×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Mnou opravené a posléze namluvené texty studentů češtiny, Reinhardovo psaní, Popis mého dne. Pondělí, 05.03.2012

Reinhardovo psaní, Popis mého dne. Pondělí, 05.03.2012

V pondělí jsem vstal v půl sedmé, protože to byl pracovní den, ale měl jsem lekce ve škole jenom do půl deváté. Obvykle vstávám v půl šesté, protože první lekce začíná ve třičtvrtě na osm (7.45). Oblékl jsem se, a pak jsem se staral o kočky. Krmil jsem je a vyčistil jsem jejich záchody.

Pak jsem se umyl, a potom jsem si připravil snídani - čaj a cornflakes s mlékem. Jím cornflakes, když nemám moc času, jinak jím krajíc chleba s máslem a marmeládou. Vyčistil jsem si zuby a zabalil jsem svačinu do batohu.

Jel jsem autem na nádraží a vlakem do Kremži, kde se nachází moje škola. V té době jsem poslouchal mockrát ten samý podcast o rutinních věcech dne a rozhodl jsem se, že budu taky popisovat můj den v češtině.

Učil jsem studenty francouzštinu a angličtinu, a pak jsem se vrátil domů. Doma jsem se naobědval a trochu jsem odpočíval. Trochu jsem si hrál s kočkama, a pak jsem si sedl k psacímu stolu, protože jsem měl hodně opravných písemných prácí. Nakonec jsem to dokončil a navečeřel se.

Po večeři jsem měl konverzaci se studentem v němčině na Skypu, a pak jsem mu napsal report na LingQu. Měl jsem ještě něco připravit na zítřejší lekce. Vykoupal jsem se a šel jsem spát o půl dvanácté.


Reinhardovo psaní, Popis mého dne. Pondělí, 05.03.2012

V pondělí jsem vstal v půl sedmé, protože to byl pracovní den, ale měl jsem lekce ve škole jenom do půl deváté. Obvykle vstávám v půl šesté, protože první lekce začíná ve třičtvrtě na osm (7.45). Oblékl jsem se, a pak jsem se staral o kočky. Krmil jsem je a vyčistil jsem jejich záchody. I fed them and cleaned their toilets.

Pak jsem se umyl, a potom jsem si připravil snídani - čaj a cornflakes s mlékem. Then I washed, and then I prepared breakfast - tea and cornflakes with milk. Jím cornflakes, když nemám moc času, jinak jím krajíc chleba s máslem a marmeládou. Vyčistil jsem si zuby a zabalil jsem svačinu do batohu.

Jel jsem autem na nádraží a vlakem do Kremži, kde se nachází moje škola. I drove to the station and by train to Kremža, where my school is located. V té době jsem poslouchal mockrát ten samý podcast o rutinních věcech dne a rozhodl jsem se, že budu taky popisovat můj den v češtině. At that time, I listened many times to the same podcast about the routine of the day and I decided to describe my day in Czech as well.

Učil jsem studenty francouzštinu a angličtinu, a pak jsem se vrátil domů. Doma jsem se naobědval a trochu jsem odpočíval. I had lunch at home and rested a bit. Trochu jsem si hrál s kočkama, a pak jsem si sedl k psacímu stolu, protože jsem měl hodně opravných písemných prácí. I played with the cats a bit, and then I sat down at my desk because I had a lot of corrective writing work. Nakonec jsem to dokončil a navečeřel se. I finally finished it and had dinner.

Po večeři jsem měl konverzaci se studentem v němčině na Skypu, a pak jsem mu napsal report na LingQu. Měl jsem ještě něco připravit na zítřejší lekce. Vykoupal jsem se a šel jsem spát o půl dvanácté.