×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Zelenskyy's Speeches, Росія стала найбільшою терористичною організацією світу, і це має бути юридичним фактом – звернення Президента України

Росія стала найбільшою терористичною організацією світу, і це має бути юридичним фактом – звернення Президента України

Це звернення – без привітання.

Сьогоднішній російський удар по торговельному центру в Кременчуці – це один з найбільш зухвалих терористичних актів в історії Європи. Мирне місто, звичайний торговельний центр, всередині – жінки, діти, звичайні цивільні люди... Перед оголошенням повітряної тривоги там було близько тисячі людей. На щастя, наскільки це відомо на цей час, багато людей встигли вийти. Їх встигли вивести. Але всередині ще залишалися люди: працівники, частина відвідувачів...

Вдарити ракетами по такому об'єкту можуть тільки абсолютно відморожені терористи, яким не має бути місця на землі. І це не помилкове попадання ракет, це прорахований російський удар – саме в цей торговельний центр.

Встановити кількість жертв на цей час поки що неможливо. Спалахнула пожежа на площі понад 10 тисяч квадратних метрів. Рятувальна операція триває, але маємо бути свідомі того, що втрати можуть бути значними. Станом на цей час відомо про 12 загиблих, 24 поранених. Скільки людей під завалами – встановлюємо.

Усім пораненим буде надана вся необхідна допомога – київські лікарі вже вирушили в Кременчук. Міністр внутрішніх справ – на місці, координуватиме всі необхідні дії.

Мої співчуття рідним і близьким загиблих у цьому страшному теракті.

І я прошу кожного й кожну – завжди, коли ви чуєте сирену повітряної тривоги, виходьте в укриття. Обов'язково. Не ігноруйте. Росія не буде зупинятися ні перед чим.

Сьогодні вранці я звернувся до Сполучених Штатів Америки із закликом визнати Росію державою – спонсором тероризму. Відповідна резолюція погоджена комітетом Сенату США, а юридичне рішення може бути ухвалене Державним департаментом. І таке рішення очевидно потрібне, і його має підтримати весь демократичний світ. Я сказав про це учасникам саміту «Великої сімки», який відбувся в Німеччині.

Станом на сьогодні Росія застосувала проти України вже майже 2800 різних крилатих ракет. Кількість авіабомб, снарядів реактивної артилерії, які б'ють по наших містах, просто не піддається підрахунку. Їх сотні тисяч за чотири місяці війни. Це не що інше, як терор.

Сьогодні ж відбувся черговий жорстокий обстріл Харкова, північної Салтівки. На цей час відомо про п'ятьох загиблих, понад 30 поранених, з них п'ятеро – діти. Всі – мирні люди, жодного військового.

Російська держава стала найбільшою терористичною організацією світу. І це факт. І це має бути юридичний факт. І кожен у світі повинен знати, що купувати чи перевозити російську нафту, зберігати зв'язки з російськими банками, платити податки й мита російській державі – це давати гроші терористам.

Також я сказав сьогодні, звертаючись до лідерів «сімки», що нашого спільного потенціалу абсолютно достатньо, щоб перемогти російську армію – вона не вміє воювати. Всі операції, які ми проводимо для деокупації наших територій, показують одне: окупанти сиплються, коли на них є чим тиснути. Протистояти вони не вміють. Їх вистачає тільки ось на такі підлі удари, які були у Кременчуку сьогодні чи на Салтівці, тільки на тотальне бездумне знищення всього живого, як у Маріуполі. Тому війна може не затягуватися, якщо справді всі разом зможемо натиснути й відтіснити окупантів з нашої української землі. Що швидше це відбудеться, то більше життів буде збережено.

Ще до початку повномасштабної війни ми говорили партнерам, що потребуємо сучасної протиракетної оборони. Повторювали це й після 24 лютого. Люди в торговельному центрі в Кременчуці заслуговували на безпеку так само, як і люди в будь-якому молі світу – десь у Філадельфії чи в Тель-Авіві, або в торговельній галереї десь у Дрездені. Світ здатний, а отже, повинен зупинити російський терор. І зараз я вже можу це сказати – я почув це від наших партнерів: Україна має отримати надійний протиракетний захист, ми очікуємо на постачання відповідних систем.

І ще важливий результат «сімки», про який варто сказати саме зараз. Це вже офіційно домовлено: найбільш потужні демократії світу будуть підтримувати нашу державу стільки, скільки необхідно для нашої перемоги.

Україну не зламати! Ніколи.

Слава Україні!


Росія стала найбільшою терористичною організацією світу, і це має бути юридичним фактом – звернення Президента України Russia has become the largest terrorist organization in the world, and this should be a legal fact - the address of the President of Ukraine

Це звернення – без привітання. This address is without a greeting.

Сьогоднішній російський удар по торговельному центру в Кременчуці – це один з найбільш зухвалих терористичних актів в історії Європи. Today's Russian attack on the shopping center in Kremenchuk is one of the most daring acts of terrorism in the history of Europe. Мирне місто, звичайний торговельний центр, всередині – жінки, діти, звичайні цивільні люди... Перед оголошенням повітряної тривоги там було близько тисячі людей. A peaceful city, an ordinary shopping center, inside - women, children, ordinary civilians... There were about a thousand people there before the air raid alert was announced. На щастя, наскільки це відомо на цей час, багато людей встигли вийти. Fortunately, as far as is known at this time, many people managed to get out. Їх встигли вивести. They managed to get them out. Але всередині ще залишалися люди: працівники, частина відвідувачів... But there were still people inside: employees, some visitors...

Вдарити ракетами по такому об'єкту можуть тільки абсолютно відморожені терористи, яким не має бути місця на землі. Only completely unfrozen terrorists, who should have no place on earth, can hit such an object with missiles. І це не помилкове попадання ракет, це прорахований російський удар – саме в цей торговельний центр. And this is not an accidental hit by missiles, this is a calculated Russian strike - precisely at this shopping center.

Встановити кількість жертв на цей час поки що неможливо. It is still impossible to establish the number of victims at this time. Спалахнула пожежа на площі понад 10 тисяч квадратних метрів. A fire broke out on an area of more than 10,000 square meters. Рятувальна операція триває, але маємо бути свідомі того, що втрати можуть бути значними. The rescue operation is ongoing, but we must be aware that the losses may be significant. Станом на цей час відомо про 12 загиблих, 24 поранених. As of this time, 12 dead and 24 wounded are known. Скільки людей під завалами – встановлюємо. How many people are under the rubble - we are establishing.

Усім пораненим буде надана вся необхідна допомога – київські лікарі вже вирушили в Кременчук. All the wounded will be provided with all the necessary help - Kyiv doctors have already left for Kremenchuk. Міністр внутрішніх справ – на місці, координуватиме всі необхідні дії. The Minister of Internal Affairs is on site and will coordinate all necessary actions.

Мої співчуття рідним і близьким загиблих у цьому страшному теракті. My condolences to the relatives and friends of those killed in this terrible terrorist attack.

І я прошу кожного й кожну – завжди, коли ви чуєте сирену повітряної тривоги, виходьте в укриття. And I'm asking each and every one of you - whenever you hear an air raid siren, take cover. Обов'язково. Necessarily. Не ігноруйте. Don't ignore. Росія не буде зупинятися ні перед чим. Russia will stop at nothing.

Сьогодні вранці я звернувся до Сполучених Штатів Америки із закликом визнати Росію державою – спонсором тероризму. This morning I appealed to the United States of America to recognize Russia as a state sponsor of terrorism. Відповідна резолюція погоджена комітетом Сенату США, а юридичне рішення може бути ухвалене Державним департаментом. The relevant resolution has been approved by a committee of the US Senate, and a legal decision may be made by the State Department. І таке рішення очевидно потрібне, і його має підтримати весь демократичний світ. And such a decision is obviously necessary, and it should be supported by the entire democratic world. Я сказав про це учасникам саміту «Великої сімки», який відбувся в Німеччині. I told this to the participants of the G7 summit held in Germany.

Станом на сьогодні Росія застосувала проти України вже майже 2800 різних крилатих ракет. As of today, Russia has already used almost 2,800 different cruise missiles against Ukraine. Кількість авіабомб, снарядів реактивної артилерії, які б'ють по наших містах, просто не піддається підрахунку. The number of aerial bombs and rocket artillery shells hitting our cities is simply beyond counting. Їх сотні тисяч за чотири місяці війни. Hundreds of thousands of them in four months of war. Це не що інше, як терор. This is nothing but terror.

Сьогодні ж відбувся черговий жорстокий обстріл Харкова, північної Салтівки. Another brutal shelling of Kharkiv, northern Saltivka took place today. На цей час відомо про п'ятьох загиблих, понад 30 поранених, з них п'ятеро – діти. At this time, it is known about five dead, more than 30 wounded, five of them are children. Всі – мирні люди, жодного військового. All are peaceful people, not a single military person.

Російська держава стала найбільшою терористичною організацією світу. The Russian state has become the largest terrorist organization in the world. І це факт. І це має бути юридичний факт. І кожен у світі повинен знати, що купувати чи перевозити російську нафту, зберігати зв'язки з російськими банками, платити податки й мита російській державі – це давати гроші терористам. And everyone in the world should know that buying or transporting Russian oil, maintaining ties with Russian banks, paying taxes and duties to the Russian state is giving money to terrorists.

Також я сказав сьогодні, звертаючись до лідерів «сімки», що нашого спільного потенціалу абсолютно достатньо, щоб перемогти російську армію – вона не вміє воювати. I also said today, addressing the leaders of the "seven", that our joint potential is absolutely sufficient to defeat the Russian army - it does not know how to fight. Всі операції, які ми проводимо для деокупації наших територій, показують одне: окупанти сиплються, коли на них є чим тиснути. All the operations we carry out to de-occupy our territories show one thing: the occupiers collapse when there is something to put pressure on them. Протистояти вони не вміють. They do not know how to resist. Їх вистачає тільки ось на такі підлі удари, які були у Кременчуку сьогодні чи на Салтівці, тільки на тотальне бездумне знищення всього живого, як у Маріуполі. They are only enough for such vile blows as were in Kremenchuk today or in Saltivka, only for the total thoughtless destruction of all living things, as in Mariupol. Тому війна може не затягуватися, якщо справді всі разом зможемо натиснути й відтіснити окупантів з нашої української землі. Therefore, the war may not drag on if we can really push and push the invaders from our Ukrainian land together. Що швидше це відбудеться, то більше життів буде збережено. The sooner this happens, the more lives will be saved.

Ще до початку повномасштабної війни ми говорили партнерам, що потребуємо сучасної протиракетної оборони. Even before the start of a full-scale war, we told our partners that we needed modern anti-missile defense. Повторювали це й після 24 лютого. This was repeated after February 24. Люди в торговельному центрі в Кременчуці заслуговували на безпеку так само, як і люди в будь-якому молі світу – десь у Філадельфії чи в Тель-Авіві, або в торговельній галереї десь у Дрездені. People in a shopping center in Kremenchuk deserved to be safe as much as people in any mall in the world - somewhere in Philadelphia or in Tel Aviv, or in a shopping gallery somewhere in Dresden. Світ здатний, а отже, повинен зупинити російський терор. The world can, and therefore must, stop Russian terror. І зараз я вже можу це сказати – я почув це від наших партнерів: Україна має отримати надійний протиракетний захист, ми очікуємо на постачання відповідних систем. And now I can already say it - I heard it from our partners: Ukraine must get reliable anti-missile defense, we are waiting for the delivery of the corresponding systems.

І ще важливий результат «сімки», про який варто сказати саме зараз. And another important result of the "seven", which is worth talking about right now. Це вже офіційно домовлено: найбільш потужні демократії світу будуть підтримувати нашу державу стільки, скільки необхідно для нашої перемоги. It has already been officially agreed: the world's most powerful democracies will support our state as much as is necessary for our victory.

Україну не зламати! Ukraine cannot be broken! Ніколи. Never.

Слава Україні!