×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Podcast: GoStudy - Učíme se česky, GoStudy - 14. Moje koníčky (A1/A2) — Učíme se česky

GoStudy - 14. Moje koníčky (A1/A2) — Učíme se česky

Ahoj všem, 10 (deset) dní je pryč a nový podcast je tady.

Dnes budeme mluvit o hobby. Hobby to jsou koníčky. To jsou věci, které děláte, když máte volný čas. Když máte volno.

Já mám málo volného času. Mám málo volna. Jsem ráda, když mám volný den nebo volnou hodinu nebo alespoň volnou chvíli. Chvíle to je několik minut, to je krátký čas. Chci využít každou volnou chvíli. Jsem aktivní člověk. Ráda dělám nové věci. Umím i odpočívat. Ráda relaxuju. Jaké jsou moje koníčky?

Když jsem byla dítě, dělala jsem mnoho věcí. Chodila jsem na různé kroužky. Chodila jsem na klavír. Hrála jsem na klavír. Měla jsem učitelku a ta chodila ke mně domů. Potom jsem taky chodila na gymnastiku. Cvičila jsem s jinými dětmi. To se mi ale nelíbilo. To mě nebavilo. To nebyl ideální koníček pro mě. Ještě jsem chodila do tanečního kroužku a to se mi líbilo moc. Tanec mám ráda od dětství.

Později jsem chodila na kurz angličtiny. Chodila jsem na angličtinu. Angličtina mě baví. Ale baví mě i ruština.

Ještě jsem sbírala mýdla. Měla jsem plnou skříň různých mýdel. Byla tam mýdla ve tvaru medvídka, srdíčka, kočičky a tak dál. Celá skříň voněla těmi mýdly. Ale nikdy jsem je nepoužila v koupelně. Zůstaly jenom jako sbírka v té skříni.

Od dětství jsem měla velký výběr koníčků. Mohla jsem si vybrat, co budu dělat.

Měla jsem mnoho možností. Ale teď, když jsem velká, dospělá, nic z toho nedělám. Vždy jsem měla ráda zvířata, zvířata jsou moje hobby. Mám je ráda do dnes. Jako dítě jsem měla nejraději plazy. Plazi, to jsou hadi, želvy a ještěrky. Mám doma 8 želv. Učila jsem se celou anatomii želvy. Všechno jsem uměla. Chtěla jsem studovat veterinární fakultu. Ale nakonec jsem učitelka :) No, co myslíte, je to podobná práce?

Moje maminka říká, že ano.

Když jsem studovala na střední škole, mnoho jsem sportovala. Chodila jsem cvičit do tělocvičny každý den. Sportovala jsem několik hodin každý den. Byla jsem v té tělocvičně stálý klient.

Na univerzitě jsem začala tancovat. Tanec miluju. Tancovala jsem 6 let, tancovala jsem polo profesionálně. Měli jsme skupinu. Se skupinou jsme jezdili na různé soutěže. Někdy jsme i něco vyhráli.

Potom jsem se vdala. Měla jsem svatbu. S manželem máme stejné koníčky. Spolu hodně cestujeme. Cestování nás baví oba. Cestování je největší koníček v mém životě. Byli jsme už po celém světě. Viděli jsme mnoho různých zemí. Byli jsme na všech kontinentech.

Ještě mezi moje koníčky patří únikové místnosti, někdo říká questy. Rádi chodíme na takové hry. Za 60 minut musíte najít řešení různých šifer a rébusů a musíte se dostat ze zamčeného pokoje ven. Je to velká zábava a ještě se u ní setkáváme s našimi kamarády a s rodinou. Chodíme na takové hry často. Máme i v Praze několik rekordů :) Je to ale lepší na podzim a v zimě. V létě chce být člověk na sluníčku a hodně venku. Existují ale i hry, které můžete hrát venku. A to je perfektní.

Často s rodinou hrajeme stolní a společenské hry. Máme rádi hry, kde jeden člověk něco ukazuje nebo popisuje a ostatní v týmu hádají, co to je. Potom taky máme rádi strategické hry, kde musíš přemýšlet o tom, jak to bude dál. Musíš vymyslet nějakou strategii.

