×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.

New Year Sale Up to 50% off
image

RTV Rijnmond met VIDEO, Hardinxveld-Giessendam telt opnieuw de stemmen

Hardinxveld-Giessendam telt opnieuw de stemmen

De telling van de ruim 9500 (vijf en negentig honderd) stemmen in Hardinxveld-Giessendam is volgens burgemeester Bert Blase correct verlopen. Toch wil de Christen Unie een hertelling. De partij loopt op één stem na een vierde zetel mis, en hoopt dat dit het gevolg is van een telfout.

Alle biljetten worden in, tussen negen uur en een uur of elf worden die geteld, dat zijn er tienduizend, nou, in het land blijkt op meer plaatsen waar er overigens wel een aanleiding was vanuit het stembureau dat daar verschillen inzitten, nou, dat kan hier ook het geval zijn. En als het niet het geval is, en de uitslag is precies hetzelfde, dan is er geen enkel probleem wat ons betreft, maar dan is het zorgvuldig en transparant gebeurd.

De Transparante Partij voor Algemeen Belang, die door die ene stem juist van vijf naar zes zetels gaat vindt dit onzin.

Het is correct verlopen. Dus ik zie geen aanleiding tot een hertelling. Als ze nu met goede argumenten kwamen, dan zeg ik ok, geen enkel probleem. Ik heb geen probleem tegen een controle. Alleen, ja, het beoordelingskader is nu heel vaag. Is dat één stem, zijn dat vijf stemmen, zijn dat er honderd? Mag ik straks ook weer een hertelling aanvragen? Als hier wat anders uitkomt.

Een goede vraag. Het antwoord komt van burgemeester Blase.

Ja, in principe kan dat, maar daar gaan we maar niet van uit. Volgens mij gaan we gewoon een hertelling doen, en die leidt, ofwel tot een bevestiging van de huidige uitslag, of niet, en belangrijk is het natuurlijk ook of er een zetelaantal daardoor gaat verschillen.

Wat de uitkomst ook zal zijn bij de hertelling maandag, de burgemeester heeft er zin in.

Ik vind het toch wel een staaltje van democratie in actie, je ziet het ook dat het hier in de gemeente en de gemeenschap leeft, men is betrokken, men realiseert zich ook goh, als ik de ene stem was geweest, was het dan anders gegaan, en ja, zo werkt het wel in de democratie, dat iedere stem telt.

Learn languages from TV shows, movies, news, articles and more! Try LingQ for FREE