×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Spontální monology o rutinních věcech, 17. Zhodnocení roku 2011 co se týče jazyků, 01.01.2012

17. Zhodnocení roku 2011 co se týče jazyků, 01.01.2012

Čau Linkaři, je 1. Ledna 2012…je tedy dneska první den v novém roce a tohle je další díl, kterým bych chtěl přispět do knihovny. Je to už nějaká doba, co jsem něco nahrál, ale nahrál jsem nějaké jiné kolekce, například kolekci o Václavu Havlovi nebo o Harry Potteru a Pán Prstenů a možná i nějaký další…já už si to nepamatuju přesně.

Jinak, co bych vám dneska pověděl…….třeba o jazycích, které jsem v roce 2011 studoval...Takže v roce 2011 jsem studoval angličtinu, a potom, myslím že v dubnu nebo v květnu nebo kdy to bylo, jsem se začal zabývat němčinou. V angličtině jsem měl konverzace docela často. Neřekl bych úplně každý den, ale snažil jsem se tak 4x tejdně (týdně) minimálně. Jo a co se týče dalších aktivit, co jsem v angličtině dělal…..občas jsem si něco přečetl, ale ne moc, protože….nemám moc rád čtení no. Spíš jsem poslouchal. Poslouchám angličtinu téměř každý den. Poslouchám podcasty a nebo sleduju filmy či seriály. Musím říct, že to je opravdu každý den. Prostě angličtina je můj koníček, můj zájem……Takže… občas jsem i něco napsal, myslím jako na LingQu, jinak vlastně já pracuju v Holandské firmě, takže tam vlastně komunikujeme anglicky a píšeme i reporty anglicky a vlastně komunikuju s holandskýma kolegama přes MSN tím, že si píšeme v angličtině. Takže psaní v angličtině vlastně procvičuju každý den. Jo takže už jsem zmínil všechny 4 aktivity, které jdou procvičovat v jazyce – čtení, psaní, poslouchání a mluvení.

Co se týče němčiny, tak jistě že jsem poslouchal…jistě že jsem četl, ale nečetl jsem moc, protože to mě prostě zase tolik nebere. Ale v první řadě se v němčině soustřeďuju na konverzace. Měl už jsem řadu konverzací v němčině. Možná od toho května či června mívám konverzaci minimálně jednou tejdně, bych řekl…i někdy dvakrát…záleží jak kdy. Můžu říct, že jsem začal mluvit díky Reinhardovi, protože on vlastně chtěl mít konverzace v češtině, ačkoliv v té době se moc ještě neuměl vyjádřit v češtině. A tak jsem si říkal, no tak proč to nezkusit že…hlavu mi za to nikdo neutrhne, když se nebudu umět zase tolik vyjádřit v němčině, tak jsem to zkusil…No pak jsem vlastně měl několik konverzací s Reinhardem. Trochu jsem takový ty základní fráze vypiloval, no a pak jsem zkusil vlastně i jiné tutory. A teď mívám pravidelně konverzace s Reinhardem, s Evguenym a mikebond… někdy i s Verou. No a….jako dělám spoustu chyb v němčině, to jo…ale docela rozumím tomu, co mi říkají tutoři a umím se i vyjádřit no. Záleží o jakém tématu mluvíme. Někdy jsme fakt mluvili o tématech, o kterých jsem ani nemluvil v angličtině..třeba…takže…někdy je to těžký no…Ale musím říct, že se mi jako splnilo to, co jsem chtěl…jelikož v mém profilu na LingQu jsem napsal, že do konce roku bych chtěl umět konverzovat v němčině – alespoň na základní úrovni a to teďka už umím. Takže co se týče roku 2012, tak samozřejmě budu dále pokračovat na angličtině a chtěl bych němčinu dostat do nějaké slušné úrovně v tomto roce. Chtěl bych jako umět mluvil o více pokročilejších tématech…a….dá to nějakou práci, ale ten základ už teďka mám, tak to je v pohodě.

No a co se týče nějakého nového jazyka, myslím si, že v tomto roce bych chtěl…chtěl bych zkusit nějakej novej jazyk. Přemejšlel jsem o španělštině, jelikož s ní mám už nějaké zkušenosti z mládí a jelikož se mi tento jazyk líbí…takže….Koupil jsem si dokonce i na vánoce nějaké knížky španělské...audio knížky…takže si myslím, že začnu…se španělštinou zase….ale…uvidím kdy, uvidím kdy, protože teďka bych chtěl hlavně dostat na nějakou slušnou úroveň němčinu..no..uvidím no…já jsem o tom právě nepřemejšlel moc…takže uvidím jak to bude. Někdy v průběhu roku začnu se španělštinou no..

Takže cílem pro tento rok je pokračovat dále na angličtině, vypilovat si němčinu, abych bych v němčině prostě dobrej a mít základy ve španělštině. Na konci tohoto roku by bylo dobrý, kdybych třeba byl schopen mít už nějakou konverzaci ve španělštině v (na) nějaký základní úrovni. Jsou to docela dobré cíle a doufám,že se mi splní…ale myslím si, že jo. Je to jenom o tom chtít prostě.Vím, že jazyky mě baví a že vím, jak se jazyky učí, takže to není prostě zase nějak těžký, ale je to hlavně o čase….hlavně o čase…protože já tu trpělivost mám….a efektivitu….efektivita vlastně záleží taky na čase.

Tak to je pro dnešek všechno. Já vám přeju šťastný nový rok a hodně zdaru při učení se jazyků.

Mějte se, čau čau.


17. Zhodnocení roku 2011 co se týče jazyků, 01.01.2012

Čau Linkaři, je 1. Ledna 2012…je tedy dneska první den v novém roce a tohle je další díl, kterým bych chtěl přispět do knihovny. Je to už nějaká doba, co jsem něco nahrál, ale  nahrál jsem nějaké jiné kolekce, například kolekci o Václavu Havlovi nebo o Harry Potteru a Pán Prstenů a možná i nějaký další…já už si to nepamatuju přesně.

Jinak, co bych vám dneska pověděl…….třeba o jazycích, které jsem v roce 2011 studoval...Takže v roce 2011 jsem studoval angličtinu, a potom, myslím že v dubnu nebo v květnu nebo kdy to bylo, jsem se začal zabývat němčinou. V angličtině jsem měl konverzace docela často. Neřekl bych úplně každý den, ale snažil jsem se tak 4x tejdně (týdně) minimálně. Jo a co se týče dalších aktivit, co jsem v angličtině dělal…..občas jsem si něco přečetl, ale ne moc, protože….nemám moc  rád čtení no. Spíš jsem poslouchal. Poslouchám angličtinu téměř každý den. Poslouchám podcasty a nebo sleduju filmy či seriály. Musím říct, že to je opravdu každý den. Prostě angličtina je můj koníček, můj zájem……Takže… občas jsem i něco napsal, myslím jako na LingQu, jinak vlastně já pracuju v Holandské firmě, takže tam vlastně komunikujeme anglicky a píšeme i  reporty anglicky a vlastně komunikuju s holandskýma  kolegama přes MSN tím, že si píšeme v angličtině. Takže psaní v angličtině vlastně procvičuju každý den. Jo takže už jsem zmínil všechny 4 aktivity, které jdou procvičovat v jazyce – čtení, psaní, poslouchání a mluvení.

Co se týče němčiny, tak jistě že jsem poslouchal…jistě že jsem četl, ale nečetl jsem moc, protože to mě prostě zase tolik nebere. As for German, so sure that I listened… sure that I read, but I didn't read much, because it just doesn't take me that much again. Ale v první řadě se v němčině soustřeďuju na konverzace. Měl už jsem řadu konverzací v němčině. Možná od toho května či června mívám konverzaci minimálně jednou tejdně, bych řekl…i někdy dvakrát…záleží jak kdy. Můžu říct, že jsem začal mluvit díky Reinhardovi, protože on vlastně chtěl mít konverzace v češtině, ačkoliv v té době se moc ještě neuměl vyjádřit v češtině. A tak jsem si říkal, no tak proč to nezkusit že…hlavu mi za to nikdo neutrhne, když se nebudu umět zase tolik vyjádřit v němčině, tak jsem to zkusil…No pak jsem vlastně měl několik konverzací s Reinhardem. Trochu jsem takový ty základní fráze vypiloval, no a pak jsem zkusil vlastně i jiné tutory. I honed those basic phrases a bit, and then I actually tried other tutors. A teď mívám pravidelně konverzace s Reinhardem, s Evguenym a mikebond… někdy i s Verou. And now I have regular conversations with Reinhard, Evgueny and mikebond - sometimes with Vera. No a….jako dělám spoustu chyb v němčině, to jo…ale docela rozumím tomu, co mi říkají tutoři a umím se i vyjádřit no. Záleží o jakém tématu mluvíme. Někdy jsme fakt mluvili o tématech, o kterých jsem ani nemluvil v angličtině..třeba…takže…někdy je to těžký no…Ale musím říct, že se mi jako splnilo to, co jsem chtěl…jelikož v mém profilu na LingQu jsem napsal, že do konce roku bych chtěl umět konverzovat v němčině – alespoň na základní úrovni a to teďka už umím. Takže co se týče roku 2012, tak samozřejmě budu dále pokračovat na angličtině a chtěl bych němčinu dostat do nějaké slušné úrovně v tomto roce. Chtěl bych jako umět mluvil o více pokročilejších tématech…a….dá to nějakou práci, ale ten základ už teďka mám, tak to je v pohodě.

No a co se týče nějakého nového jazyka, myslím si, že v tomto roce bych chtěl…chtěl bych zkusit nějakej novej jazyk. Přemejšlel jsem o španělštině, jelikož s ní mám už nějaké zkušenosti z mládí a jelikož se mi tento jazyk líbí…takže….Koupil jsem si dokonce i na vánoce nějaké knížky španělské...audio knížky…takže si myslím, že začnu…se španělštinou zase….ale…uvidím kdy, uvidím kdy, protože teďka bych chtěl hlavně dostat na nějakou slušnou úroveň němčinu..no..uvidím no…já jsem o tom právě nepřemejšlel moc…takže uvidím jak to bude. Někdy v průběhu roku začnu se španělštinou no..

Takže cílem pro tento rok je pokračovat dále na angličtině, vypilovat si němčinu, abych bych v němčině prostě dobrej a mít základy ve španělštině. Na konci tohoto roku by bylo dobrý,  kdybych třeba byl schopen mít už nějakou konverzaci ve španělštině v (na) nějaký základní úrovni. Jsou to docela dobré cíle a doufám,že se mi splní…ale myslím si, že jo. Je to jenom o tom chtít prostě.Vím, že jazyky mě baví a že vím, jak se jazyky učí, takže to není prostě zase nějak těžký, ale je to hlavně o čase….hlavně o čase…protože já tu trpělivost mám….a efektivitu….efektivita vlastně záleží taky na čase.

Tak to je pro dnešek všechno. Já vám přeju šťastný nový rok a hodně zdaru při učení se jazyků.

Mějte se, čau čau.