Kalbanciju aktyvumas

Sveiki, senokai matau, kad kazkas kazka naujo parasytu ir sukurtu forume. Ar dar musu daug? Kas ka mokosi? kokiais metodais? pasidalinkim. As mokausi prancuzu kalbos, surinkau jau apie 2valandas klausymo. Mano metodas yra tiesiog klausytis tekstu, salia yra vertimas, jei ko nesuprantu pasitikslinu ir vel kai klausausi stengiuosi isiminti zodziu reiksmes ir po ilgo klausymo supranti teksta. Taip veliau eini prie kito. Mokausi prancuzu kalbos, nes esu moksleivis planuojantis studijuoti prancuzijoje, bei siekiantis atrasti malonuma mokytis kalbos

Lietuvių čia nemažai. Vieni aktyviau mokosi, kiti lėčiau. Aš surinkusi apie 200 klausymo valandų, neskaitant filmų ir serialų. Mokausi beveik metai. Mano tikslas 15000 žodžių ir 500 klausymo valandų, kadangi kalba man reikalinga darbe. Tačiau, kiek besimokyčiau, man vis atrodo mažai. Vis pagalvoju, ką reikės daryti, kai pasieksiu savo tikslą, o pasirodys, kad tai per mažai :slight_smile:

Yra čia mūsų, yra. Temos išsisėmė, niekas negaišta laiko rašymams forume, o tik mokosi :slight_smile: O apie metodus tai iš seniau galima pasiskaitinėti nemažai.
Kibk rimčiau į mokslus, kad jei ne per dieną tai bent per 2 dienas būtų tos 2 val klausymo :wink:

Kaip tai ką darysi, mokysies toliau :wink:
kaip šneka protingi dėdės, kalbos mokymasis niekada nesibaigiantis procesas :slight_smile:

1 Like

Stengiuos per diena bent 30minuciu skirti klausymui,nes daugiau nesigauna, mokslai, veiklos… po 150valandu tikiuosi jau pradeti ziureti filmus prancuzu k ir konteksta pagaut. :slight_smile:

manyčiau jei su kalba nesi labai gerai pažengęs žiūrint filmą ar klausant audio knygą yra labai gerai sulėtinti tempą kol apsipranti su garsu kur vinampe galima sumažinti tempa nežinau ,bet per VLC leistuvą labai gerai gaunasi ,dar labai gerai yra rašyti tekstą ranka (turiu galvoje ne su klaviatūros pagalba :slight_smile: ) ir kiekviena sakini išversti irgi raštu

Dekoju uz patarimus. O mano metodas yra “tikslingas” prisiskaiciau cia visokiu tu metodu ir priejau prie isvados, kad geriausi kalbistai pirmiausia ismoksta kalba, veliau ja studijuoja(kai mokykloje), taigi ta kalba ir reikia mokintis klausantis? galbut praledziu kazkoki svarbu etapa?

Ir kaip verciates tekstus? po viena zodi spaudineti neitiketinai vargina, o ir prasme sunku suprasti sakinio. Ir ar klausotes tol ,kol ismokstate vos ne mintinai teksta ar kokiu budu?

Vieno metodo teisingo visiems nėra. Reikia tiesiog išbandyti kelis ir atrasti, kuris tau efektyviausias

Na galima žymėt tik nežinomus žodžius, o po to vienu mygtuko paspaudimu kitus pažymėti kaip žinomus.
Bet tai būna matyt jei jau kažkiek žinomą kalbą bandai pasitobulinti, tai tada pradžioje būna daug žinomų žodžių. Man tokios problemos nebuvo :slight_smile:
O kaip nori išsiversti nespaudinėdamas žodžių? Kur visai nieko suprasti neeina iš pavienių žodžių reikia linkint ir frazes verstis, jos dažnai turi visai kitą prasmę nei atskiri žodžiai.
Kažkada dažnai buvo minima, kad nebūtina iškalti visko mintinai, užtenka apie 70% suprasti. Žodžiu kiek kantrybės užtenka tiek ir gerai, juk jei jau užkniso tas tekstas, tai automatiškai nesigauna susikaupti, mintys nuklysta, tai kokia iš to nauda.

