×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Zdeňkovi a Jardovi rozhovory, První konverzace část 2

První konverzace část 2

Přesně tak

Řeknou si téma, nějakou problematiku a začnou ji řešit mezi sebou.

Přesně tak přesně tak a takový nahrávky jsou fakt super. To se mi líbí no.

Jenomže narozdíl od nás Steve už mají nějaké zkušenosti.

Přesně tak.

Mají nahráno spoustu nahrávek. Kolik jich tam můžou mít v té jejich kolekci.

No já bych řekl stovky no.

No no

To jé no mají jich tam hodně takže mají zkušenosti navíc i léta praxe řekl bych, určitě jsou zvyklý nějakým způsobem mluvit. Já zas tolik ne.

Já rád mluvím a ještě když si dám pivo tak mluvím ještě radši.

No no no tak když si dá člověk pivo tak mu to pak jede samo, takže by bylo třeba někdy dobrý dát si pivko a pak mít konverzaci, nebo sklenku vína něco

To by jsme mohli to by jsme mohli udělat na příští diskuzi.

To to bylo

Domluvit se jít do hospody a potom jít udělat nějakej podcast .

To by bylo pak jako si myslím spontánní. A docela by u toho byla i prdel.

Určitě. Jenom by mě zajímalo jestli když Steve nahrávají ty jejich rozhovory jestli používají nějakej program, kterej když oni mluví, tak píše text a oni to jenom opravijou, nebo jestli to vyloženě každou tu diskuzi píšou na počítači co slyší a zastavují si tu nahrávku. Jo? protože já si myslím že když máš dvaceti minutovej text a máš to všechno psát, že to musí být teda těžce časově náročný.


První konverzace část 2

Přesně tak Exactly

Řeknou si téma, nějakou problematiku a začnou ji řešit mezi sebou. They talk about a topic, some issue and start solving it among themselves. Они говорят тему, проблему и начинают ее решать между собой.

Přesně tak přesně tak a takový  nahrávky jsou fakt super. Exactly exactly and such recordings are really great. Вот именно, и такие записи действительно великолепны. To se mi líbí no. Liked no. Мне нравится это нет.

Jenomže narozdíl od nás Steve  už mají nějaké zkušenosti. But unlike us, Steve already has some experience. Но в отличие от нас, у Стива уже есть некоторый опыт.

Přesně tak.

Mají nahráno spoustu nahrávek. They have a lot of recordings. Kolik jich tam můžou mít v té jejich kolekci. How many they can have in their collection.

No já bych řekl stovky no. Well I would say hundreds well.

No no Well no

To jé no mají jich tam hodně takže mají zkušenosti navíc i léta praxe řekl bych, určitě  jsou zvyklý nějakým způsobem mluvit. Well they have a lot there so they have extra experience and years of practice I would say, they are definitely used to talking in some way. Ну, их там много, так что у них есть дополнительный опыт и годы практики, я бы сказал, они определенно привыкли как-то разговаривать. Já zas tolik ne. Not so much.

Já rád mluvím a ještě když si dám pivo tak mluvím ještě radši. I like to talk and even when I have a beer, I prefer to talk.

No no no tak když si dá člověk pivo tak mu to pak jede samo, takže by bylo třeba někdy dobrý dát si pivko a pak mít konverzaci, nebo sklenku vína něco Well, come on, if you have a beer, then you go on your own, so it would sometimes be good to have a beer and then have a conversation or a glass of wine

To by jsme mohli to by jsme mohli udělat na příští diskuzi. We could do that we could do at the next discussion.

To to bylo

Domluvit se jít do hospody a potom jít udělat nějakej podcast . Make an appointment to go to the pub and then go do some podcast. Договоритесь пойти в паб, а затем идите и сделайте несколько подкастов.

To by bylo pak jako si myslím spontánní. That would be like I think spontaneous. A docela by u toho byla i prdel. And there would be some ass. И у нее была бы красивая задница.

Určitě. Jenom by mě zajímalo jestli když Steve nahrávají ty jejich rozhovory jestli používají nějakej program, kterej když oni mluví, tak píše text a oni to jenom opravijou, nebo jestli to vyloženě každou tu diskuzi píšou na počítači co slyší a zastavují si tu nahrávku. I was just wondering if Steve was recording their interviews, if they were using a program that they were writing, they were writing the text and they were just going to fix it, Мне просто интересно, когда Стив записывает их разговоры, используют ли они программу, которая, когда они говорят, пишут текст и просто исправляют его, или же они явно записывают это на каждом услышанном компьютере и останавливают запись. Jo? Yeah? protože já si myslím že když máš dvaceti minutovej text a máš to všechno psát, že to musí být teda těžce časově náročný. because I think that if you have a twenty minute text and you have to write it all, it must be hard time consuming. потому что я думаю, что если у тебя есть двадцатиминутный текст и ты должен его весь написать, это должно быть сложно и долго.