Naudingas kampas
KaremiErnesta 7816 19250
Sveiki, vis noriu kazkuo pasidalinti ir vis nerandu vietos kur, nes realiai tai nesusije su kalbos mokymusi, nors galima viska greit susieti idomia medziaga pavertus pamokomis :) tai va, norejos kazkokios tokios temos, kur abskritai surade kanors galetume pasidalinti ir pasidziaugti :) taigi siandien dalinuosi savo antra karta perskaityta M.Bugakovo knyga "Meistras ir Margarita" , kas neskaite labai rekomenduoju, nes dar geresnes knygos nesu skaiciusi... O kai bus iveikta knyga arba tiems kas ja jau skaite, bet nemate serialo, tai patariu pasiziureti. Yra internete ivedus Мастер и Маргарита 2005 онлайн, arba galima ir atsisiusti. Nelabai suprantu rusu kalbos tai ziurejau kartu su knyga :) Nes tiesa sakant si karta knygos klausiausi, radau parsisiusti lietuviska audio knyga, tai 4skyriai buvo = 1 serija :) tada is to kas knygoj buvo atspedavau ka per seriala sneka. O garso takelis man isvis nerealus... :) kazkada berods rode si seriala per ltv, bet internete neradau nei su LT subtitrais nei igarsinta. Jei kas imsis tai gero skaitymo ar ziurejimo ar... abieju :))
October 2012
  • Gintaras 9885 1703 6889
    Aš kažkada esu kažką matęs. Nežinau tik, ar tai buvo serialas, ar tiesiog ilgas filmas :)

Reikėtų pažiūrėti dar kartą, tik neįsivaizduoju iš kur paimti laiko. Didesniame ceitnote ar sakyčiau "laiko bankrote" dar gyvenime nesu buvęs. Mano mokytojas taip užvertė medžiaga, kad nežinau kaip kapstytis. O dar ir dirbti kartais reikia. Šiai dienai mano aktyvumas LingQ'e lygiai nulis, praėjusį mėnesį išmokau lygiai nulį naujų frazių. Effortless klausymą sumažinau iki 5 kartų (per mėnesį!) ir galvoju, ar dabar pristabdyti, ar visai mesti. Juk su tom pamokom jau 4 metai diena dienon :) Jos jau padarė savo darbą. Nors reikėtų dar padirbėti su POV, o tuo tarpu mano mėgstamiausias - žodyno pamokų klausymas - tapo nedovanotina prabanga.

Laiką, kurį būtų galima skirti mokymuisi, suėda mokomųjų video konferencijų žiūrėjimas ir knygų skaitymas. Pagal Eben Pagan rekomendacijas skaitau dabar tris. Į nežinomus žodžius nekreipiu dėmesio. Čia jau net pati Miridė neprikibs :)

Pateikiu "užduotų" knygų sąrašą tokia tvarka, kaip buvo užduota. Tai tikri žanro šedevrai.

1. T. Harv Eker - "Secrets of the Millionaire Mind"

čia galima pažiūrėti, kaip tas vaikinas atrodo - http://www.youtube.com/watch?v=uXotszQveAI

2. Bill Phillips - "Body-for-LIFE: 12 Weeks to Mental and Physical Strength."

Bill'as padarė milžinišką įtaką dešimtims tūkstančių žmonių ir čia matome keletą iš jo mokinių - http://www.youtube.com/watch?v=pRnIfjsu3Dc

3. Stephen Covey - "The 7 Habits of Highly Effective People"

Čia intro - http://www.youtube.com/watch?v=weYmwv2iyR8

Gyvename stebuklų amžiuje. Bet kurį įdomų žmogų galime pamatyti per kelias minutes ir tam net nereikia tv :)

Kai "užduos" daugiau knygų, parašysiu čia. Idėja labai paprasta. Kiekvieną rytą po rytinio ritualo reikia 15-20 min paskirti įkvepiančių knygų skaitymui taip, kad kas mėnesį perskaityti po knygą.

Bėda tik ta, kad tos minutės man virsta valandom, o "užduoda namų darbus" jis ne kas mėnesį, o kas dvi savaites :)
    October 2012
  • KaremiErnesta 7816 19250
    Oho, idomu idomu. O tai kas cia pas tave per mokytojas is kur trauktas? Tokia ir yra jo mokymo metodika, uzvertimas knygomis ir skaityk sau? :)
    October 2012
    Aš jį jau seniai žinojau, bet buvau atsisakęs jo naujienų, kadangi vis tiek negalėjau visko aprėpti. O paskui kitas mokytojas - Brendon Burchard - rekomendavo jo kursą apie tai, kaip sukurti informacinį produktą ir aš jo paklausiau :)

Gali būti, kad jis duoda didelį krūvį, kad per daug nesidairytum į šalis ;) O metodika - tai ne knygomis užvertimas, o praktinėmis užduotimis. Knygos yra tik rytinio ritualo dalis - kad žvaliau pradėtum dieną. Ir greta to, kad gautum vertingos info.

O dar šitą norėjau paklausti. Tu nelabai moki ruskai?
    October 2012
    Jo, as tik visai truputi buitine kalba suprantu ir tai nelabai.
    October 2012
    Mokaisi?
    October 2012
    Kaip sakiau kazkuriam forume dabar ne, nors noriu ismokt, bet neina man dvieju kalbu vienu metu mokytis nors tu ka. O anglu kalboje dar irgi ganetinai ziopla jauciuosi, kad galeciau imtis kitos.
    October 2012
    Man patinka viena Tony Robbins idėja - reasons come first. Iš čia aišku, kodėl man taip su vokiečių nesiseka. No real reason!

P.s. pakeičiau Phillips'o nuorodą pirmoje žinutėje - radau įspūdingesnį video :)
    October 2012
    O ar galima paklaust koki anglu kalbo lygi tu nori pasiekti?
    October 2012
  • GintasRu 12987 2033 181
    jei jau naudingas kampas pasidalinsiu ir aš..nupirkau dukrai studentei e skaityklę Kindle touch.. išprašiau, kad man paliktų šiai savaitei......tai įsimečiau kelias knygas ir mėgaujuosi vakarais...skaitantiems tikrai fainas daiktas
    http://www.youtube.com/watch?v=o7BTJun0LOU&feat...

Meistrą ir Margaritą bandžiau kažkada pradėt skaityt..bet tuom ir baigėsi...galiu tik pasigirt, kad ketinimai buvo geri :)
    October 2012
    @Karemi
    Tiesiog noriu laisvai jaustis ir neieškoti žodžio kišenėje. Kol kas mano žodžių atsarga yra gana kukli ir su perfect laikais dar reikėtų pasipraktikuoti, o klausa jau dabar yra gana gera. Kaslink supratimo, tai galima būtų daugiau ir nesimokyti. Bet man labai trūksta kalbėjimo praktikos.

@GintasRu
    Kryptis maždaug aiški. Pažangusis pasaulis krypsta link Kindle. Kažkada reikės pereiti prie šito skaitymo būdo, juo labiau, kad ir nežinomus žodžius galima pasižiūrėti.

O Meistrą ir Margaritą gali pasižiūrėti tai nereikės skaityti. Kažkur girdėjau kad scenarijus atitinka originalą, tai nieko daug neprarasi ir taip bus greičiau :)
    October 2012
    taigi, kad daug ką galima pasižiūrėt..ar pasiskaityt..bet koks gražus tas išsireiškimas,,laiko bankrotas"..vienur grybšt..kitur lyžt..taip nieko iki galo..:)
    October 2012
    O su tuo kad paziuret vietoj paskaitymo nesutikciau... :) vistiek filme niekad nebus kaip knygoj, be to neber galimybes savo vaizduoteje knygos pasauly susikurt :)
    October 2012
  • Hopeidea 8594 7980
    Vat man irgi įdomu, gal kas žinot, ką su tuo laiko bankrotu daryti? Gal kokias programas ar šiaip liaudiškas gudrybes naudojat ar žinot?
    October 2012
    Karemi vakar išprovokavo mane nueiti Jutūbėn ir ten, pažiūrėjęs 2 epizodus, truputį susigėdau :)
    Ten buvo keletas Bill Phillips pasekėjų. Vienas iš jų, matyt irgi "neturintis laiko" išbėgdavo į trasą ne kiekvieną dieną, o kiekvieną naktį - lygiai 0 valandų ir 00 minučių. Kitas turėjo tokį viršsvorį, kad nuo mašinos iki Gym'o ėjo 22 minutes. Jam neužteko jėgų užkelti kojas ant dviračio pedalų - padėjo žmona. Ir suko jis tuos pedalus lygiai 1 minutę. Po to - vėl 22 minutės iki mašinos. Jis dabar juokauja, kad jo pirmoji treniruotė užtruko 45 minutes. Kitą dieną jis išsikėlė sau tikslą - sukti pedalus 10 sekundžių (!) ilgiau. Galiausiai jis numetė 65 kg ir sugrįžo į aktyvų gyvenimą.

