони їздили в Чорнобиль, це було популярно. At least before the war they went to Chernobyl, it was popular. 적어도 전쟁이 일어나기 전에는 체르노빌에 갔고 인기가 많았습니다. Я був трохи здивований, що вони не бояться радіації. I was a little surprised that they were not afraid of radiation. Звичайно, вони їздили із екскурсіями і з гідами. Of course, they went on excursions and with guides. 물론 그들은 가이드와 함께 여행을 떠났습니다. Із людьми які їм показували куди можна йти, куди не можна йти де небезпечно, а де все добре. With people who showed them where to go, where not to go, where it was dangerous, and where it was safe. 어디로 가야 하는지, 어디로 가면 안 되는지, 어디가 위험한지, 어디가 안전한지 알려준 사람들이 있었습니다. І ці тури були доволі популярними і ці агенції туристичні, агенції заробляли багато грошей на них. And these tours were quite popular, and these travel agencies, the agencies made a lot of money on them. 그리고 이 투어는 꽤 인기가 있었고 여행사들은 이 투어를 통해 많은 돈을 벌었습니다.

І ще цікаво що десь 5-6 років тому був знятий фільм про Чорнобиль. It is also interesting that about 5-6 years ago a movie about Chernobyl was made. Il est également intéressant de noter qu'un film sur Tchernobyl a été réalisé il y a environ 5-6 ans. НВО зняло фільм і я дивився цей фільм. An NGO made a movie and I watched it. L'ONG a réalisé un film et je l'ai regardé. NGO에서 영화를 만들었고 저도 그 영화를 봤어요. Це міні-серіал там 5 серій, здається. It's a mini-series with five episodes, I think. 5개의 에피소드로 구성된 미니 시리즈인 것 같아요. За 5 годин 5-6 годин можна подивитись і мені сподобалось, мені було цікаво, як не дивно. You can watch 5-6 hours in 5 hours, and I liked it, I was interested, oddly enough. 5시간에 5~6시간을 시청할 수 있는데, 이상하게도 흥미로웠고 마음에 들었습니다. Хоча фільм зняли за кордоном не в Україні, але вони його добре зробили. Although the movie was shot abroad, not in Ukraine, they did a good job. 영화는 우크라이나가 아닌 해외에서 촬영되었지만 그들은 잘 해냈습니다. Актори гарно грали. The actors played well. 배우들이 잘 연기했습니다. І мені здавалося що це не актори, а що це люди з України, що це місцеві люди. And it seemed to me that these were not actors, but people from Ukraine, local people. 그리고 이들은 배우가 아니라 우크라이나에서 온 사람들, 현지 사람들 인 것 같았습니다. Було дуже-дуже гарно. It was very, very nice. Грали дуже природньо, мені сподобалось. They played very naturally, I liked it. І навіть я зацікавився Чорнобилем. And even I became interested in Chornobyl. 그리고 저도 체르노빌에 관심을 갖게 되었습니다. Мені стало цікаво ця тема, після того як я подивився цей фільм. I became interested in this topic after watching this movie. Я навіть думав може мені проводити екскурсії Може мені стати гідом в Чорнобилі… Але мабуть це була б не дуже хороша ідея. I even thought about giving tours, maybe becoming a guide in Chornobyl... But I guess that would not be a good idea. 체르노빌에서 가이드가 되어 투어를 해볼까 생각도 해봤는데... 좋은 생각이 아닌 것 같네요. Це дуже складно - велика відповідальність. It is very difficult and a great responsibility. 매우 어렵고 막중한 책임이 따르는 일입니다. Треба їхати з самого ранку на весь день. You have to go early in the morning for the whole day. 하루 종일 아침 일찍 출근해야 합니다. Не знаю чи це варто робити було чи ні. I don't know whether it was worth it or not. 그만한 가치가 있는지 모르겠습니다.

У нас сьогодні вийшов доволі довгий випуск. We have a rather long issue today. 오늘은 다소 긴 이슈가 있습니다. Мабуть, я не все встиг розповісти. I guess I didn't have time to tell you everything. Je n'ai peut-être pas eu le temps de tout vous dire. 모든 것을 말씀드릴 시간이 부족했을 수도 있습니다. Не все пам'ятаю, але це не страшно. I don't remember everything, but that's okay. Можливо, в наступних випусках розповім, якщо згадаю якісь деталі. Perhaps in the next issues I will tell you about it if I remember any details. Можливо, на наступну річницю буде про що поговорити через рік. Perhaps the next anniversary will have something to talk about in a year's time. Отже, дякую, що слухали, дякую за увагу. So, thank you for listening, thank you for your attention. Заходьте на мою сторінку buymeacoffee, на мій канал на Ютубі, Instagram і до зустрічі! Visit my buymeacoffee page, my YouTube channel, Instagram, and see you soon! Побачимось і почуємось в нових випусках. See you and hear from you in the new issues.