Tai va būtent, būtų tas vienas stebuklingas metodas, gal jau senai mokėtume po kelias kalbas :slight_smile: Bent jau aš to būdo dar neradau, toks ir patarėjas iš manęs, bet kad vos keli žmonės čia rašo tai ir sapalioju tą patį per tą patį :wink: Dar toks dalykas ar tu kalbininku nori būti, ar išmokti kalbą kad bendraut su kitais. :slight_smile:

Taigi klausymas ir skaitymas, skaitymas ir klausymas, ir panašiai, o kai jau gali bandai rašyti, po to kažkada kalbėti… :slight_smile: Kokie čia tie etapai…na ir reikia kad neužknistų ką darai, neskaityti ir neklausyti kas neįdomu ir ką nemaloniais balsais kalba :slight_smile: Žodžiu tiek Steve tiek AJ vis tą kartoja

Kaip darot, jei tekstas isvis neidomus, bet neturiu realiai kito pasirinkimo, nes lygis toks, kad susprantu tik begginer 1, o ten nera manes dominanciu tekstu. Ar verta imti sudetingesnio lygio ir verstis kazkaip bandyti pagaut?

man idomiu teme apskritai nedaug ,vat jei tu temu nereiketu mokintis jauciu butu idomios :))) o seip net jei ir idomi perskaitysi keleta kartu ir neidomi taps greiciau nei spesi ismokti o tokiu kad butu idomi tol kol ismoksi abejoju ar rasi nebent mokinsies is dainu tekstu ir dar kartu ir dainuosi bet ir tai kad nenusibostu daina turi labi patikti bet tada rizikuoji kad veliau tos dainos negalesi pakesti ,zodziu kaip bevartytum vistiek gaunasi pagal patarle mokslo saknys karcios bet vaisei saldus :)))))

Aš irgi pradėjau nuo begginer 1, tad teko praeiti tuos visus nuobodžius “pasisveikinimus”, “atsisveikinimus” ir pan. Palaipsniui vis ėmiau pamokas iš pradedančiųjų lygio, linkinau žodžius, kol susirinkau šiokį tokį žodyną. O kai žodynas didesnis, galimybė rasti dominančią temą taip pat didesnė. Po to jau galima pradėti žiūrėti nesudėtingus serialus, skaityti mini apsakymus, e-laikrasčius ir taip mokymosi procesas tampa vis įdomesnis :slight_smile:

Na tikrai sunku su beginer, iš tų kelių žinomų žodžių nesigauna įdomūs tekstai :slight_smile: Reikia prasilaužti tą etapą,kitos išeities nėra, toliau pasirinkimas didės… Aš pvz jei paimdavau tekstą jau su 30% ir daugiau nežinomų žodžių, vėlgi būdavo neįdomu nes jau per sunku… Na laikykis :wink:

Pasakysiu is savo patirties, rusu mokejau tik laba diena ir viso gero… bet labai norejau ismokt, ir pradejau cia linge mokintis, bet atsivertusi begginerio pamokas supratau, kad nieko nebus… tada iskart persokau, ant sudetingesniu, bet labai neilgu pamoku, ten buvo radio laidos, pokalbiai apie kina ir panasiai… tai ilgai labai netruko, kai staiga atsirado begale medziagos, kuri man pasidare labai idomi, ir taip gavosi, kad keliausi ta medziaga i linga ir verciausi kiekviena zodi ne tiek del to kad ismokti kalba, o daugiau del to, kad man buvo labai idomu suprasti turini… net tas kalbos mokymasis siek tiek i antra plana nuejo… ir ka tu sau manai? isikeldavau as pamokas kuriuose budavo pvz 600 nauju zodziu. bet po trupuciuka po trupuciuka linginau zodzius, ir entuziasmas ne bleso, o augo. Kame paslaptis? reikia issirinkti labai labai dominancius tekstus… jau po poros tokiu pamokeliu, kur po 600 nezinomu zodziu, as pradejau minimaliai suprast kalba abskritai, o to zmogaus kalbos is kurio mokiausi, jau supratau 60proc. siai dienai esu nusistverus 630psl storio knyga ir ja skaitau, kad islavinti savo rusu skaitymo greiti, nes vis tik kirilica skaityti reikia mokintis is naujo ir tai uzima laiko :slight_smile: neuzsibukite ties begginerio pamokom, nes entuziazmas tikrai greit isbles. Linkiu sekmes! :slight_smile: