×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Yaratıcıyı Dinleyin ve Sonsuza Dek Yaşayın, Tanrı’ya Vefamızı Nasıl Gösterebiliriz?

Tanrı'ya Vefamızı Nasıl Gösterebiliriz?

Tanrı'nın tarafında tavır alın. 1. Petrus 5:6-9

Kutsal Kitaba aykırı geleneklere uymayın. Bunu yapmak cesaret ister.

Bu dünyadaki yönetimler Yehova Tanrı'yı ve O'nun Krallığını desteklemiyor. Bu yüzden siyasi meselelere karışmayın.

Tanrı hakkında bilgi almaya devam edin ve O'nun emirlerine uymaya çalışın.

İmanınız güçlenince yaşamınızı Yehova Tanrı'ya adamalı ve vaftiz edilmelisiniz (Matta 28:19).

Tanrı'yı dinleyin. Kutsal Kitabı okuyun ve okuduklarınızı anlamak için Yehova'nın Şahitlerinden yardım isteyin. Öğrendiklerinizi uygulayın. Bunu yaparsanız sonsuza dek yaşayacaksınız (Mezmur 37:29).


Tanrı’ya Vefamızı Nasıl Gösterebiliriz? How Can We Show Our Loyalty To God?

Tanrı'nın tarafında tavır alın. Take a stand on God's side. 1. one. Petrus 5:6-9 Peter 5:6-9

Kutsal Kitaba aykırı geleneklere uymayın. Do not follow unbiblical customs. Bunu yapmak cesaret ister. It takes courage to do this.

Bu dünyadaki yönetimler Yehova Tanrı'yı ve O'nun Krallığını desteklemiyor. Governments in this world do not support Jehovah God and his Kingdom. Bu yüzden siyasi meselelere karışmayın. So don't get involved in political matters.

Tanrı hakkında bilgi almaya devam edin ve O'nun emirlerine uymaya çalışın. Keep learning about God and try to follow His commandments.

İmanınız güçlenince yaşamınızı Yehova Tanrı'ya adamalı ve vaftiz edilmelisiniz (Matta 28:19). As your faith grows stronger, you should dedicate your life to Jehovah God and be baptized (Matthew 28:19).

Tanrı'yı dinleyin. listen to God. Kutsal Kitabı okuyun ve okuduklarınızı anlamak için Yehova'nın Şahitlerinden yardım isteyin. Read the Bible and seek help from Jehovah's Witnesses to understand what you are reading. Öğrendiklerinizi uygulayın. Apply what you've learned. Bunu yaparsanız sonsuza dek yaşayacaksınız (Mezmur 37:29). If you do this, you will live forever (Psalm 37:29).