Kaip bus lietuviskai?

Sveiki, valgidamas barankas uzdaviau sau klausima kaip angliskai yra barankos? Bandziau ieskoti per zodisnus bet joks zodinas neranda zodzio baranka, poto ivedziau i google ir google mane pataise i baronkos. Tai kaip vadinasi tos barankos lietuviskai taisiklingai? Arba kaip tos barankos angliskai? :slight_smile: Aciux

@lingqqqenglish. Riestainiai - bagels.:slight_smile:

aciu

pagal rusų šnekamąją išeitų, kad baranka yra vairas…lietuviškai reiktų ant pakelio paskaityt pavadinimą :slight_smile:

Šita tema sena ,bet niekas jau ilgai nerašė, mano pastebėjimai kaip ir tiktų šiai temai .Nors būtu noras išmokt anglų kalbą ,bet nutariau pasižvalgyti po rusų kalbos mokymosi tekstus ,ir tai ką pamačiau nuliūdino .Jei tokio lygio vertimai yra ir anglų kalbos tekstuose tada išmokt čia anglų kalba nebus paprasta .Nors ir yra šiek tiek geresnė padėtis nei mačiau anksčiau bet nėra gerai pvz. žodžiai ten verčiami конкретных -specifinis(konkretus ) ,погиб- mirė(žuvo) ,руководил-nukreiptas (vadovavo) ,остальной-poilsis (likęs) ir t. t. taip išmokus nelabai kas gausis

Jei kalbi apie tą vertimą, kuris pasirodo paspaudus ant mėlyno žodžio, tai ten yra tik orientacinis vertimas. Aš, asmeniškai, vertimą pasiredaguoju pagal save, jei man jis netinka ar nepatinka. O šiaip svarbiausia suprasti esmę ir per daug nesigilinti į pavienių žodžių vertimą :slight_smile:

galbūt ištikro anglų kalboje svarbu esmė , bet rusų kalboje abejoju kad taip yra tuo labiau kad ten vertimas toks kad jau ir esmė nebesigauna aš jau net nekalbu kad visdėlto žmonės čia kai kurie kaip ir moka pinigus o duomenų baze sakyčiau taip sau

Šiek tiek nesupratau, ką reiškia “Jei tokio lygio vertimai yra ir anglų kalbos tekstuose” Kokie vertimai? Verstis tai reikia pačiam, naudojantis sau patogesniu žodynu, ieškoti tinkamų žodžių ir jų reikšmes rašytis. Aišku gana dažnai tinka jau kitų vartotojų pasirinktos reikšmės, bet ar tai tinka ar ne tenka spręsti pačiam. Juolab kai anglų kalboje tas pats žodis gali turėti ir gerokai virš 10 reikšmių, kas labai “veža” :slight_smile:

“Duomenų bazę” turi susikurti vartotojas pats sau, linkindamas žodžius ir juos versdamasis. Aš naudoju rulit.lt žodynu - pabandyk, labai neblogas, tik gaila, kad per dieną leidžia išsiversti tik 50 žodžių. O dėl pinigų - rask nors vienus kursus, kalbų mokyklą, ar internetinę sistemą, kuri už 8 eurus (mėnesiui) pateiktų neribotą mokymosi laiką, resursų biblioteką ir dar idealius žodžių vertimus.

1 Like

Va būtent, duomenų bazė yra tik pamokos, kurias taip pat gali kurtis ir pats, o vertimams yra internetiniai žodynai, juos sukūrė ne LingQ. Aišku kai žmogui mokytis nesiseka, tai aplink viskas atrodo blogai… :slight_smile:

Beuutiful language! Want to learn it! (btw I don´t know what you guys talking about, so I hope my comment ain´t screw up anything).

Prisiminiau seną ir teisingą posakį: " blogam šokėjui ir kiaušiniai trukdo" :smiley:

:smiley:

Turiu pasakyti kad yra labai daug tokiu ''resursu ‘’ nemokamai ,net neįsivaizduoju ką čia kurti ,kadangi be jokiu kūrybų tokiu tinklapių ,kuriuose yra tekstas ir audio yra ne vienas ir ne du .Jei tai būtu tekstas , audio , patikimas žodynas ,dar gal būt kažkokie pratimai , tai galima būtu vadinti duomenų baze galbūt .Drįstu manyti kad iki duomenų bazės čia tolokai .Dar taip pat manau kad bet kokia draugiška kritika verčia žmones tobulėti ,todėl tikrai stebiuosi kodėl kiekviena karta išreiškus savo nuomone ar pastebėjimą koki tai praktiškai visada sulaukiu pasiulymų tokiu kaip ,kad galiu čia jei nepatinka nesilankyti ,ar išvada apie pasiekimus .Na bet kaip sakoma kiekvienam savo .Sėkmes visiems moksluose ir linkiu būti labiau tolerantiškiems .

