Lietuviškos sėkmės istorijos

Mano sėkmės istorija dar neparašyta, bet radau keletą uzdarbis.lt forume.

  1. Kaip išmokti anglų kalbos - arba tiesiog prasilaužti - Kaip išmokti anglų kalbos - arba tiesiog prasilaužti - Asmeninis tobulėjimas - Uždarbis.lt - Verslo ir IT bendruomenė
  2. Angliškos knygos - Angliškos knygos - Asmeninis tobulėjimas - Uždarbis.lt - Verslo ir IT bendruomenė

Abiejų sėkmingų mokinių patirtis patvirtina - norinti išmokti naujos kalbos gramatika nereikalinga. Vienas iš jų rašo:

“Aš tai išmokau pakankamai paprastai - peržiūrėjau 20 sezonų Simpsonų, perskaičiau lentyną angliškų knygų (harį poterį, žiedų valdovą ir t.t.), neskaitant to, kad dažnai ir filmus pažiūrėdavau. O paskui žiūriu, kad jau be problemų… O svarbiausia, kad dariau tai, kas man patinka, ir kaip pašalinį efektą išmokau anglų”

Sveiki, aš skaitau jūsų raštus forumuose ir matau vien abejones - ar taip gerai, ar taip reikia, ar kitaip reikia…Nereikia kitaip. Jūs turite AJ, jūs turite Stevą ir jūs turite Gintarą:-) Klausykite jų ir viskas bus gerai. Ir turėkite truputėlį daugiau kantrybės. Tai labai žmogiška - norėti visko čia ir dabar. Viskas ir bus, bet tam reikia truputėlį daugiau laiko. Šita metodika yra nuostabi ir ji puikiausiai veikia.

Aš moku labai gerai dvi kalbas - rusų ir vokiečių. Rusų išmokau nepatebimai, kaip ir visi tarybiniai vaikai, o vokiečių mokiausi be proto ilgai. Mokykloje, universitete, kursuose, galų gale baigiau dviejų metų perkvalifikavimo kursus (mokiausi kiekvieną dieną po 5 val. kursuose ir dar darydavau kelias valandas namų darbus namie). Vokiškai laisvai kalbėti pradėjau po metų mokymosi kursuose.

Kai prireikė anglų kalbos, tiesiog ilgai bijojau vėl pradėti mokytis, prisimindama vokiečių kalbos mokymosi patirtį. Tačiau anglų kalbos reikėjo labai. Dėl atsiveriančių profesinių galimybių. Štai ir pirmas dalykas - MOTYVACIJA.

Prieš metus nusipirkau Zamiatkino kursą. Mokiausi labai sąžiningai. Kas dieną po tris valandas, kaip liepė Zamiatkinas. Kursą perėjau per du mėnesius. Neturėjau kantrybės mokytis 8 mėnesius. Po to ziūrėjau filmus, skaičiau knygas. Kalbėti nepradėjau. Tačiau kursas pripratino smegenis atskirti anglų kalbos žodžius nuo nesuprantamo triukšmo ir, pradėdama mokytis pagal “teisingą” metodiką, jau nebebuvau pradedančioji. (AJ teigia, kad jo metodika netinka pradedantiesiems?:slight_smile:

Pernai lapkričio mėnesį skaičiau Suomijoje pranešimą anglų kalba. Ruošiausi jam ir treniravausi kokį mėnesį. Pranešimą perskaičiau, netgi dviejuose srautuose, tačiau konferencijos pabaigoje, kai organizatoriai ėmė nešioti po salę mikrofoną ir klausinėti dalyvių refleksijos, aš susigūžiau iš baimės, kad tik manęs nekalbintų. Aš vis dar nekalbėjau. Grįžau namo įsiutusi ir pasakiau sau - laikas baigti tingėti ir pradėti mokytis. Ir užsigooglinau temą “anglų kalbos gramatika”, ir pirmoji nuroda nuvedė į Gintaro blogą. (Nepagailėk, Dieve, Gintarui visokių gėrybių:-). Tokia buvo “teisingo” mokymosi pradžia.

Aš mokausi dabar taip - AJ Effortless English + VIP +Lingq. Ir vakarais angliški filmai.
Mokausi 4 mėnesius. Dirbu daug. Vidutiniškai 5 val. per dieną. Per 4 mėnesius surinkau 400 klausymo valandų. (Išeina panašiai kaip pas Zamiatkiną - 3 klausymo valandos per dieną).

