Dėl kalbos mokymosi

Sveiki ar galiu paklausti?.Ar būtų gera metodika šitaip mokintis anglų kalbos: Aš anglų kalboje ne pradinukas tačiau jaučiu kad tarp gero anglų kalbos suvokimo ir mano žinių nemenka praraja. Ar padėtų angliškų komedijų žiūrėjimas kiekvieną dieną kad ir po valandą su angliškais subtitrais ir tada tuos subtitrus panaudojant kokioje nors flash card programoje mokytis frazių, kaip manote :)?

Labas! Zinoma, kad padetu! Daug kas is musu cia taip mokinasi. As asmeniskai pasidarau is serialo mp3 faila, atsisiunciu ir issivalau subtitrus nuo nereikalingu skaiciuku ir importuoju visa tai cia kaip pamoka :slight_smile: o tada jau linkinu, klausau, sakitau, klausau, skaitau… korteles perziuriu ir t.t. :slight_smile:

@greenkiwi
Aš būtent taip ir mokinausi ir mano dukra taip mokėsi iš vaikiškų serialų. Dabar žiūri suaugusių ir jau net nieko nelinkina. Apsieina ir be to (ir be subtitrų, beje) :slight_smile:

Tik po naujų žodžių užlinkinimo ko gero siūlyčiau žiūrėti pakartotinai jau be subtitrų. Blogiausiu atveju, bent jau paskutinė peržiūra (10-ta ar 20-ta) turėtų būti be subtitrų, kad matytum, kaip pasisekė išmokti tą fragmentą.

O čia nuokraipa, kur vienas mūsų kolega parašė skriptą subtitrų išvalymui nuo nereikalingų simbolių:

http://www.sinkevicius.net/2011/09/19/kaip-mokytis-kalbu-iii-dalis-subtitru-isvalymo-skriptas/

1 Like

Sveiki. Dar norėjau paklaust apie AJ Hoge sistemą, kokie ten lygiai yra nes internete mačiau kad yra keli pamokų komplektai, kuris lengviausias nuo kurio pradėti ir beje ar verta pirkti?. Dar ten vienai pamokai reikėtų skirti 2 savaites po 2 valandas laiko kiek suprantu ar ne?

Aš žiūriu filmą August Rush. Žiūriu su subtitrais ir anglišku įgarsinimu. Sunku… Iš klausos labai retai spėju atpažinti tą patį tekste. Dažniausiai atskirai paklausau ir atskirai perskaitau. Aš net nespėju išgirsti, kaip jie tuos žodžius pasako. Ar man reikėtų pradėti nuo multikų? :slight_smile:

@greenkiwi
Man labiausiai patinka Learn Real English, bet jis ir sunkiausias. Pradėjau nuo Original Lessons turėdamas apie 1500 žodžių atsargą ir buvo kaip tik. Kalbant apie tai ar apsimoka, tai kainos/kokybės/realaus rezultato prasme nežinau ar apskritai egzistuoja geresnis variantas už Effortless English. Vienintelis jo trūkumas tik tas, kad reikia kažko papildomai, kad greičiau augtų žodžių atsarga, kadangi sėdint ant vieno pamokų komplekto 2 savaites (aš pats sėdėjau lygiai mėnesį) žodžių atsarga auga lėtokai.

Kiek skirti laiko, priklauso nuo to kaip greitai nori išmokti, bet 1 valanda - tai minimumas. Tačiau, jeigu skirtum 10 val. per dieną, tai nereiškia kad galima pereiti prie naujos medžiagos po 3 dienų. Reikia laiko, kad tos žinios, ar gal tiksliau naujai įgyti supratimo/kalbėjimo įgūdžiai nusėstų, todėl ir rekomenduojama 2 savaitės.

@Forexx
O kiek kartų peržiūri/perklausai tą patį epizodą?

