×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

The Linguist: Osobní průvodce učením se jazyků, Čtyři: O učení se angličtiny

Čtyři: O učení se angličtiny

Anglický jazyk byl stanoven jako nejvíce užitečnější světový jazyk. Nejvyšší světová poptávka po vyučování cizího jazyka je samozřejmě po angličtině. Zda jí máme rádi nebo ne, angličtina dominuje v obchodě, vědě, cestování a lidové kultuře, nemluvě o internetu.

Angličtina je dost těžkopádný jazyk kombinující vliv staré angličtiny, latiny, normánské francoužštiny a přirozeně také evoluce. Jako výsledek toho všeho má angličtina všechny možné druhy gramatických a pravopisných nesrovnalostí, které mohou studenta jednoduše otrávit. Dosud je angličtina dominující, zatímco uměle vytvořené jazyky, jako je Esperanto, se nikdy neprosadily.

Před dvěma tisíci lety, nebo dokonce před pěti sty lety, by se zdálo docela směšné, že jazyk, kterým se mluvilo pouze na malém provlhlém ostrově v Severním Atlantiku, bude jednoho dne světově nejvíce používaný jazyk.

Jazyky jako například čínština, latina, řečtina, arabština nebo dokonce mongolština by se určitě zdáli mnohem žhavějšími kandidáty v různých časových etapách dějin naší země. Kdo ví jakým jazykem se bude mluvit za dalších pětset let? Jak vysvětluje Spencer Wells v jeho knize "The Journey of Man, A Genetic Odysey (Princeton University Press)" : Ačkoli Sogdian byl kdysi dorozumívající jazyk, tzv. "lingua franca" na "Hedvábné stezce"* - jak je tomu i podobně v dnešní době s angličtinou, která je jazykem používaným při obchodování - do 20. Století všechny dialekty do jednoho zanikly.

Jestliže nejste rodilý mluvčí anglického jazyka, pak vám doporučuji si přečíst tuto knihu v angličtině. Může to být první kniha, co v angličtině vůbec čtete, ale to můžete zvládnout. Možná že většina materiálů, co jste doposud četli byly složeny jen z krátkých textů nebo článků. Možná, že myšlenka přečíst si celou knihu v angličtině je pro vás děsivá. Nemělo by tomu tak být...

Tato kniha, která obsahuje více než 4000 nejběžnějších anglických slovíček je presentována v jednom mediálním formátu jako podstata studia jazyků, který my nazýváme "The Linguist". Pokud si tuto knihu s využitím našeho systému přečtete, můžete si být jist, že těchto 4000 slovíček se stane částí Váši aktivní slovní zásoby.

Tato kniha je vytištěna na nejpříjemnějším a nejznámějším formátu papíru. Knihy jsou přenosné a praktické. Já jsem však i nahrál veškerý obsah této knihy na CD, takže můžete veškerý obsah této knihy i poslouchat a nechat tím stimulovat nervové sítě ve Vašem mozku, které budou reagovat na mluvený jazyk. Tato kniha je dostupná i v elektronické podobě, takže si můžete vyhledat slovíčka s použitím slovníků a využít mnoho funkcí, které najdete na webových stránkách www.thelinguist.com.

*Poznámka:

Hedvábná stezka či Hedvábná cesta (v angličtině the Silk Road) je starověká trasa vedoucí Jižní Asií, ve své hlavní větvi spojující čínské město Si-an (Xi'an) s Malou Asií a Středozemním mořem. Její celková délka po souši a po moři činí asi 8 000 km.


Čtyři: O učení se angličtiny

Anglický jazyk byl stanoven jako nejvíce užitečnější světový jazyk. Nejvyšší světová poptávka po vyučování cizího jazyka je samozřejmě po angličtině. Zda jí máme rádi nebo ne, angličtina dominuje v obchodě, vědě, cestování a lidové kultuře, nemluvě o internetu. Нравится вам это или нет, но английский язык доминирует в бизнесе, науке, путешествиях и популярной культуре, не говоря уже об Интернете.

Angličtina je dost těžkopádný jazyk kombinující vliv staré angličtiny, latiny, normánské francoužštiny a přirozeně také evoluce. Jako výsledek toho všeho má angličtina všechny možné druhy gramatických a pravopisných nesrovnalostí, které mohou studenta jednoduše otrávit. В результате всего этого в английском есть всевозможные грамматические и орфографические нестыковки, которые могут просто раздражать ученика. Dosud je angličtina dominující, zatímco uměle vytvořené jazyky, jako je Esperanto, se nikdy neprosadily. До сих пор доминирует английский, а искусственные языки, такие как эсперанто, так и не прижились.

Před dvěma tisíci lety, nebo dokonce před pěti sty lety, by se zdálo docela směšné, že jazyk, kterým se mluvilo pouze na malém provlhlém ostrově v Severním Atlantiku, bude jednoho dne světově nejvíce používaný jazyk.

Jazyky jako například čínština, latina, řečtina, arabština nebo dokonce mongolština by se určitě zdáli mnohem žhavějšími kandidáty v různých časových etapách dějin naší země. Такие языки, как китайский, латинский, греческий, арабский или даже монгольский, безусловно, выглядели бы гораздо более горячими кандидатами на разных временных этапах истории нашей страны. Kdo ví jakým jazykem se bude mluvit za dalších pětset let? Jak vysvětluje Spencer Wells v jeho knize "The Journey of Man, A Genetic Odysey (Princeton University Press)" : Ačkoli Sogdian byl kdysi dorozumívající jazyk, tzv. "lingua franca" na "Hedvábné stezce"* - jak je tomu i podobně v dnešní době s angličtinou, která je jazykem používaným při obchodování - do 20. Století všechny dialekty do jednoho zanikly. Века все диалекты слились в один.

Jestliže nejste rodilý mluvčí anglického jazyka, pak vám doporučuji si přečíst tuto knihu v angličtině. Může to být první kniha, co v angličtině vůbec čtete, ale to můžete zvládnout. Možná že většina materiálů, co jste doposud četli byly složeny jen z krátkých textů nebo článků. Možná, že myšlenka přečíst si celou knihu v angličtině je pro vás děsivá. Nemělo by tomu tak být... Так не должно быть...

Tato kniha, která obsahuje více než 4000 nejběžnějších anglických slovíček je  presentována v jednom mediálním formátu jako podstata studia jazyků, který my nazýváme "The Linguist". Эта книга, содержащая более 4000 самых распространенных английских слов, представлена в одном медиа-формате как сущность изучения языка, которую мы называем «Лингвист». Pokud si tuto knihu s využitím našeho systému přečtete, můžete si být jist, že těchto 4000 slovíček se stane částí Váši aktivní slovní zásoby.

Tato kniha je vytištěna na nejpříjemnějším a nejznámějším formátu papíru. Knihy jsou přenosné a praktické. Já jsem však i nahrál veškerý obsah této knihy na CD, takže můžete veškerý obsah této knihy i poslouchat a nechat  tím stimulovat nervové sítě ve Vašem mozku, které budou reagovat na mluvený jazyk. Tato kniha je dostupná i v elektronické podobě, takže si můžete vyhledat slovíčka s použitím slovníků a využít mnoho funkcí, které najdete na webových stránkách www.thelinguist.com.

*Poznámka:

Hedvábná stezka či Hedvábná cesta (v angličtině the Silk Road) je starověká trasa vedoucí Jižní Asií, ve své hlavní větvi spojující čínské město Si-an (Xi'an) s Malou Asií a Středozemním mořem. Její celková délka po souši a po moři činí asi 8 000 km.