×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

The Linguist: Osobní průvodce učením se jazyků, Sedmnáct: Investujte do zařízení. Část Jedna

Sedmnáct: Investujte do zařízení. Část Jedna

Pokud berete studium jazyka vážně, pořiďte si k tomu nezbytná zařízení a naučte se je používat. Tato počáteční investice je více důležitější než zbytečné utrácení vašeho času a peněz v nějakých jazykových kurzech.

Čas a peníze, co máte k dispozici pro studium jazyků, jsou jistě omezeny. Proto si dojděte koupit spolehlivé zařízení k poslouchání a můžete si ho pak vzít sebou kamkoli půjdete. Pravděpodobnost, že vložíte požadované množství času do poslouchání se zvyšuje s přenosností vašeho poslouchacího zařízení. Také použití dobrých sluchátek je dosti důležité. Efektivnost poslouchání se totiž výrazně zvýšuje s dobrou zvukovou kvalitou.

Já mám přenosný cd přehravač a minidisk přehravač s malým mikrofonem, dále pak přenosný kazeťák a malý počítač se zabudovaným mP3 přehrávačem a mikrofonem. S pomocí této výbavy, co mám k dispozici, jsem připraven poslouchat téměř jakékoli audio nahrávky, co se mi dostanou do ruky. Mohu si koupit klidně kazety či CD s audio knihami, či stáhnout si MP3 soubory, nebo si i nahrát různé schůzky, například nějaké interview či lekce pro pozdější poslouchání. Mohu se také nahrávat a rovnout to pak překopírovat do počítače.

Vyberte si to, co pomáhá právě vám. Rozhodněte se, kolik chcete utratit za to peněz a jaký budete používat zdroj pro vaše audio nahrávky - což je také hodně důležíté.

Audio nahrávky mohou být z internetu stahovány do vašich MP3 přehrávačů nebo MD přehrávačů nebo. Na většině nových počítačů si můžete vypálit i CD. Většina audio materiálů, které si dnes můžete pořídit, jsou na cédéčkách nebo kazetách, avšak životnost a kvalita cédéček je mnohem lepší než kazet a pro studium jazyků je zvuková kvalita dost důležitá. MP3 přehravače a MD přehravače mají velkou výhodu v tom, že jsou velmi malé a jejich zvuková kvalita je docela vysoká. Ale volba je samozřejmě na vás.

Chcete-li, aby to za to stálo, budete potřebovat osobní počítač a vysokorychlostní internet. Jestliže nemáte tento přístup doma, měli byste si pro zpřístupnění jazykových materiálů najít nějaké připojení na internet najít. Může to být například v knihovně, ve škole kde studujete, u nějakého z vašich přátel, či v internetové kavárně. Velmi často toto středisko vašeho přístupu bude nabízet pokyny pro přístup k obsahu a jak stahovat.


Sedmnáct: Investujte do zařízení. Část Jedna

Pokud berete studium jazyka vážně, pořiďte si k tomu nezbytná zařízení a naučte se je používat. Если вы серьезно относитесь к изучению языка, приобретите необходимое оборудование и научитесь им пользоваться. Tato počáteční investice je více důležitější než zbytečné utrácení vašeho času a peněz v nějakých jazykových kurzech.

Čas a peníze, co máte k dispozici pro studium jazyků, jsou jistě omezeny. Время и деньги, которые у вас есть для изучения языков, безусловно, ограничены. Proto si dojděte koupit spolehlivé zařízení k poslouchání a můžete si ho pak vzít sebou kamkoli půjdete. Pravděpodobnost, že vložíte požadované množství času do poslouchání se zvyšuje s přenosností vašeho poslouchacího zařízení. Také použití dobrých sluchátek je dosti důležité. Efektivnost poslouchání se totiž výrazně zvýšuje s dobrou zvukovou kvalitou.

Já mám přenosný cd přehravač a minidisk přehravač s malým mikrofonem, dále pak přenosný kazeťák a malý počítač se zabudovaným mP3 přehrávačem a mikrofonem. S pomocí této výbavy, co mám k dispozici, jsem připraven poslouchat téměř jakékoli audio nahrávky, co se mi dostanou do ruky. Mohu si koupit klidně kazety či CD s audio knihami, či stáhnout si MP3 soubory, nebo si i nahrát různé schůzky, například nějaké interview či lekce pro pozdější poslouchání. Mohu se také nahrávat a rovnout to pak překopírovat do počítače. Я также могу записать себя, а затем скопировать прямо на компьютер.

Vyberte si to, co pomáhá právě vám. Rozhodněte se, kolik chcete utratit za to peněz a jaký budete používat zdroj pro vaše audio nahrávky - což je také hodně důležíté.

Audio nahrávky  mohou být z internetu stahovány do vašich MP3 přehrávačů nebo MD přehrávačů nebo. Na většině nových počítačů si můžete vypálit i CD. Většina audio materiálů, které si dnes můžete pořídit, jsou na cédéčkách nebo kazetách, avšak životnost a kvalita cédéček je mnohem lepší než kazet a pro studium jazyků je zvuková kvalita dost důležitá. MP3 přehravače a MD přehravače mají velkou výhodu v tom, že jsou velmi malé a jejich zvuková kvalita je docela vysoká. Ale volba je samozřejmě na vás.

Chcete-li, aby to za to stálo, budete potřebovat osobní počítač a vysokorychlostní internet. Jestliže nemáte tento přístup doma, měli byste si pro zpřístupnění jazykových materiálů najít nějaké připojení na internet najít. Může to být například v knihovně, ve škole kde studujete, u nějakého z vašich přátel, či v internetové kavárně. Velmi často toto středisko vašeho přístupu bude nabízet pokyny pro přístup k obsahu a jak stahovat. Очень часто этот центр доступа предлагает инструкции о том, как получить доступ к содержимому и загрузить его.