Ačiū už išsamius atsakymus Gintarai, dabar pradėjau kitaip mokytis kalbos negu dauguma žmonių ipratę, ziurėsiu kaip seksis :D. Iš kompiuterio ištryniau visą jame esantį šlamštą, kaip Rosseta Stone, anglų kalba per 24 valandas, gramatikos taisykles ir panašius dalykus :smiley:

Sveikinimai! :slight_smile:

Man patinka toks rusiškas posakis: “решайте проблемы по мере их возникновения”. Kai iškils konkretus gramatinis klausimas, tada ir išsiaiškinsi, kaip ten turi būti, o kol kas susitelk ties kalbos supratimu. Pradžioje bendrai, o vėliau detaliai. Pradžioje į detales lįsti nereikia, nes bus per sunku ir galiausiai dėl to gali nukentėti progresas.

Dziugu matyt, kad vis daugiau nauju zmoniu cia ateina :slight_smile:

Naujus žodžius mokausi pagal tokią savo paties sugalvotą metodiką kaip manote ar ji gera?

Pirmiausiai susikuriu 25 naujus linqus ir juos mokausi iš en į lt tol kol žinomumas pasiekia 4. Tuomet linqus pradedu kartotis iš lt į en tol kol nepadarau nei vienos klaidos. Kitą dieną dažniausiai jau atsimenu visus žodžius ir pradedu mokytis naujus 25. Kuomet naujų išmoktų linqu kaičius pasiekia 500-700 tuomet pradedu jų kartojimą nuo pradžių. Pasirenku 100 seniausių linqų ir juos kartoju lt - en pricipu. Visų, kurių nepavyksta atspėti iš pirmo karto žinomumą sumažinu iki 1. Tada dar kartą visus 100 žodžių pasikartoju en - lt principu ir jeigu atsiranda neaiškių žodžių jų žinomumą taip pat mažinu iki 1. Galiausiai visus žodžius su sumažintu žinomumu pradedu mokytis iš pradžių. Linqus mokausi tik pagal kortelių sistemą.

Gal ir nieko, bet svarbu kad ne individualius zodzius mokytumeis, o jau integruotus i sakini, as pati buvau ta pamirsusi, o cia yra taisykle Nr.1 :slight_smile:

Mūsų sėkmingiausia mokinė visai nesimokino žodžių. Kalbėti išmoko per metus, jei neklystu :slight_smile:

Gintaras, o kaip išmoko?

Karemi - didžioji dalis mano linqu yra pavieniai žodžiai, bet progresas jaučiasi geras kadangi skaitau angliškas knygas, tai puikiai jaučiasi, kad nežinomu žodžių atsiranda vis mažiau ir mažiau.

Gintarai - o kaip tai mokinei su rašyba?

Antras komentaras nuo viršaus po straipsniu anglukalboskursai.net

Na gerai, perskaičiau tą komentarą, viskas kaip ir aišku. Ji sako, kad išmoko anglų nuo 0. Bet aš per čia buvau susiradęs pamokų vokiečių, kinų, japonų, lenkų kalbomis. Šitų kalbų niekada nesimokiau, nemoku nė vieno žodžio perskaityti, ir kai girdžiu jomis kalbant, tai man atrodo kaip “paukščių kalba”. Jei aš nekreipsiu dėmesio ir toliau tos “paukščių kalbos” klausysiu, tai pamažu pradėsiu suprasti, kas ten sakoma?

Anglų, rusų bent jau tvirtus pradmenis turiu, todėl nesudėtinga klausyti ir sekti tekstą. Belieka tik suprasti žodžių turinį.

Tai ismokt pavienius zodizius galima, bet paskui problema, kad taip ismokti jie greit pasimirsta…

Klausymas duoda naudos tik tada, kai mes suprantame, ką klausome. Jeigu nesuprantame, tada linkiname nežinomus žodžius ir klausome toliau. Jeigu vis tiek nesuprantame, grįžtame prie teksto LingQ’e ir pelės pagalba pasižiūrime, ką reiškia nežinomi (“užlinkinti”) žodžiai ir klausome toliau. Ir taip vieną dieną tekstas pasidaro daugmaž aiškus ir be specialaus dėmesio naujiems žodžiams. Kitaip sakant, naujų žodžių supratimas ateina iš konteksto, o ne konteksto supratimas iš žodžių žinojimo.

Jeigu dar juos pasikartoti su kortelėm, tai įsiminti bus lengviau, bet, kaip rodo patirtis, tai nebūtina. Steve beje irgi korteles peržiūri tik tokiom progom, kai “laukia eilėje pas daktarą” :slight_smile: