×

We use cookies to help make LingQ better. By visiting the site, you agree to our cookie policy.


image

Assimil Polnisch 2, Lekcja trzydziesta druga

Lekcja trzydziesta druga

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

1. Nie wiem, co mam zrobić panie doktorze. Źle się czuję, boli mnie głowa i gardło, jestem ciągle zmęczony. 2. Pewnie pan za dużo pali. Dam panu radę: dlaczego pan nie rzuci palenia? 3. To nie takie proste. 4. Przeciwnie, nic łatwiejszego. Sam to robiłem pięćdziesiąt razy. 5. A jeżeli to nie wystarczy? 6. To niech pan chodzi wcześniej spać. Ja sam kładę się spać z kurami. 7. Łatwo panu powiedzieć, ale skąd ja wezmę kury? 8. Co cię pana (panią) boli? Boli mnie głowa, bolą mnie nogi. 9. Chodzę spać = kładę się spać.

Ćwiczenie

1. Nie wiem, co powiedzieć, to nie takie łatwe. 2. To bardzo łatwo zrobić. 3. Czy można tu palić? Nie, przecież jest tabliczka: palenie zabronione. 4. Do ćwiczenie jest za łatwe, chciałbym coś trudniejszego. 5. O której chodzisz spać? 6. Dopiero o pierwszej? To naprawdę za późno. 7. Nie jestem dzieckiem, nie chodzę spać z kurami!

Wypełnić brakujące słowa

1. Pewnie pan za dużo pracuje. 2. Przeciwnie, pracuję bardzo mało. 3. Dlaczego nie chodzi pan wcześniej spać? Dlaczego nie kładzie się pan wcześniej spać? 4. Nie mogę, to nie takie proste. 5. Mam nadzieje, że to ćwiczenie nie jest zbyt trudne. 6. Śpisz już? Jeszcze nie śpię.


Lekcja trzydziesta druga Lektion zweiunddreißig Lesson thirty-two

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Das ist leicht gesagt, schwerer getan. It's easy to say, harder to do.

1\\. Nie wiem, co mam zrobić panie doktorze. Źle się czuję, boli mnie głowa i gardło, jestem ciągle zmęczony. Ich fühle mich schlecht, mein Kopf und meine Kehle tun weh, ich bin ständig müde. 2. Pewnie pan za dużo pali. Du rauchst wahrscheinlich zu viel. Dam panu radę: dlaczego pan nie rzuci palenia? 3. To nie takie proste. 4. Przeciwnie, nic łatwiejszego. Sam to robiłem pięćdziesiąt razy. Ich habe es selbst fünfzig Mal gemacht. 5. 5. A jeżeli to nie wystarczy? Was ist, wenn das nicht reicht? 6. To niech pan chodzi wcześniej spać. Dann geh früher ins Bett. Ja sam kładę się spać z kurami. Ich selbst gehe mit den Hühnern schlafen. 7. 7. Łatwo panu powiedzieć, ale skąd ja wezmę kury? 8. Co cię pana (panią) boli? Was tut Ihnen weh (Frau)? Boli mnie głowa, bolą mnie nogi. 9. Chodzę spać = kładę się spać. Ich gehe schlafen = Ich gehe schlafen.

Ćwiczenie Übung

1\\. Nie wiem, co powiedzieć, to nie takie łatwe. Ich weiß nicht, was ich sagen soll, es ist nicht so einfach. 2. To bardzo łatwo zrobić. 3. Czy można tu palić? Nie, przecież jest tabliczka: palenie zabronione. 4. Do ćwiczenie jest za łatwe, chciałbym coś trudniejszego. Es ist zu einfach zum Üben, ich hätte gerne etwas Schwierigeres. 5. O której chodzisz spać? 6. Dopiero o pierwszej? To naprawdę za późno. 7. Nie jestem dzieckiem, nie chodzę spać z kurami! Ich bin kein Kind, ich gehe nicht mit Hühnern ins Bett!

Wypełnić brakujące słowa

1\\. Pewnie pan za dużo pracuje. Du arbeitest wahrscheinlich zu viel. 2. Przeciwnie, pracuję bardzo mało. 3. Dlaczego nie chodzi pan wcześniej spać? Dlaczego nie kładzie się pan wcześniej spać? 4. Nie mogę, to nie takie proste. 5. Mam nadzieje, że to ćwiczenie nie jest zbyt trudne. 6. Śpisz już? Jeszcze nie śpię.