It looks like you are using an old version of Internet Explorer. Sorry, we only support IE 10 and above. To use the site you will need to use a more up to date browser. We strongly recommend you upgrade to:

Go to page: « 1 4 5 6 7 8 9 10   »

pažiūrėjau Tigrijaus nuorodą..kai kur eina suprast..kai kur ne, bet nustačiau, kad aiškiausiai tariamas žods fuck....
pamačiau matytą aktorių ir prisiminiau, kad nepatiko man su juo viešbutis Babilonas serialą žiūrėt, nes gan sunku buvo suprast ką šneka

Aurelijai linkiu sėkmės..

@AurelijaOK
Kažkur girdėjau, kad maži tikslai mažai motyvuoja, bet tikslas suprasti, ką kalba kiti, jau yra pakankamai geras, mano supratimu. Sėkmės ir kantrybės :)

Gal cia bus tinkamas forumas paklausti.
Man reikia kokio nors rusisko dialogo apie santykius; kur sneka apie meile, jausmus,santykius ir pan.
Va jei kas duotu pavadinimus klausyti tai gal ir pati rasciau, nes skaityti man tamsus miskas, tik is klauso suprantu si ta.
Ir dar jeigu as pvz zinau rusiska zodi kaip jis tariasi, galiu pasakyti, o parasyti ne, tai man kaip geriau naudoti? kurti linqa ar imti kaip zinoma zodi?
Aciu, jei kas atsakys ;)

@Vilmamaja, del dialogu nezinau, bet gali pasiklausyt Olego Torsunovo paskaitu. Labai geras :) tiesiog youtubej ivesk jo varda pavarde ir pamatysi dideli pasirinkima :)

Dar yra toks poliglotas Dmitrij Petrov, irgi galima įdomių dalykų rast tuo pačiu metodu:)...

Aciu, vakar jau klausiau pasiulyta Olego Torsunovo, na tik reikia daugiau zodyno moketi, kad suprastum, bet klausytis labai gerai :)))

Pasiuliau, nes zinau, kad jisai tikrai daug sneka apie tas temas, kuriom is tu domiesi :) ir labai teisingai sneka.

Su rusų kalba problemų neturiu, nes sovietmečiu tai net nebuvo užsienio kalba, lietuviai visi daugiau - mažiau kalbėdavo be problemų, siutindavo tik rusai, pragyvenę čia dešimtmečiais, taip ir neišmokę lietuviškai.... Tą siutulį numalšina tik muzika, gal kam nors tai bus kaip papildoma motyvacija:)...

http://www.youtube.com/watch?v=b9zTTubeqBo

http://www.youtube.com/watch?v=f0f0p6bcEkc

http://www.youtube.com/watch?v=xQ6zbVOEssM

Tai dabar gilinu zodyna, kad suprasti ka jis sneka ir naudoju tam dainas, nes neprisiverciu kitaip mokytis :) Tai viena isiverciau jau, pasipilde zodynas. Jau tuos zodzius girdziu ir kaip zmones gyvai kalba, nes gi as kasdiena susiduriu su rusu kalba, tad jau didelis pliusas mano naudai :))) tai viena diena ir ji suprasiu gan neblogai :)

Vakar išgirdau tokią nesąmonę kad po 8 metu anglų kalba išnyks, kai paklausiau is kur istraukiai atsakė jog kažkur nugirdęs per tv kazkoks filologas. Tad supratau kad cia pletku lygis. Juk viso interneto ir aplamai IT major kalba anglu, nekalbu apie programavimas kur visos programavimo kalbos parašytos angliškai, visi moksliniai darbai pagrinde anglu, matyt daugeliui atrodo kad didėjantį kinijos įtaką išstums anglu svarbą pasaulyje. Taip kiniskai kalba most speak pasaulyje, bet tai ne rodiklis kalbos išnykimas. Gal po kokių 300 metu tai ir nutiks, bet mūsų jau nebus

Čekuolis irgi sako, kad anglų kalba išnyks :) There are some interesting insights

https://www.youtube.com/watch?v=1-LCmZL-2QA

https://www.youtube.com/watch?v=c2Gnqyn7fNw

Bet kas galėtų paneigti galimybę, kad ir kinų kalba vieną dieną išnyks.

