Aktyvumo lyderiai

Pažiūrėjau, kaip aktyviai tautiečiai mokosi kalbų ir radau kažką įdomaus.

Aktyviausia mergaitė mokosi ispanų, antroj ir ketvirtoj pozicijose dvi mergaitės, besimokančios žuvėdų kalbos ir tik vienas anglistas… trečias.

Čia kas? Nauja banga, ar tai reiškia, kad su anglų galima ir nesiparinti, t.y. mokytis pakankamai pasyviai?

Nematau GintoRu tarp aktyviausių, apie Miridę net nekalbu, spėju, kad ji ko gero turi 0 aktyvumo taškų, o Karemi dar vargais negalais kaip už kokio šiaudo laikosi 15-tos pozicijos.

Tai ką, seniai, užleisime pozicijas naujokams?

dėl anglų įtariu normalu…jaunimas anglų daugiau mažiau ir taip pramokęs yra, o seniai tai visada ras kuom pasiteisinti :slight_smile:

Gal tai reiškia, kad su anglų kalba padėtis geresnė , nei su kitomis kalbomis. Ta prasme, kad mažai kam bereikia ją mokytis nuo 0.
O lingq visgi patogiausias, kai mokomės nuo pradžios , daugiau pažengusieji randa kitų mokymosi šaltinių. Savaime ateina laikas, kai čia nebėra ką veikti, spėju, taip nutiko miridei ir galbūt kitiems senbūviams.
Čia taip spėlioju tik remiantis savo patirtimi. Dabar porai savaičių apleidau žuvėdrų kalbą ir “pasineriu” į anglų, nes laukia konferencija be vertimo. Ir man tam lingq nereikia …

Gintarai, mes išaugome… Mes mokėmės, mokėmės, o dabar tai, ką išmokome, naudojame. Viskas labai paprasta.

Tačiau į mūsų vietas vis ateina nauji žmonės. Tai yra gerai.

Aš nemanau, kad anglų kalbos poreikis sumažėjo. Aplinkoje, kurioje aš esu, dabar anglų kalbos reikia labai daug, o laisvai galinčių ją naudoti yra iš tikro yra mažai. Visa senoji karta nemoka kalbėti, bet bijo pradėti mokytis. Kaip rašė GintasRu - seniai tai jau moka atsikalbinėti…

Jauni daugiau ar mažiau anglų kalbą moka, todėl mokosi kitas kalbas.

Tikrai nemanau, kad situacija, susijusi su anglų kalba yra blogesnė, negu prieš 2-3 metus.

O aktyvumas? Kartais jis skaičiuojamas taškais, kartais ne…:slight_smile:

jau as tai tikrai vargais negalais laikausi :slight_smile: nors sazine uzgrauze jau. pazadu pasitaisyti :slight_smile: dabar dirbu per du darbus, dar plius esu pavergta vienos grupes, ir man einant i darba “savaime isijungia” ne rusu pamokos o tos grupes muzika :slight_smile:

Kita vertus, seniams nėra taip lengva tų taškų pririnkti. Spėju, kad žodžių tai turbūt nesimokina nė vienas. Taigi, šitas taškų šaltinis kaip ir uždarytas. Skaitant nėra taip paprasta rasti pakankamai naujų žodžių, kad būtų galima daug prilinkinti. Kai aš per Kalėdas skaičiau Selindžerį, o skaičiau tikrai daug (mano supratimu) - per dieną užlinkindavau 10-20 min. tekstą - tai vargais negalais buvau pakilęs iki 15 vietos ir tai labai trumpam :slight_smile:

@Karemi
Nepagalvojai ir pasakei bele ką. Už klausymą niekas taškų neduoda, taigi pasiteisinimas atmestas :stuck_out_tongue:

uztat kad as kalbu apskritai apie aktyvuma o ne vien apie taskus :smiley:

Tai aš žinau, kad tu apskritai esi aktyvi, bet aš kalbu konkrečiai - apie kalbas :wink:

norint aukštai pakilti reikia turėt mokamą paskyrą ir turi būt gaila pinigų, tada labai gerai linkinasi kiekvieną dieną :slight_smile:
o taip tai pvz jei skaitau kokį nors adaptuotą tekstą jaučiuosi praktiškai įvaldęs…jei nutveri kokią normalią seniai rašytą knygą tada galėčiau linkint kiek tik širdis geidžia

1 Like

apie aktyvuma mokantis kalbos :stuck_out_tongue:

@miride
“Jauni daugiau ar mažiau anglų kalbą moka, todėl mokosi kitas kalbas.”

Aš net nežinau kuo tikėti. Mano vienas draugas sakė, kad jo ispanų kalbos mokytojas sakė, kad Lietuvoje visi labai gerai kalba angliškai. Mano dukra sakė, kad pas juos klasėje iš 30 vaikų, realiai gali kalbėti angliškai tik 3. Gal dar ir anksti - tik 9 klasė. Iš kitos pusės, kas norėjo - tie jau išmoko, o kam neįdomu - tiem ir 50 metų nepadės. Kai paklausi jaunų žmonių, kaip pas juos su anglų, atsako “mokykloj išmokau”. Bet mes tai žinome ką reiškia tas “mokykloj išmokau”. Aš irgi “mokykloj išmokau” vokiečių ir taip maniau iki tol, kol nesusidūriau su gyvais vokiečiais… Dabar pasiėmus Beginner 1 lygio tekstą, reikėtų linkinti iki pamėlynavimo.

Kažkokios kalbų mokyklos užsakymu “Baltijos tyrimai” buvo padarę apklausą apie anglų kalbos mokėjimą. Ar mes turėtume abejoti “Baltijos tyrimai” kompetencija? Ar turime pagrindo juos kaltinti, kad jie nežino, kaip reikia daryti apklausas? Nežinau.

Taigi jų apklausos duomenimis, anglų kalbą puikiai moka 3% Lietuvos žmonių. Ar tai yra daug? Nemanau. Juo labiau, kad kitos apklausos duomenimis tik 7% LIetuvos žmonių NEMOKA rusiškai. Ir tai yra tuo metu, kai mokykloje anglų mokina nuo 2 klasės. O nuo kelintos mokina rusų? Spėju, kad mokykla užsienio kalbų įsisavinime vaidina toli gražu ne pačią didžiausią rolę, švelniai tariant. Beje kas link mano dukters klasės, tai jos išvada labai paprasta - tie 3 vaikai, kurie kalba angliškai - visi žiūri serialus anglų kalba.

Čia ištrauka iš to Baltijos tyrimo:

http://vip.learnenglishonline.lt/wp-content/uploads/2012/09/VZ_apklausa.png

Kas yra tas “puikiai”, “gerai” ar “patenkinamai”?

Gal aš ir klystu, bet jeigu žmogus kalba laisvai, tai nėra jokių priežasčių vertinti tokį kalbėjimą kitaip nei “puikiai”, tuo tarpu “gerai” - tai turbūt reiškia “худо-бедно susikalbu”, o “patenkinamai” - žmogus sugeba paklausti “kiek valandų”, bet ne visada supranta, ką jam atsako.

Bent jau aš po vidurinės buvau įsitikinęs, kad moku vokiškai tikrai gerai, o pažymį turėjau “puikiai”. Kiek tai yra verta realiame gyvenime? Jau rašiau apie tai 1000 kartų, nesikartosiu :slight_smile:

Tai tokia mano kukli nuomonė apie kalbų mokėjimą. Kaip sakė mano dabartinis mokytojas, “people don’t know what they don’t know.”

studentė dukra nuo rudens pagal erasmusą pusmečiui važiuos į Ispaniją…va čia jau man įdomu kokie jos bus pasiekimai įsisavinant ispanų kalbą, nes pradeda praktiškai nuo nulio

tyrimai, o kaip jie atliekami? mano vaikai iš anglų gali versti , t,y verčia gerai - minti pagauna, sudelioja - ivertinimas puikiai, bet kalba - šypteli ir tiek, kaip juos vertinti? duktė vokiškai pila, kaip lietutis , vieną kart klausiau, aplamai ar žino nors kokio žodžio rašyba, … ir dar ar būtina visiems ta ar kita kalba? manau kam reikia, tas išmoksta, nesvarbu kiek metų, kur mokosi ar iš ko mokosi, o apie mokyklos mokimus - tai čia viskas nuo mokytojų priklauso, tikrai nuo jų - klausimas kiek pas mus mokytoju :frowning:

@GintarsRu
O kaip jinai mokinsis? Pusė metų, tai ne baisiai daug… Miridė čia turi patirties :slight_smile:

@Mergiote
Man mokytojas yra tas, kuris turi patirtį ir moka ją perduoti kitiems. O tie, kurie tik pasakoja apie tai, apie ką paskaitė knygelėse, yra “dėstytojai” :slight_smile:

1 Like

dar nežinau kaip…įtariu jai priimtiniausiu metodu…užtat man ir įdomu, kokie pasiekimai bus per tokį trumpą laiką

laba diena

OOooooo… aš net nežinojau, kad čia ir reitingai yra aktyvumo… gal galima plačiau? Norėčiau sužinot, kurioje aš vietoje kabau…

po avataru ir greitos pažangos peržiūros yra parasyta “Aktyvumo taskai” :slight_smile: plius ir virs paties avataro kabo obuoliukas, kurio sunokimo lygis irgi parodo aktyvuma, man jis labai patink :smiley:

O uz kokia veikla tie “Aktyvumo tashkai” tashkai duodami…?

Uz zodziu linginima ir ju ismokima (kai jis jau pasidaro 4 lygije)

Taip pat ir už pokalbius su tutor’iais bei rašto darbus.