V současné době, to znamená teď, je mým velkým koníčkem ruština. Studuju intenzivně a hodně mluvím. Našla jsem na internetu několik ruských učitelek a máme spolu hodiny. Učíme se spolu. Hlavně konverzujeme, to potřebuju. To potřebuju moc. Taky moc ráda čtu. Ráda čtu různé autory a různé žánry. Nejvíc se mi líbí detektivky a životopisy známých lidí.

Lidi mají různé koníčky. Já nemám ráda adrenalinové sporty a celkově moc nesportuju, ale Češi například rádi lyžujou, hrají fotbal nebo hokej a lezou po skalách. To znamená, že jsou to horolezci. Mnoho Čechů jsou taky turisti a chodí na dlouhé výlety do přírody nebo do hor. Češi taky rádi chataří, to znamená, že jezdí na chatu. Chata je malý dům někde v přírodě nebo na vesnici a tam jezdí na víkendy a na prázdniny. Já nerada jezdím na chatu. Nemáme chatu. Ráda jezdím do hotelu, kde už je všechno hotové a já nemusím nic dělat. Na chatě ale lidi rádi chodí do lesa a taky sbírají houby. Houbaření je také jeden z oblíbených, to znamená populárních českých koníčků.

Myslím, že ještě mají Češi rádi vodu. Rádi se koupou a rádi jezdí na vodu. I já a můj muž máme rádi vodu. Rádi chodíme do různých aquaparků a jezdíme na tobogánech. To je maximum adrenalinu, který vydržím.

Nerada riskuju. Ale ráda se učím. Učit se budu celý život. To je moje životní hobby, můj životní koníček.

A jak to máte vy? Co děláte, když máte čas? Jaké jsou vaše koníčky? A jaké koníčky mají vaši kamarádi?

Řekněte si o nich spolu, řekněte si o nich vzájemně. To pomáhá.

A pozor! Je tady novinka, můžete se podívat na transkript každého podcastu. Uvidíte napsaná slova, která jste teď slyšeli. Link najdete u podcastu. A to už je všechno.

A já se na vás budu těšit příště u dalšího dílu podcastu. Ahoj za 10 (deset) dní.

GoStudy - 14. Moje koníčky (A1/A2) — Učíme se česky GoStudy - 14. meine Hobbys (A1/A2) - Tschechisch lernen GoStudy - 14. My hobbies (A1/A2) — We are learning Czech GoStudy - 14. Mis aficiones (A1/A2) - Aprender checo GoStudy - 14. mes loisirs (A1/A2) - Apprendre le tchèque GoStudy - 14. I miei hobby (A1/A2) - Imparare il ceco GoStudy - 14.私の趣味 (A1/A2) - チェコ語学習 GoStudy - 14. 나의 취미 (A1/A2) - 체코어 배우기 GoStudy - 14. moje hobby (A1/A2) - Nauka czeskiego GoStudy - 14. os meus passatempos (A1/A2) - Aprender checo GoStudy - 14. Мои увлечения (A1/A2) - Изучение чешского языка GoStudy - 14. Мої захоплення (A1/A2) - Вивчення чеської мови GoStudy - 14. 我的嗜好 (A1/A2) — 我們正在學習捷克語

Ahoj všem, 10 (deset) dní je pryč a nový podcast je tady. Hallo zusammen, 10 (zehn) Tage sind vergangen und der neue Podcast ist da. Hi everyone, 10 (ten) days are gone and the new podcast is here. みなさん、10日が過ぎ、新しいポッドキャストが登場しました。

Dnes budeme mluvit o hobby. Today we will talk about hobbies. 今日は趣味の話をしよう。 Hobby to jsou koníčky. Hobbies are hobbies. 趣味は趣味だ。 To jsou věci, které děláte, když máte volný čas. These are the things you do when you have free time. これらは自由な時間があるときにすることだ。 Když máte volno. When you have time off. 暇なときにね。

Já mám málo volného času. I have little free time. 自由な時間はあまりないんだ。 Mám málo volna. I have little time off. ちょっと時間がないんだ。 Jsem ráda, když mám volný den nebo volnou hodinu nebo alespoň volnou chvíli. I like when I have a day off or a free hour or at least a free time. 自由な日、自由な時間、少なくとも自由な瞬間があると嬉しい。 Я радію, коли у мене є вільний день, вільна година або хоча б вільна хвилина. Chvíle to je několik minut, to je krátký čas. It's a few minutes, it's a short time. 数分、それは短い時間だ。 Chci využít každou volnou chvíli. I want to use every free moment. 余暇をすべて活用したい。 Jsem aktivní člověk. I am an active person. 私はアクティブな人間だ。 Ráda dělám nové věci. I like to do new things. 新しいことをするのが好きなんだ。 Umím i odpočívat. Ich kann mich entspannen. I can also rest. 私はリラックスできる。 Ráda relaxuju. I like to relax. リラックスするのが好きなんだ。 Jaké jsou moje koníčky? What are my hobbies? 私の趣味は何ですか?

Když jsem byla dítě, dělala jsem mnoho věcí. When I was a child, I did a lot of things. 子供の頃、いろんなことをした。 Chodila jsem na různé kroužky. Ich war in verschiedenen Clubs. I went to different circles. いろいろなクラブに行った。 Tôi đã đến các câu lạc bộ khác nhau. Chodila jsem na klavír. I went to the piano. 私はピアノを習っていた。 Hrála jsem na klavír. I played the piano. 私はピアノを弾いた。 Měla jsem učitelku a ta chodila ke mně domů. Ich hatte eine Lehrerin und sie ging zu mir nach Hause. I had a teacher and she went to my house. 先生がいて、よく家に来てくれた。 Potom jsem taky chodila na gymnastiku. Dann ging ich auch ins Fitnessstudio. Then I also went to the gym. それから体操も習った。 Cvičila jsem s jinými dětmi. Ich habe mit anderen Kindern geübt. I practiced with other children. 他の子供たちとも練習した。 To se mi ale nelíbilo. Aber das hat mir nicht gefallen. But I didn't like that. それが気に入らなかった。 To mě nebavilo. Das hat mir nicht gefallen. I didn't like that. 私はそれを楽しめなかった。 To nebyl ideální koníček pro mě. Es war kein ideales Hobby für mich. It was not an ideal hobby for me. 私にとっては理想的な趣味ではなかった。 Ještě jsem chodila do tanečního kroužku a to se mi líbilo moc. Ich ging noch in eine Tanzgruppe und es hat mir sehr gut gefallen. I was still in a dance class and I really liked it. ダンスクラブにも行った。 Я також ходила до танцювального клубу, і мені це дуже подобалося. Tanec mám ráda od dětství. Ich habe das Tanzen seit meiner Kindheit geliebt. I have loved dancing since childhood. 子供の頃からダンスが大好きだった。

Později jsem chodila na kurz angličtiny. Später besuchte ich einen Englischkurs. Later I went to an English course. その後、英語コースを受講した。 Chodila jsem na angličtinu. Ich ging auf Englisch. I went to English. 私は英語のクラスを取った。 Angličtina mě baví. Ich mag Englisch. I like English. 英語が好きなんだ。 Ale baví mě i ruština. Aber ich mag auch Russisch. But I also enjoy Russian. でも、ロシア語も好きだよ。