Taigi ne laikas ir ne vieta čia raudoti :)
    October 2012
    @Hopeidea
    Aš dabar baiginėju Eben Pagan kursą "Wake Up Productive". Dar yra toks Tony Robbins "Time Of Your Life", Brendon Burchard "High Performance Academy" etc.

Bendra idėja labai paprasta - atsisakyti visokių aktyvumų, kurie suėda laiką ir energiją ("clearing your mental desk"), nusistatyti prioritetus ir koncentruotis į vieną darbą vienu metu. O po to eina sunkioji dalis - naujų įpročių formavimas ir įtvirtinimas :)

Pora sentencijų.
    Iš Stephen Covey išgirdau, kad nė vienas, gulėdamas mirties patale, nesigaili, kad per mažai laiko praleido ofise ar žiūrėdamas tv.
    Brendon Burchard teigia, kad email'as yra geriausias išradimas, padedantis kitiems žmonėms reguliuoti jūsų dienos darbus.

@Karemi
    Tu kaip visada teisi ;)
    October 2012
    Beje, baisiai sunku ta rusu kalba cia linqe mokytis, nes zodzius tai isversti i lietuviu kalba visai be rysio, o zodynu, kad i lietuviu kalba verstu irgi nera, tenka naudotis atsikrais visai zodynais, o tai uztrunka laiko kol susilinkini viska, ir tai dazniausiai net niekur reiksmes nerandu :(
    October 2012
    @Karemi
    O ko į anglų neverti?
    October 2012
    tai verciu su tais zodynais, bet anglisku reiksmiu zodyne as issisaugot nenoriu
    October 2012
    o tai kas jau nutiks, jeigu išsisaugosi?
    October 2012
    nes manau, kad sunkiau bus mokytis jei versiu i anglu o ne i lietuviu kalba
    October 2012
    o tu nemanyk, bet pabandyk ir pažiūrėk kas bus ;)
    October 2012
    bet nelabai galima nustatymuose padaryt, kad lingas man reiksmes is rusu kalbos i anglu verstu o kai anglu kalba mokaus i lietuviu?
    October 2012
    nustatyk žodyno kalbą į anglų ir все дела :)
    October 2012
    toptelėjo kaip Karemi pasilengvint rusų linkinimą..kaži jei kas nors kitas gerai mokantis rusų kalbą be vargo užlinkintų Karemi tekstą teisingomis reikšmėmis..tada liktų tik išmokt..įdomu būtų patikrint ar veikia toks būdas
    October 2012
    nu tu čia ir загнул :D
    October 2012
    Nu tikrai :D GintaraiRu gal nori pamegint tai padaryt uz mane?? :DDDD
    October 2012
    nebegaliu linkint..nesulaukęs finansinės injekcijos mane Aleksas jau išjungė...vėl nebeturiu tinkamos kortelės
    October 2012
  • Mergiote 1534
    mn tai kad rusų lb lengva
    October 2012
  • Gi_yobu 1632
    Ash gal ir uzlinkinciau...
    Va tik Linko bosai tam neduoda leidimo... Deja...
    Man po paskutiniu permainu linke tapo absoliuciai nenaudinga linkinti... Bo statistika pradingsta... O "statistika" man atlieka tam tikra "morkos asiliukui" funkcija... Stimuoliuoja progresa... :)
    October 2012
  • sauliusQ 6028 0
    'Mergiote' man irgi rusų lengva o dėl ko? kaip kažkada sakė mūsų siela Gintaras, užtat kad Matuška Russia išmokė, netgi neišmokė, o privertė išmokt...
    October 2012
  • Mergiote 1534
    aš keisčiau požiūri - manes nieks nevertė, kaip kad neverčia ir dabar - kas norėjo išmoko, kas nenorėjo ir dabar nemoka
    October 2012
  • sauliusQ 6028 0
    Na geri argumentai, keičiu požiūrį.
    October 2012
    Nepasakyciau, kad rusu kalba labai lengva, gal atrodo lengva del to, kad Lietuvoj jinai daug girdima, bet kai pradedi gilintis i gimines, asmenavimus ir laikus tai visas lengvumas pradingsta. Nereik ir gramatikos mokytis, uztenka kai pamatai kad ta pati zodi jau desimta karta mokais vien del to, kad pasikeicia jo laikas ar gimine ir jis paprasciausiai tampa nebeatpazystamas.
    October 2012
  • Mergiote 1534
    buvo, yra, bus - na taip - ypač, kai pas lietuvius viso to nėra :))) gal per daug save spaudi užtat taip
    October 2012
    @Karemi
    tau reikia gero bizūno :)

Kam tau ta gramatika, jei nemoki kalbėt? Pirmiau išmok gerai suprasti, po ko "худо бедно" kalbėti ir tik tada galėsi pereiti prie tos blogybės, kuri vadinasi "perfection". Steve iki šiol maišo gimines vokiečių kalboj ir ką? Sako: "Spielt keine rolle". Jeigu ir supainiosi gimines, tai dėl to tave tikrai supras, o jeigu neturėsi "fluency" (pardon, nežinau kaip lietuviškai ir, kaip matai, visai dėl to nesiparinu :p ) tai tau ir 1000 gramatikų nepadės. Kur gi tu ją naudosi, jeigu nemokėsi kalbėti.

Rusų kalba yra labai sunki anglams, kurie apskritai žalio supratimo neturi nei apie linksnius, nei apie gimines. Gi mes prie to pripratę. Be to mūsų kalbos išaugę iš tos pačios balto-slavų šakos. Anglų kalba priklauso germanų kalbų grupei ir čia jau visai kita muzika.

http://tinyurl.com/9swjlqe

Turi filmą, kuris patinka, ir žiūrėk į sveikatą kokį 1000 kartų. Maniškė 10 Friends sezonų jau peržiūrėjo 9 kartus ir neseniai pradėjo 10-tą. Jau antrus metus žiūri tą patį serialą. Kai kurias scenas atmintinai atsimena. Dėl ko? Dėl to, kad turi gerą INPUT! (įėjimą?!)

