×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Czech Step by Step - Krátké české zprávy, Krátké české zprávy: Vyšetřování exploze munice

Krátké české zprávy: Vyšetřování exploze munice

Vyšetřování exploze munice

Před šesti lety, v říjnu a prosinci roku 2014, došlo dvakrát k výbuchu munice ve skladu firmy Imex Group ve Vrběticích. Zemřeli při tom dva lidé.

Teď přineslo vyšetřování speciálního týmu překvapení. Premiér Babiš v sobotu oznámil, že česká Bezpečnostní informační služba (BIS) má důkazy o tom, že výbuch inscenovali dva ruští agenti.

Existuje podezření, že tak chtěli znemožnit prodej munice do Ukrajiny nebo do Sýrie.

Zdroj fotografií: unsplash.com


Krátké české zprávy: Vyšetřování exploze munice Short Czech news: Investigation of ammunition explosion

Vyšetřování exploze munice Ammunition explosion investigation

Před šesti lety, v říjnu a prosinci roku 2014, došlo dvakrát k výbuchu munice ve skladu firmy Imex Group ve Vrběticích. Zemřeli při tom dva lidé. Six years ago, in October and December 2014, ammunition exploded twice in the Imex Group warehouse in Vrbětice. Two people died in the process.

Teď přineslo vyšetřování speciálního týmu překvapení. Premiér Babiš v sobotu oznámil, že česká Bezpečnostní informační služba (BIS) má důkazy o tom, že výbuch inscenovali dva ruští agenti. Now the special team's investigation has come as a surprise. Prime Minister Babiš announced on Saturday that the Czech Security Information Service (BIS) has evidence that the blast was staged by two Russian agents.

Existuje podezření, že tak chtěli znemožnit prodej munice do Ukrajiny nebo do Sýrie. There is a suspicion that they wanted to prevent the sale of ammunition to Ukraine or Syria.

Zdroj fotografií: unsplash.com