Ještě jsem sbírala mýdla. Ich sammelte immer noch Seifen. I was still collecting soaps. 私はまだ石鹸を集めていた。 Měla jsem plnou skříň různých mýdel. Ich hatte einen vollen Schrank mit verschiedenen Seifen. I had a full closet of different soaps. クローゼットの中は石鹸でいっぱいだった。 Byla tam mýdla ve tvaru medvídka, srdíčka, kočičky a tak dál. Es gab Seifen in Form von Teddybären, Herzen, Katzen und so weiter. There were soaps in the shape of a teddy bear, hearts, cats and so on. テディベア、ハート、猫などの形をした石鹸があった。 Celá skříň voněla těmi mýdly. Der ganze Schrank roch nach diesen Seifen. The whole closet smelled of those soaps. クローゼット全体が石鹸の匂いがした。 Ale nikdy jsem je nepoužila v koupelně. Aber ich habe sie nie im Badezimmer benutzt. But I never used them in the bathroom. でも、バスルームで使ったことはない。 Но я никогда не использовал их в ванной. Zůstaly jenom jako sbírka v té skříni. Sie blieben nur als Sammlung in diesem Schrank. They remained only as a collection in that closet. クローゼットの中のコレクションに過ぎなかった。 Они остались только как коллекция в том шкафу.

Od dětství jsem měla velký výběr koníčků. Ich habe seit meiner Kindheit eine große Auswahl an Hobbys. I have had a large selection of hobbies since childhood. 子供の頃からいろいろな趣味を持っていた。 Mohla jsem si vybrat, co budu dělat. Ich konnte wählen, was ich tun wollte. I could choose what to do. 自分のやりたいことを選べた。

Měla jsem mnoho možností. Ich hatte viele Möglichkeiten. I had many options. 選択肢はたくさんあった。 Ale teď, když jsem velká, dospělá, nic z toho nedělám. Aber jetzt, wo ich groß und erwachsen bin, mache ich nichts davon. But now that I'm a big, adult, I don't do any of it. でも、大きく成長した今は、そんなことは一切しない。 Але тепер, коли я велика, доросла дівчина, я не роблю нічого з цього. Vždy jsem měla ráda zvířata, zvířata jsou moje hobby. Ich habe Tiere schon immer geliebt, Tiere sind mein Hobby. I've always loved animals, animals are my hobby. 昔から動物が好きで、動物が趣味なんだ。 Mám je ráda do dnes. Ich liebe sie bis heute. I love them to this day. 今日まで彼らを愛している。 Jako dítě jsem měla nejraději plazy. Als Kind habe ich Reptilien bevorzugt. As a child, I preferred reptiles. 子供の頃、好きなものは爬虫類だった。 Plazi, to jsou hadi, želvy a ještěrky. Reptilien sind Schlangen, Schildkröten und Eidechsen. Reptiles are snakes, turtles and lizards. 爬虫類、つまりヘビ、カメ、トカゲだ。 Mám doma 8 želv. Ich habe 8 Schildkröten zu Hause. I have 8 turtles at home. 私は家で8匹のカメを飼っている。 Učila jsem se celou anatomii želvy. Ich habe die ganze Schildkrötenanatomie gelernt. I learned the whole turtle anatomy. 私はカメの解剖学を学んでいた。 Všechno jsem uměla. Ich konnte alles machen. I could do everything. 私はすべてを知っていた。 Chtěla jsem studovat veterinární fakultu. Ich wollte an der Veterinärschule studieren. I wanted to study at the veterinary school. 私は獣医学部に行きたかった。 Ale nakonec jsem učitelka :) No, co myslíte, je to podobná práce? Aber am Ende bin ich Lehrer :) Na, was denkst du, ist es ein ähnlicher Beruf? But in the end I'm a teacher :) Well, what do you think, it's a similar job? でも、結局は教師なんだ。

Moje maminka říká, že ano. Meine Mama sagt ja. My mom says yes. 母はイエスと言っている。

Když jsem studovala na střední škole, mnoho jsem sportovala. Als ich in der High School war, habe ich viel Sport gemacht. When I was in high school, I did a lot of sports. 高校時代、私はたくさんのスポーツをしていた。 Chodila jsem cvičit do tělocvičny každý den. Ich ging jeden Tag ins Fitnessstudio. I went to the gym every day. 以前は毎日ジムに通っていた。 Sportovala jsem několik hodin každý den. Ich habe jeden Tag mehrere Stunden Sport getrieben. I played sports for several hours every day. 毎日何時間もスポーツをした。 Byla jsem v té tělocvičně stálý klient. Ich war Stammkunde in diesem Fitnessstudio. I was a regular client in that gym. 私はそのジムの常連だった。

Na univerzitě jsem začala tancovat. Ich habe an der Universität mit dem Tanzen angefangen. I started dancing at university. 大学でダンスを始めたんだ。 Tanec miluju. Ich liebe es zu tanzen. I love dancing. ダンスが大好きなんだ。 Tancovala jsem 6 let, tancovala jsem polo profesionálně. Ich habe 6 Jahre lang getanzt, ich habe professionell Polo getanzt. I danced for 6 years, I danced polo professionally. 6年間、セミプロとして踊っていたんだ。 Měli jsme skupinu. Wir hatten eine Gruppe. We had a group. 私たちにはグループがあった。 У нас была группа. Se skupinou jsme jezdili na různé soutěže. Wir gingen mit der Gruppe zu verschiedenen Wettbewerben. We went to various competitions with the group. グループでいろいろな大会に出た。 Ходили с группой на разные соревнования. З групою ми їздили на різні змагання. Někdy jsme i něco vyhráli. Manchmal haben wir sogar etwas gewonnen. Sometimes we even won something. 時には何かを勝ち取ることもあった。

Potom jsem se vdala. Dann habe ich geheiratet. Then I got married. そして結婚した。 Потом я вышла замуж. Měla jsem svatbu. Ich hatte eine Hochzeit. I had a wedding. 結婚式を挙げたんだ。 S manželem máme stejné koníčky. Mein Mann und ich haben die gleichen Hobbys. My husband and I have the same hobbies. Spolu hodně cestujeme. Wir reisen viel zusammen. We travel a lot together. Cestování nás baví oba. Wir reisen beide gerne. We both enjoy traveling. 2人とも旅行が趣味なんだ。 Cestování je největší koníček v mém životě. Reisen ist das größte Hobby in meinem Leben. Traveling is the biggest hobby in my life. 旅行は私の人生最大の趣味だ。 Byli jsme už po celém světě. Wir waren auf der ganzen Welt. We've been around the world. 私たちは世界中を回ってきた。 Viděli jsme mnoho různých zemí. Wir haben viele verschiedene Länder gesehen. We have seen many different countries. Byli jsme na všech kontinentech. Wir waren auf allen Kontinenten. We have been on all continents.

Ještě mezi moje koníčky patří únikové místnosti, někdo říká questy. Zu meinen Hobbys gehören auch Escape Rooms, jemand sagt Quests. My hobbies also include escape rooms, someone says quests. Мои увлечения по-прежнему включают в себя эскейп-румы, некоторые говорят - квесты. Sở thích của tôi bao gồm các phòng thoát hiểm, một số nói rằng các nhiệm vụ. Rádi chodíme na takové hry. Wir gehen gerne zu solchen Spielen. We like to go to such games. Za 60 minut musíte najít řešení různých šifer a rébusů a musíte se dostat ze zamčeného pokoje ven. In 60 Minuten gilt es, Lösungen für verschiedene Chiffren und Rätsel zu finden und aus dem verschlossenen Raum herauszukommen. In 60 minutes you have to find solutions to various ciphers and puzzles and you have to get out of the locked room. Trong 60 phút, bạn phải tìm ra giải pháp cho các mật mã và câu đố khác nhau, đồng thời bạn phải ra khỏi căn phòng bị khóa. Je to velká zábava a ještě se u ní setkáváme s našimi kamarády a s rodinou. Es macht viel Spaß und wir treffen immer noch unsere Freunde und Familie. It's a lot of fun and we still meet our friends and family. Chodíme na takové hry často. Wir gehen oft zu solchen Spielen. We go to these games often. Máme i v Praze několik rekordů :) Je to ale lepší na podzim a v zimě. Wir haben auch mehrere Platten in Prag :) Aber im Herbst und Winter ist es besser. We also have several records in Prague :) But it's better in autumn and winter. V létě chce být člověk na sluníčku a hodně venku. Im Sommer möchte man in der Sonne und viel draußen sein. In summer you want to be in the sun and a lot outside. Existují ale i hry, které můžete hrát venku. Es gibt aber auch Spiele, die man draußen spielen kann. But there are also games that you can play outside. A to je perfektní. Und das ist perfekt. And that's perfect.