Šiandien grįžau iš konferencijos Briuselyje. Tai buvo labai svarbūs mokymai. Kad patekčiau į juos, turėjau praeiti didelę atranką ir vienas iš kriterijų buvo labai geras anglų kalbos mokėjimas.Tai va, aš kalbėjau:) Laisvai ir be širdies drebėjimo. Tik po 4 mokymosi mėnesių. Kalbėjau nedarydama vertimo, iš kažkur atsirasdavo reikalingos frazės, lengvai supratau visus kitus žmones. Žinoma, tai nebuvo tobula, žinoma, kalbėdama dariau klaidas, žinoma, pritrūkdavau žodžių, ir, nors puikiausiai susišnekėjau su Izraelio dalyve, labai sunkiai supratau anglę iš Mančesterio, tačiau jaučiausi lygi su visais, nes GALĖJAU KALBĖTI LAISVAI. Dabar, kai nulaužiau psichologinį barjerą, manau, mokslai eisis dar lengviau ir greičiau.

Taigi - šita metodika iš tikrųjų teisinga. Trys banginiai, kuriais ji remiasi - Mirtinas Noras Išmokti, Laikas, Kurį Galite Tam Skirti ir Džiaugsmas, Kurį Teikia Šis Procesas. Laiko iš tikro reikia nemažai. Nes juk mokėtės mokykloje energijos tvermės dėsnį - iš nieko niekas neatsiranda. Tik vienos rūšies energija gali virsti kitos rūšies energija. Linkiu jums, kad klausymo energija kuo greičiau virstų kalbėjimo energija. Bet čia kaip užtvanka - kad krintantis vanduo suktų turbinos generatorių, vandens turi būti sukaupta daug:-)

Ir jokių abejonių. Tiesiog ramiai mokytis, žinoti, kam tau to reikia ir laukti savo valandos.:slight_smile:

1 Like

Super, Miride! Tu parašei pirmą sėkmės istoriją čia ir antrą Lietuvoj (ta kur su Simpsonais - tai ne istorija, o tik žinutė forume)! Niekad nemaniau, kad gali būti taip smagu skaityti sėkmės istorijas :slight_smile:

@rolan
Ne 400 valandų, o 2 mėnesiai Zamiatkino + 400 valandų :wink:

Tarp kitko, aš šiandien irgi apturėjau minimalistinę sėkmę - gana lengvai parašiau 240 žodžių straipsnelį anglų kalba. Anksčiau raštai man vėžį varė :slight_smile:

Ačiū, Gintarai, už palaikymą.:slight_smile:

Sveikinu tave taip pat su 240 jau lengvai ir nesikankinant parašytų žodžių. Labai gerai suprantu, ką tai reiškia - vienas mažas žingsnelis, bet jis visada į priekį. Ir vieną dieną pamatai, kad pažengei gerokai. Aš atsilikusi nuo tavęs dvejais metais, bet einu iš paskos ir visada galvoju - jei tu sugebėjai, tai galėsiu ir aš. Dabar aš dar niekaip straipsnio neparašyčiau, bet kada nors tai padarysiu taip pat lengvai.:slight_smile:

Miride, sėkmės istorijos yra labai svarbios tiems mokiniams, kurie yra frustracijos etape. Kai atrodo niekas nesiseka, staiga še tau - sėkmės istorija! Ir žmonėm palengvėja. Ir atsiranda ūpas toliau mokytis.

@Rolan
Tu jau čia esi pakankamai ilgai. Jei jau tiek išsilaikei - viskas bus gerai. Jeigu skaičiuosi valandas, tai neturėsi bereikalingų iliuzijų pradėti kalbėti “per anksti” ir ramiai galėsi judėti savo tempu. Labai svarbu nekelti sau nerealių tikslų, o apturėti malonumą nuo proceso.

Man dabar labai smagu klausytis anglų kalbos ir ji man atrodo labai graži. Jaučiuosi taip, lyg kas man iš ausų būtų ištraukęs kamščius. Dešimtmečiais klausiau dainų angliškai, nesuprasdamas nė žodžio. O dabar visa tai įgavo prasmę. Aš girdžiu, kad žmonės savo dainom kažką sako klausytojui.

