×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Günlük Yaşam, Tatil

Tatil

A- Bu İstanbul'a ilk gelişiniz mi?

B- Evet,evet.İlk kez geliyorum.

A- Ya sizin?

C- Hayır,ben ikinci kez geliyorum.Daha evvel,bir kez daha gelmiştim.Uzun bir tatildi.

A-Başka şehirleri de görme şansınız oldu mu?

C- Evet,dört gün İstanbul'da kaldıktan sonra Antalya'ya geçmiştik.Oradan da Bodrum ve Marmaris'e gitmiştik. Bu kez başka planlarım var.Kapadokya'yı çok merak ediyorum.


Tatil Holiday

A- Bu İstanbul'a ilk gelişiniz mi? A- Bist du zum ersten Mal in Istanbul? A- Is this your first visit to Istanbul?

B- Evet,evet.İlk kez geliyorum. B- Yes, yes.

A- Ya sizin? -And you?

C- Hayır,ben ikinci kez geliyorum.Daha evvel,bir kez daha gelmiştim.Uzun bir tatildi. C- Nein, ich komme zum zweiten Mal, ich war schon einmal hier, es war ein langer Urlaub. C- No, I'm coming for the second time. I've come one more time. It was a long holiday.

A-Başka şehirleri de görme şansınız oldu mu? A-Hatten Sie die Gelegenheit, andere Städte zu sehen? Have you ever had a chance to see other cities?

C- Evet,dört gün İstanbul'da kaldıktan sonra Antalya'ya geçmiştik.Oradan da Bodrum ve Marmaris'e gitmiştik. C- Ja, nachdem wir vier Tage in Istanbul waren, sind wir nach Antalya gefahren, von dort nach Bodrum und Marmaris. C- Yes, after staying in Istanbul for four days, we went to Antalya. We went to Bodrum and Marmaris. Bu kez başka planlarım var.Kapadokya'yı çok merak ediyorum. This time I have other plans. I am very curious about Cappadocia.