Bet tik ne per astuonerius metus ir tai tokiose pasaulio salyse kaip kinija kurie anglu kalbje prideda kinisko skambesio, manau galimas ne visiskas isnykimas, o kalbos skilimas y kitas kalbos atmainas ir tai manau uztruks zymiai ilgiau nei tie 8 metai, manu nebus taip kaip su lotynu

8 metai nieko nereiškia, žinoma. 800 - galbūt :)

Čia, ką Steve rašo savo knygoje apie anglų kalbą (o tas žmogus gana neblogai išmano istoriją):

Two thousand years ago, or even five hundred years ago, it would have seemed ridiculous to suppose that the language spoken on a small damp North Atlantic island would one day be the world's most widely used language. Certainly Chinese, Latin, Greek, Arabic, or even Mongolian would, at various times in history, have seemed more likely candidates. Who knows what languages will be spoken in another five hundred years? As Spencer Wells explains in The Journey of Man, A Genetic Odyssey (Princeton University Press) "[Although] Sogdian was once the lingua franca of the Silk Road - in much the same way that English is the language of commerce today, by the twentieth century all dialects were extinct but one."

Ne šalies dydis ir ne kalbėtojų skaičius čia suvaidino lemiamą vaidmenį.

šitas man labai patinka
nesuprantantiems rusiškai su google vertėju išverčiau eilinį Zamiatkino palinkėjimą kaip efektyviau mokytis

Daugelis - net mokytojai – įsivaizduoja, kad mokytis kalbą tai reiškia įsiminti iki debesų didumo krūvas žodžių.

Kartais netgi tiesiogiai iš žodyno .

Bet ... Kalba - tai ne tik žodžiai !

Ir mokytis užsienio kalbos - tai nėra tik bukas žodžių įsiminimas.

Galvoti apie užsienio kalbą, kaip apie atskirus nesuprantamus žodžius, kuriuos reikia nenutrūkstamai mokytis, yra didelė klaida ! Kuo greičiau tai švystelsit iš galvos tuom jums bus geriau.

Kalba – tai sudėtinga dinaminė sistema, kuri visada juda. Žodžiai - tai tik sistemos dalis .

Čia taip pat yra keletas eilučių iš mano mokinio Vladimiro patirties apie žodžių mokymosi metodus :

" Zamiatkino Knygoje yra tiesioginė nuoroda, kad bandyti įsiminti žodžius tiesiai iš žodyno arba susirašius kortelėse – yra visiškai bergždžias reikalas .

Iš asmeninės patirties tvirtinu – tikrai bergzdžias.

Iš pradžių atrodo, kad , naudojant korteles galima įsiminti daugiau nei 10 žodžių per dieną , 300 ar daugiau per mėnesį . Tačiau praktikoje iki mėnesio pabaigos makaulėje lieka ne daugiau kaip šimtas iš išmoktų 300-400 žodžių naudojant korteles, o iki antro mėnesio pabaigos lieka tik keli žodžiai išmokti per pirmąjį mėnesį .

Kaip pagrindinį metodą plečiat žodyną Zamyatkin rekomenduoja masinį skaitymą. Jis kaip niekas kitas vysto gebėjimą skaityti , gebėjimą pažinti kalbos konstrukciją, gebėjimą atspėti galimą reikšmę nežinomų žodžių ir kitus naudingus įgūdžius.

Užsiėmus masiniu skaitymu nereikėtų ieškoti žodyne kiekvieno pasitaikiusio nežinomo žodžio . Tik jei be to žodžio niekaip neina suprast pagrindinės minties, arba žodis kartojasi pakankamai dažnai , tada jūs turite žvilgtelti. Taip aš ir padariau. Tokiu būdų vyksta automatinis atrūšiavimas - žodžiai pasitaikantys dažniau, įsimenami žymiai greičiau. Tai labai svarbu. Įsivaizduokite jūs įsiminėte 2000 žodžių , kurie naudojami labai retai, o aš prisimenu tuos 2000 žodžius kurie naudojami dažniausiai. Man eilinėje knygoje 80% knygos žodžių bus žinomi , ir jūs toje pačioje knygoje suprasite ne daugiau kaip 10-20 pažįstamų žodžių.

Anglų kalboje yra daugiau nei milijonas žodžių. Su daugeliu iš jų jums nebus lemta susitikti nei karto per visą gyvenimą. Ir aš nemanau, kad juos sutiksiu, tai kam tada juos mokytis? Reikia išmokti tuos žodžius, kurie pasirodo dažnai.

