Geriausio komentaro konkursas. Prizinis fondas - 1000 LingQ taškų (atitinka $10)

Tai va. Gavau čia velnių vienoje temoje, kad nepakankamai dirbu Lietuvos labui :slight_smile: Todėl norėčiau išjudinti reikalus iš sąstingio. Parašiau naują vedamąjį straipsnį savo blogui. Įžanginiai straipsniai man yra didelė problema. Bandau juos rašyti jau 2 metus, bet kol kas dar neparašiau tokio, kuris būtų bent jau patenkinamas. Todėl nusprendžiau paprašyti pagalbos, o geriausiam pagalbininkui atsilyginti LingQ taškais.

Konkurso sąlygos

  1. Perskaityti mano naują straipsnelį (jis yra skirtas patraukti dėmesiui žmonių, kurie apsilankė mano bloge pirmą kartą, todėl pastabos dėl besikartojančių idėjų ar faktų čia nelabai reikalingos). Straipsnelis yra čia - http://www.anglukalboskursai.net/
  2. Parašyti komentarą Facebook komentarų skiltyje. Anoniminiai komentarai yra atjungti, kadangi manau, kad žmonės turi atsakyti už savo žodžius, jeigu jau nori kalbėti viešai. Aš pats nesislapstau ir nepageidauju, kad komentuotojai slapstytųsi. Kas nori rašyti anonimiškai, gali man parašyti į kontaktų formą. Bet tokios žinutės negalės dalyvauti konkurse, kadangi jų nematys kiti dalyviai, kurie galėtų už jas balsuoti.
  3. Viskas!

Konkurso trukmė - 31 diena. Startas - dabar - 2011.10.22, pabaiga - 2011.11.21.

Komentarai gali būti apie bet ką:

  • idėjų kritika;
  • stiliaus kritika;
  • pastebėtų rašybos ar logikos klaidų taisymas;
  • idėjų teisingumo paneigimas (tam reikia turėti savo sėkmingą patirtį);
  • idėjų teisingumo patvirtinimas (tam irgi pageidautina turėti savo sėkmingą patirtį);
  • sėkmės istorija, nesusijusi arba susijusi su tuo, apie ką kalbama straipsnyje.
  • šiaip nuomonė apie bele ką (pavyzdžiui galima parašyti “Gintarai, tu esi balvonas” arba “nusibodai!”);

Žodžiu, visiška laisvė.

Nugalėtojas gali būti tik LingQ narys, kadangi kitaip iš tų taškų naudos - kaip iš ožio pieno.
Išimties tvarka nugalėtojas gali ir nebūti LingQ narys, jei taip nuspręs vertinimo komisija. Šiuo atveju prizas gali būti pakeistas grynaisiais.

Kas ta vertinimo komisija?

Tai bus visi savanoriai, parašę bent vieną komentarą po tuo straipsniu. Jie turės teisę rinkti ir būti išrinktais. Rinkimams tikriausiai padarysime kokį nors balsavimą jei nebus pasiūlyta geresnių idėjų.

Prizas bus sukrapštytas iš mano kišenės.

Kodėl kas nors turėtų dalyvauti ir gaišti savo brangias 2 ar 5 minutes komentarams rašyti už tokį mažą atlygį?

Rimtų finansinių ar kitokių priežasčių tam nėra. Tai būtų, kai jau minėjau savanorystė - kiekvieno indėlis į mūsų metodo sklaidą, kadangi jūsų komentarus gali pamatyti jūsų draugai. Jei komentarų būtų daug, apie tai sužinotų daug žmonių.

Kokia man nauda atiduoti $10 už komentavimą?

Tokiu būdu tikuosi padidinti lankytojų srautą į savo blogą ir padidinti pardavimus (vat toks jau aš blogas :). Kitas dalykas, atsižvelgdamas į pastabas, galėčiau pataisyti tą - esamą straipsnį, arba parašyti naują - geresnį.

Ką apie tai manot, klasiokai? Ir kaip būtų galima suorganizuoti balsavimą, pavyzdžiui Facebook’e, kad būtų galima balsuoti už konkrečius asmenis?

@Gintaras.

Jau perskaičiau tavo straipsnį. Parašysiu komentarą. :slight_smile:

Ir prizinis fondas čia niekuo dėtas. Mane labai sužavėjo tavo idėja.
Tavo straipsnis, komentarai ir pasidalijimas patirtimi yra ir indėlis į metodo sklaidą, ir padėka žmonėms, sukūrusiems metodą.

