×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Yaratıcıyı Dinleyin ve Sonsuza Dek Yaşayın, Yaratıcımızı Nasıl Dinleyebiliriz?

Yaratıcımızı Nasıl Dinleyebiliriz?

Tanrı bizimle Kutsal Kitap aracılığıyla konuşur. 2. Timoteos 3:16

Tanrı düşüncelerini insanlar aracılığıyla özel bir kitaba yazdırdı. Bu kitap Tevrat, Zebur, İncil olarak bilinen Kutsal Kitaptır. Bu kitapta, Tanrı'nın öğrenmemizi istediği çok önemli bilgiler var.

Yaratıcımız bizim için en iyisini bilir, O'nu dinlersek anlayış kazanırız (Özdeyişler 1:5).

O, dünyadaki tüm insanların Kutsal Kitabı okumasını istiyor. Günümüzde bu kitap birçok dilde bulunabilir.

Eğer Tanrı'yı dinlemek istiyorsak Kutsal Kitabı okumalı ve anlamalıyız.

Yehova'nın Şahitleri Kutsal Kitabı anlamanıza yardım edebilir.

Onlar dünyanın her yerinde insanların Yaratıcımızı tanımasına yardım ediyor.

Bu eğitim için ücret ödemeniz gerekmez. Yehova'nın Şahitlerinin her hafta toplandığı İbadet Salonlarına giderek de Yaratıcımız hakkında bilgi alabilirsiniz.


Yaratıcımızı Nasıl Dinleyebiliriz? How Can We Listen to Our Creator?

Tanrı bizimle Kutsal Kitap aracılığıyla konuşur. God speaks to us through the Bible. 2. 2. Timoteos 3:16 Timothy 3:16

Tanrı düşüncelerini insanlar aracılığıyla özel bir kitaba yazdırdı. God dictated his thoughts through people in a special book. Bu kitap Tevrat, Zebur, İncil olarak bilinen Kutsal Kitaptır. This book is the Bible known as Torah, Psalms, Bible. Bu kitapta, Tanrı'nın öğrenmemizi istediği çok önemli bilgiler var. There is very important information in this book that God wants us to learn.

Yaratıcımız bizim için en iyisini bilir, O'nu dinlersek anlayış kazanırız (Özdeyişler 1:5). Our Creator knows best for us, and we gain understanding if we listen to him (Proverbs 1:5).

O, dünyadaki tüm insanların Kutsal Kitabı okumasını istiyor. He wants all people in the world to read the Bible. Günümüzde bu kitap birçok dilde bulunabilir. Today this book is available in many languages.

Eğer Tanrı'yı dinlemek istiyorsak Kutsal Kitabı okumalı ve anlamalıyız.

Yehova'nın Şahitleri Kutsal Kitabı anlamanıza yardım edebilir.

Onlar dünyanın her yerinde insanların Yaratıcımızı tanımasına yardım ediyor. They are helping people all over the world to get to know our Creator.

Bu eğitim için ücret ödemeniz gerekmez. You do not have to pay for this training. Yehova'nın Şahitlerinin her hafta toplandığı İbadet Salonlarına giderek de Yaratıcımız hakkında bilgi alabilirsiniz. You can also learn about our Creator by going to Kingdom Halls, where Jehovah's Witnesses meet each week.