Paskelbiau nuorodą į šią temą Facebook’e. Learn English Online šiai dienai turi 2092 originalius gerbėjus (sakau originalius, nes pastebėjau, kad kai kurie kursai, norėdami atrodyti solidžiau už konkurentus, truputį “priperka” gerbėjų). Tarp jų - daugiau kaip pusė lietuvių.

Ką turime. Parodžiau žmonėms nuostabiausią sėkmės istorija, kokią tik matė Lietuva po Kristaus, ir ką sau galvojate? Vienas žmogus paspaudė “Like”.

Jeigu nueisite į kokių nors kursų Facebook puslapius, tai pamatysite, kad jie, neturėdami ką pasakyti, deda įvairiausius idiotiškus vaizdelius už kuriuos tauta balsuoja net susiriesdama. Tačiau vienintelė reali ir vertinga istorija tautiečiams nepatiko.

Čia kas? Lietuviškas pavydas? Negalia? Ar visiškas smegenų nusėdimas?

Prisiminiau Vingienę ir Žemaitės Marčios: “Man nereik cackų-pacackų! Man reik tokios pat purvabridės, kaip ir aš pati!”

Panašu, kad daugumai tautiečių geriausia vieta yra tarp tokių pat neįgaliųjų, kur jų intelektualinė negalia ne taip krinta į akis.

Ateis į LingQ. O ką jei nepasiseks? Šitokia sarmata! Kursuose tai niekas nemoka angliškai - visi savi. Švogerių kraštas jprst!

Gerai sakė Steve: “LingQ is very noble community”. Užtai mes čia esame geroje kompanijoje :slight_smile:

Gintarai, mažai “laikinti " gali ir dėl kitos priežasties.Šiandien kaip tik rašau visiems draugams laišką ta tema.Neseniai FB sugalvojo tokį dalyką ir automatiškai jį visiems pritaikė: matai tik tuos draugų ir puslapių pranešimus, kuriuos dažniausiai “laikini” ar komentuoji…tai užburtas ratas, jei nekomentuoji, nespaudi “like” tai savo sraute niekada ir nebematysi kai kurių draugų ir puslapių pranešimų…o kaip tu luos” laikinsi", jei niekad nematai? Pastebėjau šią nesamonę , nes nebegaudavau naujienų pranešimų iš kai kurių naujų( tame tarpe ir tavo) ,tik pusmečio ir mažiau senumo puslapių…Viską ištaisyti ir vėl praregėti galima tik rankiniu būdu.

@Hopeidea
Negaliu kalbėti apie tai ko nežinau. Bet galiu pasakyti, ką matau. Įdėjau screenshotą, kur matosi, kiek LingQ’e apsilanko žmonių iš įvairių šalių. Lietuva beveik lygiuojasi su JAV. Visiems kitiems iki mūsų - kaip iki Mėnulio. Bet pažiūrėkite kaip bendrauja amerikiečiai, rusai ir kiti (prie kiekvieno žmogaus yra vėliavėlė). Ir kaip bendraujame mes.

http://www.anglukalbospamokosinternete.lt/wp-content/uploads/2011/02/stats.png

Gal čia sakau aš gadinu orą su savo nuotaikom, nukreiptom prieš sistemą. Bet iš kitos pusės mes jau turime savo HERO. Vadinasi kažkam padeda, ne tik man :slight_smile:

Tarp kitko turiu padaręs komercinį blogą anglų kalba http://www.britishaccent.net/
Ten apsilankymų yra trigubai mažiau, negu Lietuvoj, o Like’ų - trigubai daugiau. Vis dėlto manau, kad čia yra grynai tautiniai reikalai :slight_smile:

Keista musu lietuvele.Neseniai buvau i tokia www.anglu24.lt parases na kad yra lingq galima anglu mokintis uz dyka nemokant pinigu,naturaliu budu mokintis na ir taip toliau patart norejau.Ir ka gi kita diena mano zinute buvo iskart istrinta, kad zmones nesusigundytu eit i lingq ir mokytusi dykai.