Ir sugalvok tu man... Asmenavimai jai nesigauna! O kodėl, leisk paklausti, turėtų gautis tokiame ankstyvame etape? :D
    October 2012
    As ir nesakau, kad man nesigauna, as ir nesistengiu mokytis gramatikos, tiesiog labai biesas ima kai zodzio nebeatpazysti del pasikeitusio laiko ar gimines. Davei, Gintarai, katik ta bizuna, uztenka :D
    October 2012
    Į sveikatą. Kad tik mačytų ;)
    October 2012
  • Mergiote 1534
    na perkračiau savo smegenų konternerį ir kažkaip neužstrigo nei vienas pasikeites žodis - tu gal i sakinio esmę žiūrėk ir žodis pats atsistos kur reikia ir Gintaras teisus, kokių velnių tau gramatika, kai girdėti ir sakyti pramoksi, ji pamažu pati atsistos i vietą
    October 2012
  • Hopeidea 8594 7980
    @Gintaras
    Ačiū, kad daliniesi informacija :) Manau , pradėsiu nuo Tony Robbins "Time Of Your Life".
    October 2012
  • Hopeidea 8594 7980
    @Karemi
    Aš taip pat verčiu iš švedų į anglų ir nesuku galvos, tiesiog nėra kitos išeities : švedų-lietuvių nėra normalaus žodyno.
    Kaip tik įžiūriu privalumus- pakeliui dar ir anglų patobulinu :)
    October 2012
  • Hopeidea 8594 7980
    :) susidubliavo
    October 2012
    @Hopeidea
    Aš visur matau tą pačią idėją - "reasons come first - answers come second" - nesvarbu, ką darai: ar mokaisi naujos kalbos, ar meti svorį ar nori geriau tvarkyti savo laiką. Jeigu nėra aiškaus tikslo, bet kokie aktyvumai veda į niekur, todėl Tony pirmiausia siūlo išsiaiškinti pačiam su savimi, ką tu veiki šiame pasaulyje ir ko nori iš savo gyvenimo ir tik tada planuoti, kam ir kiek skirti laiko ir kokia eilės tvarka surikiuoti savo veiksmus :)
    October 2012
  • Hopeidea 8594 7980
    @Gintaras
    Man jau prasidėjo "tada" etapas, kai reikia planuoti , rikiuoti, atsisakyti ir formuoti naujus įpročius.
    Perklausiu dar kartą Tony Robbins "Personal Power II" tą dalį, kur jis dalinasi, kaip pakelti savo energijos lygį. Na, pagalvojau, kaip žmogus paprastai išdėsto sudėtingus dalykus: apie žaliavalgystę ir kvėpavimą..kai kurie palyginimai gan juokingi, bet svarbu, kad suprantami kiekvienam :)
    October 2012
    @Hopeidea
    Kas liečia valgymą, galiu parekomenduoti Bill Phillips "Body-for-Life" - ten yra detaliau išnagrinėta, be to išbandyta ant dešimčių tūkstančių amerikiečių ir ne tik praktiškai.

Jeigu trumpai tai žiūrėk čia - http://www.youtube.com/watch?v=kILymlFICbo
    October 2012
    tiesa, kas dar dėl "energetinio" valgymo, tai naujesnės rekomendacijos yra ne daug vaisių, kuriuose yra daug vandens (kaip siūlė Tony Robbins), o daug GRYNO vandens.

Brendon Burchard per dieną išgeria 6 (!) litrus, Eben Pagan taip pat daug, Bill Phillips programoje yra 2,5 l, tačiau visais atvejais rekomenduojama ne arbata (ar, apsaugok Dangau, kava), o grynas H2O :)
    October 2012
    @Hopeidea gal gali numesti kur tu cia ziurejai ta tonny robinso personal power?
    October 2012
    Nu va, mokysiuos is to, kas man idomu :) susiradau internete rusiska Meistra ir Margarita, susiradau ir audioknyga, taigi viska ko man reikia turiu :)) Ir nors ikelus pirma skyriu pamaciau, kad laukia 1200 nauju zodziu, kazkaip nebaugina, nes zinau, kad bent jau idomu bus :) tik va problema su audio failu, nes leidzia ikelti tik valandos trukmes, o ten pirmas skyrius daug ilgesnis nei valanda... :/ taip levai, kodel jiems gaila leist daugiau :((
    October 2012
  • Mergiote 1534
    na pradžiai gal ir valandos užteks:)) knyga ne iš lengvųjų, na nebent tk žodžiai domina - sekmės:))
    October 2012
    Tai ne apie uzteks ar neuzteks esme, o tai kad pirmas skyrius trunka 69 minutes, o i lingqa leidzia importuoti tik 60minuciu faila, todel man jo abskritai neina ikelti.
    October 2012
  • Mergiote 1534
    mn - ne kas
    October 2012
    Karemi siūlyčiau sukarpyt audio failus max po 15 - 20 min trukme..ilgesni bent jau man nepasiteisina..kiek bandžiau su ilgais failais striginėja svetainė..pasidaro kaip flegma
    October 2012
    o gal turi patarti su kuo karpyti? As siaip anglu kalboje 40minuciu trukmes keliu visa laika, tai kazkaip normaliai, nieks nestringa. Gal cia nuo kompo ir interneto priklauso.
    October 2012
    gal ir nuo kompo kažkiek..nėra pas mane pats naujausias..ir dar priedo sugedo..įtariu kad pc infarktas..gali ir neatsigaut..dabar jo senelį pasijungęs..
    daug tų karpymo programų yra..iš nemokamų pirma šovė į galvą audacyti..nors ji man per griozdiška..aname kompe kažkokią paprastą naudojau..tik pavadinimo nepamenu
    čia aprašymas http://www.scritube.com/limba/lituaniana/AUDACI...
    October 2012
    Ai, tai ta audacity as turiu, tik nezinojau, kad karpyt su ja galima :) reiks pasiziuret kaip.
    Gintarai, jo as irgi galvojau, kad reikia gal mazesniais kiekiais pasidaryt, tik padirbet reikes tiek ties audio tiek ties teksto karpymu.
    October 2012
    Vienas iš didžiausių malonumų čia yra paspausti mygtuką, kur jau žinai visus žodžius ir perskaityti pagyrimą ;) Kuo dažniau spausi, tuo smagiau bus mokytis ;)
    October 2012
    Jo jo, tas tai nerealus dalykas :DD man irgi patinka, o jeigu dar avataras paauga tai isviso smagu :DD Dar kitas malonumas, tai atradau dabar ypac rusu kalboj, kad kol susilinkinu sudetinga teskta, jauciuos gerai paplusejus, kaip atlikus juoda darba, o paskui jau seka tiesiog lengvas skaitymas ir klausymas, irgi kaip apdovanojimas :)) galima atsipalaiduoti tada ir megautis.
    October 2012
  • Mergiote 1534
    :)))))))))))))))))))))))) bet pala taigi jai kažką jau pirkai panašaus - ar tik ne tave sekmė aplankė tada
    October 2012
    Geras :) Aš pernai, kai važiavau žiūrėti The Pogues irgi laimėjau (net nežinodamas, kad dalyvauju loterijoje :) - pusės metų nemokamą važinėjimą su Simple Express autobusu į Varšuvą, Rygą, Taliną arba Piterį. Pasinaudojau 1 kartą - suvažinėjau į Varšuvą, kai važiavau į Dublinerius. Laimėjimas ne didžiausias - apie 70-80 Lt, kadangi rytinis autobusas į Varšuvą kainavo 9 Lt (dabar 10), o vakarinis namo - kažkur 65. Kažkada važiavau į Varšuvą su mašina, tai į abi puses išėjo apie 800 Lt vien tik ant benzo. Taigi gera kompanija ta Simple Express - highly recommend.

Tai dabar, Gintai, jau 2 skaitykles turės dukra, o pats nė vienos? :)
    October 2012
  • nijole888 3079 16 16
    Saunuole Monika, gali didziuotis savo dukra, Gintai. Skaitykle geras daiktas, pati naudojuos. Gal viena padovanos teciui?
    October 2012
    viskas bus ok..dvi dukros..abi su skaityklėmis..gal ir tėvas kada pasimėgaus
    October 2012
    per atostogas :)
    October 2012
    MAno mokytojas uždavė skaityti naujų knygų. Nežinau, ar kam nors bus įdomu, bet vis tiek paskelbsiu pavadinimus, kadangi tai yra iš tų 12-kos, kurios, jo nuomone, yra pačios pačiausios. O Mokytojo nuomonė, kaip mes visi žinome, yra svarbu. Taigi, knygos:

4. Laura Whitworth ir kiti "Co-Active Coaching"
    5. Thomas Leonard "28 Laws of Attraction"

O aš vejuosi toliau, tiksliau toliau tolstu, nes nespėju. Tačiau progresas vis dėlto yra. Phillips'o liko skaityti 3 puslapiai, o T. Harv Eker'io - apie 50. R.I.P. St. Covey dar nepradėtas.
    November 2012
  • Hopeidea 8594 7980
    @Gintaras, ačiū kad daliniesi informacija. Na, ką gi, 'Must read' knygų sąrašas ilgėja ..negailestingai.
    Grįžtant prie diskusijos apie maistą ( kaip blogai, kad nėra postų citavimo galimybės).Aš visgi, lieku prie vaisių , bet jau kol kas , kol man tai veikia. Tikrieji žaliavalgiai, kiek girdėjau, išvis labai mažai geria vandens. Galbūt tai jau kitas kraštutinumas.
    November 2012
  • Hopeidea 8594 7980
    Ko tai man dubliuojasi ;)
    November 2012
  • Hopeidea 8594 7980
    @Karemi atsakau dėl T.Robbins Personal Power- gavau tokiu būdu ,kokio čia net nenorėčiau afišuoti. Bet yra , kaip yra, maniau, paklausysiu, kas čia per nesąmonė. Vėliau tik supratau, kad tie audio įrašai verti kiekvieno už juos prašomo cento ir net daugiau.Geriausias metų pirkinys būtų buvęs. Vertingiausias.
    November 2012
    Kažkada, kai buvau jaunas ir vienu metu nevartojau apskritai nė lašo, tai vakarėliuose į mane žiūrėdavo kreivai - kaip į baltą varną. Kadangi liaudies logika čia paprasta: negeri, vadinasi negerbi savo draugų. Tipo jautiesi geresnis (aukščiau) už kitus. Tiesa, paskui priprato. O ir mano nuostatos sušvelnėjo laikui bėgant :)
    January 2013
    gal lengviau kalbą išmokt iki supratimo, negu tokį kiekį užrašyt mokančiam..susirask suprantantį ir tegul verčia gyvai
    February 2013
    nu lengva ir isverst, reik tik susirast verteja, kuris subtitrus galetu padaryt :) filmams juk padaro :p
    February 2013
    jo..dar gerai būtų, kad ir įgarsintų.. pvz valinskienė erotiniu balsu :)
    February 2013
  • Mergiote 1534
    nesuprantu - tu tikrai , Karemi visa tai sužinoti apie ką čia kalbama?
    February 2013
    jo, tikrai noriu suprasti viska ka kalba
    February 2013
  • Mergiote 1534
    galima žinoma sakiniais išversti, bet čia apie tai žmogaus ir jo sielos tobulėjimą :)
    February 2013
    tai jo, tiek suprantu kad apie tai cia, del to man ir idomu viska suprast :)
    February 2013
  • Mergiote 1534
    gerai išversiu - bet visa ta laiką kalba kartojasi :))))))))))))))))
    February 2013
    oho, tikrai!!! nu net nezinau kaip atsidekot cia reiktu!!!
    February 2013
  • Mergiote 1534
    Mamonovas – skambutis ☺

Kokie jūsų potyriai kaime? Imkim iš esmės (arba arčiau reikalo)
    Kas čia per klausimas?
    Nuo 0.35 min
    Gyvenu kiekvieną diena – ryta atsikėlaiu , į prūdą niurkteliu , atsigeriu kavos ir prasideda.. Aplamai .... prasmė, žinot, jei daugiau užduoti klausimų sau kiekvieną dieną -kokia prasmė ką tu kiekvieną dieną darai -
    Štai mes sėdim ,kalbam, kokia čia prasmė ?– kad aš papasakočiau savo potyrius kaime? Ko gero ne čia .. palaukit - ko gero prasmė tame, kam mes iš viso gyvenam? Štai čia pagrindinė prasmė... štai pagrindas , visa kita ir taip aišku...
    Štai aš cerkvėje 12 metų beveik, o štai tik prieš tris dienas supratau vieną svarbų dalyką - taigi apie ką noriu papasakoti.. prasmė.. suprantant kame esmė,labai svarbu, kad mes žmonės, laikantys save krikščionimis, suprastumėm, kas mes, ką mes veikiame, kam mes lankomes bažnyčioje? Vat kad naktį prikėlus galėtumėm pasakyti, kam mes lankomes bažnyčioje? Štai jūs galite atsakyti, kam mes lankomes bažnyčioje?
    ATS.: dėl to, kad bendrai maldai, kad išpažinčiai, kad gautumėm atleidimą...
    Galima paprasčiau, kad pabendrautumėm su dievu kam mums bendrauti su dievu,? o todėl, kad dievas valdo netvarias dieviškas energijas, šventąją dvasią , tai ir yra ........štai kodėl einam,kad mes galėtumėm tvarkytis su savais gyvenimais, nes mes patys to nesugebam..
    Ir štai aš ilgai galvojau ir niekas man negalėjo paaiškinti, nei vienas popas, nei vienas dvasininkas ir šventų tėvų mažai apie tai, kas tai yra.
    Taigi imkim viską iš eilės, pagal schemą
    Taigi imkim 10 dievo priesakų:
    kad iš žveries tapti žmogumi, kad tapti krikščionim , reikia tapti tikru judėjum.
    Kodėl?
    išbarė, kam kišas☺
    taigi reikia pirmiausia laikytis tu dešimties..
    štai paemete degtukų dežutę be leidimo, vadinas jūs dar žvėris, o ne žmogus ir dar jums anksti galvoti apie kristų, aplamai štai jūs nurenginėjate moterį akimis,
    štai apie ką kalbu
    štai tie 10 ir yra, kad skirtumėmes nuo kačių (na čia vis katė laksto, tai kaip pvz paėmė)
    nevok, nežudyk, o gerbti tėvą , motiną, to išvis dabar retenybė...

dar nori?
    February 2013
  • Mergiote 1534
    klaidu jau nebetaisiau, bet manau nors truputį aišku :)
    February 2013
    ale ot darbšti mergiotė..šitiek priskrebenti per tokį trumpą laiką ne kiekvienas gali :)
    February 2013
  • Mergiote 1534
    :)))))))) cha kai žinai kalbą, gali barškinti klavišais automatiškai
    February 2013
    kalbą tai ir aš puikiai žinau..bet barškinti tai tikrai tingiu :)
    February 2013
  • Mergiote 1534
    turiu pasakyti, čia ir pasimaišyti gali:)))
    February 2013
  • Mergiote 1534
    o aplamai ar žint kas čia toks?
    February 2013
    Uoj nu aciu, visvien teks ismokt kalba, kad suprasti viska, nes pokalbis tikrai labai ilgas :) kas cia toks, tai ta prasme kas cia per zmogus? Aktorius, o anksciau ir dainininkas buvo. Mano pats megstamiausias visu laiku filmas yra su juo "Ostrov" 2006 metu
    February 2013
  • Mergiote 1534
    :))))))))))))))) kinas kinu - žmogus žmogum

.....
    štai tie 10 ir yra istatymas , kad skirtumėmes nuo kačių (na čia vis katė laksto, tai kaip pvz paėmė) katė bėginėja sau , atėjo metas ir štai 5 kačiukai ....
    nevok, nežudyk, negeisk, o gerbti tėvą , motiną, tai išvis dabar retenybė...su ugnim dieną nerasi...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    tai gi čia aišku, kas gi toliau? Jei kas su tuom susitvarkė..O toliau eina 9 įsakymai .palaimos ar malonės -( nežinau kaip tiksliai jie vadinas)
    daug sudėtingesni
    tad jei šokinėsim ten ir atgal, tai mums nieko nesigaus
    ir štai ka aš supratau prieš tris dienas, kuom aš noriu pasidalinti suprantat, mums reikia labai gerai suprasti schemą mūsų sielų išgelbėjimui, aplamai mažai žmonių eina melstis savo sielų išgelbėjimui jei paklausti kas tai išglbėjimas sielų , sakys, kad vaikų sveikata būtų gera.... ne , dievas mums to nežadėjo .. išgelbėjimas tai yra išgelbėjimas nuo , nuodėmės, kuri gyvena kiekviename iš mūsų...
    štai jei mes pradėsim galvoti, kad ryt numirsim visi, tai bus būtinai...nežiūrint mūsų planų
    labai svarbu suprasti, kad gyvenimo esmė yra mirtis, kad išeitumėm i kitą aukštesnį dvasių pasaulį...i amžinybę – štai ir visa esmė

malonus, skurdus dvasia – kas tai?
    1-as Iš 9 priesakas labai sudėtingas
    taigi man niekas negalėjo paaiškinti, kas tai skurdus dvasia...
    -susitaikymas, nuolankumas
    -o kas tai?
    Taigi sugalvojau – nuo ko pradeti statyti nama ?, nuo .krosnies... kas tai? pamatyti savo nuodemes, kad tu nieko nesugebi
    Taigi
    Labai barasi žmogelis, jei ko paklausia☺))

ir mintys labai šokinėja:(((
    February 2013
  • Mergiote 1534
    mokykis, Karemi rusų kalba, čia tokių perliukų yra, kad tikrai verta paklausyti, o rusų kalba labai lengva :))))))) juokų darbas
    February 2013
    aciu aciu, nu mokaus, as ten bandziau ziuret, tai jo, maciau kad jis toks su charakteriu :D
    February 2013
  • [[vijola]] 1
    pasijungiau rusu kalbos tekstą stipriausiu lygiu ir praėjau per žodžius buvo įdomu įvertint savo lygį :) na lygis mano tikrai neprastas bet žodžių vertimas tekste ten padarytas apgailėtinas ,kas vertėjavo padarė meškos paslauga besimokantiems ,viliuosi kad mano anglu kalbos tekstuose padėtis geresnė
    February 2013
    @vijola
    čia kiekvienas pats sau vertėjauja, o pasirinkimuose sistema meta 3 dažniausiai pavartotas reikšmes. Jei nė viena netinka, tam yra turbūt 20+ žodynų, kuriais galima pasinaudoti tame pačiame naujo žodžio lange :)
    February 2013
  • [[vijola]] 1
    nesiginčiju,žodynu yra ne vienas ir ne du, bet neaiškumas, kam rašyti vertimą jei tikslei nežinai reikšmės
    February 2013
    Niekas tiksliai nežino reikšmės ir čia net nėra tokio termino, kaip "reikšmė". Vietoje jo naudojamas žodis "hint" kas labiau reiškia "spėjimą" negu "reikšmę". Anglų kalboje netgi vietoje žodžio "vertėjas" labiau naudojamas "interpreter", kas irgi reiškia ne "vertimą", o interpretaciją. O spėjant ar interpretuojant galima ir suklysti :)

interpreter - a person who interprets, esp. one who translates speech orally.
    February 2013
  • [[vijola]] 1
    :) sąmoningai rašiau reikšmė, o ne vertimas , manau tiesmukas vertimas ne visada gali atitikti reikšmę ,kas liečia interpretacija nežinau gal tai labiau tinka anglu kalbai nesiginčysiu, nes ten mano žinios minimalios, rusu kalboje dėl interpretacijos abejoju,nes ten nėra vertimo pagal žodžiu junginį , gal klystu bet pasiginčyti smagu :)
    February 2013
    nežinau... aš ir anglų kalboje dažnai vargstu su junginiais, kadangi dažniausiai žmonės linkina pavienius žodžius, o jau frazių tenka pačiam ieškoti :)
    O kaip verti? Iš rusų į lietuvių?
    February 2013
    nu as rusu tai paprasiau kad ikeltu i zodynus rulit.lt tai tik juo ir naudojuos, labai retai kada ismeta teisinga reiksme, siaip su rusu kalbos tais hintais i lietuviu kalba nepadirbeta konkreciai, nes kai kalba eina apie ratus, duoda reiksme kitakart apie batus, tai as paprastai net nelinkinu is duotu, o is kart i zodyna keliauju
    February 2013
    siūlyčiau pradžioje visą tekstą perleisti per google ar kitą kokį automatinį vertėją..kad ir nugrybauja, bet prasmę apie ką kalba eina dažniausiai pagaut galima..tada ir su hintais paprasčiau orientuotis
    February 2013
  • Mergiote 1534
    reiks ilist paveizėti, kaip čia mokama rusų kalbos :)
    February 2013
  • [[vijola]] 1
    tai ten panašu kad su googl ir verčia ,vistiek atrodo kad anglu yra geriau išversta , na man rusu mokytis nereikia moku pakankamai bet sėkmės besimokantiems, neįsivaizduoju ir kaip aš ją išmokau,net nepamenu per kiek laiko ėmiau viska suprasti, va kad anglu taip mokėčiau būčiau be galo laiminga , anglu man atrodo daug sunkesnė nei rusu ,ta anglu man kaip kryžiažodis kažkoks
    February 2013
    po 1 minutės užstrigo..ir neatsringa..vėliau pasižiūrėsiu
    February 2013
    Kalba yra galinga. Dauguma žmonių negali išmokti užsienio kalbų tik dėl to, kad kažkada prisiklausė ir toliau tebeklauso durnų kalbų ;)
    February 2013
    ne siaubas, o negaliu atsiklausyt kaip grazu!!!
    May 2013
    apibendrinus nuomones išeitų - siaubas kaip gražu :)
    May 2013
  • Mergiote 1534
    labai niūrios dainos, taip kad tikrai siaubas, nors visų nesiklausiau, bet
    May 2013
  • rema5 1535
    Del skonio nesigincijama.. :) Nebutinai kas patinka vienam tas turi patikti ir kitam,arba atvirksciai :)
    May 2013
    @GintarasRu as daznai vartoju fraze "baisiai grazu" :D
    May 2013
    beje man tik sita ju daina ir tepatinka, kitos nelabai
    May 2013
  • Gi_yobu 1632
    @Karemi...

Laikas pereiti prie ishsireishkimo - ekstrimaliai grazu..! Taip anglishkiau..! :)
    May 2013
  • Mergiote 1534
    Karemi visdėl to aš teisi, kad baisu:))))) baisiai - Jurijaus Burlano pasiklausyk isivedusi i paiešką- čia šiaip dėl rusų kalbos ir kitų dalykų, gal patiks , žinoma gali ir kiti
    May 2013
    Ties sitais klausimais ner teisiu, jei butu baisu as neklausyciau :) kaip skiltukas pasake-del skonio nesigincyjama
    May 2013
  • Mergiote 1534
    Лабух, киек калбу моки?
    May 2013
  • Gi_yobu 1632
    Artimesniu laiku (na poros metu begyje) jeigu pavyks, aishku... Penkias (uzsienio) galvoju moketi.. ;)

Dabar gi rusu (jeigu ne puikiai, tai pakankamai gerai)...
    Anglu su normaliais shneketojais jau visai neblogai susishneku, o su Londono debilais ir kitom shiukshlem gana prastai (kaip ir anksciau)...
    Prancuzu kolkas gana prastokai, bet taks jausmas, jeigu pavyktu kokius 3 menesius pagal savo sistema "pavaryti", tai persilauzimas turetu jau ivykti...
    Su lenkais... Buna, kad viska suprantu, ka lenkai shneka, o buna, kad beveik nieko (nuo dialekto priklauso)...
    Japonu... Koks ten lygis gali buti kolkas... Tik ~350 zodziu zinau...

Вот такие пироги..! :)
    May 2013
    @Tigridijus
    Pasidalink apie savo sistemą ;)
    May 2013
  • Gi_yobu 1632
    Mano sistema vadinasi...

Ash neieshkau lengvu keliu!!! :P

Metodas gal ir nera sudetingas (nors reikalauja valios), bet paaishkinti kietiems ji nelabai sugebesiu turbut, o ish kitos puses, man susidare ispudis, kad jumis viesiems susirinkusiems cia reikia kazkokiu tai stebuklingu metodu, kurie leistu nieko nedarant (ir neduok die dar gramatika paskaitineti laiks nuo laiko reikes) ishmokti kalba...

Kaip ten bebutu, tas mano metodas leidzia (jeigu aplinkybes nesumaisho) pasistumeti ~300 zodziu i prieki per ~menesi (5sav), jeigu turiu reikala su anglu kalba... Su kitom kalbom (ypac japonu) yra sunkiau, todel ~200 per 5savaites, tai jau geras rezultatas butu...
    May 2013
  • nerijus75 7133 0 665
    @Tigrijus

Neįsivaizduoju, kaip kokią japonų kalbą pasistūmėt. Bet gal tam ne laikas. O apie patį metodą įdomu būtų išgirsti. Vienas turi girdimąją atmintį (mano atveju), kitas regimąją, tad ir metodas kiek skiriasi. 300 žodžių per mėnesį - mažai. Nebent tai pramoginis mokymasis. Tokiam irgi valios reikia. Aš prisiminiau Leitnerio "kalbos dėžutės" metodą, kuris turi žaidybinių elementų ir fiziškai gali apčiuopti žodžius, frazes. Tačiau pačių žodžių žinojimas negarantuoja kalbėjimo. Ar ne? Esu sutikęs gyvenime žmonių (keletą), kurie mokėsi vokiečių kalbos mokydamiesi VISĄ žodyną (su frazėmis). Tas metodas reikalauja žiauriai daug valios. beje lingq yra geri tuo, kad žinai yra būtinas 1000 valandų. Iki tos ribos gali net neplanuot kažko, tačiau nejučia pradedi mąstyti kaip skambėtų sakinys ar frazė angliškai. Tame ir smagumas.
    May 2013
  • Gi_yobu 1632
    @Nerijus75
    Nezinau, nezinau... Spejau, kad labai jau skirtingose realybese gyvenam, kad mano metodu aprasymas butu nors kiek naudingas tau ar kam nors kitam cia esanciu... ;)
    May 2013
    Tigridijau, dauguma cia susirinkusiu gerai zino ir sventai tiki tokiais veikejais kaip Steve Kaufmann ir A.J. Hoge, kurie jau labai seniai pasake, kad kalbos mokymasis tai ne juokas , kad lengvu keliu ir tokiu dalyku kaip "Ismok kalba per du menesius" nera, kad tai darbas ir darbas kuri reikia dirbti kiekviena diena be pertrauku,minimum du metus, jei tikrai nori ismokt kalba. taip kad sis metodas ne naujiena :)
    May 2013
  • nerijus75 7133 0 665
    @Karemi

Šventa tiesa. Kažkaip ankščiau gan įtariai žiūrėjau į knygutes "išmok kalbą per mėnesį" ar mokykis kasdien 15 min... Taip, gal ir galima per mėnesį. 10-15 val. klausymo, linkinimo ir pan. kasdien
    May 2013
  • rema5 1535
    Labas.Gal ir ne i tema klausimas,bet paklausiu,kad nekurt bereikalingos temos.. Pvz ..dabar kaip yra su nezinomais zodziais,juos pasikartoji kas kiek laiko kol jie tampa zinomi, tai dabar man klausimas toks,jei jie jau zinomi,ar sistema man kada beprimins apie tuos odius po kazkurio laiko ar jau jie tampa zinomi visam laikui? ir sistema man ju nebeprimins pasikartojimui ju?Nes pas mane tu zodziu nera daug,ir kai atsakau kazkiek tai kartu teisingai sistema imeta juos i zinomu zodziu sarasa,nors jie jau ir zinomi ir sistema jau yra imetusi juos i inomu odziu sarasa,buna kad vel nebeprisimenu kai kuriu zodziu,tai man ir idomu ar sistema beduos man po kazkurio laiko pasikartoti tuos zodzius? Ar ir vel reikes kaskart pasizimet juos is naujo? Aciu! As cia nelabai senai tepradejau naudotis Lingq gal pries pora savaiciu,nors akaunta esu susikures jau pries pusmeti,bet nebuvo laiko kada pradet mokintis.. Tai yra kai kuriu smulkmenu kuriu dar nezinau sioje sistemoje..Aciu uz atsakymus..
    May 2013
  • sauliokas 10284 12366 107
    @skeltukas007
    Taip, sistema primins po kažkiek laiko, tiesa, neaišku kaip ten skaičiuoja ir kiek kartų primins, bet kaip pastebėjau kartą primena nedaug praėjus laiko, kaip tas žodis buvo išmoktas, savaitės ar kelių bėgyje, o po to dar primena, bet gerokai vėliau. Na čia man taip pasirodė, neskaičiuoju to :) Ir labai nesuk galvos, kad pasimiršta žodžiai, va kai jie pasitaikys kituose tekstuose, vėl bus proga atsimint, be šansų 100% įsimint viską, bet jei žodis jau buvo išmoktas, tai kitą kartą jį tereikia pasikartot. Yra čia kas visai žodžių nesimoko, ir vargo nemato :)
    May 2013
  • rema5 1535
    Aciu :) Na stengsiuos perdaug nesiparint del zodziu.Nes siaip tai jie kazaip greitai isgaruoja is atminties. :) Bet paskui vel kai pamatau ta zodi ir pasikartoju pora kartu ir vel atsimenu.. :)
    May 2013
  • AurelijaOK 7006 1003
    Va ir man tas pats. Net monitorių lipniais lapeliais apsiklijavau. Ypač susimaišo panašūs žodžiai, kaip along ir alone, anyone ir anything, bean ir been...

Beje, ką reiškia žodynėlyje prie žodžių esančios žvaigždutės?
    May 2013
    Kuo daugiau zvaigzduciu tuo zodis svarbesnis, t.y. dazniau vartojamas kalboje
    May 2013
    Na taip, buvo čia kažkur Gintaro informacija apie tuos įsiminimus, trumpalaikę, ilgalaikę atmintį. Ta prasme kad reikia ne kartą pasikartoti kol žodį iš tikro išmoksti ir jis nusėda į ilgalaikę atmintį. Kai kurie žodžiai pas mane savaitėm "kaba" neišmoktuose, na niekaip neįsimena, net ateina ir jų eilė, kad ir po poros mėn, bet ateina :) Iš pradžių nervavo, dabar nekreipiu dėmesio :)
    May 2013
    Čia yra PowerPoint prezentacija apie kartojimus. Ji gal kiek gruboka, kadangi gyvenime niekas nevyksta taip idealiai, tačiau principas turėtų būti aiškus. LingQ kortelės irgi veikia tokiu pačiu principu.

http://www.anglukalbostestai.lt/wp-content/uplo...
    May 2013
    Anksčiau jei įkeldavai savo pamoką, sistema apskaičiuodavo koks lygis, dabar taip nėra, ar ką netaip darau?
    May 2013
    Dabar tos funkcijos nėra, nes ji skaičiavo neypatingai tiksliai... :)
    May 2013
    @karemi atkreipiau į turinį..kažkaip artimas pasirodė..šiandien kaip tik kambario sienas dažiau keliomis spalvomis :)
    June 2013
  • Gi_yobu 1632
    @KaremiErnesta

Aii..! Baik jau tu su ta "gryna britishka" tarme..! Kaipo tokios vienos ten (UK ar GB) nera, o jeigu tau pasirode kad tokia yra (neskaitant BBC radio ir TV), tai tamsta turbut kokiame jaukiame Anglijos miestelyje ar kaime buvote, o ne didmiestyje..!

Ish kitos puses, akcentas ne toks shvarus kaip "Lingq.com" ir panashiose vietose, taigi labiau tiketinas sutikti gatvese... :)
    June 2013
    Taip ir buvo, tamsta, buvau mieste dydziu sulyg Klaipeda ir ten anglai butent tokia tarme sneka
    June 2013
  • Gi_yobu 1632
    Kaip vadinasi tas miestas..? Turiu seksualiniu fantaziju neshdintis ish to fakin Londono... Tavo pateiktame klipe vis normalesne kalba negu ta bezobrazija kuria girdziu kasdien..! ;)
    June 2013
  • Hopeidea 8594 7980
    Naujiena, kol kas beta versija : bliubliu.com. Kol kas labai patiko, žiūrėsiu, kaip toliau. Gal tik anglistams nelabai aktualu, nes tos medžiagos internete daug ir visokios.
    June 2013
  • Gi_yobu 1632
    Shtai saitukas tiems, kuriuos pradejo kankinti "frustracija-stagnacija"..!
    http://www.busuu.com/enc/
    Kaip daug kur (ar kaip visur) registruokis uz dyka, bet "deserta" gausi tik susimokejes uz "premium". :(
    Esme ta, kad ten galima shita nuveikti uz dyka ir tie, kurie tik pradeda kokia tai kalba, gali buti visai naudinga... Arba shiaip nuo rutinos pabegti kuriam laikui... :)
    June 2013
    aš tai berniukas todėl dabar prieš kiekvieną miegą spoksau į The Wire pirmo sezono seriją arba dvi ..paskui 6 ryto labai gailiuosi, kad taip elgiausi kai reikia į darbą keltis :)
    http://www.youtube.com/watch?v=-Sgj78QG9Bg
    June 2013
  • romualdasr 3901 4007 317
    Sveiki visi, o ypač tie, kurie vairuoja auto. Esu šioks toks Akcija tau auka ir eilinį kartą darysiu dar vieną užpirkimą :D.....

http://akcijatau.lt/vilniuje/65040-ne-dienos-be...

Tikiuosi per šį žaisliuką klausytis ne tik pamokų, bet ir audioknygų. Tikrai nereklamuoju, nes nežinau kokybės, o kai sužinosiu, akcija jau bus pasibaigus:)... geros dienos visiems:)...
    June 2013
    Na jei pas patį mašinoje būtų toks antikvarinis daiktas kaip kasečių grotuvas, rekomenduočiau kitą, pigesnį ir geresnį (mano nuomone) daiktą :)
    Bet kadangi perkate šį, tai belieka palinkėti sėkmės, man su tais moduliatoriais susidraugauti nepavyko...
    June 2013
    pas mane citroene yra originali radija su kasečių grotuvu..ir netgi kasetė yra su AJ pamokos įrašo gabalu
    June 2013
    turiu tokį daiktą, bet man per jį truputį garso kokybė nukentėdavo..dabar tai nusilankstęs laidas..ar tai tingiu..ar nelabai reikia susitvarkyt
    June 2013
  • romualdasr 3901 4007 317
    Dabar automobiliniai audio jau turi USB, tai nieko nereikia. Ir aš tokį turėjau, bet vieną dieną radau išdaužtą langą ir neliko mano džiaugsmo:D.... Bandysiu tą moduliatorių prisijaukint.
    June 2013
    Na garso kokybė, tai žiūrint ko reikia iš tokio daikto, man tekstams klausyti tai pakanka, moduliatoriaus per bangas kokybė kiek badžiau daug baisesnė buvo
    June 2013
  • justtis 18022
    @romualdasr
    tikriausiai tau dar pasisekė, pas mane du langai dužo :) ir nebeliko mago su video funkcija, gal ir gerai, pernelyg blaškė :)

dėl moduliatoriaus tai AJ klausytis tai pakanka tos kokybės, aišku audio fanai nepatartų klausyti muzikos per radio bangas :)
    September 2013
    ech, todėl ir džiaugiuosi paprasta gamykline radija su antikvarine audio kasetės funkcija :) vis mažiau pagundų ilgapirščiams
    September 2013
    kaip jau kažkada minėjau, labiausiai man rusų kalbą skatina mokintis O. Torsunovo paskaitos, nes man jos tiek įdomios, kad net pamirštu, kad kalbą mokaus. taigi su džiaugsmu (ir tuo pačiu liūdesiu) noriu pranešti, kad šis veikėjas atvažiuoja į Lietuvą ir dalinuosi renginiu su jumis, gal kas sugalvosit nueiti, tikrai įdomu. http://www.tiketa.lt/torsunovo_seminaru_ciklas_...
    o aš tuo tarpu kukuosiu namie ir rausiuos plaukus nuo galvos, kad dar rusų kalbos taip gerai nemoku, kad mokėčiau pinigus už tai, kad vien tik jį pamatyti gyvai :) gal šis renginys taps spyriu man į šikną dar intensyviau mokytis kalbos, kad kai kitą kartą jis atvažiuos į Lietuvėlę, jau tikrai galėčiau drąsiai nueiti į paskaią ir viską suprasti.
    September 2013
    Na stipriai tu ant jo užsikabliavusi, nepamatysi kaip išmoksi ir sekantį kartą sėdėsi pirmoj eilėj kai atvažiuos ;)
    September 2013
  • justtis 18022
    labai šaunus ir naudingas įrankis
    September 2013
    pažaidžiau tik truputį..pirmas įspūdis skaityt visai nieko kai man rusų kalba suprantama pasidariau anglų rusų
    September 2013
    Jei kas norite prisijungti faceboooke yra lietuviu lingieciu grupe, nezinau ar cia atidarys jums, pameginkit paspausti https://www.facebook.com/groups/151114381579422/ jei neatidaro galite prisijungti tiesiog i paieska irase "lingq lietuviskai" ir paprasyti istoti i grupe. Ten yra dar vienas kokis tai adminas be Gintaro tai turetu priimti.
    September 2013
    atsiimu savo zodzius, tas Arturas irgi iskeliaves anapilin, kas cia darosi... pameginsiu parasyt i pati fb del grupes kad perleistu administravima
    September 2013
    tai nauja padaryk ir sukviesk visus
    September 2013
    nu pradzioj paziuresiu ar sutvarkys kazka del sitos jei ilgai negausiu ziniu tada reiks padaryt
    September 2013
    ten kiek pažiūrėjau labai jau seni įrašai sienoje
    September 2013
  • AurelijaOK 7006 1003
    Įrašai seni, bet naudingi. Būtų visai neblogai perimti Ernestai administravimą.

September 2013
    pameginsim, jei nepavyks tai perkelsim irasus i nauja grupe
    September 2013
    ai kad kazkaip nezavi :D
    September 2013
  • ballcius 1920
    Kolega užrodė puslapiuką http://www.ted.com/, čia turbūt būtų labiau pažengusiems anglų kalboje.
    Manau kiekvienas ras sau tinkamų paskaitų, pagal dominančią temą. Galima parsisiūsti tiek mp3, tiek lengvai kopijuoti visą transcriptą ir importuoti į lingq.
    September 2013
    @balcius tikrai geras puslapis, kartais žvilgtelnu, įdomių paskaitų yra
    September 2013
  • justtis 18022
    keista, bet tik dabar pastebėjau lingq vieną mažytį, bet gana naudingą funkcionalumą - žymės. Ar jūs jį naudojat?
    October 2013
    tai aišku, kad naudojam..o kas tai yra tos žymės? :)
    October 2013
  • justtis 18022
    na gali grupei prilinkintų žodžių uždėti kažkokią asociaciją, pvz. žvejyba, paskui gali peržiūrėti su tomis žymėmis susietus žodžius/frazes. Kaip visi žinome asociacijos labai supaprastina ir palengviną žodžių/frazių įsisavinimą :) Aš pamenu skaičiau tokią knygutę, kuri leidžia įsiminti praktiškai bet kokio ilgio skaičių, pvz 20 simbolių, ir tai daroma per visokias asociacijas. Galiu pasakyti jog 20 simbolių skaičių įsiminti yra "baikė" :)
    October 2013
    dėkui, supratau, po teisybei niekad į tai nebuvau dėmesio atkreipęs
    October 2013
  • Mantasnanna 0 0 5879
    Sveiki,

Manau daugelis is jusu mokinasi is serialu ( sukarpytu po 3-5min).Mano atveju kalba eina apie Friends, gal imanomas dalykas, kaip is garso "fono" panaikinti arba prislopinti ta "juokimasi" po kiekvieno "bajerio" ? nes dabar gaunasi, kad pagrindine kalba tyloka, o tas juokas mane zudo visu garsu.. Turiu audacity programa, bet nesigauna.Gal kas bandet ?
    January 2014
    O, kolega, ta prasme iš aš su friends'ais draugauju, na garsiai gana žvengia, bet ne dvigubai garsiau nei tekstas, apsipratau jau, tiesiog nesinori pačios pamokos kūrimui ir grąžinimui skirti labai daug laiko, kurio ir taip nėra...
    January 2014
  • Mantasnanna 0 0 5879
    Tai taip, laiko jeigu daug uzima tai neverta :) As del tu karpymu ir tt , kartais nervuot pradeda, tai visa serija iskart ziuriu daug kartu ir isimina tikrai gerai, nes 3min atkarpa klausyt visa savaite tai tikrai ne man.
    January 2014
  • nerijus75 7133 0 665
    @Mantasnanna
    @Sauliokas

Galėčiau paredaguoti, jeigu nėra skubiai. Aišku, juoką galima beveik išimti :)
    Aš dirbu (kartais laisvalaikiu) su Sony Sound Forge.
    Galėtume kartu padaryti bendras "Matricas" ale Zamiatkino metodu.
    Brūkštelkit į PM arba paštą, sutarsime "vardan bendro tikslo"
    January 2014
  • Mantasnanna 0 0 5879
    Susisiekiau vakar su nerijus75 ir siandien gavau "pakoreaguota" iskarpa.Nepalyginimai geriau klausosi, neerzina tas kitas fonas, liux ! Tik ten manau nemazai darbo prie tos iskarpos reikia praleist, bet butu gerai pramokt :)
    January 2014
    @nerijus75
    manau tuo visokiu glostymu labiau verta užsiimt jei po to tą medžiagą ir "pašarinti" visiems tikslas būtų, na aišku tada reiktų dar atrinkt medžiagą kad dar su kokiom autorinėm teisėm nesusipjaut..nes man tai atrodo dėl kelių paklausymų labai vargt neverta...

@Mantasnanna
    O tai kaip dabar žinosi kada žvengt :)

Šiaip man nuo dabar porai savaičių pertrauka su mokslais, žiūrėsim ar tai neišaugs į ilgesnį laiko tarpą :)
    January 2014
  • nerijus75 7133 0 665
    @Sauliokas

nedaryk pertraukos. Tai žalinga. Geriau bent 5 - 10 min. kasdien rasti.
    Tiesa, medžiaga, manau gal ir pavyks su visais norinčiais pasidalinti (neoficialiai)
    January 2014
    Nerijau, žinau iš savo patirties kad parašei tiesą :)
    Bet atostogos tam ir yra, kad daryti ne tai, ką darai kasdien. Juolab kai išvyksti į kelionę.. Todėl nebūsiu visai nutolęs nuo anglų kalbos, man netgi teks bandyt pralement keletą žodžių, ir dar daugiau jų suprast. Žodžiu, juoko, ypač aplinkiniams, bus :)
    January 2014
    Nuo šiandien bandomas plėtinys Chrome, kurio pagalba galima paprastai įsikelti norimą tekstą iš norimo tinklapio į LingQ, arba kita įdomesnė funkcija, tai linkinti žodžius galima tiesiai norimame tinklapyje. Sakyčiau visai įdomu, Žinoma, kol kas tai toli gražu ne visuose puslapiuose tas priedas veikia ir daug visokių klaidų, na bet visgi idėja įdomi. Aš jau išbandžiau :)

Kas dar nori išbandyti tiesioginė plėtinio nuoroda https://chrome.google.com/webstore/detail/lingq...
    Čia kaip naudotis, diskusijos ir atsiliepimai http://www.lingq.com/forum/3/23091/?page=1
    February 2014
    jau ryte ieškojau, bet negalėjau rasti parduotuvėje, tai dabar pabandžiau, kol kas užkliuvo, kad nesuradau kaip žodžio reikšmę pakeist tiesiogiai linkinant
    February 2014
    Na taip, keistai kažkaip parduotuvėje paieška neranda lingq..
    Na ten turi dar ką tobulinti, vertimus man visokiom kalbom rodo, vienas kinietiškai kitas lenkiškai, pats žodžio reikšmės nepakeisi, į žodyną nukreipimo nėra ir t.t. Na reikia palaukt. Turiu dabar ką linkint ir taip, kol baigsiu Steve knygą :)
    February 2014
    geras, įsikėliau su šiuo prietaisu kažkokį pirmą pasitaikiusį straipsnį iš niujork times apie mamutus ir paukštelius 367 nežinomi žodžiai rodo skaitliukas :)
    February 2014
    geltonus žodžius tai ir tiesiogiai gerai rodo, o mėlynus vis bando prakišt kinietiškai
    February 2014
  • justtis 18022
    yep, šaunus įskiepis :) gerai jog veikia pažymėjus tekstą, nes kitaip neatspėja kur baigiasi straipsnis. Sutaupys laiko kas importuoja iš interneto :)
    February 2014
    na jei mokintis tai mokintis, nori naudotis privalumais, mokaisi ir kinų :)

Man tai patį pirmą straipsnį kur įsimečiau 1200 žodžių parodė, tai pats užlinkčiau kol sulinkinčiau tiek vienoj pamokoj :)
    February 2014
    va čia svarbi žinia Lietuvai...šianakt baigiau žiūrėt Breking Bad paskutinį sezona, iš pradžių kai pradėjau pirmą sezoną man jis pasirodė kaip ir nelabai, bet dabar galiu rekomenduot tikrai vertas žiūrėjimo kas nematė, žiūrėjau su angliškais subtitrais, nežinomų žodžių nesiverčiau, kai įsižiūrai tai tai atrodo kaip ir suprantama apie ką kalba, kad ir nežinomais žodžiais kartais pavaro, dabar dar neapsisprendžiu kokiu pavadinimu sekantis serialas bus :)
    February 2014
  • Hopeidea 8594 7980
    @GintarasRu, jei patiko Breaking Bad, gali patikti House of Cards , Southland , Ray Donovan. Suits kiek kitoks, bet vertas dėmesio.
    February 2014
    @Hopeidea dėkui, iš visų kiek savo akimis esu matęs labiausiai man patikęs serialas yra Sopranos, n kartų žiūrėtas, dabar dukra baigia Deksterio 1 sezoną man įsiūlyt, bet suintrigavo tamstos pavardinti, a nei vieno nemačiau ir nežinau, reiks pasibandyt tik kaži nuo kurio pradėt :)
    February 2014
    rekomenduoju vergė Izaura, nemačiau, bet sako geras :)))
    February 2014
    ai tas tai geras, man atrodo aš jį mačiau, bent jau dalį pirmo sezono apie 3000 serijų, jis atsirado maždaug vienu metu kai buvo išrastas televizorius, tikriausiai pradžią pradėjau žiūrėt dar būdamas kūdikiu :)
    February 2014
  • Hopeidea 8594 7980
    @GintarasRu iš mano išvardintų visi labai geri, gal tarp jų Ray Donovan silpniausias, bet čia skonio reikalas. Pasikaityk aprašymus IMDb, gal padės išsirinkti. Dėl anglų kalbos, tai visi kieti..Southland gal sunksiausias , nes daug buitinės kalbos ir jo stilius labai įdomus, nieko neaiškina, nieko nekartoja, ne taip kaip tie "nulaižyti" serialai apie policiją. Po šio serialo kurį laiką ramu, nieko nesinori žiūrėti, nes visi atrodo lėkštoki :D
    February 2014
    Hopeidea labai dėkoju, pakol kas įsidėjau į užrašinę, jeigu gali dabar negirk jų, nes tuoj pradėsiu blaškytis tarp tų serialų :) kadangi jau buvo kompe vakar vis tik pradėjau dexterį žiūrėt, pirmas įspūdis po 3 serijų žiūrėt galima, anglų kalbos lygis žymiai paprastesnis negu pvz. breaking bad, žiūri ir viską supranti na gal tik kelių žodžių dukros pasiklausiau ir tai tik, kad iškart neatsiminiau ką jie reiškia :) na jei dexteris neužknis anksčiau laiko tai tikiuosi po kokio mėnesio paraudusiomis akimis pereisiu prie Hopeidea pasiūlymo :)
    March 2014
  • [[klass-001]] 0 180
    Turbūt jau buvo, bet gal būsite malonūs ir duosite nuorodą, kur galėčiau parsisiųsti paklausimui rusų kalba podcast'ų? Ačiū!:)
    October 2015