Často s rodinou hrajeme stolní a společenské hry. Wir spielen oft Brett- und Brettspiele mit unserer Familie. We often play board and board games with our family. Chúng tôi thường chơi board game với gia đình. Máme rádi hry, kde jeden člověk něco ukazuje nebo popisuje a ostatní v týmu hádají, co to je. Wir mögen Spiele, bei denen eine Person etwas zeigt oder beschreibt und die anderen im Team erraten, was es ist. We like games where one person shows or describes something and the others on the team guess what it is. Chúng tôi thích những trò chơi mà một người cho thấy hoặc mô tả một cái gì đó và những người còn lại đoán xem đó là gì. Potom taky máme rádi strategické hry, kde musíš přemýšlet o tom, jak to bude dál. Dann mögen wir auch Strategiespiele, bei denen man sich überlegen muss, wie es weitergeht. Then we also like strategy games, where you have to think about how it will go. Sau đó, chúng tôi cũng thích các trò chơi chiến lược, trong đó bạn phải suy nghĩ về cách mọi thứ sẽ diễn ra tiếp theo. Musíš vymyslet nějakou strategii. Sie müssen eine Strategie entwickeln. You have to come up with a strategy.

V současné době, to znamená teď, je mým velkým koníčkem ruština. Heutzutage ist Russisch mein großes Hobby. Nowadays, that is now, my big hobby is Russian. Studuju intenzivně a hodně mluvím. Ich lerne intensiv und rede viel. I study intensively and talk a lot. Našla jsem na internetu několik ruských učitelek a máme spolu hodiny. Ich habe im Internet mehrere Russischlehrer gefunden und wir haben zusammen Unterricht. I found several Russian teachers on the Internet and we have lessons together. Učíme se spolu. Wir lernen zusammen. We learn together. Hlavně konverzujeme, to potřebuju. Wir unterhalten uns hauptsächlich, das brauche ich. We're mainly conversing, I need that. To potřebuju moc. Ich brauche das sehr. I need this badly. Taky moc ráda čtu. Ich liebe es auch zu lesen. I love to read, too. Ráda čtu různé autory a různé žánry. Ich lese gerne verschiedene Autoren und verschiedene Genres. I like to read different authors and different genres. Nejvíc se mi líbí detektivky a životopisy známých lidí. Am liebsten mag ich Krimis und Biografien berühmter Persönlichkeiten. I like detective stories and biographies of famous people the most.

Lidi mají různé koníčky. Menschen haben unterschiedliche Hobbys. People have different hobbies. Já nemám ráda adrenalinové sporty a celkově moc nesportuju, ale Češi například rádi lyžujou, hrají fotbal nebo hokej a lezou po skalách. Ich mag Adrenalinsportarten nicht und treibe insgesamt nicht viel Sport, aber die Tschechen zum Beispiel fahren gerne Ski, spielen Fußball oder Hockey und klettern auf Felsen. I don't like adrenaline sports and overall I don't do much sports, but Czechs, for example, like to ski, play football or hockey and climb rocks. Tôi không thích các môn thể thao kích thích mạnh và nói chung tôi không chơi thể thao nhiều, nhưng người Séc chẳng hạn, thích trượt tuyết, chơi bóng đá hoặc khúc côn cầu và leo núi. To znamená, že jsou to horolezci. Das heißt, sie sind Kletterer. That means they're climbers. Mnoho Čechů jsou taky turisti a chodí na dlouhé výlety do přírody nebo do hor. Viele Tschechen sind auch Touristen und unternehmen lange Ausflüge in die Natur oder in die Berge. Many Czechs are also tourists and go on long trips to nature or the mountains. Češi taky rádi chataří, to znamená, že jezdí na chatu. Die Tschechen machen auch gerne Hütten, was bedeutet, dass sie in eine Hütte gehen. Czechs also like to cottage, which means that they go to a cottage. Chata je malý dům někde v přírodě nebo na vesnici a tam jezdí na víkendy a na prázdniny. Das Ferienhaus ist ein kleines Haus irgendwo in der Natur oder im Dorf und dort fahren sie an Wochenenden und Feiertagen. The cottage is a small house somewhere in nature or in the village and there they go on weekends and holidays. Já nerada jezdím na chatu. Ich gehe nicht gerne in die Hütte. I don't like going to the cottage. Nemáme chatu. Wir haben keinen Chat. We don't have a chat. Ráda jezdím do hotelu, kde už je všechno hotové a já nemusím nic dělat. Ich gehe gerne in ein Hotel, in dem alles erledigt wird und ich nichts tun muss. I like to go to a hotel where everything is done and I don't have to do anything. Na chatě ale lidi rádi chodí do lesa a taky sbírají houby. Aber in der Hütte gehen die Leute gerne in den Wald und sammeln auch Pilze. But at the cottage people like to go to the forest and also pick mushrooms. Houbaření je také jeden z oblíbených, to znamená populárních českých koníčků. Pilze sammeln ist auch einer der Favoriten, dh beliebte tschechische Hobbys. Mushrooming is also one of the favorites, that is, popular Czech hobbies.

Myslím, že ještě mají Češi rádi vodu. Ich glaube, die Tschechen mögen immer noch Wasser. I think that Czechs still like water. Rádi se koupou a rádi jezdí na vodu. Sie schwimmen gerne und gehen gerne aufs Wasser. They like to swim and like to go on the water. I já a můj muž máme rádi vodu. Mein Mann und ich lieben auch Wasser. My husband and I love water too. Rádi chodíme do různých aquaparků a jezdíme na tobogánech. Wir gehen gerne in verschiedene Wasserparks und gehen auf Wasserrutschen. We like to go to various water parks and ride water slides. To je maximum adrenalinu, který vydržím. Das ist das maximale Adrenalin, das ich verkraften kann. That's the maximum adrenaline I can handle.

Nerada riskuju. Ich gehe nicht gerne Risiken ein. I don't like to take risks. Я не люблю рисковать. Ale ráda se učím. Aber ich lerne gerne. But I like to learn. Но мне нравится учиться. Učit se budu celý život. Ich werde mein ganzes Leben lang studieren. I will study all my life. Я буду учиться всю свою жизнь. To je moje životní hobby, můj životní koníček. Das ist mein Hobby, mein Hobby. This is my hobby, my hobby. Это хобби моей жизни, хобби всей моей жизни.

A jak to máte vy? Und wie geht es dir? And how are you? А как у тебя дела? Co děláte, když máte čas? Was machst du, wenn du Zeit hast? Jaké jsou vaše koníčky? Was sind deine Hobbies? A jaké koníčky mají vaši kamarádi? Und was sind die Hobbys deiner Freunde? And what are your friends' hobbies?

Řekněte si o nich spolu, řekněte si o nich vzájemně. Reden Sie über sie zusammen, sprechen Sie übereinander. Talk about them together, talk about each other. To pomáhá. Es hilft. That helps.

A pozor! Und aufgepasst! And watch out! Je tady novinka, můžete se podívat na transkript každého podcastu. Hier gibt es Neuigkeiten, Sie können das Transkript jedes Podcasts sehen. There is news here, you can see the transcript of each podcast. Тут є новини, ви можете побачити стенограму кожного подкасту. Uvidíte napsaná slova, která jste teď slyšeli. Sie sehen die geschriebenen Worte, die Sie jetzt gehört haben. You will see the written words that you have now heard. Link najdete u podcastu. Den Link findet ihr im Podcast. You can find the link on the podcast. A to už je všechno. Und das ist alles. And that's all.

A já se na vás budu těšit příště u dalšího dílu podcastu. Und ich freue mich darauf, dich das nächste Mal in der nächsten Episode des Podcasts zu sehen. And I'll be looking forward to seeing you next time in the next episode of the podcast. Ahoj za 10 (deset) dní. Hallo in 10 (zehn) Tagen. Hi in 10 (ten) days.