Ir žavingas deadline’as. Lapkričio 21 bus lygiai metai, kai mokausi LingQ’e.:slight_smile:

Yeah… Ruduo yra labai svarbus. Aš susidėjau su Effortless English spalio 5, o su LingQ - lapkričio 19 :slight_smile: Visi vaikai pradeda eiti į mokyklą rudenį ir studentai taip pat… :slight_smile:

Ka galiu pasakyti per jus Gintarai atradau kitą požiūrį i kalbos mokymasi gal prieš kokius metus, o paskui žinoma ir A.J, Steve, Benny Lewis ir kitus poliglotus, kas mane iš karto papirko jūsų straipsniuose tai atsispindėjo nuoširdumas ir tikrumas.
Nors aš asmeniškai niekada taip nebuvau sureikšminęs visų tų dalykų kaip gramatika ką jūs ir kiti dažnai akcentuoja, tai gal nėra tokios didelės ir nuoskaudos, ką atsimenu iš savo mokyklos geri mokiniai kurie ant testų susimaudavo gal labiau, bet kalbejime būdavo šimtą kartų geresni už tuos kurie kaldavo tuos žodžius ir turėjo dešimtus iš anglų, čia jau ir kvailui aišku ir mokykloj tas pasisebi kad tu tiesiog natūraliai ignoruoju tą gramatiką ką mokykloj iš tikrųjų nemažai mokinių ir darydavo tuo labiau daro ir iki šiol…

Bet va ka supratau kad norint išmokti kalbos tai visų pirma reikia žinoti kaip ją reikėtų mokyti tokios medotikos mokytojai būtų daug labiau pravartesni žmonėm nei kad pačios konkrečios kalbos mokytojai.

O apie save galiu pasakyti kad per tuos metus nebuvau aktyvus kaip mokinys kad speceliai verščiau save mokytis, tiesiog skaičiau daug ir žiūrėjau serialus, dabar galiu pasakyti kad mano kalba patobulėjo šimtą kartų skaitau knygas žiūriu filmus interviu susirasineju ir kalbu su užsieniečiais. O į savo mokslą investavau lygiai nuli litų.

@madidazz
Nu va kaip gerai :slight_smile: Man viena žydė pasakojo apie vaikiną, kuris mokėsi iš knygų tik jau dabar neatsimenu ko. Pasirodo net ir taip įmanoma! Ką jis darė, tai neskaitė visko ištisai, o perskaitydavo apie kažkokią tai techniką ir eidavo laukan atidirbinėti jos praktiškai. Pavyzdžiui, išgirdę blogą žodį, daugelis žmonių susinervuoja arba nuliūsta. Galima perskaityti 10000 knygų apie tai, bet teorinės žinios, neįtvirtintos praktiškai, neduos jokios naudos - realiose situacijose žmogus reaguos taip pat kaip ir anksčiau.

Tuo tarpu jeigu jis eis į lauką, lįs į situacijas ir gaus daug blogų žodžių, galiausiai galės įtvirtinti pageidaujamas reakcijas į savo kasdieninį gyvenimą. Būtų tik noro ir ryžto. Mokytis galima brangiai, galima pigiai, galima ir dykai. Svarbu mokytis. Dideli pinigai dar negarantuoja didelių įgūdžių, kaip ir gramatikos žinios negarantuoja gebėjimo jas taikyti kalboje :slight_smile:

Labai teisingai dabar idomumo dėlei parsisiunčiau Benny Lewis Language hacking guide kuris būdamas 21 kalbėjo tik angliškai dabar jau kalba 8. o jam nėra nei 30 metų. Tai jis kaip ir pritaria daugumai ir A.J ir Steve Kauffman idejom, bet kas mane nustebino kad jis pataria ir pats taip daro kad nuo pacios pirmos dienos pradeti kalbeti kaip ir praleidžia visus silence period ir learn like a child principus, bet čia aišku kiekvienam savo bet joo požiūris man tikrai patiko ir kaip jis staigiai gali issisavint kalbą…

Tai jis kaip ir patvirtina šią taisyklę jūsų pasakojime ką išmoksta iškart paverčia į praktiką.

Tas vaikis geras. Man patiko, kaip jie ginčijosi (tiksliau draugiškai kalbėjosi :slight_smile: su Steve. Vienas dalykas, kai ginčijasi du poliglotai, kitas - kai aklas veda aklą. Pasak Švento Rašto antru atveju abu įkrenta į griovį arba į duobę - kaip kam patinka :slight_smile:

Čia tas Steve ir Benny pokalbis:

Part 1 - http://tinyurl.com/3d5b5ll
Part 2 - http://tinyurl.com/3ll622o

Viskas gerai. Tik Benny metodas - kalbėti iš karto - man mirtis. Man iš siaubo surakina žandikaulius.

Todėl aš už Silence Period.:slight_smile: Klausaisi daug mėnesių ir nieko nekalbi.
O paskui, op! Ir atsidaro. Pradedi kalbėti ir nebegali sustoti, ir pati baisiesi savimi - iš kur visa tai?:slight_smile:

Bet mes skirtingi ir tai labai gerai. Todėl Benny taip pat yra jėga:-)

Na nėra vieno recepto kaip uždirbti milijoną, taip kaip ir nėra vieno kelio įsisavint kalbai, bet svarbu atskirti pelą nuo grūdo ir atsirinkti kas tau pačiam tiinka nebijot viską išbandinėt ant savęs :wink:
aš irgi gal labiau už Steve metodus kažkaip labiau apčiuopimesni ir aiškesni, o Benny tai galima tik žavėtis jo drąsa ir entuziazmu :wink:

Ką gi, praėjo pora dienų, gavome 1 komentarą. Kaip matome, norinčių skleisti žodį kol kas neatsirado, tai jau tikriausiai ir neatsiras. Labai lengva apkaltinti kitus, kad “išvertė tik 2 podcastus”, bet, kai paprašai prisidėti, didvyriai neria į krūmus. Čia tiktų B.Franklino žodžiai: “Prieš rodydamas mano dėmes, nusiplauk pirštą.”

Matyt prizas yra per menkas… Kai kalba užeina apie $10 už mėnesį pamokų LingQ’e, žmonės puola dejuoti, kaip tai yra brangu. Pasiūlai, kaip sumažinti išlaidas, neprarandant kokybės, iki $2 - dejuotojai tyli kaip žuvys. Pasiūlai atiduoti $10 už tris žodžius ir ta suma staiga pasidaro labai maža :smiley: Taigi, tautiečiai nenori nei duoti, nei imti. Nieko nepadarysi. Kiekvienas laisvas elgtis su savo laiku ir pinigais kaip tinkamas ir kiekvienas laisvas rašyti arba nerašyti.

Aš gi nusprendžiau paaukoti dar 1000 taškų. Šį kartą viskas paprasčiau. Tereikia parašyti, kam tau reikia tos anglų kalbos ir paprašyti savo draugų, kad palaikintų tavo komentarą. Daugiausia “Like’ų” surinkęs komentuotojas laimi prizą - 30 minučių pokalbį su tutorium per Skype, kuriam galės išleisti savo laimėtus taškus (Free nariai galės iškeisti savo laimėjimą į 15 minučių pokalbį).

Duokim šitai akcijai 5 dienas ir pažiūrėkim, ar iki šeštadienio atsiras bent vienas savanoris. Aš gi pabandysiu išplatinti šią žinią dar ir savo prenumeratoriams.

Lengvas uždarbis yra čia:

Paspaudus nuorodą, turėtų atsidaryti vadinamasis “Landing page”. Norint rasti konkursą reikia žiūrėti ant sienos (Wall).

Kadangi niekur neparašyta, kad organizatoriams dalyvauti draudžiama, nusprendžiau sudalyvauti ir pats :slight_smile: Kad mano draugai galėtų rasti komentarą, užtaginau tą puslapį, t.y. parašiau @Anglų kalbos pamokos internete ir pasirinkau jį iš pasirodžiusio sąrašo apačioje. Gal pavyks išgelbėti savo taškus :smiley:

Šiaip ar taip, vieną dalyvį jau turime. Ir ne tik dalyvį, bet ir lyderį, kadangi jau gavau vieną “Like”. Labai smagu :slight_smile:

Skubu pranešti džiugią žinią. Prizas bus įteiktas! Aš pats, žinoma pasitrauksiu, jei kartais nutiktų taip, kad gaučiau daugiausia “Like’ų” :slight_smile:
Taigi, turiu jau vieną komentarą ir iš karto palaikinau :slight_smile:

o aš čia komentarą parašysiu :))) Facebook’e nesijungiu ir nebeturiu ten:((( saves. klausiaus abiejų - nei vieno nei palaikau, nai nepalaikau ir tas , ir tas patiko - kiekvienam gi savo, svarbu rezultatas ko gero.prisimenu, kaip rusų mokiausi pirmoje klasėje savarankiškai - spalį pradėjau ir naujiems metams kalbejau ir skaičiau laisvai - ir viskas tik iš knygos - rodydavau raidę ir klausdavau, kaip tariasi - sekė skiemenys poto trumpi žodžiai , paskui sakiniai ir viska garsiai, ne sau panosej :))) kad dabar taip - skirtumas tas , kad tada tokia situacija, kad nebuvo kas veikti - bet pamasčiau, jei atsidurus vel tokiam pat stovy - bet koks žmogus bet kokią kalbą taip įveiktų - taigi yra dvi priežastys : motyvacija ir neturejimas kas veikti. Mano bendradarbė jau amžiuje gražiame susiruoše pas vaikus iį užjūrius - anglų kalba - mėnesis klausimo kinų, laidų ir žurnalai, straipsniai ir iškart kalbeti - užteko trijų menesių , na ne anglė, bet kaip pasirodė ir supratimo ir susikalbejimo užteko.
Tik vieną , ką įsitikinau ne kart, tai čia visi išmanūs teisūs - mokantis kursuose , su visais tais laikais ir gramatikom galima sedeti iki begalybės , o rezultato jokio.
Beje, Gintarai, nemanyk, kad kam nusibodai - visad reikia vedlių:)))nes tik taip ir tobulejam.
Ir dar kai mokai kitus, tenka ir pačiam eiti pirmyn :)))

@Mergiote
Sunku diskutuoti apie tą “išmokimą”, kadangi kiekvienas jį supranta savaip. Man vakar kitame forume vienas vaikinas parašė: “Mano tėvas panorėjas, per 3 mėnesiu išmoko anglų kalbą, žinoma susikalbėti sunku jam, bet vis šis tas. Jam tokių puslapių kaip tavo neprireikė, nusipirko už 15lt knygutę ir kasetę.”

Kai kam visai mažai tetrūksta iki laimės, užtenka knygutės už 15 Lt ir kasetės, o mes čia svaigstam su savo tūkstančiais valandų, “įdomiu turiniu” ir “frustracijos periodais” :slight_smile: Bet va, žmogus “išmoko” ir yra tuo patenkintas. Ir gerai. Negali gi jam kišti savo nuomonės, jeigu ji jo neįdomauja. Kiekvieno valia mokytis tiek, kiek jam reikia arba nesimokyti visai :slight_smile:

Tikrai nemanau kad per 3 menesius galima ismokt kalba kad ir ka bedarytum jei zmogus pradeda mokintis nauja kalba taj manau nuo 0 tai pradzioj bent 2-3 menesius ta kalba atrodo kaip pauksciu garsu belekiek o tam kad atskirtum viena nuo kito isiverstum ir galiausiai panaudotum kalboj uztrunka nemazai laiko.per 3 menesius kazin ar imanoma ismokt. Tas tevas jo gal kaskiek anglu zodziu ismokes,bet daugiau turbut pirstais rodo negu kalba :smiley:

Aš tuo tiesiog netikiu ir tiek. Jeigu Benny The Irish Polyglot per 3 mėnesius neišmoksta, jei toks poliglotas kaip Luca mokinasi 3 metus, tai ką jau ten kalbėti apie visokius ketvirtokus ir tėvus su “knygutėm už 15 Lt”… Aš irgi “mokėjau” vokiškai, kai baigiau mokyklą. So what? Mano dukra, kai buvo penkių metų visiems įrodinėjo, kad moka žydų kalbą… Tai negi dabar viską priimsim už gryną pinigą?

Kas liečia mokyklas, tai kiek vaikams parodo, tiek jie gal ir moka, bet jeigu jie patys nepasidomi, tai niekas jiems ir nepasako, kad tai tik aisbergo viršūnė. Dabar jau gal paprasčiau. Žmonės mato kiną ir gali patys nuspręsti moka jie tą kalbą ar ne. Bet pas mus vėlgi gyva atvirkštinė nuomonė - žmogus nė velnio nesupranta gyvos kalbos, bet įsivaizduoja, kad ją moka :slight_smile: Normaliai žmonės pirmiau kalbą supranta ir tik po to pradeda kalbėti patys. Lietuvoj yra nemažai tokių rusų ar lenkų, kurie lietuvių kalbą supranta, bet patys nekalba. Dar nesutikau tokio, kuris pats kalbėtų lietuviškai, bet nesuprastų, ką lietuviai šneka :slight_smile:

Čia Miridė gali geriausiai pasakyti. Jos intensyvumas yra maždaug kaip to kiniečio - Jerry Dai, daugiau vargu bau ar kas mokinasi ir ne tik Lietuvoj. Tai ji gali gana tiksliai pasakyti kokia buvo jos kalba po 3 mėnesių. Nors jau kaip ir pasakė - visą savo sėkmės istoriją surašė su visom valandom ir mėnesiais. Geresnio orientyro lietuviškame internete ko gero nerasime.

Po to, kai aš išmokau savo pirmus 1700 žodžių, buvau Londone ir galiu pasakyti, kad su šiuo bagažu nesupratau nieko. Keletą pavienių žodžių, jeigu pavykdavo atpažinti iš klausos, bet dažniausiai ir žinomų žodžių neatpažindavau, nes klausa buvo netreniruota.

:)))) priėjom prie esminio dalyko mokinantis kalbas - klausa:))))) Dienomis buvau svečiuose pas draugus - radau poliglotą - na toks ten ir poliglotas:))) mokosi tik šeštoje klasėje ir moka japoniškai - na japonų net arti mūsų nera.Visa esme , kad jis žaidžia internetinį žaidimuką, na ten susirinkęs visas pasaulėlis, tai jis pasirodo bendrauja bežaisdamas skypu su japonu - jis nemato žodžių, kaip rašosi, jam nereikia mokintis ir kartoti - žiūri sau į ekraną, varinėja kažkokias mašinytes ir tauškia sau su japoniuku, tas pat jam ir su anglų - viskas iš klausos. Žinoma kalba visdėlto yra ribota, bet manau net ir ten atsidūręs minimaliai suprastų ir susikalbėtų.Ką gi lavinam klausą:))))

Kaip ir žadėjau, šiandien laikas paskelbti antrojo konkurso nugalėtoją. Prizas įteiktas mūsų dar vienai aktyviai kolegei Teremaca1 su kuo ją ir sveikiname ir linkime pradėti naują etapą jos mokymesi - kalbėjimą. Artėja dar viena sėkmės istorija :slight_smile: Komentarų buvo nedaug, bet visi labai gražūs. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šios žodžio skleidimo akcijos. Kas nežino, apie ką čia kalba, gali pažiūrėti čia - Redirecting...

Pirmasis gi - ilgalaikis - konkursas įstrigęs. Straipsnis sėkmingai renka like’us - per savaitę surinko virš 100, bet komentuoti niekas nesiryžta. Mat atėjo Miridė ir vienu smūgiu nukirto visas viltis potencialiems varžovams. Tai nieko, man bus proga bent jau simboliškai atsidėkoti jai už paramą čia forume. Bet akcija dar nesibaigė, tai palauksim pabaigos :slight_smile: Akcija yra čia http://www.anglukalboskursai.net/, o apie ką ten kalba - šios temos pirmoje žinutėje.

Kas link tų lengvų Facebook’inių konkursėlių, tai galvoju juos skelbti kas mėnesį. Pažiūrėsim, gal pavyks išjudinti tautą.

@Teremaca1. Sveikinu tave taip pat.:slight_smile:

@Gintaras. Atsiprašau, kad visus išgąsdinau:-) bet juk gali žmonės parašyti - miride, tu visai nusišnekėjai ir aš niekaip ir jokiais būdais negaliu su tavimi sutikti. Ir išdėstyti savo argumentus…

Arba pasakyti - miride, tu jėga, aš irgi taip pat manau:-) ir vėlgi pridėti savo samprotavimus…

Bet iš esmės jie turi komentuoti tavo straipsnį, o ne mano komentarą:-)

Gal dar pranešk, kad aš parašiau komentarą, na, sakykime, kaip garbės narys, ir konkurse tiesiogiai nedalyvauju, ir todėl prizas dar yra laisvas:-)

Ir kaip matei, tavo konkursai pamažu įsisiūbuoja ir tauta judėti pradeda:-).

@miride
uždarbio forume man pasakė, kad prizas per menkas, kad ką nors sudomintų. Tu parašei iš idėjos, o kitiems gal nelabai įdomu ar nelabai aktualu mano vedamojo straipsnio problemos :slight_smile: Reikės ir toliau eiti bandymų ir klaidų keliu. Kita vertus, gal ir nereikia labai parintis dėl tų kur neskaito. Juk žinome, kad devyniems iš dešimties niekas nepadės (Zamiatkinas, kiek pamenu, rašė, kad tarp savarankiškai besimokančiųjų procentas berods toks pats). Taigi gal visą energiją reikia skirti tiems, kurie turi šansų. Išmokyti mes jų nieko neišmokysim, bet galime palengvinti jų dalią.

Tu turi tris patirtis. Vieną, kurios nepastebėjai (rusų), kitą - karčią, kuri tave vis sulaikydavo nuo anglų kalbos mokymosi (vokiečių) ir dabar turi naują. Ką mes galime padaryti, tai nukreipti potencialiai sėkmingus mokinius nuo tavo vokiškojo kelio link dabartinio.