Patvirtinu : žodžių įsiminimas masiškai skaitant tai tikrai veiksmingas būdas. Masinis skaitymas tai yra 10-20 knygos per metus, ne mažiau kaip 10 puslapių per dieną ( gali būti ir daugiau) ir savaitgaliais ir švenčių dienomis . Priešingai, per šventes ir atostogas geriau skaityti daugiau kaip 60-100 puslapių per dieną. "

pasirašo kažkoks Vladimiras

protingi žodžiai, turėtų visi tai patvirtinti. 10-20 knygų tai tikrai ne mažas kiekis, jei kas tiek perskaito per metus (target kalbos) tai duodu iškart penkis :)

Na taip, 10-20 normalių knygų tikrai daug..
Aš nebent galiu pasigirti kad man iš šio sąrašo http://english-e-books.net/elementary/ kurį pradėjau berods spalio mėn, liko perskaityt jau tik 3 knygeles, ar kaip jas pavadint, aišku jų dauguma labai trumpos, bet užtai viskas suprantama,mažai nežinomų žodžių, vieną perskaitei ir miegot :) Tuoj bus galima pradėt kitą sąrašą iš pre-intermediate
Iš anksčiau paminėtos Zamiatkino citatos nesutikčiau tik su minimais 2000 žodžių, tiek žodžių žinant tikrai nemanau kad bus suprantama eilinėje knygoje 80% žodžių, toli gražu..

Nu jo cia praktiskai misija neimanoma, juk net savo gimtaja kalba zmogus per metus duok dieve 10 knygu perskaitytu tai cia butu labai gerai, o kur dar svetima

Sauliokai, kaip skaitai knygas? Per skaityklę, audio? Parodei toki gerą puslapiuką, bandysiu ir aš. Tik sunku susigaudyti, kaip čia "parsigabenti" namo. Man labiau popierinis variantas ir audio prie širdies.

Tu pasaku skaitymas tai kaip koks sablonas, negaliu pakest.. ir ten zodziu labai daug nereikalingu, kaip sakant ne "buitiniai".AJ rekomenduoja pasakas,noveles skaityt ir vis kelt lygi, bet as daugiau remiuosi Steve logika iskart prie normalios kalbos, jokiu adaptaciniu pasaku..

@Jurgitagita
Per skaityklę skaitau, įsigijau kad reiktų mažiau prie kompo kabėt :) Parsisiųsti paprasta, atsidarius pamoką prie kiekvienos po aprašymu yra įvairūs formatai, parsisiunti kokį reikia arba visus.. ir audio yra, rodos ne prie visų. Na jei tik popierinis patinka, tai teks spausdintis :) bet juk nesamonė, susikeli viską į skaityklę ir pirmyn, visai patiko tas daiktas.

@vaiduoklis :)
na čia kalba nevisai apie pasakas, ten tiesiog visiškai supaprastintos knygelės, romanai, detektyvai, tik juose kaip tik išimti visokie sudėtingesni žodžiai, supaprastintas tekstas kad pradedantysis galėtų kažką skaityti o ne vien į žodyną žiūrėti. Aš manau naudinga ir tokius paskaityti, pamatai kad visgi jau kažką išmokai. Juolab jų skirtingų lygių yra.

naudingos tokios knygelės, jei randate jose pakankamai naujų žodžių tai pirmyn. Tie nauji žodžiai bus populiaresni ir naudingesni išmokti, nei tikroje literatūroje. ;)

Permeciau akim ta puslapi, radau neblogu knygu, bet prie kompo skaityt sunku, reikia spausdint,bet daug lapu gaunasi :))

Na aš tiesiog sėdėti ir skaityti prie kompo negaliu, tai pradėjau skaityti telefone, tik kad versti puslapius reikia gana dažnai jei raides normalaus dydžio pasidarai, bet po to visgi skaityklę įsigijau, geras daiktas. Tikiuosi ateityje ja perskaityti ir normalią knygą.

na lingq praranda prasmę, pagal jūsų samprotavimus. Daug naudingiau būtų skaityti per šią sistemą. Aišku, akys irgi svarbu.

O tai jei rinktis tarp nieko nedaryti ar paskaityt ne lingq, kas geriau?
Be to kalba apie gana suprantamą tekstą, kurį nematau didelio skirtumo, kur skaityti. Čia kaip papildomas užsiėmimas kalba kurią mokaisi.

Go to page: « 1 4 5 6 7 8 9 10   »

To comment login or sign up for a free account