Sveiki,paskaičius Gintaro Blogus man jau seniai nebesinori eiti į kitus tinklapius anglų kalbai mokintis ar kursus kurie kaip Gintaras buvo sakęs kaip ir pats matau tik plėšia pinigus,ir padeda ‘‘išmokti’’ kalbą.Dabar mokinuosi su Lingq,ir aišku AJ ir man tai patinka ;]
Pasakysiu atvirai kas galvoja neturi smegenų tegul ir vaikšto pas savo anglų kalbos repetitorius,lanko kursus ir leidžia šimtais už nieka
Jeigu kas yra perskaite Gintaro blogus ar klause Steve Kaufmann ar AJ ir vistiek mokosi mokyklos metodais,tai jau tada kažin kuo ar bepadėsi
Juk svarbiausia kad mums čia gerai :slight_smile:

As taip pat pusmety kaskur su effortles ir su lingq tik dirbu ir sekasi gan neblogai,jau sneket pradejau angliskai ir kuo toliau tuo maziau klaidu darau,bet aisku buna ir taip kad sneku sneku atrodo viskas gerai jis supranta mane as suprantu ji.pokalbiui pasibaigus pamastau ir suvokiu kiek klaidu pridariau juokas is saves paima pradzioj o veliau frustracija kokia para laiko uzeina man.Na ir kita diena vel anglu mokinuos su dar didesniu noru :smiley:

@Gintaras
Tai aišku, kad tautiniai…santūrūs mes lietuvaičiai, o aš net drįsčiau sakyti - abuojūs…

Sveiki, aciu miride’i uz sekmes istorija- reikalinga kaip oras, bet man mieli tautieciai nesutelpa galvoj is kur tiek laiko gauti po 5 val. kasdien… As vienos valandos nerandu: vakarais po darbo nebesinori nieko per daug, rytais dar viena valanda anksciau keltis? (nuo 5 ryto? O jei po 2-3 val…). Suprantu- reik rasti laiko, bet po 5- 3 val. per diena, tai nezinau…

@saldainis
Kalbą reikia nešiotis su savim (iPod, mp3 grotuvas, mob. telefonas, etc.). O klausytis reikia einant, važiuojant arba dirbant fizinį darbą, kurio metu nebūtina su kuo nors bendrauti.

Dekui didelis miride"i uz tai kad pasidalino savo istorija su kitais.Is tiesu kitiems besimokantiems tai gyvybiskai svarbu kaip oras.Gal but tai ir naturalu, kad mokslo pradzia visada susijusi su didele motyvacija.Paskiau ta motyvacija po truputi blesta blesta ir pastebi kad jau kita karta save jau vos ne priverti atsiversti Lingq.Cia as apie save.Sendien paskaiciau sekmes istorija ir man cia kaip spyris i uzpakali.Va dabar tai susiimsiu ir is naujo sumotyvuosiu save.Labai smagu kai kas nors laiku papurto.Valio…

Sveiki Brangieji !
Aciu Visiems uz savo patirti , zinias , mokymas ir tikras sekmes istorijas . As pradedanti …istikruju tai reikia valios ir didelio noro …Skaitau Jusu zinutes ir Sirdis dziaugiasi ,kad yra tokia vieta kur galima paskaityti ir rasti tikru patarimu , nuorodu . Neradau nei vieno "tikro lietuvio " norincio isjuokti ar “isdurti” savo tautieti . Radau tik pasitikincius , inteligentiskus , nuosirdzius draugus !
Linkiu Visiems ir Sau , Siekti ir Pasiekti ! Kai bus sunku ar palenks tingulys pasiskaitykim Musu Foruma ir abejones dings !
,Galbūt aš nenuėjau ten, kur ketinau, bet už tat sustojau ten, kur norėjau.,
Douglas Adams

Sveiki. Malonu skaityti šitas žinutes, atrodo tarsi jas būtų parašę ne lietuviai. Norėčiau, kad būtų daugiau tokių žmonių kaip jūs.

Iš tikrųjų tie lietuviai gal ir nėra tokie jau blogi. Tik tų gerųjų nelabai matosi, nes garsiausiai rėkia ne jie.
Malonu matyti naujus veidus :slight_smile:

Sveiki, naujokai:-) Jau padarėte pirmą teisingą žingsnį - pradėjote teisingai mokytis. Dabar tik nepadarykite pirmosios klaidos - nemeskite mokytis:-) Sveikinu ir linkiu geriausios sėkmės.