Naudingas kampas

Sveiki, vis noriu kazkuo pasidalinti ir vis nerandu vietos kur, nes realiai tai nesusije su kalbos mokymusi, nors galima viska greit susieti idomia medziaga pavertus pamokomis :slight_smile: tai va, norejos kazkokios tokios temos, kur abskritai surade kanors galetume pasidalinti ir pasidziaugti :slight_smile: taigi siandien dalinuosi savo antra karta perskaityta M.Bugakovo knyga “Meistras ir Margarita” , kas neskaite labai rekomenduoju, nes dar geresnes knygos nesu skaiciusi… O kai bus iveikta knyga arba tiems kas ja jau skaite, bet nemate serialo, tai patariu pasiziureti. Yra internete ivedus Мастер и Маргарита 2005 онлайн, arba galima ir atsisiusti. Nelabai suprantu rusu kalbos tai ziurejau kartu su knyga :slight_smile: Nes tiesa sakant si karta knygos klausiausi, radau parsisiusti lietuviska audio knyga, tai 4skyriai buvo = 1 serija :slight_smile: tada is to kas knygoj buvo atspedavau ka per seriala sneka. O garso takelis man isvis nerealus… :slight_smile: kazkada berods rode si seriala per ltv, bet internete neradau nei su LT subtitrais nei igarsinta. Jei kas imsis tai gero skaitymo ar ziurejimo ar… abieju :))

Aš kažkada esu kažką matęs. Nežinau tik, ar tai buvo serialas, ar tiesiog ilgas filmas :slight_smile:

Reikėtų pažiūrėti dar kartą, tik neįsivaizduoju iš kur paimti laiko. Didesniame ceitnote ar sakyčiau “laiko bankrote” dar gyvenime nesu buvęs. Mano mokytojas taip užvertė medžiaga, kad nežinau kaip kapstytis. O dar ir dirbti kartais reikia. Šiai dienai mano aktyvumas LingQ’e lygiai nulis, praėjusį mėnesį išmokau lygiai nulį naujų frazių. Effortless klausymą sumažinau iki 5 kartų (per mėnesį!) ir galvoju, ar dabar pristabdyti, ar visai mesti. Juk su tom pamokom jau 4 metai diena dienon :slight_smile: Jos jau padarė savo darbą. Nors reikėtų dar padirbėti su POV, o tuo tarpu mano mėgstamiausias - žodyno pamokų klausymas - tapo nedovanotina prabanga.

Laiką, kurį būtų galima skirti mokymuisi, suėda mokomųjų video konferencijų žiūrėjimas ir knygų skaitymas. Pagal Eben Pagan rekomendacijas skaitau dabar tris. Į nežinomus žodžius nekreipiu dėmesio. Čia jau net pati Miridė neprikibs :slight_smile:

Pateikiu “užduotų” knygų sąrašą tokia tvarka, kaip buvo užduota. Tai tikri žanro šedevrai.

  1. T. Harv Eker - “Secrets of the Millionaire Mind”

čia galima pažiūrėti, kaip tas vaikinas atrodo - - YouTube

  1. Bill Phillips - “Body-for-LIFE: 12 Weeks to Mental and Physical Strength.”

Bill’as padarė milžinišką įtaką dešimtims tūkstančių žmonių ir čia matome keletą iš jo mokinių - - YouTube

  1. Stephen Covey - “The 7 Habits of Highly Effective People”

Čia intro - - YouTube

Gyvename stebuklų amžiuje. Bet kurį įdomų žmogų galime pamatyti per kelias minutes ir tam net nereikia tv :slight_smile:

Kai “užduos” daugiau knygų, parašysiu čia. Idėja labai paprasta. Kiekvieną rytą po rytinio ritualo reikia 15-20 min paskirti įkvepiančių knygų skaitymui taip, kad kas mėnesį perskaityti po knygą.

Bėda tik ta, kad tos minutės man virsta valandom, o “užduoda namų darbus” jis ne kas mėnesį, o kas dvi savaites :slight_smile:

Oho, idomu idomu. O tai kas cia pas tave per mokytojas is kur trauktas? Tokia ir yra jo mokymo metodika, uzvertimas knygomis ir skaityk sau? :slight_smile:

Aš jį jau seniai žinojau, bet buvau atsisakęs jo naujienų, kadangi vis tiek negalėjau visko aprėpti. O paskui kitas mokytojas - Brendon Burchard - rekomendavo jo kursą apie tai, kaip sukurti informacinį produktą ir aš jo paklausiau :slight_smile:

Gali būti, kad jis duoda didelį krūvį, kad per daug nesidairytum į šalis :wink: O metodika - tai ne knygomis užvertimas, o praktinėmis užduotimis. Knygos yra tik rytinio ritualo dalis - kad žvaliau pradėtum dieną. Ir greta to, kad gautum vertingos info.

O dar šitą norėjau paklausti. Tu nelabai moki ruskai?

Jo, as tik visai truputi buitine kalba suprantu ir tai nelabai.

Mokaisi?

Kaip sakiau kazkuriam forume dabar ne, nors noriu ismokt, bet neina man dvieju kalbu vienu metu mokytis nors tu ka. O anglu kalboje dar irgi ganetinai ziopla jauciuosi, kad galeciau imtis kitos.

Man patinka viena Tony Robbins idėja - reasons come first. Iš čia aišku, kodėl man taip su vokiečių nesiseka. No real reason!

P.s. pakeičiau Phillips’o nuorodą pirmoje žinutėje - radau įspūdingesnį video :slight_smile:

O ar galima paklaust koki anglu kalbo lygi tu nori pasiekti?

jei jau naudingas kampas pasidalinsiu ir aš…nupirkau dukrai studentei e skaityklę Kindle touch… išprašiau, kad man paliktų šiai savaitei…tai įsimečiau kelias knygas ir mėgaujuosi vakarais…skaitantiems tikrai fainas daiktas

Meistrą ir Margaritą bandžiau kažkada pradėt skaityt…bet tuom ir baigėsi…galiu tik pasigirt, kad ketinimai buvo geri :slight_smile:

@Karemi
Tiesiog noriu laisvai jaustis ir neieškoti žodžio kišenėje. Kol kas mano žodžių atsarga yra gana kukli ir su perfect laikais dar reikėtų pasipraktikuoti, o klausa jau dabar yra gana gera. Kaslink supratimo, tai galima būtų daugiau ir nesimokyti. Bet man labai trūksta kalbėjimo praktikos.

@GintasRu
Kryptis maždaug aiški. Pažangusis pasaulis krypsta link Kindle. Kažkada reikės pereiti prie šito skaitymo būdo, juo labiau, kad ir nežinomus žodžius galima pasižiūrėti.

O Meistrą ir Margaritą gali pasižiūrėti tai nereikės skaityti. Kažkur girdėjau kad scenarijus atitinka originalą, tai nieko daug neprarasi ir taip bus greičiau :slight_smile:

taigi, kad daug ką galima pasižiūrėt…ar pasiskaityt…bet koks gražus tas išsireiškimas,laiko bankrotas"…vienur grybšt…kitur lyžt…taip nieko iki galo…:slight_smile:

O su tuo kad paziuret vietoj paskaitymo nesutikciau… :slight_smile: vistiek filme niekad nebus kaip knygoj, be to neber galimybes savo vaizduoteje knygos pasauly susikurt :slight_smile:

Vat man irgi įdomu, gal kas žinot, ką su tuo laiko bankrotu daryti? Gal kokias programas ar šiaip liaudiškas gudrybes naudojat ar žinot?

Karemi vakar išprovokavo mane nueiti Jutūbėn ir ten, pažiūrėjęs 2 epizodus, truputį susigėdau :slight_smile:
Ten buvo keletas Bill Phillips pasekėjų. Vienas iš jų, matyt irgi “neturintis laiko” išbėgdavo į trasą ne kiekvieną dieną, o kiekvieną naktį - lygiai 0 valandų ir 00 minučių. Kitas turėjo tokį viršsvorį, kad nuo mašinos iki Gym’o ėjo 22 minutes. Jam neužteko jėgų užkelti kojas ant dviračio pedalų - padėjo žmona. Ir suko jis tuos pedalus lygiai 1 minutę. Po to - vėl 22 minutės iki mašinos. Jis dabar juokauja, kad jo pirmoji treniruotė užtruko 45 minutes. Kitą dieną jis išsikėlė sau tikslą - sukti pedalus 10 sekundžių (!) ilgiau. Galiausiai jis numetė 65 kg ir sugrįžo į aktyvų gyvenimą.

Taigi ne laikas ir ne vieta čia raudoti :slight_smile:

@Hopeidea
Aš dabar baiginėju Eben Pagan kursą “Wake Up Productive”. Dar yra toks Tony Robbins “Time Of Your Life”, Brendon Burchard “High Performance Academy” etc.

Bendra idėja labai paprasta - atsisakyti visokių aktyvumų, kurie suėda laiką ir energiją (“clearing your mental desk”), nusistatyti prioritetus ir koncentruotis į vieną darbą vienu metu. O po to eina sunkioji dalis - naujų įpročių formavimas ir įtvirtinimas :slight_smile:

Pora sentencijų.
Iš Stephen Covey išgirdau, kad nė vienas, gulėdamas mirties patale, nesigaili, kad per mažai laiko praleido ofise ar žiūrėdamas tv.
Brendon Burchard teigia, kad email’as yra geriausias išradimas, padedantis kitiems žmonėms reguliuoti jūsų dienos darbus.

@Karemi
Tu kaip visada teisi :wink:

Beje, baisiai sunku ta rusu kalba cia linqe mokytis, nes zodzius tai isversti i lietuviu kalba visai be rysio, o zodynu, kad i lietuviu kalba verstu irgi nera, tenka naudotis atsikrais visai zodynais, o tai uztrunka laiko kol susilinkini viska, ir tai dazniausiai net niekur reiksmes nerandu :frowning:

@Karemi
O ko į anglų neverti?

tai verciu su tais zodynais, bet anglisku reiksmiu zodyne as issisaugot nenoriu

o tai kas jau nutiks, jeigu išsisaugosi?