Tai ir yra ir tekstas ir audio. Yra ir žodynas , tiesa, kuriamas pačių vartotojų, o ne Lingq. Yra flashcards, kurių pagalba galima mokytis naujų žodžių. Taip pat labai įdomu butų sužinoti tuos “daugybę nemokamų resursų”, kur butų tekstas pateiktas su audio. O pasiulymo daugiau čia nesilankyti tiesą sakant nemačiau. Tau buvo pateikta keli pasiulymai, kad palengvinti mokymosi procesą, bet kaip suprantu tu labiau čia ateini pakritikuoti pačią Lingq sistemą, o ne ieškoti patarimų kaip greičiau išmokti kalbą. Tad lauksiu resursų nuorodų :slight_smile:

bla bla bla :slight_smile: Matai matyt tai ką nori matyti. O tada visi tampa netolerantiški. Ką reikėjo atsakyti, jei iš tamstos matosi tik bambėjimas kad čia blogai, bet tu vistiek esi čia. :slight_smile: Reiškia ne taip blogai dar? O ką turėjau atsakyti - o taip, tikrai viskas blogai - būtų laimės? Beje, mes čia tokie patys besimokantys, o ne LingQ kūrėjai, tai labai nepatobulinsim. Bet visada galima rašyt į support ir išsakyt jiems savo mintis.
taigi tekstai - yra
audio - yra
žodynai - yra ne vienas
pratimai - taip pat šiokie tokie yra
Tai???
:wink:

Šiaip aš neginu kad čia viskas labai gerai, toli gražu, bet per tą laiką kai pradėjau mokytis susidariau nuomonę kad ne pats metodas svarbiausias, o motyvacija ir mokymuisi skirtas laikas. Skirk kasdien po bent 3 valandas “nuo dūšios” užsiimt norima kalba, tai po metų tikrai matysi kad tai buvo ne veltui, nepaisant kokiu metodu besinaudojai

1 Like

kartais pagalvoju, kad jei reiktų pradėti nuo nulio tai gal rusų kalbos jau nebeišmokčiau, labai daug žodžių arba junginių vartojama kurie tiesiogiai pagal prasmę kaip ir nesiverčia, keista būna kai kartais dukra kažko paklausia ir reik gerokai pagalvot apie lietuvišką atitikmenį, nors pats kuo puikiausiai be jokių pastangų supranti ką reiškia…laukiu nesulaukiu pakol anglų kalboje tas begaliniai laisvas supratimas atsiras, o jei ir pilnai neatsiras bent jau žinosiu, kad stengiausi, nors kartais tik po truputį, bet užtat dabar kasdien ir gausiai kiek tik laiko nutveriu, jei trumpai tai viskas eina tik geryn, tai ir jumis to linkiu :slight_smile:

šeip jei nepastebėjai čia yra netgi atskira tema,kurioje nurodyta šita daugybė adresų nemokamų resursų :))) kas liečia kritika nekritikuoju čia besilankančių ,bet jei editadita ir sauliokas priklauso šito puslapio administracijai tad jų pretenzijas galima suprast :))))))))))))))))) pamastymus apie tai kad kažka reikėtu galbūt patobulint nemanau kad reikia suprasti kaip bambėjimą ar pretenzija kad čia yra blogai ,o šeip būnu ten kur panorėjusi ir sakau tai kas atrodo reikalinga :))))

O man įdomu, kuris tavo nuomone resurasas pats geriausias. Nes patikrinau temą http://www.lingq.com/forum/52/13167/ ir deja, neradau tokios svetainės, kurioje būtų ir audio, ir tekstas, ir žodyno įskiepis ir pratimai, ir nemokama, ir aišku, kad galėčiau mokytis rusų kalbos.

o aš ir neturėjau galvoje su žodynu ,o kalbėjau apie tokias kurios yra panašios į šita puslapį tai yra be žodyno tik tekstas ir audio nors kai kuriose yra dar ir pratimai ,kas liečia rusų kalbą tikrai nepasakysiu ,nes nesidomėjau kadangi rusų kalba moku ,bet tikiu kad paieškojus rasčiau :slight_smile: beje jei reikia netgi galiu kažką patart ar padėt kas liečia rusų kalbą :slight_smile: